• BIST 83.675
 • Altın 249,942
 • Dolar 6,1048
 • Euro 6,8129
 • İzmir 22 °C
 • İstanbul 20 °C
 • Antalya 20 °C
 • Ankara 17 °C
 • “Türk İstiklal Harbi’nin Başlangıcının 100. Yılı” Sergisi (1919-2019)
 • Bursa ve İzmir’de düzenlenen iş geliştirme gezilerinin 3’üncü durağı Antalya oldu
 • Türkiye’nin en büyük yeşil enerji kredisini alan Akfen Yenilenebilir Enerji’ye iki ödül
 • “Türk İstiklal Harbi’nin Başlangıcının 100. Yılı” Sergisi (1919-2019)
 • Bursa ve İzmir’de düzenlenen iş geliştirme gezilerinin 3’üncü durağı Antalya oldu
 • Türkiye’nin en büyük yeşil enerji kredisini alan Akfen Yenilenebilir Enerji’ye iki ödül

UBSAD (Uçak Bileti Satan Acentalar Derneği) 5 Ekim’de Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi

UBSAD (Uçak Bileti Satan Acentalar Derneği) 5 Ekim’de Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi
Kısa adı “UBSAD” olan "Uçak Bileti Satan Acentalar Derneği" ilk Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi

TURİZMİN SESİ


Yapılan seçimde; Olcar Tur’un sahibi Numan Olcar başkanlık görevini devraldı. TÜRSAB'ın havayolları ile yıllardır kangren haline gelen sorunlarını istenilen düzeye getirme görevi UBSAD'a verilmiş oldu.

Sn. Olcar,

“UBSAD ve ana çatı örgütümüz TÜRSAB olarak meslektaşlarımızla tam bir uyum içinde Havayolu Biletleme ve IATA konularında sektörel sorunları gidermeye çalışacağız. Yapılmakta olan ve bundan sonra da yapılacak çalışmalar tamamen işin siyasetinden uzak, tamamen teknik ve sektör ağırlıklı olarak devam edeceği kuşkusuzdur.

numan-olcar-33.gif

Bu sebeple, bir kez daha tüm meslektaşlarımı sektörel birlikteliğe ve meslegimizi geleceğe hazırlamaya davet ediyorum.  Ayrıca "TÜRSAB Havayolu Biletleme İhtisas Başkanlığı" olarak ilk genişletilmiş toplantımız 10 Ekim 2018 Çarşamba günü saat 13:30’da TÜRSAB Genel Merkez Binamız Konferans Salonu’nda yapılacaktır.  Konuyla ilgili duyuru ayrıca Birliğimiz mecralarından yapılacaktır. Bu vesileyle haftanın son çalışma gününde herkese keyifli bir hafta sonu dilerim” dedi.

numan-olcar--olcar-tur,--ugur-hacialioglu--ardasa-turizm,-zeliha-sozusen--tursen-tur,-celal-usta--barsan-tur,-selma-yilmaz--glory-tur,-gokmen-oz--at-avrupa,-engin-sahin--akahan-travel,-cagri-bozok--diverso-tur,-elif-canaslan--didyma-tur.gifUBSAD Olağan Genel Kurulu Yönetim, Denetim ve Yüksek İstişare Kurulu aşağıda yer almaktadır:

YÖNETİM KURULU ASİL
Numan Olcar / Olcar Tur, 
Uğur Hacıalioğlu / Ardasa Turizm,
Zeliha Sözüşen / Turşen Tur,
Celal Usta / Barşan Tur,
Selma Yılmaz / Glory Tur,
Gökmen Öz / At Avrupa,
Engin Şahin / Akahan Travel,
Çağrı Bozok / Diverso Tur,
Elif Canaslan / Didyma Tur
 
YÖNETİM KURULU YEDEK
Metin Pişirici / Apt Tur,
Bülent Özbey / Obi Tur,
Mehmet Hataylı / Folk Tur,
Salih Çolak / İlk Tur,
Bilgin Kalkavan / Pronto Tur,
Erim Kefeli / Kefeli Tur,
Aylin Özsavaş / Fuego Tur,
Mustafa Özyurt / Özyurt Turizm,
Figen Akan / Zeugma Tur
 
DENETİM KURULU ASİL
Sedat Mavili / Mavili Tur,
Şermin Akdoğan / Travel Servis,
Murat Kargılı / Kargılı Tur
 
DENETİM KURULU YEDEK
Burçin Yurdakul / Soon Tur,
Bora Çakar / Yaycı Tur,
Hamdi Ceylan / Gacela Tur
 
YÜKSEK İSTİŞARE KURULU
Erdoğan Girav / Porkon Turizm,
Aziz Ciga / Karacı Tur,
Nebil Çelebi / Hilal Tur,
Davut Günaydın / Tigris Tur
Nasih Demir / Ocasion Tur,
Hilmi Karaduman / Huda Tur, 
Savaş Çaylı / Alltime,
Halil Erol / Hayat Tur

Hilal Turizm’in sahibi Nebil ÇELEBİ, 

“UBSAD’ın Kurucuları olarak bu derneği mevcut kanun ve kurallara uygun bir şekilde üyelerimizin menfaatini korumak üzere, mesleğimizi ileri götürmek için gerekli kurumlarla görüşmek adına oluşturduk. Her kurumla işbirliği kurup, üyelerimizin menfaati için mücadele vereceğiz ve buna hazırız. İçimizden bir arkadaşımız TÜRSAB İhtisas Komisyonu Başkanı olarak atandı. Böylece uçak bileti ve IATA ile ilgili konular UBSAD’a tevdi edilmiş oldu. Kendi ekmeğimiz, geleceğimiz ve mesleğimizin geleceği için her kurumla işbirliği yapacağız” dedi.

porkon-turizm’in-sahibi-erdogan-girav,.gif

Porkon Turizm’in sahibi Erdoğan GİRAV,

“Değerli Meslektaşlarımız,
Uçak bileti satan seyahat acentaları çok zor durumdadır. Bu zor durumun farkına vardığımız için farklı düşünce yapılarında olmamıza rağmen mesleğimiz için umutlandırıcı bir birliktelik yaptık ve UBSAD’ ni kurduk. Uçak bileti satan seyahat acentalarının sorunlarına kurumsal bir yaklaşım yapılamadığı ve TÜRSAB ilgisiz kaldığı için bugüne kadar çözülemediği gibi daha da çözümü zor bir duruma gelmiştir. 18 yıllık Başaran Ulusoy yönetiminin son 2 yılında Numan Bey ve arkadaşlarının konuya kurumsal yaklaşımları sayesinde sorunlarımız yazılı hale getirilmiş ve çözüm için gayret gösterilmiştir. Onların gayretlerinin sonuçlanması için UBSAD olarak çalışmalarımıza başlayacağız. Hizmet bedellerinin havayollarının websitelerinde seyahat acentaları ile aynı seviyeye getirilmesi ve hizmet bedelleri artışları sorunlarımız Ankara nezdinde çözüm bekleyen konularımız olmasına rağmen UBSAD özellikle teminat arttırımı, DEBİT konuları, GDS konularında ve THY 115 nolu tamım üzerindeki çalışmaları tamamlayacağımıza inanıyoruz. Bu çalışmaların tamamlanması için bizlerde elimizi taşın altına koyarak sorunlarımızın çözümü için elimizden geleni yapmak için geniş katılımlı tabanı kapsayıcı bir yönetimin oluşması için büyük çaba sarf ederek önce derneğimizi kurduk, kurucular kurulu olarak bazı engebeli aşamalardan sonra bugün ilk olağan genel kurulumuzu yapma heyecanı ile burada bulunmaktan hepimiz kıvanç ve onur duymaktayız.

Dernek kurmak ülkemizde kolay gibi görünür, ancak ismini kolayca bulup koyabileceğiniz bir derneğin işlevsel hale dönüşmesi, fonksiyonel olması; fedakarlık, içtenlik, samimiyet ve zor badirelerin geçirilmesini gerektirir.

Bizler yaptığımız iş ve içinde bulunduğumuz durum gereği bu sorumluluğun üstlenilmesi gerektiği içselliğindeyiz.Uçak bileti satarak geçimini sağlamaya çalışan binlerce üyemizin her gün her yaşadığı duyguyu herkes aynı hislerle her gün tekrarlamakla beraber, bu kronik ve dinamik sorun hiç bir dönem çözüm için gerekli iradeyi sektörel olarak da idari olarak da göstermemiştir.Sorunların teknik olarak neler olduğunu buradan tek tek sıralamakla değerli zamanınızı almak istemiyoruz, zaten her gün hepimizin yaşadıkları sorunlardır. Artık ölüm kalım aşamasına geçildi. Artık bıçağın kemiğe dayandığı, denizin bittiği, karaya vurduğumuz bu dönemde sektör kişisel polemikleri, ideolojik ve sosyal ayrışmalardan beslenen kutuplaşmayı bir kenara bırakıp sorunlara ilkeli ve içsel aidiyet duyguları samimi yaklaşım ortaya koymalıdır. Bizler bu vaktin çoktan geldiği görüşünde birleşip burada bir araya gelen duyarlı meslektaşlar olarak sorunların çözümü konusunda elimizden gelenin fazlasını ortaya koyma gayretini kollektif anlayış içinde göstermeliyiz.

UBSAD hiçbir derneğe, hiçbir kurum ya da kuruluşa ne alternatif ve nede rakiptir, bu dernek üyelerinin ekmek kavgasının bekçisidir. Kavgamız her alanda her kurum kişi yada kuruluşla üyelerimizin menfaatlerinin korunması amaçlı ancak olur. Birliğimizin ve bakanlığımızın kanun ve yönetmelikleri sınırları dahilinde meslek etiği ve ahlakı çerçevesinde mücadelemizi hukuki olarak yapacağımızın bilinmesini isteriz. Birlikte yaratacağımız güç, sinerji ve enerji doğru kullanıldığı, efektif hale getirilip etkili, organize ve kurumsal halde yönetildiğinde, bu güçten havayolları korkmamalı lakin bu etkin ve dinamik güçten onlarda menfaat elde edebilmeliler. Bizi bir rakip olarak değil, partneri, bayisi ve iş ortakları olarak görmeliler. Bunu sağlayacağız, bu sağlanmalıdır! İşte o zaman kazançlar karşılıklı olarak daha da artacak ve bu ortaklık sonucu yeniden herkes hakettiği saygın yere tekrar konumlanacaktır.Başta THY olmak üzere bütün havayolu şirketleri ile iş ortağı olduğumuz fikri ve eyleminin samimice benimsenmesinin ortamı için ne gerekiyorsa yapacağız, bir araya getireceğimiz binlerce acentanın gücüyle bunun kabul görmesini sağlayacağız.

Geçici serumların artık fayda etmediği komaya girilen bu dönemi herkes iyi okumalı kararını bu bağlamda vermelidir.

Değerli meslektaşlarımız,

UBSAD bütün yerleşik kurum, kuruluş ve kurumsallara olması gereken saygıyı gösterir, kendisine ve her bir üyesine de bu saygıyı hakettirir ve bundan zerre kadar geri adım atmaz. Kazan kazan formülü üzerine inşa edilecek bu ticari ilişkinin temel ahlaki ve etik altyapısının sağlamlığının olmazsa olmaz bir kırmızı çizgimiz olduğunun altını da çizmek isteriz.Bugün buraya gelip bu gücün bu birlikteliğin kıvılcımını yakan siz değerli üyeler tarihi bir adım atmış bulunuyorsunuz.Hepinize geldiğiniz ve bize mesleğimize güç verdiğiniz, tekrar ayağa dirilişimizin simgesel adımını attığınız ve mutlak kollektif anlayışın hakim unsur olmasının gerekliliğini ortaya koyduğunuz için hepinize ayrı ayrı şükranlarımızı sunuyorum, teşekkürler sağolun, varolun” dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 216 481 51 21