• BIST 103.024
 • Altın 378,897
 • Dolar 6,8109
 • Euro 7,4186
 • İzmir 23 °C
 • İstanbul 16 °C
 • Antalya 21 °C
 • Ankara 17 °C
 • Turizmin Sesi Dergimizin MAYIS  Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin NİSAN  Sayısı Yayında  
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mart  Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin MAYIS  Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin NİSAN  Sayısı Yayında  
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mart  Sayısı Yayında 

TÜRSAB Başkan Adayı Davut Günaydın; “Tek yürek olarak seçime gidiyoruz”

TÜRSAB Başkan Adayı Davut Günaydın; “Tek yürek olarak seçime gidiyoruz”
TÜRSAB Başkan Adayı Davut Günaydın; “Tek yürek olarak çıktığımız bu yolda acentelerimizin menfaati için, çözüme ulaşmak için, hiçbir hamleden korkmayacağız”

TURİZMİN SESİ


“TÜRSAB Tek Yürek” sloganı ile Temmuz ayında 400 civarında acente önünde TÜRSAB Başkan adaylığını açıklayan Tigris Turizm’in CEO’su Davut Günaydın, çalışma arkadaşlarının katılımıyla Sirkeci Levni Hotel’de Turizm basını ile bir araya geldi.  Sirkeci Levni Hotel’deki toplantıda, Aziz CİGA, Baki ÖZARSLAN, Baran URAZ, Bilgehan SESIŞIK, Cesur AKGÜN, Ekrem USTA, Erdal ÇERİ, İsmail YİTMEN, Metin PİŞİRİCİ, Nazan BAYRAMBEY, Nejat Erbil AĞMAN, Özgür ATEŞ, Salih KUTLUOĞLU, Selami ÇELEBİOĞLU, Tülay SALİHLİOĞLU, Veli TERZİ, Zeliha SÖZÜŞEN,Celal USTA ve Kadir GENÇ hazır bulunurken seçkin Turizm medyasıda Davut GÜNAYDIN'ı takip etti.

davut-gunaydintursab-tek-yurek-sirkeci-levni-hoteltursab-baskan-adayi-davut-gunaydin.jpg

KENDİMİZİ ANLATMAK İÇİN SAHADAYIZ
Saha çalışmalarımızda acentelerimizin sıkıntılarını dinlemek ve kendimizi anlatmak için yaklaşık 3 bin meslektaşımızı ziyaret ettik. Görkemli toplantılardan kaçınarak küçük toplantılarla kahvaltılarda buluştuk. İnteraktif toplantıların yapısından şüphe duyduk. Küçük katılımlı toplantılar yaptık. Kalabalıklarda gövde gösterisi yapmak istemedik. Ben içinizden biriyim. İyi ki bu mesleği seyahat acenteliği işini seçmişim. Bu seçimimin mutluluğunu adaylık süresi içinde yaşıyoruz, görüyorum ki bu teveccüh karşısında mahcup olmayız.

davut-gunaydintursab-tek-yurek-sirkeci-levni-hoteltursab-baskan-adayi-davut-gunaydin-001.jpg

BİR ALLAH’TAN BİR DE MAHÇUP OLMAKTAN KORKARIM
İki şeyden korkuyorum bir Allah’tan bir de mahçup olmaktan. Mahçup olmamak için çok çalışıyor, analizler yapıyor, sorun tespiti yapıp, toplantılar yapıp, istişareler sonucunda çözüm üretiyoruz.

davut-gunaydintursab-tek-yurek-sirkeci-levni-hoteltursab-baskan-adayi-davut-gunaydin-002.jpg

TEK PUSULAMIZ VARDI SAPMA YOK
TÜRSAB Başkan Adayı Davut Günaydın; Yola çıkarken tek pusulamız var demiştik. “TÜRSAB şemsiyesi altında bulunan acentelerimizin gösterdiği yoldan gideceğimizin taahhüdünü vermiştik, yolumuzda sapma yok” diyerek yeniledi. Tek yürek olarak çıktığımız bu yolda acentelerimizin menfaati için, çözüme ulaşmak için, hiçbir hamleden korkmayacağız, Tek yürek olacağız. TÜRSAB’a faydası olacak tüm acentelerimizi Tek Yürek olmaya davet ediyoruz dedi.

davut-gunaydintursab-tek-yurek-sirkeci-levni-hoteltursab-baskan-adayi-davut-gunaydin-003.jpg

KOLTUK SEVDALISI DEĞİLİM
TÜRSAB Başkan adayı ve Tigris Turizm’in sahibi Davut Günaydın, “Yönetim ve koltuk sevdası adına herhangi bir grupla birleşmemiz ve medet ummamız mümkün değildir. Ben kimsenin adamı değilim. Tek yürek şu grupla pratokol imzaladı, böyle bir şey yok. Algı yaratmak istiyorlar. Buradan açıkça söylüyorum. Ben kimsenin adamı değilim. Acentelere hizmet için geliyorum. Bizimle birlikte olmak isteyen herkes Tek Yürek’e gelsin” dedi.

davut-gunaydintursab-tek-yurek-sirkeci-levni-hoteltursab-baskan-adayi-davut-gunaydin-004.jpg

ALGI YARATANLARI KUCAKLAYACAĞIM
“Biz algı yaratan arkadaşlara sesleniyoruz, onlara kucağımızı açıyoruz. Gelin hep beraber TÜRSAB için çalışalım diyoruz. Hele koltuk sevdamız hiç yok. Benim istediğim şey koltuklar değil, acentelerin gönlüdür. Tek yürek olarak yola çıktık, tek yürek olarak yolu bitireceğiz. Maç başladığında kural değiştirmek bize yakışmaz. Herhangi bir grupla birlikte olmayı üyelerimize saygısızlık olarak görüyoruz. Bir sıkıntımız olmazsa, sağlığımız engellemezse bu karardan dönmemiz söz konusu değildir” dedi.

davut-gunaydintursab-tek-yurek-sirkeci-levni-hoteltursab-baskan-adayi-davut-gunaydin-005.jpg

ARKADAŞIM SEN HAKİM MİSİN?
Davut Günaydın; “Birde İbra olmamış üyenin aday olması konusu var. Büyük sıkıntılar varmış diye algı yapıyorlar. Arkadaşım sen hakim misin? Değilsin Sen bu kanunları araştırdın mı? Araştırmadın. Eee nereden biliyorsun? Ben söyleyeyim. Ekip olarak, hukuki olarak hiçbir sıkıntımız yok. Hukuki sıkıntımız yok ama vicdani sıkıntımız da yok. Biz ezber bozan birlik ve beraberlik için yola çıktık. Yoksa tüm çalışmalar havada kalır. Ne istediğimizi ve neden istediğimizi biliyoruz. Bunu da sizleri aydınlatmak için söylüyorum ekşi yemek yemedik ki midemiz ağrısın” dedi.

davut-gunaydintursab-tek-yurek-sirkeci-levni-hoteltursab-baskan-adayi-davut-gunaydin-006.jpg

BU TEK YÜREK TÜRSAB’A HİZMET İÇİN ÇARPIYOR
Son günlerde birliğimize yakışmayan hareketleri şiddetle kınıyoruz. TÜRSAB’ta görev almak isteyen kişiler ne söylediğinizden çok ne söylememeniz gerektiğini bilin. Düşünün, gerginlik yaratacak tüm hareketlerden kaçının. Bu hareketler sektördeki diğer paydaşlarımızın elini güçlendirip, gülmesine neden oluyor. Bu hareketlerden kaçınmalıyız. TÜRSAB’ın aleyhine olacak her türlü hareketin karşısındayız. Birleştirici her türlü hareketin yanındayız. Biz hiçbir zaman gereksiz açıklama yapmayacağız. Meslektaşlarımızı incitmeyeceğiz. Yalan haber, kin, iftira ve nefretten uzak duracağız.

davut-gunaydintursab-tek-yurek-sirkeci-levni-hoteltursab-baskan-adayi-davut-gunaydin-007.jpg

BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLMALIYIZ
Biz yola çıktığımızda “darılma, küsmek için bahaneler arayacağına, sevmek ve sevilmek için çareler ara” demiştik. Biz bu yoldayız. Siyasi görüşünüz ne olursa olsun TÜRSAB için birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Dışarıdan bakıyor Havayolları paramparça olmuş bir birlik var ben istediğimi bu Birliğe yaptırırım algısı oluşuyor. Bazı arkadaşlarımızın işine geliyor bazılarının gelmiyor. Tartışmalar bundan çıkıyor.

davut-gunaydintursab-tek-yurek-sirkeci-levni-hoteltursab-baskan-adayi-davut-gunaydin-008.jpg

EMPATİ KURALIM ORTAK BİR YOL BULALIM
Empati kuralım ortak bir yol bulalım ortak bir noktada sorunlarımızı çözelim. Şimdi TÜRSAB’a sahip çıkma zamanıdır. Bizim ihtiyacımız olan tek şey birlik ve beraberliktir. BTK Seçimleri birliğimiz için hayırlı olsun. Biz de BTK Seçimlerini bekliyoruz ve start vereceğiz. 35 Bölgede toplantılarımız var. 35 bölgede 6 bin meslektaşımızla buluşacağız.

aziz-ciga.jpg

Planımız belli, gideceğimiz bölgeler belli. Yanlış anlaşılma olmasın diye, BTK seçimlerinin gerçekleşmesini bekliyoruz. TÜRSAB’a kim faydalı olacaksa biz onu davet edeceğiz. O bizden, bu sizden diyerek ayrımcılık yapmayacağız. TÜRSAB’a kimin faydası dokunacaksa başımızın üstünde yeri var diyeceğiz. Sektörü savunabilecek sektöre faydası dokunacak meslektaşlarımızı davet edeceğiz.

davut-gunaydintursab-tek-yurek-sirkeci-levni-hoteltursab-baskan-adayi-davut-gunaydin-009.jpg

YÖNETİM KURULU’NU İSTİŞARE HEYETİ SEÇECEK
Yönetim Kurulunuz hazır mı diye bir soru aldım onu da cevaplayayım. 50 kişilik bir istişare heyetimiz var. Bu heyet; liyakat sahibi, işinin ehli, sektöre fayda getireceğine inandığımız tüm meslektaşlarımızı istişare heyetimize yönlendireceğiz. Oradan çıkacak sonuca göre Yönetim Kurulunu belirleyeceğiz. Seçimlerden 20 gün önce açıklarız diye düşünüyorum dedi. Bizim derdimiz seçim değildir. Bizim derdimiz bu kadar sorunun çözülmesidir.

davut-gunaydintursab-tek-yurek-sirkeci-levni-hoteltursab-baskan-adayi-davut-gunaydin-015.jpg

EKİP ODAKLI BİR ÇALIŞMA İSTİYORUZ
Lider odaklı bir çalışma istemiyoruz, Ekip odaklı bir çalışma istiyoruz. TÜRSAB acentelerinin önünü açacak her türlü çalışmanın içinde bulunacağız. Rehber konusunda sıkıntılar var. Otel konusunda sıkıntı var. Uçak biletlerinde sıkıntı var. Bizim en büyük sıkıntımız uçak biletidir. Anlamsız bir haksız rekabet var. Bizim manifestomuzda bu da var biz bu sorunları çözeceğiz. Biz sektörel disipline önem veriyoruz. Koymuş olduğumuz kurallara önce kendimiz uyacağız. 1618 sayılı özel bir kanunumuz var. Herkes yazıyor çiziyor. Biz bu kanuna dokundurtmayacağız. Biz sıkı sıkı sarılacağız. Bu kanunun revize edilmesi, günün şartlarına uyarlanması gerekiyorsa düzenleme yapacağız. Günün şartlarına uygun bir 1618 için çalışacağız. Sektörün tüm sıkıntılarını biliyoruz ve çözümlerini profesyonel ekibimizle çözeceğiz.

davut-gunaydintursab-tek-yurek-sirkeci-levni-hoteltursab-baskan-adayi-davut-gunaydin-014.jpg

TATLI DİL İLE KUCAKLAYACAĞIZ
“TÜRSAB’da başkan adayları en az iki dil bilmesi ile ilgili bir soru gelmişti. Bu konuya da kendi adıma açıklık getireyim. Ben Davut Günaydın olarak 2’den fazla yabancı dil biliyorum. Esas önemli olan bir dil var ki o da tatlı dildir. Biz bu tatlı dili ekipçe çok iyi kullanıyoruz. Tüm üyelerimizi tatlı dil ile kucaklıyoruz. Birbirimizi seveceğiz, birbirimize sarılacağız, tatlı dille bütün sorunları çözeceğiz. Yolu sevgiden ve saygıdan geçen herkesi selamlıyoruz” diyerek sözlerine son verdi.
 

hamdi-ceylandavut-gunaydintursab-tek-yurek-sirkeci-levni-hoteltursab-baskan-adayi-davut-gunaydin.jpg

Gacela Turizm Hamdi Ceylan ve Tigris Turizm CEO'su Davut GÜNAYDIN

davut-gunaydintursab-tek-yurek-sirkeci-levni-hoteltursab-baskan-adayi-davut-gunaydin-016.jpg

 Real World Turizm Baran URAZ, Tigris Turizm CEO”su Davut Günaydın ve Gacela Turizm Hamdi Ceylan

davut-gunaydintursab-tek-yurek-sirkeci-levni-hoteltursab-baskan-adayi-davut-gunaydin-017.jpg

Barsan Turizm Celal Usta, Tigris Turizm CEO”su Davut Günaydın, King Travel Cesur Akgün

davut-gunaydintursab-tek-yurek-sirkeci-levni-hoteltursab-baskan-adayi-davut-gunaydin-018.jpg

Parkur Turizm Salih Kutluoğlu, Tigris Turizm CEO”su Davut Günaydın, Qnb Turizm Nazan Bayrambey

davut-gunaydintursab-tek-yurek-sirkeci-levni-hoteltursab-baskan-adayi-davut-gunaydin-019.jpg

davut-gunaydintursab-tek-yurek-sirkeci-levni-hoteltursab-baskan-adayi-davut-gunaydin-020.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 216 481 51 21