• BIST 1.112
 • Altın 474,603
 • Dolar 7,5495
 • Euro 8,9548
 • İzmir 27 °C
 • İstanbul 24 °C
 • Antalya 28 °C
 • Ankara 27 °C
 • Turizmin Sesi Dergimizin Eylül sayısı yayında
 • Turizmin Sesi Dergimizin Ağustos  Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin TEMMUZ  Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Eylül sayısı yayında
 • Turizmin Sesi Dergimizin Ağustos  Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin TEMMUZ  Sayısı Yayında 

TÜRSAB’ı Mayıs 2018’de  560 milyon lira borçla devraldık

TÜRSAB’ı Mayıs 2018’de  560 milyon lira borçla devraldık
TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Orta ve Doğu Karadeniz Acentalarıyla Buluştu

TURİZMİN SESİ


Türkiye’yi karış karış dolaşarak, seyahat acentalarıyla bilgilendirme toplantıları düzenleyen TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya ve TÜRSAB Heyeti Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize’de hizmet veren Seyahat Acentası temsilcileri ile bir araya geldi.

tursab-baskani-firuz-baglikaya-007.jpg

KARADENİZ’DE 5 ŞEHİRDE 5 TOPLANTI
Orta ve Doğu Karadeniz’de bulunan beş şehri ziyaret eden TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, yüzlerce acenta temsilcisinin katılımıyla gerçekleşen bilgilendirme toplantılarında büyük ilgiyle karşılandı. Acenta temsilcilerinin yanı sıra Basın mensuplarının da yoğun ilgi gösterdiği ziyaretlerde, turizm gündemine dair başlıca konular masaya yatırılarak, Karadeniz Bölgesi’nde turizmin ileriye taşınması adına istişareler gerçekleştirildi.

SAMSUN’DAN “KAÇAKLA MÜCADELE DEVAM” MESAJI VERİLDİ
TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Bilir ve H. İbrahim Canatan’dan oluşan heyetin ilk durağı Samsun oldu. Orta Karadeniz BTK Başkanı Yılmaz Uzunlar’ın ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltıda seyahat acentası temsilcileriyle bir araya gelen Bağlıkaya, sektör gündemini oluşturan ana başlıklarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bağlıkaya, “Kaçakla ciddi şekilde mücadele ediyoruz. Son dönemimizde 70 binin üzerinde denetim yaptık. Mevcut yasada maalesef ceza miktarları düşük, kaçak turda kullanılan araçlar bağlanamıyor. Yeni yasamız meclisten geçtiğinde bu sorunların tamamını çözeceğiz. Biz göreve geldiğimizde sadece 16 denetim görevlimiz vardı. Şimdi ise Türkiye genelinde 80’in üzerinde eğitimli denetçimiz var, bu sayıyı 100’e çıkarmayı düşünüyoruz” ifadeleriyle kaçakla mücadeleye verilen önemin altını çizdi.

ORDU’DA “KURUMSAL TÜRSAB” İÇİN GELECEKTE HAYATA GEÇECEK PROJELER PAYLAŞILDI
TÜRSAB heyetinin ikinci durağı Ordu’da “Kurumsal TÜRSAB” kimliğine dikkat çeken Bağlıkaya, TÜRSAB bünyesinde kısa sürede hayata geçirilen köklü değişimleri anlattı. Toplantıya büyük ilgi gösteren acenta temsilcileri, TÜRSAB’ın geleceğe dönük projelerine ilişkin Firuz Bağlıkaya ile fikir paylaşımında bulunup, taleplerini ilettiler.

GİRESUN’DA BÖLGE TEMSİL KURULLARININ ÖNEMİNE VURGU YAPILDI
Ziyaretlerine ara vermeden devam eden TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın Karadeniz’deki 3. durağı Giresun oldu. Giresun’da Doğu Karadeniz BTK Başkanı Volkan Kantarcı tarafından karşılanan TÜRSAB heyeti, bölgede faaliyet gösteren seyahat acentası temsilcileriyle buluştu. Sıcak ve samimi bir havada geçen buluşmada TÜRSAB’ın yaşadığı köklü değişimler üzerine acentaların görüşleri dinlendi. Hayata geçirdikleri projelerin seyahat acentaları için fayda sağlamaya yönelik atılımlar olduğunu belirten Bağlıkaya, Bölge Temsil Kurullarına verdikleri önemi dile getirerek; “Hiçbir BTK Başkanı’nın onay vermediği acentanın kuruluşuna müsaade etmedik, hatta yeni acenta kuruluşlarını yavaşlattığımız için hakkımızda dava açtılar’’ dedi.

TRABZON’DAKİ TOPLANTIYA SEYAHAT ACENTALARI BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ
Karadeniz seyahati kapsamında Trabzon’u da ziyaret eden TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, burada da Doğu Karadeniz BTK Başkanı Volkan Kantarcı’nın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda seyahat acentası temsilcileriyle bir araya geldi. TÜRSAB Başkan Yardımcısı Bedirhan Bayka ile Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Bilir, H. İbrahim Canatan’ın da yer aldığı ve yüzün üzerinde Seyahat Acentası temsilcisinin katıldığı toplantıda Firuz Bağlıkaya, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

“TÜRSAB, BUNDAN BÖYLE BORÇLANMAYACAK”
Firuz Bağlıkaya, “Bizim için kurumsal olmak açısından bakıldığında en radikal değişiklik; TÜRSAB’ın bundan böyle borçlanmayacak olması. TÜRSAB’ın bir daha borçlanmasının önüne yeni yasamızla geçeceğiz. Biz, Mayıs 2018’de TÜRSAB’ı 560 milyon lira borçla devraldık. Maliyenin raporlarında da bunlar tespit edildi. TÜRSAB’ın 120 milyon dolar niye borcu olsun, holding mi işletiyor? Nedir bu ticaret yapma hevesi? Arkadaşlar kendi şirketlerinde ticaret yapmayıp, gelip bizim paramızla ticaret yapmışlar. Bunların önünü kapattık, en radikal değişiklik bu. Bundan sora TÜRSAB'a yönetici olacak arkadaşların ticari zevkleri veya ticari hırsları kendi şirketlerinde yapacakları şeyler olacak, burada olamayacak. TÜRSAB'ı hiçbir şekilde bir borca kefil de yapamayacaklar. İşte bunların önünü kapattık.” dedi.

BAĞLIKAYA: “MESLEĞİMİZE BORCUMUZ VAR”
Bakanlıkta bekleyen yasanın Meclis’ten geçmesinin ardından TÜRSAB’ın kendi ekipleriyle denetim yapabileceğini vurgulayan Bağlıkaya; “Ekiplere kolluk kuvveti çağırma ve araç bağlayabilme yetkisi verilecek. Yasa çıkacak, yönetmelikleri hazırlayacağız ve bunu sektörümüze armağan edeceğiz. Hedefimiz bu, bunun için yola çıktık. Mesleğimize borcumuz var ve sonuna kadar ödeyelim istiyoruz” sözleriyle salondan büyük alkış aldı.

RİZE’DE “İKİ DÖNEM BAŞKANLIK VURGUSU”
TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya ve TÜRSAB Heyetinin, Karadeniz’deki son durağı Rize oldu. Rize ve Artvin’de bulunan seyahat acentası temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelen Bağlıkaya, TÜRSAB’da başkanlık görev süresi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bağlıkaya "İki dönem başkanlık getiriyoruz. Niye? Kimse koltuğa 18 sene yapışmasın, kurumumuza zarar veremesin diye. Yeni yasamızda Başkanlık iki dönemle sınırlı olacak’’ dedi. TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Karadeniz toplantılarının ardından bilgilendirme toplantılarına yurt genelinde devam edecek.
 

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 216 481 51 21