• BIST 3.274,97
  • Altın 974.437
  • Dolar 18.4403
  • Euro 17.8749
  • İzmir 18 °C
  • İstanbul 16 °C
  • Antalya 23 °C
  • Ankara 14 °C
  • Turizmin Sesi Dergimizin Eylül 2022 43'ncü Sayısı Yayında 
  • Turizmin Sesi Dergimizin Ağustos  2022 42'nci Sayısı Yayında 
  • Turizmin Sesi Dergimizin Temmuz 2022 41'nci Sayısı Yayında 
  • Turizmin Sesi Dergimizin Eylül 2022 43'ncü Sayısı Yayında 
  • Turizmin Sesi Dergimizin Ağustos  2022 42'nci Sayısı Yayında 
  • Turizmin Sesi Dergimizin Temmuz 2022 41'nci Sayısı Yayında 

UNESCO Somut Olmayan Türk Kültürü Mirası Fotoğraf Yarışması  Sonuçlandı

UNESCO Somut Olmayan Türk Kültürü Mirası Fotoğraf Yarışması  Sonuçlandı
Türkiye’nin somut olmayan kültür mirasını daha da görünür kılmak ve eşsiz görsellerle belgelemek üzere düzenlenen UNESCO Somut Olmayan Türk Kültürü Mirası Fotoğraf Yarışması’nın sonuçları açıklandı

TURİZMİN SESİ


Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleriyle Geleneksel Sanatlar Derneği tarafından gerçekleştirilen yarışmaya 172 sanatçı, toplam 462 fotoğrafla başvuruda bulundu. Yapılan değerlendirmeler sonucunda 50 fotoğrafın ödül almasına karar verildi. Yarışmanın jüri üyeliğini Geleneksel Sanatlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akcan, Genel Sekreteri Doç. Dr. Şehnaz Biçer, derneğin Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Zaliha Erdoğan Peçe, Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü SOKÜM Daire Başkanlığı uzmanı Döndü Akçay Odabaşı ile fotoğraf sanatçıları Cihat Hıdır ve Tezcan Kıldıran üstlendi.

Fotoğraf yarışmasında ilk 25’e giren yarışmacılar ayrı ayrı 2 bin lira, sonraki 25’e giren yarışmacılar ise 500 lira para ödülü alacak. Fotoğraflar gerek yurt içinde gerekse yurt dışında gerçekleştirilecek tanıtım faaliyetlerinde kullanılarak çeşitli sergilerde yer alacak.

Ödüle Layık Görülen İlk 25 Yarışmacı

Alev Tanrıkorur    Son yatık ustası
Arif Miletli    Usta
Aygül Harmancı    Işık
Çiğdem Sorgut    Ekmek Fırını
Deniz Kalaycı    Osmanlı
Engin Ayyıldız    Zil Ustası
Fatih Balaman    Yazma Baskısı
Fatma Nurdem Atay    Bakır ustası
Giray Kocaman    Okçular
Hakan Muallim    Tahta Oyma
Hasan Burak Durmuş    Nevruz Ateşi
Hasal İçel    Halı Tarlası
Hilal Emnacar    Kalaycı
İsmet Danyeli    Tabakhane
Leyla Yılmaz    Çalgı
Muhammet Özen    Çömlek Ustası
Musa Talaşlı    Bakır İşçiliği
Münevver Ulusoy    Demirci Ustası
Neşe Arı    Pekmez Yapımı
Orhan Bektaş    Sema Gösterisi
Ramazan Çırakoğlu    Ahşap Sandık Yapımı
Şerife Kese Halıcı    Hat
Şevki Karaca    Ahşap Oyma
Ufuk Turpcan    Tandır Ekmeği
Zihni Onur Çalışkaner    Mangala

Ödüle Layık Görülen İkinci 25 Yarışmacı

Adem Güleş    Nakış Kız
Ahmet Öner    Cirit
Alev Tanrıkorur    Gölge Oyununda Tasvir Yapımı
Bilal Eskioğlu    Tespih Ustası
Burak Türk    Hacivat Karagöz
Dilek Durdu    Kilim
Ekrem Kalkan    Kozadan İpliğe
Fatih Yılmaz    Tandır
Gürsel Egemen Ergin    Kılıçkalkan
Halit Bozkuş    Havancı
Hilal Rana İnanç    Hattat
Hüseyin Opuklu    Birlikte
İbrahim Sürmeneli    Geleneksel Mumya
İmge İldem    Keçe Ustası
Kamil Serhoşoğlu    Şimşir Kaşık
Kazım Kuyucu    At Araba Tekerlekçisi
Mehmet Yılmaz    Sepet Yapımı
Melih Sular    Yarenler 2
Muzaffer Murat İlhan    Alemci
Muzaffer Temel    Usta
Orhan Kartal    Hallaç
Osman Arsal    Yemeni Ustası
Ragıp Sarı    Semerci Ustası
Sabahattin Özveren    Künde
Serdar Kıran    Sema
 

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 27 Şubat 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 216 481 51 21