• BIST 1.084
 • Altın 460,494
 • Dolar 7,3653
 • Euro 8,7151
 • İzmir 25 °C
 • İstanbul 22 °C
 • Antalya 28 °C
 • Ankara 19 °C
 • Turizmin Sesi Dergimizin TEMMUZ  Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin HAZİRAN  Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin MAYIS  Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin TEMMUZ  Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin HAZİRAN  Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin MAYIS  Sayısı Yayında 

Sofitel İstanbul Taksim Genel Müdürü Soner Metin; Bizde Fiyatlandırma Oda Büyüklüğüne Göre Değil, Manzaraya Göre

Sofitel İstanbul Taksim Genel Müdürü Soner Metin; Bizde Fiyatlandırma Oda Büyüklüğüne Göre Değil, Manzaraya Göre
Tuna Şirketler Topluluğu, Sofitel yatırımıyla turizm sektörüne yeni bir soluk getirdi

TURİZMİN SESİ


Uluslararası lüks otel markası Sofitel Hotels & Resorts, farklı sektörlerde yarım asra ulaşan köklü geçmişe sahip Tuna Şirketler Topluluğu ile dünyanın öncü otel gruplarından Accor Grubu işbirliğiyle Türkiye'deki ilk otelini Taksim'de açtı. Faaliyete geçen Sofitel İstanbul Taksim nitelikli turist sayısının artmasına katkı sağlarken, şehrin yeni cazibe merkezi olmayı hedefliyor.

sofitel-istanbul-taksim-tuna-sirketler-toplulugu-sofitel-hotels-resorts-sofitel-istanbul-taksim-hotel-genel-muduru-soner-metin-tuna-yonetim-kurulu-baskani-turan-tuna-tuna-yonetim-kurulu-baskan-yardimcisi-nuri-tuna-009.jpgDünya genelinde 40’tan fazla ülkede 120’den fazla otel ile misafirlerine eşsiz deneyim sunan Sofitel, İstanbul Taksim’de kapılarını açtı. Yatırımı ve inşaatı Tuna Şirketler Topluluğu tarafından tamamlanan, işletmesi ise, Accor Grubu tarafından yürütülen Sofitel İstanbul Taksim, yerel kültürün ruhundan esinlenerek ‘Fransız Yaşam Sanatı’nın tüm inceliklerini İstanbul’da misafirlerine sunuyor.

sofitel-istanbul-taksim-tuna-sirketler-toplulugu-sofitel-hotels-resorts-sofitel-istanbul-taksim-hotel-genel-muduru-soner-metin-tuna-yonetim-kurulu-baskani-turan-tuna-tuna-yonetim-kurulu-baskan-yardimcisi-nuri-tuna.jpg

Sofitel İstanbul Taksim, 100 milyon dolar yatırımla turizm sektörüne yeni bir soluk getirirken, Türkiye'nin nitelikli turist sayısını artırma hedefi yolunda vazgeçilmez bir enstrüman niteliği taşıyacak. Sofitel İstanbul Taksim Hotel Genel Müdürü Soner Metin; “Sofitel Türkiye’ye ve İstanbul’un kalbi Taksim’e ilk kez geliyor. Bunun heyecanını yaşıyorum. Hem lokasyon iyi hem binamız çok özel. Binamızın tarihi ve Boğaz manzarası var. Sofitel markasını böyle bir otelle getiriyor olmak bizim için ayrıcalık. Türk misafirperverliğini, şık dokusuyla boğazın eşsiz manzarasıyla buluşturuyoruz. Benzersiz gastronomik değerlerimizi sunuyoruz. Toplam 203 odamız bulunmaktadır. Odalarımız sanatla bütünleşiyor ve İstanbul’un en ikonik manzaralarına bakıyor. Üretiminin tamamen Tuna tarafından yapıldığı Fransız stili ön plana çıkıyor” dedi.

Otelimizde Şehrin Yeme ve İçme Kültürüne Farklı Bir Perspektif Sunuyoruz
Fransız mutfağı ve Türk mutfağını harmanlayarak manzarayla birlikte misafirperverlik yapacağız. Fransız spa uygulamaları ve Türk hamamımız, sauna, buhar odası ve fitness salonumuzla sağlıklı yaşam için gereken her şey düşünüldü. Lüks bir markanın eklenmesi, lezzetli yemek, kaliteli hizmet için güzel bir mekân getirdik. 31 Aralık’ta yeni yıl partisi ile ikinci restoranımızı açacağız.

sofitel-istanbul-taksim-tuna-sirketler-toplulugu-sofitel-hotels-resorts-sofitel-istanbul-taksim-hotel-genel-muduru-soner-metin-tuna-yonetim-kurulu-baskani-turan-tuna-tuna-yonetim-kurulu-baskan-yardimcisi-nuri-tuna-003.jpgOpera Balo Salonumuz ve Toplantı Salonlarımızla Toplantılara Ev Sahipliği Yapıyoruz
430 metrekarelik opera balo salonumuz, 530 metrekarelik toplantı salonlarımızla her türlü toplantıya ev sahipliği yapmaya hazırız. Özellikle internet bağlantımız kusursuz ve kesintisiz bir alt yapıyla kuruldu.

İnsan Gücüne Yatırım Yapıyoruz
Ekibimizi uluslararası lüks otelcilikte deneyim kazanmış kişilerden seçtik. Kendini sürekli geliştiren ve yeniliğe açık kişileri seçtik. Bizim vizyonumuz yeniliğe açık olmak. İstanbul’un en yeni ve lüks otellerinden biri olarak en lezzetli yemek, konforlu konaklama ve güzel bir deneyimi sunabilmek için hizmet vermeye hazırız.

2020 Yılında %90 Üzerinde Doluluk Planladık ve Buna Göre Bütçelendirdik
Bu yatırımımız 15 yılı bulan bir serüven. Bize ne zaman geri döneceği değil, burada olmak bizim için önemliydi. Gündemimiz bu eserin memleketimize hayırlı olması oldu. Sofitel Hotel’in kendine has moda sanat ve kültürü takip eden sabit bir kitlesi var. Otelin konumu ve tarihi sebebiyle seyahat ve gezginlerin tercihi aynı zamanda gastronomi ile buluştu. Özellikle Avrupalı misafir ağırlıklıyız. %30 Türk, %70 yabancı misafir bekliyoruz.

sofitel-istanbul-taksim-tuna-sirketler-toplulugu-sofitel-hotels-resorts-sofitel-istanbul-taksim-hotel-genel-muduru-soner-metin-tuna-yonetim-kurulu-baskani-turan-tuna-tuna-yonetim-kurulu-baskan-yardimcisi-nuri-tuna-004.jpg

Sofitel’i Türkiye’ye Kazandırdık
Lokasyon ve yapı markayla örtüştü. Biz Sofitel’in hizmet standardı, konumu neticesiyle mümkün olduğu kadar uzun süre tek bir marka olmayı arzu ettiğimiz için bu markayı tercih ettik. Türkiye’ye kazandırmış olduk. Lüks segmentte bir markayız. Lüksün en iyisi konforun en rahatını ve kaliteyi misafirlerimize sunuyoruz. Güzel geri dönüşler aldık demek ki yapılan yatırım yerini bulmuş. Biz hizmeti en yüksek kalitede sunduğumuza inanıyoruz, eğitimler alıyoruz ve insana değer veriyoruz. Ticari bir işletmeyiz buraya kâr amaçlı geldik, 15 senelik bir süreçten gelindi. Prensiplerimizle bu binanın değerini insanlara ulaştırma misyonunu da üstleniyoruz. Erişilebilir ve ulaşılabilir fiyatlarla pazara açıldık. Promosyonel fiyatlarla işbirlikleri yapıyoruz.

Bizde Fiyatlandırma Oda Büyüklüğüne Göre Değil, Manzaraya Göre
Birçok otelde oda büyüklüklerine göre fiyatlandırma oluyor. Biz de 169 odamızın hepsi yüksek hacimli odalar, her birinde sunduğumuz ikramlar aynı, bizde kategorileri belirleyen faktör odanın manzarası. 6 adet teraslı suitimiz var, çok özel panoramik manzaralarımız var. Fazla misafir tarafından deneyimlenmek istediğimizden fiyatlarımızı uygun tuttuk. 130 Euro olarak pazara çıkış yaptık. 200 personelimiz var.

sofitel-istanbul-taksim-tuna-sirketler-toplulugu-sofitel-hotels-resorts-sofitel-istanbul-taksim-hotel-genel-muduru-soner-metin-tuna-yonetim-kurulu-baskani-turan-tuna-tuna-yonetim-kurulu-baskan-yardimcisi-nuri-tuna-002.jpg

“Türkiye’nin global açılımını desteklemeyi misyon haline getirdik”
Ofis, ev mobilyaları ve inşaat sektörlerinde önemli birikimlerinin olduğunu belirten Tuna Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuri Tuna, “Bir dünya hazinesi niteliğinde olan İstanbul, küresel çapta en çok ziyaret edilen şehirler arasında 8’inci sırada yer alıyor. Bu anlamda kentimizin daha büyük bir potansiyeli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Biz de bu potansiyel doğrultusunda turizm sektöründeki ilk yatırımımız olan Sofitel İstanbul Taksim’i, şehre kazandırmaktan dolayı büyük bir gurur yaşıyoruz” dedi.

Tuna, “Kalite, şirketimizin 50 yıllık geçmişinde önemli bir mihenk taşı oldu. Her zaman kalitenin detaylardaki mükemmellikten oluştuğunun bilinciyle çalıştık. Bu yaklaşımımız turizm yatırımımızda da kendini fazlasıyla hissettiriyor. Grup olarak yarım asırlık geçmişimiz boyunca her zaman yerli ve milli değer üretirken, Türkiye’nin global açılımını desteklemeyi de kendimize görev edindik. Yeni yatırımımızda Dünyanın öncü otel gruplarından Accor Grubu ile iş birliğine giderek, elimizdeki değeri en verimli şekilde kullanmayı planladık. Esasen yabancı ortaklıklar konusunda tecrübeli bir grubuz. Avrupa’nın en önemli ofis koltuğu markalarından Girsberger ile ortaklığımızı başarılı bir şekilde 27 senedir devam ettiriyoruz. Önümüzdeki dönemde de ülkemize katma değer sağlayacak yatırım fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

sofitel-istanbul-taksim-tuna-sirketler-toplulugu-sofitel-hotels-resorts-sofitel-istanbul-taksim-hotel-genel-muduru-soner-metin-tuna-yonetim-kurulu-baskani-turan-tuna-tuna-yonetim-kurulu-baskan-yardimcisi-nuri-tuna-006.jpgAccor’un Türkiye’deki en yeni markası
Dünya lideri otelcilik gruplarından olan Accor, 110 ülkede 4.946 otel ve resort’ta benzersiz ve unutulmaz deneyimler sunuyor. Lüksten ekonomiğe kadar rakipsiz bir marka portföyüne sahip olan Accor, 50 yılı aşkın bir süredir dünyanın dört bir yanında misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Taksim'de bir Fransız esintisi
Sofitel İstanbul Taksim, Fransız yaşam tarzını ve yaşam sanatını İstanbul’un en gözde lokasyonlarından Taksim Meydanı’na taşırken, şık terasıyla şehrin dokusunu boğazın eşsiz manzarasıyla buluşturuyor. Misafirlerine kültürel etkinliklerden, benzersiz gastronomik deneyimlere, görkemli güzellik ritüellerinden modern tasarımlarla ayrıcalıklı bir dünya sunan Sofitel İstanbul Taksim'de, 169 oda ve 34 ayrı suite olmak üzere toplam 203 oda bulunuyor. Ünlü Türk Ressam Devrim Erbil tabloları ile sanatla bütünleşen odalar, Boğaz, Taksim Meydan veya şehir olmak üzere İstanbul’un en ikonik manzaralarına bakıyor. Üretiminin Tuna tarafından yapıldığı şık tasarım mobilyalar, lüks banyo ve güzellik ürünleri başta olmak üzere tüm odalarda hissedilen Fransız stili suitelerde ise Hermes banyo ürünleriyle ön plana çıkıyor.

sofitel-istanbul-taksim-tuna-sirketler-toplulugu-sofitel-hotels-resorts-sofitel-istanbul-taksim-hotel-genel-muduru-soner-metin-tuna-yonetim-kurulu-baskani-turan-tuna-tuna-yonetim-kurulu-baskan-yardimcisi-nuri-tuna-005.jpgŞehrin yeni çekim merkezi olacak
Sofitel İstanbul Taksim bünyesinde bulunan The Oven, La Table ve CakeBox Patisserie ile şehrin yeme içme kültürüne farklı bir perspektif sunuyor. Restoran ve teras olarak hizmet verecek olan The Oven, Fransız Mutfağı ve Türk Mutfağını harmanlamanın yanı sıra European Brasserie konsepti ve göz alıcı Boğaz manzarası ile keyifli buluşmalara ev sahipliği yapıyor. Fransız kültürünün vazgeçilmezlerinden olan tatlılar ise CakeBox Patisserie’de otel misafirleriyle buluşuyor. Türk ve Fransız kültürünün kusursuz harmanlandığı Sofitel İstanbul Taksim, misafirlerini Fransız Spa uygulamaları ve geleneksel Türk ritüelleri ile buluşturuyor. 7 farklı uygulama odası bulunan Sofitel Spa ve Türk Hamamı tüm detaylar düşünülerek tasarlandı. Sağlıklı yaşamayı ve sporu hayat tarzı olarak benimsemiş misafirlerini düşünen Sofitel İstanbul Taksim, fitness alanı ile misafirlerin kendi spor salonlarını aramayacakları bir alan vadediyor.

sofitel-istanbul-taksim-tuna-sirketler-toplulugu-sofitel-hotels-resorts-sofitel-istanbul-taksim-hotel-genel-muduru-soner-metin-tuna-yonetim-kurulu-baskani-turan-tuna-tuna-yonetim-kurulu-baskan-yardimcisi-nuri-tuna-001.jpg

Malatya’dan Tahta Valizle Çıkıp İstanbul’a Geldim, Şimdi Yarım Asırlık Firmanın Başındayım
Tuna Yönetim Kurulu Başkanı Turan Tuna; “Heyecanımızı paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Her yeni güne heyecanla uyandık. Biz Malatyalı bir aileyiz. İstanbul bizim her zaman vazgeçilmez bir sevdamız oldu. Sektörde 50 yıllık geçmişimizle İstanbul’da büyük yatırımlar yaptık. Gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ediyorum. Biz yatırımcıyız 500 eleman çalıştırıyoruz. Biz ülkemizi çok seviyoruz. Biz ne ülkeden para kaçırıyoruz, biz varımızı yoğumuzu yatırıma adadık. Ülkemizi çok seviyoruz ve yatırım yapmaya da devam edeceğiz. Turizmde çok heyecan duydum ve ayrı bir heyecanla başladık. Bundan sonra turizm yatırımlarımıza devam edeceğiz, biz istihdam yaratmaktan keyif duyuyoruz. İşini güzel yapanı emekli edene kadar bırakmıyoruz. Yatırımlara devam edeceğiz. İkinci bir yatırımızı da turizmde düşünüyoruz, yakında onu da duyacaksınız. Tahta valizle gelip, burada yatırım yaptık. Basında da yansımıştı” dedi.

sofitel-istanbul-taksim-tuna-sirketler-toplulugu-sofitel-hotels-resorts-sofitel-istanbul-taksim-hotel-genel-muduru-soner-metin-tuna-yonetim-kurulu-baskani-turan-tuna-tuna-yonetim-kurulu-baskan-yardimcisi-nuri-tuna-007.jpgMalatya’yı İhya Ettim, İstanbul’da İkinci Yatırımı da Yapacağım
İstanbul’da ikinci yatırımı ikinci otel olarak düşünüyoruz ve arayışlara başladık. Malatya için çok şey yaptık. Yüksekokul yaptık. Doğduğum köyü ihya ettim. Okul, cami, altyapı ve aklınıza ne gelirde yaptım devletten de hiç destek almadım hala da yatırım yapmaya devam ediyorum.

sofitel-istanbul-taksim-tuna-sirketler-toplulugu-sofitel-hotels-resorts-sofitel-istanbul-taksim-hotel-genel-muduru-soner-metin-tuna-yonetim-kurulu-baskani-turan-tuna-tuna-yonetim-kurulu-baskan-yardimcisi-nuri-tuna-008.jpgKandırıldık, Süreç Uzadı Ama Projemizi Gerçekleştirdik
Biz burayı Fahrettin Aslan’dan aldık. Bize mimarlar hiç bir sorun yok, proje hazır dediler. Kandırıldık geldik ve projelerin yapılması ve bizim dışımızdaki işler süreci uzattı. O yüzden 15 yıl sürdü. Benim bundan sonraki işim turizm olacak. 2 yıl sonra yeni bir turizm yatırımımız olacak.
 

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 216 481 51 21