• BIST 9347.17
 • Altın 2024.035
 • Dolar 31.0695
 • Euro 33.645
 • İzmir 14 °C
 • İstanbul 14 °C
 • Antalya 11 °C
 • Ankara 11 °C
 • Turizmin Sesi Dergimizin Ocak 2024 59'ncu Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin ARALIK 2023 58'ncı Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Kasım 2023 57'ncı Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Ocak 2024 59'ncu Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin ARALIK 2023 58'ncı Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Kasım 2023 57'ncı Sayısı Yayında 

Radisson Collection Markası, İkonik Otelleriyle Hızla Büyümeye Devam Ediyor

Radisson Collection Markası, İkonik Otelleriyle Hızla Büyümeye Devam Ediyor
Yeni açılışlarla muhteşem bir yıl geçiren Radisson Otel Grubu, Radisson Collection markasını oluşturan büyüleyici otellerine yenilerini eklemek için gün sayıyor

TURİZMİN SESİ


Seyahatlerinde deneyime odaklananlara yönelik yeni bir lüks otel zinciri olarak 2018'de lansmanı yapılan Radisson Collection'ın hızlı büyümesi, Radisson Otel Grubu'nun lüks hizmet segmentindeki müthiş atılımının önemli bir simgesi olarak öne çıkıyor. En ince detaylarıyla planlanan stratejik büyüme süreci ile birlikte Radisson Collection markası, 2022'nin sonuna kadar 19 ülkede 32 otel ve resorta ulaşmış olacak. Eşsiz konumları ve destinasyona özgün ikonik binalarıyla öne çıkan her otel, markanın imzası niteliğindeki yemek, yerel sanat ve etkinlikler sayesinde misafirlerine gerçek bir deneyim vadediyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde açılması planlanan çok önemli yeni oteller, Radisson Collection’ın mevcut otellerinin başarısı ve mirasını temel alarak, markanın lüks hizmet segmentindeki konumunu da belirleyecek. 

İlham Veren Gastronomik Deneyim

Yeni ve farklı mutfaklar keşfetmeyi, seyahatin olmazsa olmazı olarak gören Radisson Collection otellerindeki restoranlar, hem yerel misafirler hem de dünyayı dolaşan seyahat severlere yönelik sosyal destinasyonlar olarak tasarlandı. Michelin yıldızlı Şef Eneko Atxa'nın mutfağı, Brüksel’deki Radisson Collection Hotel, Grand Place Brussels’da, Eneko Basque Brussels restoranda ve Radisson Collection Hotel, Magdalena Plaza Sevilla'daki Eneko Basque Sevilla restoranda hizmet veriyor. Eneko Basque, yerel dokunuşlarla modern şekilde yorumladığı Bask mutfağından lezzetler sunuyor. Bu yılın başlarında Radisson Collection Hotel, Gran Vía Bilbao'nun açılışıyla birlikte yeni inovatif restoranı NKO by Eneko tanıtıan Eneko Axta, geleneksel Bask ve Japon mutfaklarının ruhunu çarpıcı bir teras atmosferinde bir araya getiriyor.

Şu anda içinde bulunduğu otelle birlikte renovasyon sürecinde olan Lyon’daki Michelin yıldızlı restoran Les Loges, 2023'ün başlarında otelin kültür mirasına yapılan lüks dokunuşla yeniden açılacak olan Radisson Collection Hotel, Cour Des Loges Lyon ile birlikte yeniden hizmet vermeye başlayacak. Cesur ve yaratıcı lezzetler sunan Şef Anthony Bonnet ve ekibi sayesinde restoran Lyon’daki cazip destinasyonlardan biri haline geldi. Çarpıcı bir Floransa avlusunun içinde, 17 metre yüksekliğindeki göz kamaştırıcı bir cam kubbeyle çevrili olan Les Loges, Rönesans dönemi yemek kültürünün romantizmini en kaliteli Fransız malzemeleri ile uygulanan modern teknikle bir araya getiriyor.

Kısa süre önce açılan Mansard Riyadh, A Radisson Collection Hotel’ de bu yılın sonlarında hizmet vermeye başlayacak New York'un Michelin yıldızlı Carbone Restoranının şubesi olarak markanın mutfak konusundaki imza mekanlarından biri olmaya hazırlanıyor.

Meraklı Gezginler Yerel Sanat ve Kültürle Buluşuyor

Sanat ve tasarımın imza unsurlar haline geldiği Radisson Collection otelleri, hem yerel hem de uluslararası düzeyde tanınmış sanatçıların eserlerine ev sahipliği yaparken, birçok otelin içinde bulunduğu binaların mimari mirasına da sahip çıkıyor. Dekorasyonu ve ruhuyla yerel sanat ve kültürü yansıtan Radisson Collection otellerindeki her mekan, misafirlerine unutulmaz eşsiz bir deneyim sunuyor. Yerel işbirlikleri sayesinde, misafirler, dantel işlemeden operaya, çanak çömlek işlerinden el sanatlarına kadar yerel sanatçılar ve zanaatkarların eserlerini görme şansı yakalıyor. Dinamik şehirlerde bulunan Radisson Collection otelleri, özenle seçilen merkezi konumları sayesinde, gezginlerin araştırma ve keşfetme serüvenlerinde adeta bir sıçrama tahtası.

Radisson Collection'ın 2021'de lansmanı yapılan ve devam eden sanat etkinliği Global Art Series, hem Instagram hem de kişisel sergiler aracılığıyla Radisson Collection otellerinin ikonik konumlarını vurgulamak üzere sürükleyici sanat eserleri yaratan başarılı çağdaş sanatçılarla yapılan bir dizi işbirliği ile hayat geçirildi. Serinin ilk işbirliği ise, moda anlayışı ve eğlenceli karizması ile tanınan çağdaş sanat illüstratörü Fei Wang, @mr.slowboy ile gerçekleştirildi. Sanatçının eserleri, moda dünyasının kalbinde yer alan Londra'daki The May Fair, A Radisson Collection Hotel ve Milano’daki Radisson Collection Hotel, Palazzo Touring Club Milan'da sergileniyor. Radisson Collection’ın yaptığı ikinci işbirliğinde, sürükleyici bir yerel perspektiften içerik üretmek için Radisson Collection Hotel, Gran Vía Bilbao'yı mesken edinen sanatçı Rich McCor, @paperboyo, oteli ve bulunduğu çevreyi dönüştürüp süsleyen özel yapım kağıtlar kullanıyor. Rich McCor, sanat tekniğini Bilbao'nun yanı sıra Manchester, Berlin, Stockholm ve Kopenhag'daki Radisson Collection otellerini keşfederken de uygulamıştı. Radisson Collection'ın üçüncü işbirliğinin lansmanı ise, sürrealist fotoğrafçı Minh T, @thismintymoment’ın eserlerine ev sahipliği yapan Radisson Collection Hotel, Palazzo Nani Venice'de yakın zamanda gerçekleştirildi.  Sanatçının, kanalın kıyısındaki Venedik otelinin bulunduğu Cannaregio bölgesine olan sanatsal bakışı şu anda oteldeki sergisinde ve sosyal medya aracılığıyla sergileniyor. Radisson Collection’ın Global Art Series etkinliği, sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen kampanyası nedeniyle Ekim 2022'de Travel Weekly Magellan Ödüllerinde Altın Ödüle layık görüldü.

Kentin Tarihi Simgeleri ve Modern Konseptlerinde Yaşayan Tasarım 

Radisson Collection, birçoğu zengin tarihiyle bulunduğu bölgede kök salmış tarihi binalarda yer alan yeni nesil ikonik oteller zinciridir. Tarihsel öneme sahip Radisson Collection Strand Hotel, Stockholm'den, Palazzo Montemartini Rome, A Radisson Collection Hotel’e kadar her bir destinasyonun özgünlüğü gezginleri büyülüyor.  İster tarihi bir bina, ister sıradışı yeni bir tasarım örneği olsun, otellerin tümü, markanın, fonksiyonelliği zenginleştirip tamamlayan olağanüstü tasarıma olan tutkusunun bir simgesi. Her biri benzersiz özelliklere sahip Radisson Collection otelleri, Avrupa, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika'nın canlı ve hareketli destinasyonlardaki popüler lokasyonlarda yer alıyor. Çoğu 50 ila 250’den fazla odalı olan oteller, markanın, misafirlerine otantik yerel kültür ve tarih, yaşayan sanat ve tasarım ve baştan çıkarıcı gastronomi odaklı olağanüstü deneyimler sunmak üzerine şekillenen felsefesini yansıtıyor.  Bulunduğu yerin dinamizmini yansıtıp kucaklayan her otel, misafirlerin adeta kendilerini kaybetmelerini sağlıyor.

Radisson Collection, 2022'de 7 yeni otelin açılışını yaptı:

●Mevcut binanın modernizasyonu için yapılan on iki aylık kapsamlı bir renovasyonun ardından Radisson Collection Hotel, Berlin merkezi konumdaki Berlin-Mitte'de açıldı. Otelin tamamında yapılan tasarım kapsamında, otelin lobisinde yer alan ünlü AquaDom, 1600 tropikal balığın bulunduğu dünyanın en büyük silindirik akvaryumu ve tankların içinden geçen ve tam 360 derecelik görüş sağlayan bir asansör de yer alıyor.
●Radisson Collection Hotel, Gran Vía Bilbao ilk olarak 1945'te Banco Hispano Americano'nun genel merkezi olarak inşa edilen tarihi binada Mart ayında açıldı. Simgesel ofis binasından lüks otele dönüşüm, binanın tarihi mirasına saygı duruşu olarak çarpıcı Art-Deco tarzında yapıldı. Otelin terası ise, yeni yemek konsepti NKO by Chef Eneko Atxa’ya ev sahipliği yapıyor. 
● 30 milyon £’lik bir yenilemenin ardından Hırvatistan'daki efsanevi Hotel Brioni, Mayıs ayında Grand Hotel Brioni Pula, A Radisson Collection Hotel adıyla yeniden açıldı. İlk olarak 1970'lerde inşa edilen otel, o zamanlar, eski Yugoslavya'daki en önemli turistik mekânlardan biriydi. En parlak döneminde sanatçılar, film yıldızları ve politikacılar dahil ünlüler için bir kaçış noktası olarak biliniyordu. 
●Radisson Collection Morina Hotel, Tiran, Haziran 2022'de Arnavutluk'un başkenti ve en büyük şehrinde açıldı. Özel neoklasik İtalyan tasarımı unsurlarıyla yeni inşa edilen otel, şehirde açılan ilk uluslararası lüks markalı otel.
●Adını çarpıcı Mansard çatılarından alan ve 1800'lerin ortalarında ünlenen Parizyen Haussmann stiline bir saygı duruşu olarak tasarlanan Mansard Riyadh, A Radisson Collection Hotel, 191 lüks odanın yanı sıra kısa ve uzun süreli konaklamalara yönelik rezidanslar ve dubleks villalardan oluşuyor. Haziran 2022'de açılan otele, Carbone adlı restoranın bir şubesinin yakında eklenmesi de planlanıyor.
●Markanın hem Estonya hem de Baltık Ülkelerindeki ilk oteli olan Radisson Collection Hotel, Tallinn, konuklarını, tarihi Orta Çağ'a kadar uzanan parke taşlı Old Town’da yer alan Rävala Bulvarı'nda modern ve lüks bir ortamda ağırlıyor. Otelin büyüleyici kafeler ve dükkanlarla dolu muhteşem konumu, 'mutfağa bir göz atmak' anlamına gelen neşeli adıyla 15. yüzyıldan kalma bir topçu kulesi olan Kiek in de Kök'e de çok yakın.
●Mevcut bir otelin kapsamlı bir şekilde renovasyonu ile Radisson Collection Hotel, Vadistanbul, Ağustos 2022'de açıldı. Otelin spa iş ortağı Valley Club & Spa, ısıtmalı havuz, Türk hamamı, buhar banyosu, hamam, sauna ve özel bakım odalarıyla 2.330 m2'nin üzerinde bir alanda tam bir Türk spa deneyimi sunuyor.

2022’nin geri kalanında ve 2023’te Radisson Collection'a katılacak olan bazı yeni oteller:

●Daha önce Allianz İtalya’nın Genel Merkezi olan, yenilenen binadaki Radisson Collection, Santa Sofia Milan’ın, 2023'te Milano'nun merkezindeki Corso Italia bölgesinde, şehrin yeni Santa Sofia M4 metro durağının bitişiğinde açılması planlanıyor. Dönüşüm, mekanları yeniden düzenlerken binanın tarihi çerçevesini büyük oranda yeni tasarıma entegre etmeyi amaçlıyor. Yeni otel, teras havuzu, fine-dining restoranı ve 4. kattaki sağlıklı yaşam terası ile öne çıkıyor. 
●Tarihi 1901'e kadar uzanan Barok mimariyi sergileyen ve Vilnus'un Old Town bölgesinin kalbinde, birden fazla UNESCO Dünya Mirası alanı arasında yer alan Radisson Collection Royal Astorija Hotel, Vilnius, binanın muhteşem tarihini onurlandırıp lüks konaklama hizmetine uygun olarak yapılan kapsamlı renovasyonun ardından Litvanya’nın başkentinde yeniden açılacak.
●Macaristan'ın hareketli kalbinde, St. Stephen's Meydanı'nda yer alan Radisson Collection Hotel, Basilica Budapest, otelin hemen karşısındaki Bazilika'nın tüm Neoklasik ihtişamını yansıtan muhteşem bir konumda açılıyor. 
●Markanın lükse olan tutkusunu Sri Lanka'nın sahil güneşi ve sörf destinasyonu ile bir araya getiren Radisson Collect Resort, Galle misafirlerine otantik yerel etkinlikler ve yemekler sunacak. 
●Fransa'nın Eski Lyon bölgesinde, şehrin tarihi kısmının kalbinde, Arnavut kaldırımlı sakin dar bir sokakta, muhteşem ortaçağ ve Rönesans mimarisinin ortasında yer alan butik otel Cour des Loges, tarihi çok eskilere uzanan bir bölgede bir dizi tarihi bina içinde yer almaktadır. Muhteşem konaklama imkanları ve Michelin yıldızlı restoranı Les Loges ile halihazırda çokça övgü alan otel, 2023'te Cour des Loges Lyon, A Radisson Collection olarak yeni açılışına kadar bir yenilenme sürecinden geçiyor.


 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 27 Şubat 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 216 481 51 21