• BIST 85.310
 • Altın 248,275
 • Dolar 6,0466
 • Euro 6,7481
 • İzmir 23 °C
 • İstanbul 17 °C
 • Antalya 25 °C
 • Ankara 19 °C
 • “Türk İstiklal Harbi’nin Başlangıcının 100. Yılı” Sergisi (1919-2019)
 • Bursa ve İzmir’de düzenlenen iş geliştirme gezilerinin 3’üncü durağı Antalya oldu
 • Türkiye’nin en büyük yeşil enerji kredisini alan Akfen Yenilenebilir Enerji’ye iki ödül
 • “Türk İstiklal Harbi’nin Başlangıcının 100. Yılı” Sergisi (1919-2019)
 • Bursa ve İzmir’de düzenlenen iş geliştirme gezilerinin 3’üncü durağı Antalya oldu
 • Türkiye’nin en büyük yeşil enerji kredisini alan Akfen Yenilenebilir Enerji’ye iki ödül

Turizoom International Hotel Management, konaklama sektöründe hedef büyüttü

Turizoom International Hotel Management, konaklama sektöründe hedef büyüttü
Üst düzey deneyime sahip otelcilerden yeni bir ekip oluşturan Turizoom International Hotel Management, konaklama sektöründe hedef büyüttü

TURİZMİN SESİ


CVK Park Bosphorus Hotel İstanbul’da ilk toplantısını gerçekleştiren Turizoom ekibi, turizm yatırımlarını geliştirme ve turizm sektöründe sürdürülebilir büyüme sağlamak amacıyla yapılması gerekenlerin listesini oluşturdu. Yeni yol haritasını çıkaran ekip, güçlü ve enerjik bir şekilde, hedeflerine odaklandı.Yönetim ekibinin tanıtıldığı toplantıda eylem planlarını açıklayan Turizoom CEO’su Ali Can Aksu, “Türkiye’de yaklaşık 85 Milyar Dolarlık turistik otel yatırımı var. Geçtiğimiz 10 yıl içinde yüzde 9,8  büyüme ile  Avrupa (%4,1) ve dünyadaki (%5,1) büyüme oranlarının iki katına ulaşan ülkemiz, uluslararası yatırımcılar için değerli bir destinasyon. Ülkemize yapılan yatırımların doğru yönetimi, sadece ilgili işletme nezdinde verimliliği artırmakla kalmayacak, bu yatırımları uluslararası yatırımcılarla buluşturacak. Eş zamanlı olarak da uluslararası yatırımcıların Türkiye pazarı ile ilgili yaptıkları araştırmalara  örnek oluşturacak” dedi. 

Turizm yatırımlarında ortak akıl önemli
Otel yatırımlarının yönetimde çok yönlü ve bütüncül bir anlayışının sektörü uluslararası standartlara taşıyacağının altını çizen Aksu, “Avrupa’nın en yeni ve en modern tesislerini inşa ediyoruz. Ancak yatırımcı açısından maliyet ve karlılık ilişkisi çok değerli. Bir turizm yatırımını; finansal yönetim ve markalaşma ve uluslararası pazarlama, müşteri sadakatini artırma aşamalarıyla ele almak gerekiyor. Sektör son 5 yılda % 200 büyüme sağlarken, çok değerli yatırımların yönetim zafiyetleri, tesislerde standartların oluşmaması ve dijitalleşmenin yeterince kullanılmaması verimliliğin artırılmasının önünde engel oluşturuyor. 

“Bu nedenle biz çalışmamızı beş adımda oluşturacağız: 1. Yerel marka otellerin standartlarını yükselterek uluslararası markalarla rekabetini sağlamak. 2. Konjoktüre bağlı konsept yatırımları oluşturmak. 3. Lokal analizler doğrultusunda  uygun marka seçimini gerçekleştirmek. 4. Yerel marka otellerin  yurtdışı  yatırım güç ve cesaretini oluşturmak. 5. Yatırımcı / Yönetici ilişkilerinin sağlıklı yürümesini sağlamak.  Ana hedefimiz: Uluslararası markalarla entegrasyonu sağlayarak, yerel markaların uluslararası kalite standartlarında, toplam kalite ilkelerini yerine getiren bir sisteme sahip, entelektüel değer yaratabilen niteliklere sahip olarak, dünya pazarında yer almasını sağlamaktır.
Türkiye’deki 85 Milyar yatırım portföyünde verimliliğin artırılarak, bu yatırımların uluslararası yatırım fırsatları ile buluşturulmasını hedefleyen Turizoom,  yerli ve yabancı yatırımcılara bütüncül bir yaklaşımla danışmanlık sunacak. Turizoom tarafından oluşturulan danışma kurulu ise, turizm sektörüne ve sektörü destekleyen alanlara 20 yılın üzerindeki tecrübesiyle, merkezi yönetim avantajı sağlayacak. Türkiye’nin uzun vadeli turizm stratejisinde de, ortak hareketlerinin önünü açacak. Biz de Turizoom olarak bunun takipçisi olacağız” dedi.

Turizoom’un üstlendiği Hizmetler
İşletme yatırım planlaması. Konsept fizibilite danışmanlığı. Kurumsal check up. Finansal bütçeleme denetim ve eğitim danışmanlığı. İşletme yönetim danışmanlığı ve işletme yönetimi. Konsept geliştirme ve operasyonel planlama. Mimari tasarım ve projelendirme. Otel marka entegrasyonu ve varlık yönetimi. İnsan kaynakları ve eğitim danışmanlığı. Marka ve stratejik iletişim danışmanlığı. Satış ve pazarlama danışmanlığı. Dijital pazarlama ve online satış. İşletme ve hizmet standartları. Yiyecek içecek işletmeleri yatırım ve yönetim danışmanlığı. Gıda, hijyen ve kalite yönetimi ve otel teknolojileri yönetim danışmanlığı.

Turizoom yönetim ekibindeki deneyimli isimler 
Ali Can Aksu - Genel Yatırım ve Yönetim, Alp Numanoğlu - İş Geliştirme ve Operasyon, Aykut Bakay - Otel Marka ve Destinasyon Yönetimi, Başak Anar - IK Kalite ve Eğitim, Bengü Akman - Finansal Bütçeleme ve Denetim, Bülent Dokuzluoğlu - Gıda Hijyen Kalite Yönetimi, Binali Kılıç - Akademik İlişkiler ve Destinasyon Yönetimi, Engin Akpınar - Web Çözümleri, Fatih Çeçen - Yatırım Teşvik ve Belgeleme, İlke Ferit Demirbilek- Otel Yatırım ve Proje, Mehmet Ağıllı - Otel Teknolojileri, Orhan Genceli - Yatırım ve İş Geliştirme, F&B, Özgül Öztürk - Mimari Projeler ve Döngüsel Tasarım, Ömer Güran - Dijital ve Teknolojik Çözümler, Seçil Şendağ - Marka Yönetim ve Stratejik İletişimi ve Servet

Kubay- Dijital ve Teknolojik Çözümler.
Turizoom International Hotel Management 
Turizoom International Hotel Management, otel yönetimde 20 yılı aşkın bir deneyimin ardından,  2016 yılında kuruldu. Bu süreçte dört holdingin turizm yatırımlarının yanı sıra, beş otel yatırım projesine imza attı. Şu an için 12 otelin yönetim danışmanlığını yürütmektedir.

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 216 481 51 21