• BIST 2.829,58
 • Altın 1025.709
 • Dolar 17.8603
 • Euro 18.3596
 • İzmir 25 °C
 • İstanbul 24 °C
 • Antalya 25 °C
 • Ankara 19 °C
 • Turizmin Sesi Dergimizin Temmuz 2022 41'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Haziran 2022 40'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mayıs 2022 39'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Temmuz 2022 41'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Haziran 2022 40'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mayıs 2022 39'nci Sayısı Yayında 

TTYD ile Bahçeşehir Üniversitesi turizm sektöründe nitelikli istihdamı sağlayacak

TTYD ile Bahçeşehir Üniversitesi turizm sektöründe nitelikli istihdamı sağlayacak
Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ile Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) turizm sektöründe nitelikli istihdamı artırmak için güçlerini birleştirdi

TURİZMİN SESİ


Bahçeşehir Üniversitesi (BAU)da Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan işbirliğine çok sayıda turizmci ve öğretim üyesi katıldı.
 
ttyd-bahcesehir-universitesi-bau-oya-narin-sirin-karadeniz-banu-dedemanrifat-dedeman-turgut-gurleyla-ustelalper-aksoyburak-kuntay-barlas-kuntayburak-kuntay-hediye-gural.jpg

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ile Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) turizm sektöründe nitelikli istihdamı artırmak için güçlerini birleştirdi. BAU, TTYD işbirliğinde bugünün liderlerini geleceğin liderleri ile buluşarak yeni fikirlerin geliştirilip sektöre kazandırılmasını sağlayacak.

ttyd-bahcesehir-universitesi-bau-oya-narin-sirin-karadeniz-banu-dedemanrifat-dedeman-turgut-gurleyla-ustelalper-aksoyburak-kuntay-barlas-kuntayburak-kuntay-hediye-gural-001.jpg

TÜM YIL STAJ YAPMA VE  İŞ İMKANI
Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği'nin Türkiye'de turizmi 12 ay boyunca kesintisiz sürdürme vizyonu ışığında geliştirilen işbirliği ile üniversite öğrencileri tüm yıl staj yapma ve sonrasında da tam zamanlı iş bulma şansı elde edebilecekler.

ttyd-bahcesehir-universitesi-bau-oya-narin-sirin-karadeniz-banu-dedemanrifat-dedeman-turgut-gurleyla-ustelalper-aksoyburak-kuntay-barlas-kuntayburak-kuntay-hediye-gural-012.jpg

Ayrıca, işbirliği kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi her akademik yılda biri yüksek lisans, biri de doktora olmak üzere iki öğrenciye yüzde 100 oranında eğitim bursu verecek. 

ttyd-bahcesehir-universitesi-bau-oya-narin-sirin-karadeniz-banu-dedemanrifat-dedeman-turgut-gurleyla-ustelalper-aksoyburak-kuntay-barlas-kuntayburak-kuntay-hediye-gural-006.jpg"TTYD DOKTORA BURSU" VE "MURAT DEDEMAN YÜKSEK LİSANS BURSU" OLARAK ADLANDIRILACAK
İşbirliği kapsamında sektörün önde gelen isimleriyle buluşma imkanı yakalayacak olan Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri, Türkiye'nin en hızlı büyüyen sektörü olan turizm hakkında eğitim imkanı bulabilecek.

ttyd-bahcesehir-universitesi-bau-oya-narin-sirin-karadeniz-banu-dedemanrifat-dedeman-turgut-gurleyla-ustelalper-aksoyburak-kuntay-barlas-kuntayburak-kuntay-hediye-gural-010.jpg"TURİZM SEKTÖRÜNDE ÖNLENEBİLİR İSRAFLAR - BİLİNÇLENDİRME"
İmzalanan protokol kapsamında heyecan oluşturan bir madde de TTYD Barlas Küntay Turizm İnovasyon ve Girişimcilik Ödülü oldu. Ödülün bu seneki başlığı "Turizm Sektöründe Önlenebilir İsraflar - Bilinçlendirme" olarak belirlendi. 

ttyd-bahcesehir-universitesi-bau-oya-narin-sirin-karadeniz-banu-dedemanrifat-dedeman-turgut-gurleyla-ustelalper-aksoyburak-kuntay-barlas-kuntayburak-kuntay-hediye-gural-011.jpgYARIŞMA BAŞVURULARI EYLÜL-ARALIK AYLARI ARASINDA BAU'YA YAPILACAK
Belirlenecek miktarda para ödülünün yanı sıra, kazananların aileleriyle birlikte TTYD üyesi bir otelde bir yaz tatili yapma fırsatına ek olarak, arzu ettiği taktirde, yine TTYD üyesi bir tesiste yaz sezonu boyunca staj yapma imkanı da bulacak. Sonuçlar Mart ayında toplanacak ve TTYD mensuplarından oluşacak Değerlendirme Komitesi'nce belirlenecek. Ödüller Mayıs ayında sahiplerine iletilecektir.

ttyd-bahcesehir-universitesi-bau-oya-narin-sirin-karadeniz-banu-dedemanrifat-dedeman-turgut-gurleyla-ustelalper-aksoyburak-kuntay-barlas-kuntayburak-kuntay-hediye-gural-007.jpg

TURİZM 4 AYLIK GEÇİCİ BİR İŞ OLMAKTAN ÇIKARAK 12 AYA YAYILACAK
Bahçeşehir Üniversitesi ile yapılan işbirliği hakkında açıklamada bulunan TTYD Başkanı Oya Narin, "Nitelikli iş gücü, turizm potansiyelimizi yükseltmemizin önemli unsurlarından birini oluşturuyor. İşte biz de bu bakış açısıyla 60 milyar dolarlık gücüne sahip Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği olarak Bahçeşehir Üniversitesi ile turizm sektöründe nitelikli istihdamı artırmak amacıyla güzel bir işbirliği yaptık. Burada açılacak programlardan mezun olanlar, turizmi sadece 3-4 aylık geçici bir iş olarak değil tüm yıla yayılan bir iş ve kariyer imkanı olarak değerlendirecekler. Bu işbirliği ile turizm veya turizmle bağlantılı bölümlerde okuyan üniversite öğrencileri tüm yıl staj yapma ve sonrasında da tam zamanlı iş bulma şansı elde edebilecekler.  İki kurumun ortak çalışmalarıyla eğitim, staj, konferans, çalıştay ve araştırmalar yaparak turizm sektörüne nitelikli katkı sunacak iş birliği kapsamında, Bahçeşehir Üniversitesi her akademik yılda biri yüksek lisans, biri de doktara olmak üzere iki öğrenciye yüzde 100 daimi eğitim bursu verecek. Bunlar "TTYD Doktora Bursu" ve "Murat Dedeman Yüksek Lisans Bursu olarak adlandırılacak. Ek olarak 1 doktora, 1 master programı açılacak. Biz de sektörümüzün önde gelen yönetici ve profesyonellerini sistemli biçimde programa dahil olan Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileriyle buluşturacağız. Turizm sektörümüz, öğrencilerimiz ve ülkemiz adına çok yararlı olacağına inandığım bu işbirliği için başta Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Şirin Karadeniz olmak üzere katkısı olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

ttyd-bahcesehir-universitesi-bau-oya-narin-sirin-karadeniz-banu-dedemanrifat-dedeman-turgut-gurleyla-ustelalper-aksoyburak-kuntay-barlas-kuntayburak-kuntay-hediye-gural-002.jpgBAU Sosyal Bilimler Entitüsü Müdürü Burak Küntay ise keşke burada sadece Babamı yani Barlas Küntay’ı konuşsaydık. Türk Turizmine TTYD’ye kattığı değerleri konuşsaydık. Ben babamı 19 sene gördüm. Şimdi 40’lı yaşlardayım 21 senem babamsız Barlas KÜNTAY’sız geçti.Bu salonda olanların elinde büyüdüm. Biraz önce TTYD Başkanı Oya Narin’e Oya  abla diye seslendim. Hemen oradan Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Şirin Karadeniz Patronum ise beni ikaz etti. Ne yapabilirim ki onların elinde büyüdüm onlar bana lokma yedirdi onlar benim abim ablam ben ise içimden geldiği gibi seslendim. Murat Dedeman aramızdan erken ayrıldı. Beni içimden yaraladı. Bu salonda bulunan büyüklerim iyi ki varsınız sizlere allah uzun ömürler versin dedi.

ttyd-bahcesehir-universitesi-bau-oya-narin-sirin-karadeniz-banu-dedemanrifat-dedeman-turgut-gurleyla-ustelalper-aksoyburak-kuntay-barlas-kuntayburak-kuntay-hediye-gural-003.jpgBahçeşehir Üniversitesi Rektörü Şirin Karadeniz, "Üniversitemiz, ülkemizin küresel marka haline gelmesi için farklı sektörlerde yapılan çalışmalara destek vermektedir. Hepimizin de bildiği gibi bu sektörlerden biri küresel ekonominin en önemli ve hızlı büyüyen sektörü olan turizmdir. Global bir ağa sahip olan üniversitemiz, Turizm Yatırımcıları Derneği ile imzalamış olduğu protokol ile sektöre yetişmiş iş gücü sağlamayı, nitelikli araştırmalara ev sahipliği yapmayı ve bunu uluslararası platformlara taşımayı hedeflemektedir. Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek Lisans ve Doktora Programlarımız ile öğrencilerimiz, turizm sektörünün özelliklerini anlayarak bu noktada fark yaratacakları noktaları belirleyebilecek ve müşteri memnuniyeti noktasında daha kapsamlı bilgi sahibi olacaklar. Bu bilgileri harmanlayarak sektörün geliştirmesi gereken noktalarına yönelik yapacakları çalışmalar ile turizm sektörünü daha da yukarılara taşıyabilecekler" diyerek konuşmasını noktaladı.  

ttyd-bahcesehir-universitesi-bau-oya-narin-sirin-karadeniz-banu-dedemanrifat-dedeman-turgut-gurleyla-ustelalper-aksoyburak-kuntay-barlas-kuntayburak-kuntay-hediye-gural-004.jpgBahçeşehir Üniversitesi İşletme Okulu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve TTYD Yönetim Kurulu Üyesi Alper Aksoy, "Bir yanda Bahçeşehir Üniversitesinin sektörlerle yakın temas hedefi, diğer yanda TTYD'nin bilimsel ve sektörel çalışmalar yapılması amaçları ışığında, TTYD-BAU İşbirliği fikrinin tohumları atılmış oldu. 'MBA Board'umuzun geleceğin yöneticilerini yetiştirme misyonuyla yenilediği eğitim programı altında turizme de dokunduk. Eğitim, staj, konferans, çalıştay ve araştırma noktasında sektöre hizmet sağlayacak bu iş birliği iki kurum arasında güzel bir başlangıç. Sadece burada sayılanlarla sınırlı kalmayacağına, yeni sinerjiler yaratacağına gönülden inanıyorum. Akademi ile turizm dünyasını bir araya getiren bu işbirliğinin her iki kuruma da hayırlı olmasını diliyorum dedi. 

ttyd-bahcesehir-universitesi-bau-oya-narin-sirin-karadeniz-banu-dedemanrifat-dedeman-turgut-gurleyla-ustelalper-aksoyburak-kuntay-barlas-kuntayburak-kuntay-hediye-gural-005.jpgDedeman Turizm Grubu Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Banu Dedeman, Bahçeşehir Üniversitesi her akademik yılda biri yüksek lisans, biri de doktora olmak üzere iki öğrenciye yüzde 100 oranında eğitim bursu verecek. Bunlar "TTYD Doktora Bursu" ve "Murat Dedeman Yüksek Lisans Bursu" olarak adlandırılacak. Banu Dedeman’ın babasının anısına verilecek olan "Murat Dedeman Yüksek Lisans Bursu" vesilesiyle hüzünlü bir konuşma gerçekleştirdi. Dedeman Turizm Grubu Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Banu Dedeman, “Dedeman Holding’in lideri, sevgili babam merhum Murat Dedeman’ı bir kez daha huzurlarınızda anmak istiyorum. Türkiye’nin lokomotif sektörleri arasında ilk sırada yer alan turizm sektöründe her geçen gün artan nitelikli iş gücü sorununu, sektörün gelişimini engelleyen en önemli sorunlardan biri olarak görüyoruz. Dernek olarak Türkiye’nin gelecek 15 yıl içerisinde hedeflerine ulaşmak için bu sorunun bir an önce çözüme ulaştırılması gerektiğine inanıyoruz. Nitelikli iş gücümüzün açığının ortadan kaldırılması için bu değerli projelere önem veren Bahçeşehir Üniversitesi’ne ve Derneği’mize teşekkür ediyoruz. Bahçeşehir Üniversitesi ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) İşbirliği Protokolü vesilesiyle bugün bir araya gelmemizi sağlayan değerli Rektörümüz Prof. Dr. Şirin Karadeniz’e ve TTYD Başkanım Oya Narin’e huzurlarınızda bir kez daha tüm kalbimle teşekkür ediyorum, Dedeman ailesi adına sizleri saygı, sevgi ve minnetle selamlıyorum” dedi. 

ttyd-bahcesehir-universitesi-bau-oya-narin-sirin-karadeniz-banu-dedemanrifat-dedeman-turgut-gurleyla-ustelalper-aksoyburak-kuntay-barlas-kuntayburak-kuntay-hediye-gural-008.jpg

ttyd-bahcesehir-universitesi-bau-oya-narin-sirin-karadeniz-banu-dedemanrifat-dedeman-turgut-gurleyla-ustelalper-aksoyburak-kuntay-barlas-kuntayburak-kuntay-hediye-gural-009.jpgBahçeşehir Üniversitesi Rektörü Şirin Karadeniz ile TTYD Başkanı Oya Narin, karşılıklı olarak hediye taktiminde bulundular.

barls-kuntay-turgut-gur.jpg

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU)'da Torun Barlas Küntay ve Turgut Gür bir arada

ttyd-bahcesehir-universitesi-bau-oya-narin-sirin-karadeniz-banu-dedemanrifat-dedeman-turgut-gurleyla-ustelalper-aksoyburak-kuntay-barlas-kuntayburak-kuntay-hediye-gural-013.jpg

Ferruh Ulukardeşler ve  Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Şirin Karadeniz sohbet halinde

ttyd-bahcesehir-universitesi-bau-oya-narin-sirin-karadeniz-banu-dedemanrifat-dedeman-turgut-gurleyla-ustelalper-aksoyburak-kuntay-barlas-kuntayburak-kuntay-hediye-gural-014.jpgDedeman Turizm Grubu Yönetim ve  İcra Kurulu Başkanı Banu Dedeman, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Şirin Karadeniz ve Dedeman Holding ve Dedeman Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Dedeman

ttyd-bahcesehir-universitesi-bau-oya-narin-sirin-karadeniz-banu-dedemanrifat-dedeman-turgut-gurleyla-ustelalper-aksoyburak-kuntay-barlas-kuntayburak-kuntay-hediye-gural-015.jpg

ttyd-bahcesehir-universitesi-bau-oya-narin-sirin-karadeniz-banu-dedemanrifat-dedeman-turgut-gurleyla-ustelalper-aksoyburak-kuntay-barlas-kuntayburak-kuntay-hediye-gural-016.jpg

ttyd-bahcesehir-universitesi-bau-oya-narin-sirin-karadeniz-banu-dedemanrifat-dedeman-turgut-gurleyla-ustelalper-aksoyburak-kuntay-barlas-kuntayburak-kuntay-hediye-gural-017.jpg

WEB MEDYA Grubu, Bulut Bilişim ve  Turizmin Sesi'nin onayı olmadan, yazılı haberlerin ve fotoğrafların tümü veya bir bölümünün kullanılması  ya da bir kısmının kopyalanması yasaktır. Aksi taktirde ADA Hukuk Burosu yetkilidir.

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 27 Şubat 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 216 481 51 21