• BIST 89.667
 • Altın 347,032
 • Dolar 6,6937
 • Euro 7,2372
 • İzmir 12 °C
 • İstanbul 9 °C
 • Antalya 16 °C
 • Ankara 7 °C
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mart  Sayısı Yayında 
 • Turizminsesi Dijital Dergi Kapağını kırmızı fon üstünde anahtarlı kalp ve gül ile süsledik
 • Turizminsesi Dijital Dergisi Ocak 2020 Sayısı Yayında
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mart  Sayısı Yayında 
 • Turizminsesi Dijital Dergi Kapağını kırmızı fon üstünde anahtarlı kalp ve gül ile süsledik
 • Turizminsesi Dijital Dergisi Ocak 2020 Sayısı Yayında

JW Marriott; Gerçek Lüks İşini Severek Yapanlar Tarafından Yaratılır 

JW Marriott; Gerçek Lüks İşini Severek Yapanlar Tarafından Yaratılır 
İstanbul-Karaköy’ün ilk 5 yıldızlı oteli JW Marriott Istanbul Bosphorus 130 odasıyla hizmete başladı

TURİZMİN SESİ


Türkiye’nin ikinci, İstanbul’un birinci JW Marriott Oteli olan JW Marriott Istanbul Bosphorus’un açılışı sebebiyle 18 Şubat tarihinde basın toplantısı gerçekleşti.

 

 

JW MARRİOTT İSTANBUL BOSPHORUS KARAKÖY’E GELDİ

Geçen yıl yüzde 10 artışla 15 milyon civarında turist ağırlayan İstanbul’un potansiyeli lüks otel markalarını kente çekiyor. 7.000’den fazla otelle dünyanın en büyük zinciri olan Marriott International, İstanbul’daki ilk JW Marriott otelini Karaköy’de açtı. Açılışta konuşan JW Marriott Istanbul Bosphorus ve Sheraton Istanbul City Center Genel Müdürü Sinan Köseoğlu, “Karaköy’deki tarihi Veli Alemdar Han’da hizmete başladık. İstanbul’un gerçek turizm potansiyelini hep birlikte açığa çıkarmak istiyoruz” dedi.

 

jw-marriott-istanbul-bosphorus-karakoy-jw-marriott-istanbul-bosphorus-ve-sheraton-istanbul-city-center-genel-muduru-sinan-koseoglu.jpg

JW MARRİOTT KURUCUMUZUN İSMİNE YAKIŞIR HİZMET SUNUYORUZ

JW Marriott Istanbul Bosphorus ve Sheraton Istanbul City Center Genel Müdürü Sinan Köseoğlu; “JW Marriott kurucumuzun ismini taşıyan bir marka olduğu için kendisinin sözü olan “Gerçek lüks işini severek yapanlar tarafından yaratılır” mottosuyla çalışıyoruz. Bizde işimizi severek yaptığımız için bu lüksü taşımakta ve misafirlerimize sunmaktayız.”

jw-marriott-istanbul-bosphorus-karakoy-jw-marriott-istanbul-bosphorus-ve-sheraton-istanbul-city-center-genel-muduru-sinan-koseoglu-004.jpg

JW MARRİOTT ISTANBUL BOSPHORUS’UN 360 DERECEYE YAKIN BİR MANZARASI BULUNUYOR

Sinan Köseoğlu; “Bizim için çok özel bir gün olan bugünde birlikte olabildiğimiz için teşekkür ederim. Tanıtımımıza manzaramız ile başladık çünkü 360 dereceye yakın bir manzaramız mevcut. Karşımızda Tarihi Yarımada, Adalar, Asya tarafı 1. Köprü, 2. Köprü, öbür tarafta Haliç, arka tarafta da Galata’yı gördüğünüz otelimizin bugün itibariyle sizlerle buluşturmuş olacağız.

jw-marriott-istanbul-bosphorus-karakoy-jw-marriott-istanbul-bosphorus-ve-sheraton-istanbul-city-center-genel-muduru-sinan-koseoglu-002.jpg

JW MARRİOTT ISTANBUL BOSPHORUS’UN 31 MARKA, 7 BİN OTEL İLE 131 ÜLKEDE FAALİYET GÖSTERİYOR

Marriott International bünyesinde şu anda faaliyet gösteriyoruz. Bizim 31 markamız, 7 bin otelimiz mevcut ve 131 ülkede faaliyet göstermekteyiz. İstanbul’daki ilk JW Marriott markamızı temsil etmekteyiz. Dolayısıyla İstanbul’da diğer markalarımızdan da bahsetmek gerekirse St.Regis, Ritz Carlton, Marriott gibi markalarımız da faaliyet göstermektedir.

2020 YILINDA %10 TURİST ARTIŞI ÖNGÖRÜYORUZ

İstanbul’da şu ana kadar 2020 yılı için yaklaşık %10 turist artışını öngörmekteyiz. Biz de JW Marriott Bosphorus markamızla İstanbul’un en cazip bölgesinde Karaköy’de faaliyetimize başladığımız için bu potansiyelde diğer otellerle hep birlikte yerimizi almak istiyoruz.

jw-marriott-istanbul-bosphorus-karakoy-jw-marriott-istanbul-bosphorus-ve-sheraton-istanbul-city-center-genel-muduru-sinan-koseoglu-003.jpg

JW MARRİOTT BOSPHORUS MARKAMIZLA İSTANBUL’UN TURİZM POTANSİYELİNDE YERİMİZİ ALACAĞIZ

2020 yılında Galataport’un da faaliyete başlayacağını varsayıp, biz de 130 odalı otelimizde misafirlerimizi ağırlayıp, İstanbul turizm potansiyelinde yerimizi almak istiyoruz.

180 YILLIK TARİHİ BİR BİNAYI RESTORE EDİP, JW MARRİOTT BOSPHORUS OTEL OLARAK İSTANBUL TURİZMİNE KAZANDIRDIK


Boğazdaki lüks otelciliğe yeni bir bakış açısı getiriyoruz. 130 misafir odası,16 suit odamız 8 tane yiyecek içecek alanımız 2 toplantı odası, SPA’mız ve fitnessımız mevcut. Bina tarihi Karaköy’deki 180 yıllık Veli Alemdar Han. Tarihi bir binayı restore edip, İstanbul turizmine otel olarak kazandırdık.

jw-marriott-istanbul-bosphorus-karakoy-jw-marriott-istanbul-bosphorus-ve-sheraton-istanbul-city-center-genel-muduru-sinan-koseoglu-008.jpg

Eşsiz boğaz, Galata ve Tarihi yarımada manzaralı. Mal sahiplerimiz Katarlı bir firma olan Al Rayyan Tourism Investment Company firması. JW Marriott Aralık ayında misafirlerini ağırlamaya başladı. Burada herşey yürüme mesafesinde Karaköy ve Tarihi yarımadanın tanıtılması gibi kişiye özgü tanıtımlarımız ve kişiye özgü verdiğimiz hizmetle tanımladık.

Karakterli Restoran ve Bar Sayısına Sahibiz

Bizdeki tüm restoranların bir tarzı ve amacı var.

jw-marriott-istanbul-bosphorus-karakoy-jw-marriott-istanbul-bosphorus-ve-sheraton-istanbul-city-center-genel-muduru-sinan-koseoglu-005.jpg

OCTO
Emre Ergani ile çalışıyoruz. Bize Danışmanlık hizmeti vermektedir. Şefimiz Portekizli. Yüksek kaliteli deniz ürünlerini sunan bir yemek deneyimini İstanbul’a getiriyor.

İSTANBUL BAKING COMPANY
Üçüncü nesil kahve dükkanımız

TEA LOUNGE
Lobide yer alan 180 yıllık tarihi duvarlar, ince bir mimari tasarım, şömine ile en kaliteli çay ve lezzetlerin sunumu

SKULL&BONES
Kokteyl ve tapas barımız

WINE CELLAR
Özenle seçilmiş yerli ve yabancı şaraplara ev sahipliği yapıyor.

SKY KARAKÖY
Nisan ayında açmayı planladığımız çatı katımızda yer alacak Sky Karaköy, İstanbul’daki önemli tarihi yapıların bir çoğunu kapsayan manzarası ve ambiansıyla İstanbul’un en popüler ve iddialı barı olmaya aday.

BRASSERIE TURQUE
JW Marriott İstanbul Bosphorus’un girişinde misafirlerimizi karşılayan Fransız ve Türk mutfağının birleşimini sunan keyifli bir mekan.

SPA
SPA’mızın işletimi bize ait. Balili ve Türk masörlerimiz var. Masaj odaları, cilt bakımı, imza masajlar, dinlenme odası, buhar banyosu, iki hamam ve saunasıyla SPA at JW İstanbul, sağladığı atmosfer ve olanaklar sayesinde özünüze dönmenizi ve gündelik hayatın karmaşasından sıyrılıp ruhunuzu beslemenizi hedefliyor.

jw-marriott-istanbul-bosphorus-karakoy-jw-marriott-istanbul-bosphorus-ve-sheraton-istanbul-city-center-genel-muduru-sinan-koseoglu-8.jpg

4 masaj odası, 2 Türk Hamamı, gün ışığı alan spor salonu, Aromatheraphy Associates ürünleri ve çatı katında dinlemme havuzumuz var.

jw-marriott-istanbul-bosphorus-karakoy-jw-marriott-istanbul-bosphorus-ve-sheraton-istanbul-city-center-genel-muduru-sinan-koseoglu-007.jpg

JW MARRİOTT İSTANBUL BOSPHORUS ÇEVREYE DUYARLI BİR OTELİZ

Otelimizde Kağıt pipetler, tek kullanımlık şampuanların çoklu kullanım boylarına getirilmesi, çöp ayrıştırma gibi uygulamalar mevcut. Doğum günlerinde personellerimize Tema’dan ağaç dikip, sertifika veriyoruz. Misafirlerimize temizlik istemediğinde özel hediyeler veriyoruz.

JW MARRİOTT İSTANBUL BOSPHORUS OLARAK BU BÖLGE BİZİM İÇİN CAZİP GELDİ

Fizibilite her açılan otelimizde yapılmaktadır. Karaköy Bölgesi’nin yeniden yapılandırılması bir potansiyel gösteriyor. Gelecek anlamında bu bölge misafirlerimizin buradaki bütün atraksiyonlara erişebilmesi ve 5 yıldızlı otelin bu bölgede olmayışı bizim için cazipti. %40 yiyecek-içecek, %60 konaklama alanları ciroda pay sahibi oldu. Standart oda fiyatlarımız 200 Euro’dan başlayıp, üst segmentlere doğru çıkmaktadır.

jw-marriott-istanbul-bosphorus-karakoy-jw-marriott-istanbul-bosphorus-ve-sheraton-istanbul-city-center-genel-muduru-sinan-koseoglu-006.jpg

JW MARRİOTT İSTANBUL BOSPHORUS İLE KARAKÖY BÖLGESİ’NE İSTİHDAM SAĞLAMIŞ OLDUK

İki otel 93 milyon Euro’ya anahtar teslim olarak mâl oldu. Normalde %70 dolulukla ilerlemeyi başlangıçta hedefliyoruz. 245 personelimiz mevcut. Bölgeye istihdamda sağlamış olduk. Diğer otelimizde de 245’e yakın personelimiz var.

KORONA VİRÜSÜNÜN BİZİ ÇOK ETKİLEYECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM
Lüks gemiler geleceği için, onlar daha çok Amerika ve Avrupa’dan geleceği için korona virüsünün bizi çok etkileyeceğini düşünmüyorum.

REKABETTEN ÇOK İŞBİRLİĞİ DOĞACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM
Peninsula’nın gelmesiyle birbirimize destek olup, Karaköy’ü canlandıracağız. Ben rekabetten çok işbirliğimizin olacağını düşünüyorum.

BONVOY SİSTEMİNİN FAYDASINI GÖRÜYORUZ
Marriott’un bonvoy dediğimiz üyelik sisteminin faydasını görüyoruz. Dünyanın her yerinden misafirimiz geliyor.

KONAKLAMA VERGİSİNDEN ETKİLENMEYECEĞİZ
Konaklama vergisi yurtdışında mevcut o yüzden bizi çok etkileyeceğini düşünmüyorum.
 

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 216 481 51 21