• BIST 103.024
 • Altın 378,570
 • Dolar 6,8109
 • Euro 7,4186
 • İzmir 15 °C
 • İstanbul 13 °C
 • Antalya 18 °C
 • Ankara 5 °C
 • Turizmin Sesi Dergimizin MAYIS  Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin NİSAN  Sayısı Yayında  
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mart  Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin MAYIS  Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin NİSAN  Sayısı Yayında  
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mart  Sayısı Yayında 

Kartalın Yolculuğu Dedeman Otelleri’nde Yolculuğa Başladı

Kartalın Yolculuğu Dedeman Otelleri’nde Yolculuğa Başladı
Türkiye’de Otelciliğin Önderleri II. Bienali için hazırlanan, Dedeman Otelleri’nin kurucusu Mehmet Kemal Dedeman’ı odağına alan “Kartal’ın Yolculuğu’’ adlı sergi, Özyeğin Üniversitesi’ndeki açılışından sonra, Dedeman Bostancı’da gerçekleşen törenle açıldı

TURİZMİN SESİ


Dedeman Otelleri Genel Müdürü Emrullah Akçakaya, “Sergimiz sadece Dedeman Otelleri’nin hikâyesini anlatmakla kalmıyor aynı zamanda Türk otelcilik tarihine de ışık tutuyor” dedi. Türk turizminin duayen ismi Mehmet Kemal Dedeman’ın kurduğu Dedeman grubunun hikayesi, “Kartal’ın Yolculuğu’’ isimli sergiyle anlatıldı. Türkiye’de Otelciliğin Önderleri II. Bienali için hazırlanan serginin Dedeman Bostancı Otel’deki açılışına Türk turizmine büyük katkılar sağlamış dernek temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

dedeman-bostanci-otel-,dedeman-otelleri-genel-muduru-emrullah-akcakaya,-nadir-karadal.jpg

Törende konuşan Dedeman Otelleri Genel Müdürü Emrullah Akçakaya, “Kartal’ın Yolculuğu Sergisi ile vizyoner kurucumuz Mehmet Kemal Dedeman’ı kendi yarattığı eserlerle anıyoruz. Dedeman Grubu’nun kuruluşundan itibaren yaşanan önemli kilometre taşlarını bir belgesel izler gibi yaşama şansı buluyoruz. Zaman tünelinden süzülerek gelen enstantaneler aynı zamanda Türk otelcilik tarihini de aydınlatıyor. Sergi, bizleri yazılı tarihimizde ender rastladığımız bir yolculuğun elçileri yapıyor. Bu mirasa sahip çıkmanın önemini hem günümüzde bizlere hem de gelecek nesillere anımsatıyor” dedi.

dedeman-bostanci-otel-,dedeman-otelleri-genel-muduru-emrullah-akcakaya,-nadir-karadal-001.jpgDedeman Otelleri Genel Müdürü Emrullah Akçakaya; “Özyeğin Üniversitesi ile beraber bir Bienal açılışı yaptık. Özyeğin Üniversitesi’nin bir projesiydi. Üniversite “Türkiye’de Turizmin Önderleri” başlığı altında bir bienal çalışması yapmaya karar vermiş. İlkini rahmetli Vehbi Koç ve Divan Grubu ile, ikincisini ise, bizim şirketimizin kurucusu rahmetli Mehmet Kemal Dedeman ve Dedeman Grubu ile yapmaya karar verdiler ve o süreçte üniversite ile birlikte bir çalışma yaptık. Bu çalışmanın altına da “Kartalın Yolculuğu” adını koyduk. Kartal bizim şirketimizin sembolü ve logosu. Dedeman markası 50 yılı aşkındır turizm otelcilik endüstrisinde hizmet veren bir kurum. “Kartalın Yolculuğu” 1966 yılında, Ankara Dedeman Oteli ile başlıyor. O günden bu yana ülkemizin bir çok lokasyonunda oteller açmış, bazıları operasyonu tamamlanmış ama çekilmişiz. Ama hali hazırda ülkemizin muhtelif yerlerinde iki tanesi de yurtdışında olmak üzere 17 tane faal otelimiz var” dedi.

dedeman-bostanci-otel-,dedeman-otelleri-genel-muduru-emrullah-akcakaya,-nadir-karadal-006.jpg

2020’de 3 yeni otel açılıyor
Dedeman Grubu olarak Türkiye ekonomisinde yaşanan dalgalanmalara rağmen yeni yatırımlara devam ettiklerini aktaran Akçakaya, “Turizmin en çok durgunluk yaşadığı 2016-2017 yıllarında bile yeni oteller açmaya devam ettik. Bu anlayışla 3 yeni otel yatırımımız devam ediyor. 2020 yılında bu otelleri açarak toplamda 20 otel sayısına ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

dedeman-bostanci-otel-,dedeman-otelleri-genel-muduru-emrullah-akcakaya,-nadir-karadal-003.jpg2020 yılında 3 otel, toplamda 4 yeni otel yolda
Sözlerine devam eden Akçakaya; ”3 tanede yolda proje halinde olan otelimiz var. Yeni imzaladıklarımız var. İnşallah her şey yolunda giderse, iş süreçleri planlanan şekilde tamamlanırsa, 2020 yılında Dedeman Grubu 17 faal olan otelin yanına 4 tane daha yeni oteli hizmete açarak turizm endüstrisindeki yolculuğuna “Kartalın Yolculuğu”na devam ediyor olacak. Ben herkese geldiği ve bize destek verdiği için teşekkür ediyorum. Bu “Kartalın Yolculuğu” 17 otelimizde belli dönemlerde 2’şer 3’er aylık periyotlarla hepsini gezecek. Burada ilk otelcilik hayatına başladığımız günden bu zamana kadarki yolculuğumuz kısaca hikayelendirildi, özetlendi. Biz istiyoruz ki bu “Kartalın Yolculuğu” aslında Türkiye’de turizm endüstrisinde de bir hikayesiyle paralel gidiyor. Bu yolculuğu hem çalışanlarımız, hem misafirlerimiz, hem de bu ülkede yaşayan insanlar tarafından bu hikaye bilinsin, tanınsın istiyoruz. Bu amaca yönelik yolculuğun ilk servisini Bostancı Dedeman’da açıyoruz. Devamında da ülkemizin diğer lokasyonlarındaki otellerimizde geziyor olacak. Bu ilk evente katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Otelimizin Genel Müdürü Nadir Kadakal ve otel ekibi arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” dedi.

dedeman-bostanci-otel-,dedeman-otelleri-genel-muduru-emrullah-akcakaya,-nadir-karadal-004.jpgŞehir otelciliğinin öncüsüyüz
Türkiye’nin en büyük yerli otel zincirlerinden ve ilk uluslararası otel markası olan Dedeman Otelleri’nin ikisi yurt dışında olmak üzere, toplam 17 oteli ile turizme değer katmaya devam ettiğini belirten Akçakaya, “50 yıla aşkın deneyimimizle Anadolu’nun birçok bölgesinde sektöre önderlik yapmış bir grubuz. Bulunduğumuz şehirlerin markalaşmasına ve iç turizmin, şehir otelciliğinin gelişmesine önemli katkılar sunduk. Türk otelcilik tarihinin sadece geçmişine değil bugününe ve yarınına da yön veriyoruz. Yeni nesil otelcilik anlayışımızla geliştirdiğimiz 3 farklı markamızla büyümeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

emrullah-akcakaya,-nadir-karadal-.jpgTurizm Türkiye’nin petrolüdür
Ülke olarak 2018 yılını 40 milyon ziyaretçi, kişi başı ortalama harcama 647 dolar ve toplam 30 milyar dolar gelirle kapatan Türkiye, 2019 ve 2020’de bu rakamları artırarak büyümeye devam edecektir. Ziyaretçi sayısını 60 milyon üzerine ve kişi başı harcamayı da 900 doların üzerine çıkardığımızda turizmin ülke ekonomisine katkısı çok daha tatmin edici olacaktır. Biz turizmciler olarak bu ülkenin petrolü de turizmdir diyoruz. Bu nedenle Dedeman Otelleri gibi uluslararası arenada rekabet eden yerli, marka otellere ihtiyacımız var.”

emrullah-akcakaya,-nadir-karadal--001.jpg“Yakınmayı bırak, Yekinmeye Bak”
Akçakaya; “Mehmet Kemal Dedeman’ın bir sözü var: “Yakınma Yekin” yani şikayet etmeyin, çalışın. Bizde şirket olarak tüm çalışanlarımızla birlikte yakınmıyoruz, yekiniyoruz. Hem ülkemizin büyümesine hem de turizm endüstrisinin gelişmesine katkı vermeye çalışıyoruz. Teşekkür ederim” diyerek, 2 dakikalık Mehmet Kemal Dedeman ile ilgili video davetliler ile birlikte izlendi.

dedeman-bostanci-otel-,dedeman-otelleri-genel-muduru-emrullah-akcakaya,-nadir-karadal-005.jpg

Akabinde Bostancı Dedeman otelin Roof’unda bienale özel hazırlanan yemeğe geçildi. Dedeman Bostancı İstanbul Hotel&Covention Center’ın Adalar Roof Restoran’ında “Jazz Geceleri” Ezgi Ayçe Kızıldere’nin muhteşem performansıyla davetlilerin beğenisini topladı.Dedeman Bostancı Otel Chef’inin Bienal akşam yemeğine özel hazırladığı menü ise muhteşemdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 216 481 51 21