• BIST 11064.85
 • Altın 2582.234
 • Dolar 32.9774
 • Euro 35.9804
 • İzmir 36 °C
 • İstanbul 28 °C
 • Antalya 30 °C
 • Ankara 28 °C
 • Turizmin Sesi Dergimizin Haziran 2024 64'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mayıs 2024 sayısı çıktı
 • Turizmin Sesi Dergimizin Nisan 2024 62'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Haziran 2024 64'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mayıs 2024 sayısı çıktı
 • Turizmin Sesi Dergimizin Nisan 2024 62'nci Sayısı Yayında 

UZAKDOĞU’NUN GİZEMLİ DÜNYASI

UZAKDOĞU’NUN GİZEMLİ DÜNYASI
15 Temmuz 2011 tarihine kadar yapılan rezervasyonlarda kabinde 125 Euro erken rezervasyon indirimi!

TURİZMİN SESİ


VIP Turizm, Güneydoğu Asya'nın en uzun ırmağı Mekong'da çok özel bir nehir turuna imza atıyor. Birbirinden lüks nehir gemileri ile düzenlenen bu programda, Mekong geçtiği topraklara bereket dağıtırken, Asya'nın 3 güzel ülkesinin kültürünü ve tarihini birbiri ile buluşturuyor. Kısacası Mekong'da bambaşka bir macera sizi bekliyor.

Mekong, 4 bin 350 kilometreyi bulan toplam uzunluğuyla Güneydoğu Asya'nın en uzun ırmağı. Batı Çin'den doğan bu bereketli ırmak, geçtiği ülkelerin de en büyük zenginlik kaynağı. Asya'nın en güzel kültür, tarih ve din merkezlerinin kalbinden akıyor. Vietnam'da Ho Chi Minh, My Tho, Vinh Trang, Thoi Son Island, Cai Be, Vinh Long, Sa Dec; Kamboçya'da Chau Doc, Phnom Penh, Kampong Tralach, Chnok Tru Floating Village, Siem Reap; Tayland'da Bangkok'u ayrıntılı olarak keşfedeceğiniz bu 15 günlük seyahat size birbirinden özel deneyimler vaat ediyor.

VIP Turizm Mekong Nehir turunda size eşlik edecek gemiler, nehir gemilerinin üst sınıf kategorilerinden. Nehir gemileri lüks döşenmiş kabinleri ile size bir otel konforu sunuyor ve 4 yıldızlı butik hizmet veriyor. 28 yolcu kapasiteli bu özel gemilerde ayrıca teknolojinin olanaklarından da faydalanma imkanına sahipsiniz ve Wireless İnternet hizmetlerinden faydalanabiliyorsunuz. Gemilerde ise tüm geniş kabinler pencereli ve sonsuz nehir manzarasına hakim.

Ho Chi Minh Şehri olarak anılan canlı ve hareketli Fransız sömürge liman kenti Saigon'dan başlayan seyahat Asya'nın en egzotik şehri Bankonk'da son bulacak. Turun indirimli ücreti ise 2 kişilik kabinde kişi başı 2.877 Euro'dan başlıyor.

Bu muhteşem seyahate yer ayırtmak ve fırsatlardan faydalanmak için acele edin. Ayrıntılı bilgi
0 212 444 7 847 arayabilir veya www.vip.com.tr  adresini ziyaret edebilirsiniz.

TUR PROGRAMI
1.Gün İstanbul – Ho Chi Minh City
Atatürk havalimanı dış hatlar gidişte saat 21:30da buluşma.Türk Havayollarının TK68 sayılı seferi ile saat 23:40da hareket.Uçakta geceleme.

2.Gün Ho Chi Minh City (Saigon -Vietnam)
Yerel saatle saat 13:40da yakıt ikmali için verilecek duraklamadan sonra ( uçaktan inilmeyecektir)saat 15:10da hareket. Saat 16:40da Ho Chı Mınh Cıty'e varış.Otele transfer.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.Gün Ho Chi Minh
Otelde sabah kahvaltıdan sonra eski adı Saigon olan bu şehri tanımak için hareket.Yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Fransız Koloni döneminden kalma tarihi Posta Binası, Paris'teki örnek alınarak yapılmış olan Notre-Dame Katedrali), Reunification Hall –gösteri merkezi, Binh Tay Market, Opera Binası, Halk Komitesi Binası (Parlamento) ünlü Continental ve Rex Otelleri, Cholon adlı Çin Mahallesi, Dong Ru Caddesi, eski Başkanlık Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi lokal restoranda aldıktan sonra Vietnam ile ABD arasında yapılan savaş esnasında Kuzeylilerin yer altına yaklaşık 200 km uzunluğunda yaptıkları Cu Chi tünellerini, Amerikan askerlerine karşı ilkel yöntemlerle vermiş oldukları kurtuluş mücadelesinin yapıldığı kampları, siperleri göreceğiz. Akşam üstü Saigon'a dönüş ve Thien Hau Pagodası'nı ziyaret. Daha sonra Çin Mahallesinde alışveriş için serbest zaman. akşam yemeğimiz dışarıda restourantta ve geceleme otelimizde.

4.Gün Ho Chi Minh City – Geminin hareketi
Otelde sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman. Saat 15:00de limana gemiye transfer ve hoşgeldiniz kokteyli ile karşılanma.Kabinlere yerleştikten sonra gemide akşam yemeğimizi alacağız.Geminin hareketi.Geceleme gemide.

5.Gün My Tho – Vınh Trang – Thoı Son Island (Vietnam)
Gemide sabah kahvaltıdan sonra gemimiz güzel şehir anlamına gelen My Tho'ya varacak ve geniş pirinç tarlalarına sahip olan bu güzel şehri nehirde botlarla gezeceğiz.Daha sonra otobüsl Vinh Trang pagodasını ziyaret edeceğiz.Gemide öğle yemeğinden sonra teknelerle, kolları birer labirent gibi olan Song Tien Gang nehri üzerinde Thoi Son adasını ziyaret edeceğiz ve burada yerel halkın yaşantısını gözlemleyecek ve mevsimsel meyveleri tadacağız.Akşam yemeği ve geceleme gemide.

6.Gün Cai Be – Vinh Long-Sa Dec (Vietnam)
Gemide sabah kahvaltıdan sonra Cai Be'ye varışta ,yan yana ve arka arkaya dizilmiş bot ve kayıklarla kilometrelerce uzanan yüzen çarşıyı gezeceğiz ve yerel birçok egzotik meyveyi tatma imkanımız olacaktır.Daha sonra mekong nehrinin iki kolunun ortasındaki deltada yer alan Vınh Long'a varışta nehir boyunca eski stilde yapılmış evleri ve hareketli nehir hayatını izleyeceğiz.Gemide öğle yemeğinden sonra meşhur Fransız yazar Marguerite Dumas'ın gençliğini geçirdiği Sa Dec'e varıyoruz. Bölgenin tarım ve sanayi ürünlerinin ticaret rotasının geçtiği Sa Dec, Vietnam Savaşı sırasında da Amerikan hücumbotlarının üssü olarak kullanılmıştı. Fransızlar'ın şehri uzun zaman önce terk etmelerinden beri fazla bir değişiklik geçirmemiş olan Sa Dec, gerçekten buGün bile Duras'nın yaşadığı yıllardaki güzelliğini korumakta: eski ambarlar, antik Çin dükkânları, ticaretin döndüğü eski mahalleler, yüklerini küçük iskelelerde doldurup boşaltan tipik nehir gemileri… Duras'nın küçüklüğünden beri, öğretmen annesinin içinde ders verdiği okul binası ve ailenin bitişikte yaşadığı küçük evi göreceğiz ve Duras'nın Çinli sevgilisi Huynh Thuy Le'nin,aynı zamanda “The Lover” (sevgili) filminde de yer alan ve müzeye dönüştürülmüş evini ziyaret edeceğiz.

7.Gün Chau Doc-Sınır Geçişi – Phnom Penh (Kamboçya)
Gemide sabah kahvaltıdan sonra Chau Doc'a varışta teknelerle bir balıkçı kasabasını ziyaret edeceğiz ve burada pirinc keki ve şekeri tadacağız.Gemiye dönüşte öğle yemeğini aldıktan sonra Kamboçya sınırına doğru güzel manzaralar eşliğinde Gün eşlenme güvertesinde dinlenerek yol alacağız.Gemide akşam yemeğinden sonra geç vakit Phnom Penh'e varış.Geceleme gemide.

8.Gün Phnom Penh
Gemide sabah kahvaltıdan sonra Kamboçyanın başkenti olan ve hala eski Fransız Kolonial havasını kaybetmemiş olan bu güzel şehir turumuzda, Ulusal Müze, Kraliyet Sarayı görüldükten sonra yerel bir restaurantda öğle yemeğinin alacağız.Daha sonra binlerce Kamboçyalının kızıl Kmerler tarafından hapsedilip katledildiği S-21 hapishanesini ziyaret edeceğiz. Gemiye dönüşte yemekten önce yerel Apsara Dansını tanıtan bir gösteri sunulacaktır.Gemide akşam yemeğinden sonra serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz tuk-tuklarla nehir boyunca gezebilirler. Geceleme gemide.

9.Gün Phnom Penh – Kampong Tralach(Kamboçya)
Gemide sabah kahvaltıdan sonra serbest zamanınızda ünlü Rus pazarını ziyaret edebilirsiniz ve buradan hatıra eşyaları veya yerel mücevherler satın alabilirsiniz.Gemide öğle yemeğinden sonra hareketle Kampong Tralach'a doğru yol alıyoruz.Varışta çok eski bir yapıt olan Vihara Pagodasını görecek ve lokal bir köyü ve köyün ilkokulunu ziyaret edeceğiz.Çok fakir olan köyün bu okulun çocuklarını getireceğiniz okul malzemeleri ile sevindirebilirsiniz.Gemiye dönüşte akşam yemeğinin aldıktan sonra yola devam edeceğiz.Geceleme gemide.

10.Gün Kampong Chhnang-Chnok Tru Floatıng Village
Gemide sabah kahvaltıdan sonra varacağımız Kampong Chhnang Kamboçya'nın en büyük balıkçılık limanı olup balık çiftliği merkezidir.Burada aynı zaman eski usullerle yapılan bir çanak çömlek fabrikası ile de ünlüdür ki bütün ülkeye dağıtım yapmaktadırlar.Daha sonra şeker kamış suyu üretilen bir köyü ziyaret edecğiz ve burada bu suyu nasıl elde ettiklerini göstereceklerdir.Gemiye dönüşte öğle yemeğinden sonra Tonle Sap Gölüne doğru yol alacağız.Burada Chnok Tru Yüzen köyü göreceğiz ki ,Dünyanın yegane, köyün tamamı su üzerinde yaşayan köyüdür.Burada yüzen kiliseyi ve dua eden çocukları göreceğiz.Gemideki bu son gecemizde Kaptanın Gala yemeği ile ağırlanacağız.Geceleme gemide.

11.Gün Siem Reap(Kamboçya)-Gemiden Ayrılış
Gemide sabah kahvaltıdan sonra çiftlikleri ve suda yüzen bufaloları seyrederek gemimiz yol alacaktır,Tonle Sap gölünü geçtikten sonra saat 13:00 – 14:00 gibi limana varacağız ve gemi ve mürettebata veda ederek 45 dakika mesafede Sıem Reap şehrine doğru yol alacağız.Uzun yıllar balta girmemiş yağmur ormanlarının içinde saklı kalmış ve, dünyanın en büyük tapınaklar zincirine sahip olan Siem Reap'a varışta yapacağımız şehir turumuzda; önce Angkor Thom Gün ey Kapısı, Bayon, Baphuon, Ta Phrom Tapınaklarını, Cüzzamlı Kral Leper ve Fil Teraslarını, ardından etrafı çitlerle çevrilmiş Kraliyet bölgesini gezeceğiz.Tur sonrası otelimize transfer ve yerleşme.Aksam yemeği ve Geceleme otelimizde.

12.Gün Siem Reap
Otelde sabah kahvaltıdan sonra Kahvaltı sonra 1200 yıl önce inşa edilmiş olan ve Unesco tarafından Dünya mirası listesinde bulunan Angkor Wat Tapınaklarını ziyaret edeceğiz. Sırasıyla Kravan, Srah Srang, Banteay Kdei, Ta Som, Neak Pean ve Preak Khan Tapınaklarını göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra Gün ün geri kalan kısmını Tonle Sap Gölü üzerindeki yüzen köylerde geçireceğiz. Kamboçya'nın en büyük gölü olan Tonle Gölü, 150 km genişliğe sahiptir. En ortasından bakıldığında hiçbir kıyısını görmenin mümkün olmadığı bu göl, aynı zamanda doğal kuş yaşamının en çeşitli ve sayıca zengin olduğu bir kuş cennetidir. Turdan sonra akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

13.Gün Siem Reap – Bangkok(Tayland )
Otelde sabah kahvaltıdan sonra havaalanına transfer ve uçakla Bangkok'a hareket. Varışta yapacağımız şehir turunda ,Uyuyan Buda, Altın Buda, Oturan Buda, Parlamento Binası,Demokrasi meydanı, Kraliyet caddesi ve Devlet Konukevi (Eski Parlamento) görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası otele transfer ve yerleşme. Dışarıda restoranda akşam yemeğimizi alacağız.Bangkok'un renkli gece hayatını görebileceğimiz serbest zaman.Geceleme otelimizde.

14.Gün Bangkok – İstanbul
Otelde sabah kahvaltıdan sonra Yüzen Çarşı ve Rose Garden turu için hareket. Egzotik Uzakdoğu'yu yaşayabileceğimiz bu gezide,küçük nehir tekneleri ile suni kanallarda yapacağımız yolculukla varacağınız yüzen çarşı bölgesinde yüzlerce renkli malın, tropik meyvelerin, sebzelerin satıldığı bir ortamda serbest zaman. Dönüş yolunda tik ağacından yapılmış çok güzel ağaç eşyalarının satıldığı bir yerde alış veriş imkanı. Öğle yemeğimizi Rose Gardenda damak tadımıza uygun açık büfe bir restoranda alacağız. Yemeği takiben bu güzel yeşil düzenleme içerisinde kısa bir yürüyüş ve Thai boksu, evlilik seremonileri ve folklorik gösterilerle dolu bir show izlenecektir. Ayrıca fillerin çok güzel bir gösterisini ve izleyeceğiz. Tur sonrası serbest zaman.Saat 20:00da havaalanına transfer ve Türk Havayollarının TK69 sayılı sefer ile saat 23:45de hareket.Uçakta geceleme

15.Gün İstanbul
Saat 05:30da İstanbul Atatürk Havalimanına varış ve gezimizin sonu.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 27 Şubat 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 216 481 51 21