• BIST 8039.18
 • Altın 1680.862
 • Dolar 27.1357
 • Euro 28.8574
 • İzmir 29 °C
 • İstanbul 27 °C
 • Antalya 33 °C
 • Ankara 23 °C
 • Turizmin Sesi Dergimizin Ağustos 2023 54'ncü Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Temmuz  2023 53'ncü Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Haziran 2023 52'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Ağustos 2023 54'ncü Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Temmuz  2023 53'ncü Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Haziran 2023 52'nci Sayısı Yayında 

Kadınlar Karar Verdi, Erkekler Aldı

Kadınlar Karar Verdi, Erkekler Aldı
Turizm sektörünün yenilikçi ve müşteri memnuniyetine odaklanan lider ismi Jolly Tur, 2015’i hedeflerinin üzerine ulaştığı bir yıl olarak geride bırakıyor
TURİZMİN SESİ

2015 için yüzde 25’lik büyüme hedeflemesine rağmen, yüzde 30 oranında büyüyen Jolly Tur, 2016’ya müşteri memnuniyetine odaklı trend yaratacak iddialı yeni projeleri, yeni seyahat paketleri, avantajlı indirim kampanyaları, yeni reklam filmi ve devrim yaratacak stratejisiyle giriyor. Marketing bütçesini yüzde 100’ün üzerinde artıran Jolly Tur, 2016’da yüzde 50’lik büyüme hacmine erişmeyi planlıyor. Jolly Tur, 2015 performansını, 2016 planlamalarını paylaştığı basın toplantısında sektörde yaşananlar ve turizmin 2016 geleceği hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. Büyük bir katılımla gerçekleştirilen basın toplantısına Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Vardar, Jolly Tur Genel Müdürü Figen Erkan ve tüm departman müdürleri katıldı. Açılış konuşmasını Sn. Mete Vardar'ın yaptığı toplantıda Genel Müdür Figen Erkan 2015 yılı verilerini, 2016 planlamalarını ve hedefleri aktarırken Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Vardar da turizm teknolojilerine yaptıkları yatırımları aktardı.

Jolly Tur,  2015’i hedeflerine aştığı bir yıl olarak geride bırakırken, 2016 için belirlediği hedeflerle bir kez daha turizm sektörünün zirvesinde yer aldığını ortaya koydu. 2015’i belirlediği hedef olan yüzde 25’lik büyümeyi aşarak yüzde 30’luk büyümeyle kapatan Jolly Tur, 2016 hedefini yüzde 50 olarak belirledi. Jolly Tur, belirlediği büyüme hedefine trend yaratacak kadar güçlü yenilikler ve stratejiler, Türkiye için yarattığı ilkler, rotasına eklediği yeni destinasyonlar, bir kez daha izlenme rekorları kıracak yeni reklam filmleri, yeni reklam yüzü, uygun fiyatlar ve avantajlı indirim kampanyalarıyla ulaşacak.Jolly Tur’un trend yaratacak kadar güçlü yenilikleri arasında marketing bütçesini yüzde 100’ün üzerinde artırarak 9.500.000 TL’den 20.000.000 TL’ye çıkarması da yer alıyor. Jolly Tur, devrim niteliğindeki bu kararıyla iç pazarda; Rusya başta olmak üzere çevre ülkelerde yaşanan sorunlar paralelinde yurtdışından gelecek turistin azalacağı öngörüsüyle iç turizmi canlandırmaya odaklandı. İndirimler ve çok avantajlı seyahat paketleri bu yönde alınmış kararlardan bir diğeri. Belirlediği hedefler ve bu hedefe ulaşmak yönünde geliştirdiği proje ve stratejilerle “Tüm Türkiye Jolly Tur İle Tatile” misyonu için bu yıl çok daha güçlü bir adım atan Jolly Tur, 2016’yı turizm sektöründe “Jolly’nin yılı” olarak ilan etti.Jolly Tur’un her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm planlamalarının merkezinde müşteri memnuniyeti yer alıyor. Yüzde 100 müşteri memnuniyetine odaklanmış yapısıyla geçtiğimiz yıllarda “ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetimi Belgesi” ve “Tüketici Memnuniyeti Ödülü”nün sahibi olan Jolly Tur, bu yıl yine müşteri memnuniyetine odaklanan projeleriyle sektörde öncü pozisyonda olduğunu ortaya koydu.
 
mete-vardar.jpg
 
Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, 2015’te ulaştıkları göz kamaştırıcı başarıya dikkat çekerken, 2016’yı belirledikleri hedeflerle çok daha başarılı bir yıl olarak geride bırakacaklarını açıkladı. Bu yöndeki tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten Vardar, şöyle konuştu: “2015 için yüzde 25’lik büyüme hedefi belirlemiştik. Ancak, 2015’i hedeflerimizin üzerinde büyüme rakamlarına ulaştığımız verimli ve başarılı bir yıl olarak geride bıraktık. Türkiye’de yaşanan sıkıntılara rağmen, ulaştığımız büyüme hacmi yüzde 30 oldu. Bu başarılı tabloyu yaratmamızda müşteri memnuniyetine odaklanmış ve sektörde trend yaratacak kadar güçlü yeni ürünlerimiz kadar,  izlediğimiz strateji de etkili oldu. Şimdi, “Tüm Türkiye Jolly Tur İle Tatile” misyonumuz çerçevesinde 2016’ya odaklandık. 2016 için yüzde 50’lik büyüme hedefi belirledik. Hedeflerimizi bu denli yukarı çekmemizdeki en önemli etkenlerden biri Rusya başta olmak üzere çevre ülkelerden Türkiye’ye gelecek turist sayısındaki önemli düşüş beklentisi. Biz, Jolly Tur olarak belirlediğimiz büyüme hedefiyle Türkiye’nin iç turizmdeki canlılığını artırarak olası kayıpları telafi etmeye kararlıyız. Yüzde 50’lik büyüme hedefine ulaşmamızda marketing bütçemizi yüzde 100’ün üzerinde artırmış olmamız en önemli araçlarımızdan biri olacak. Diğer yandan, dijital ve mobil alanda yaptığımız yeni yatırımlar, Türkiye’de bir ilk olan yeni seyahat paketlerimiz, çarpıcı orandaki indirimlerimiz ve avantajlı seyahat paketlerimiz bu hedefe ulaşırken diğer önemli enstrümanlarımız. Hazırlıklarını tamamladığımız tüm projelerimizle 2016’da Türkiye turizmini yükseltmeye odaklanacağız. Şimdiden 2016’nın Jolly’nin yılı olacağını net olarak ifade edebilirim.”
 
 
jolly-tur,figen-erkan,-mert-vardar,mete-vardar,2.jpg
 
Jolly Tur Genel Müdürü Figen Erkan ise, sektör açısından son derece önemli ve kritik bir sezon olacak 2016’da da Jolly Tur’un bir kez daha sektörün zirvesinde yer alacağının altını çizdi. 2016’da sektörün dış pazarlardan kaynaklanabilecek eksikliklerini iç pazar ile doldurmayı hedeflediklerini vurgulayan Erkan, şöyle devam etti: “2016 için uygun fiyatlar, avantajlı indirim kampanyaları başlattık. Yurtdışındaki durumu gözönüne alarak otellerle fiyatları cazip ve satılabilir seviyelerde tuttuk. Bunu pekiştirmek için marketinge, reklama ciddi yatırım yapıp tatilcileri bilinçlendirirken, tatil denince akla gelen ilk ismin Jolly olmasına odaklandık. 2015, Jolly Tur için çok verimli bir yıl olarak geride kaldı. Gelecek yıl önemli ve kritik bir sezon olmasına rağmen, 2016’yı kaparken de aynı başarıyı yakalayacağımızdan eminiz.”Figen Erkan’ın dikkat çektiği konulardan biri de 23 Kasım 2015 itibariyle başlattıkları erken rezervasyon döneminin üzerinden henüz 15 gün geçmiş olmasına rağmen, bir önceki dönem ile karşılaştırıldığında yüksek volümlü sonuçlar elde etmeleri oldu. Erken rezervasyon dönemini yüzde 50’ye ulaşan indirimlerle başlattıklarını belirten Erkan, kampanyaların, Mayıs 2016 sonuna kadar indirim oranları düşerek devam edeceğini kaydetti.
 
jolly-tur,figen-erkan,-mert-vardar,mete-vardar,3.jpg
 
Erkan, erken rezervasyonun, müşteriler açısından giderek daha çok tercih edilen bir yöntem olduğuna ve bu yöndeki tercih eğiliminin daha da yükseleceğine de dikkat çekti. Erken rezervasyonla tatil yapan müşteri sayısının toplam müşteri içindeki yerinin oldukça büyük oranlara ulaştığının altını çizen Erkan, Jolly Tur’un 2015 yılında genel cironun yüzde yüzde 55’ini erken rezervasyon ile elde edildiğini belirterek, bu yöndeki 2016 hedefini ise yurtiçi cirosunun yüzde 60’ını erken rezervasyonla elde etmek yönünde belirlediklerini açıkladı.Bu arada Jolly Tur’un “erken rezervasyon iptal güvence sigortası” da devam ediyor. Erken rezervasyon sigortasının yarattığı en önemli fırsatlardan biri de, misafirlerin kasım ayında rezervasyon yaptırmaları halinde bile, tatil için belirlenen tarihin 72 saat öncesinden iptal hakkına sahip olmaları. Misafirler, 10 TL’den başlayan fiyatlarla bu güvenceye sahip olabilirken, yurtdışı ve cruise turlarında ise bu güvence, “seyahat koruma paketleri” ile sağlanıyor.
 
Jolly Tur’un “yurtiçi turları” açısından 2015, son yılların en iyi dönemlerinden biri olarak geride kaldı. 2015 için belirlediği hedefleri yurtiçinde de aşan Jolly Tur,  2015’te yüzde 32’lik büyümeye ulaştı. Jolly Tur’un ulaştığı büyüme oranında müşteri memnuniyetine odaklanan kaliteli hizmeti, işbirliği yaptığı otellerin müşteri memnuniyetinden tam puan alması ve sayısını artırdığı ürün çeşitliliğinin yanı sıra güçlü satış ve operasyon ekibi önemli etkenler oldu. Jolly Tur’un yurtiçinde ulaştığı parlak büyüme oranında bir başka önemli etken ise, 2015 sezonunda dış pazardan oluşan boşluğun iyi değerlendirilmesi oldu. Jolly Tur, bu boşluğu, müşteri memnuniyeti misyonuyla çalışan otellerle yaptığı işbirlikleri ve sunduğu uygun fiyatlarla doldururken, kapasitesini ve pazar payını da artırdı.Yurtiçi turlarda erken rezervasyon dönemini yüzde 50’ye ulaşan indirimlerle açan Jolly Tur, geçen yıl yurtiçi turlardan elde ettiği cironun yüzde 55’ine erken rezervasyonla ulaşmıştı. Bu yıl ise tüm turlarda olduğu gibi hedefi yükselten Jolly Tur, ciro içindeki erken rezervasyon payını yüzde 60’a ulaştırmayı planlıyor. Jolly Tur’un yurtiçi turlardaki 2016 büyüme planı ise yüzde yüzde 50 artış üzerine kurulu.
 
Jolly Tur hemen tüm turlarında olduğu gibi “yurtdışı turları”nda da 2015’i verimli ve başarılı bir yıl olarak geride bırakırken, trend yaratacak yenilikleriyle 2016 yılını çok daha başarılı bir yıl olarak geçirecek. Jolly Tur, kurlarda yaşanan dalgalanmaya ve seçim trafiğine rağmen, 2015’i, belirlediği yüzde 28’lik büyümeye ulaşarak geride bıraktı. Jolly Tur, yetkililerinin bu noktada geçmiş yıllardan farklı olarak 2015 yılında cironun kur vb. değişkenlere rağmen artmasındaki en önemli etken olarak yeni destinasyonlar, paketler ve kalitenin uygun fiyata satılmasını gösterdiler.
 
Diğer yandan, yurtdışı cirosunun yüzde 30’luk bölümünün erken rezervasyon kapsamında gerçekleştirildiği yurtdışı turlarda 2016 için bu yönde belirlenen hedef ise yüzde 40 oldu.Erken rezervasyon kapsamında yurtdışında yeni yılı 300 euro’ya varan indirimlerle karşılayan Jolly Tur’un yurtdışı turlarında yenilikler ve yeni destinasyonlarla başarının grafiği çok daha yükselecek. Jolly Tur’un bu kapsamda “özel uçuşlar” Türkiye açısından bir ilk özelliğini taşıyor. Bunlardan biri Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçirilen “Direkt Özel Uçuşlarla Ibiza”. “Özel uçuş” kapsamındaki diğer ürün ise, “Direkt Özel Uçuşlarla Lapland Kuzey Işıkları”. THY’nin yeni başlattığı “Direkt Miami Uçuşlarıyla Doğu Amerika Turları” ve “Baştanbaşa Fas Turları”,  Jolly Tur’un 2016’da yurtdışı turlar kapsamındaki diğer yenilikleri arasında yer alıyor. Jolly Tur’un yurtdışı turlar kapsamında altı çizilmesi gereken bir diğer önemli çalışması ise yurtdışındaki kayak destinasyonlarını çok daha cazip ve kolay satın alınabilir hale getirerek Türk kayak severlerin Türk zincir otellerde konaklamasını sağlamak. Jolly Tur, son birkaç yıldır ağırlık verdiği bu projesini bu sene de aynı yoğunlukta sürdürecek.
 
Jolly Tur’un yurtdışı turları, bu yıl da “seyahat koruma paketi” ile güvence altına alınmış durumda. Bu çerçevede başta vize alamamak da dahil olmak üzere misafirlerin karşısına çıkabilecek tüm olumsuzlukları dikkate alan Jolly Tur, son dakika aksiliği olarak vize çıkarılamaması, işten çıkartılma ve sağlık sorunları gibi gelişmeleri göz önüne alarak özel bir güvence sistemi geliştirdi. Jolly Tur ekibi, mazeretlerin belgelenmesi durumunda küçük bir kesintiyle tur bedelini iade ediyor. Jolly Tur Genel Müdürü Figen Erkan 2016 sonunda hayata geçmesi planlanan vizesiz Avrupa uygulamasına da hazırlıklar yapmakta olduklarını ve bu uygulama ile yurtdışına talebin daha da artacağını öngördüklerini  belirtti.
 
Son dört yıldır “cruise turları”na da uygulanan erken rezervasyon ve ürün yelpazesindeki genişlemeyle birlikte bu turlara yönelik talebi artıran Jolly Tur, en parlak büyüme oranlarından birini cruise turlarında elde etti. Ciroda yüzde 60 gibi iddialı büyüme oranına ulaşan Jolly Tur, 2016 'da aynı başarıyı tekrarlamayı hedefliyor. Geçen yıl erişilen bu parlak büyüme oranlarının bu yıl da devam ettirilme kararı alınmasında üç önemli etken söz konusu. Bunlardan biri, erken rezervasyon kapsamındaki avantajlı fiyatlarla ekonomik bir rota çizilmesi, diğeri dünyanın farklı coğrafyalarındaki yeni rotaların cruise turlarına eklenmesi, bir diğer en önemli etken ise, ultra lüks gemi çeşitliliğinin maksimize edilerek seyahat kültürü yüksek A+ misafirlere geniş bir yelpazede hizmet verilmesi.
 
Öte yandan, 2015 yılında cruise turlarından elde edilen cironun yüzde 40’ını erken rezervasyondan elde eden Jolly Tur, 2016 için bu oranı yüzde 50 olarak belirlemiş durumda. Adriyatik, Kanarya Adaları ve
 
Yunan Adaları’ndan sonra 2014 yılında Avustralya, Birleşik Arap
Emirlikleri, Güney Amerika ve Yeni Zelanda’yı da cruise turlarına ekleyen, ardından özellikle nehir turlarına da odaklanan Jolly Tur, 2016 yılında da aynı stratejiyi izlemeye devam edecek. Misafirlerine dünyanın tüm nehirlerinde yolculuk yaptırmak için ürün çeşitliliğini bu yıl da geliştirmeye odaklanan Jolly Tur’un cruise turları kapsamında odaklanacağı diğer turlardan biri de “Karayipler&Bahamalar” olacak.
 
Jolly Tur’un en parlak büyüme oranlarına ulaştığı alanlardan biri de “Kıbrıs otelleri” oldu. Yüzde 40 gibi iddialı büyüme oranıyla seyahat severlerin tatil planları arasında Kıbrıs’ın daha çok yer almasını sağlayan Jolly Tur’un bu sonuçlara ulaşmasında yurtiçindeki otel kampanyalarına rakip olacak avantajlar sunması kadar hizmet ve kalite çıtasında rakip tanımaması etkili oldu. Jolly Tur, 2016’da da hem Kıbrıs’ın hem de Jolly Tur’un Kıbrıs seyahatleri konusundaki iddiasını artıracağını net olarak ortaya koyduğu büyüme oranları belirlemiş durumda. 2016 için yüzde 50’lik büyüme hedefleyen Jolly Tur, bu hedefe iddiası yüksek avantajlı seyahat paketleri kadar yine hizmet ve kalitedeki maksimum ölçekle ulaşmayı planlıyor. Diğer yandan, 2014’te tüm havayolları seçenekleriyle gün ya da saat kısıtlaması olmaksızın en uygun fiyatla en kaliteli hizmeti birleştirerek uçaklı paketleri satın alma imkanını sunmaya başlayan Jolly Tur, transfer hizmetlerini de dahil ettiği bu paketi, 2015 yılında online rezervasyonlarda da hayata geçirmişti. Kıbrıs’taki erken rezervasyon dönemine yüzde 35’lik indirimle devam eden Jolly Tur, yavru vatanda da erken rezervasyon rakamlarını yükseltmiş durumda. Jolly Tur, 2015 yılında cironun yüzde 40’ını erken rezervasyondan elde ederken, bu oranı 2016 için yüzde 50 olarak belirledi.
 
Jolly Tur,  diğer turları için de ifade edilebileceği gibi yurtiçinde yaşanan sorunlara ve seçim trafiğine ve GAP bölgesindeki olumsuzluklara rağmen, kültür turlarında yüzde 20 büyümeye ulaştı. Kültür turlarında elde edilen cironun yüzde 40’ını erken rezervasyon oluştururken, 2016 için satışların yarısının erken rezervasyondan olacağı hedeflendi. Jolly Tur Genel Müdürü Figen Erkan, GAP Bölgesi’ndeki terör olaylarının kültür turları 2015 hedefinin yüzde 20 eksik kalmasına sebep olduğunu belirterek,  2016'da terörün olmadığı ortamda GAP Bölgesi taleplerinde muhteşem bir artış olacağını ifade etti. Jolly Tur, kültür turlarında son birkaç yıl içinde trend yaratacak kadar yenilikçi ürünler geliştirmişti. Bu yıl için geliştirilen yeni ürünler, Jolly Tur’un bu alanda da liderlik pozisyonunu geliştirerek koruyacağını ortaya koyuyor.
 
Jolly Tur, kültür turlarına ekleyeceği yeni coğrafyalarla yeni keşifler yaptırmaya hazırlanıyor. Pek çok şehirden çıkışlı olarak başlattığı kültür turlarıyla Türkiye’nin neredeyse tümüne hitap eden Jolly Tur, kültür turlarında 2015’te uçaklı turlardaki kapasitesini attırırken , ezberleri bozan yeniliklere hayat vermişti. Jolly Tur’un bu yöndeki en önemli yeniliklerinden biri, havayollarıyla yaptığı anlaşmalarla tüm Anadolu’dan farklı tur alternatiflerini, Türkiye’nin en uzak noktasından bile ulaşılacak şekilde misafirlerine sunmasıydı. Bunlardan bazıları “Karadeniz”, “Ege-Akdeniz”, “Kapadokya”, “Batı Karadeniz Turları” ve “Kuzey Ege” turlarından oluşuyordu. Geçen yıl başlatılan “Ege’nin Saklı Köyleri”, “Ege Termalleri Turları” ve “Hafta Sonu Butik Tatil Paketleri” ile kendi alanında devrim niteliğinde yeniliklere imza atan kültür turlarında bu yıl da yenilikler hız kesmeyecek. 2016 yılında Jolly Tur kültür turlarındaki uçak koltuk kapasitesini 2 katına çıkartıyor.
 
2016 'da Türkiye’nin en güzel doğa parçaları içinde gizli saklı kalmış kültürünü keyifli bir tatille misafirlerine sunmayı ana hedeflerinden biri olarak belirleyen Jolly Tur, bu yönde pek çok seyahat paketi geliştirdi.Kültür turlarında erken rezervasyon dönemini yüzde 30’a ulaşan indirimlerle başlatan Jolly Tur, Türkiye coğrafyasında tatlarıyla, tasavvuf kültürüyle, yaşam kültürüyle serüvene davet eden yollarıyla seyahat ettirecek çok özel ürünleriyle bu yıl da trend yaratmaya kararlı. “Gaziantep Yöresel Tatları”, “Kapadokya’da Köy Yaşantısı ve Yemek Kültürü”,  “Uçaklı Konya Tasavvuf Turu”, “Ege’nin Kuzey Kıyıları”, “Orta Karadeniz’in İpek Yolu Serüveni”, “Şehzadeler Şehri Amasya ve Sivas, Tokat’ta Türk Eserleri” bunlardan sadece birkaçı.
 
Diğer yandan, Jolly Tur’un 2015 yılında sinemalar ve internette yayınlanan, izlenme rekorları kıran, gösterildiği salonlarda gerçek sinema filmi gibi algılanacak kadar iddialı, müşteriyi ucuz ve kayıt dışı firmalara karşı uyaran reklam filmleri şimdi de ödül rekorlarına doğru koşuyor.  Şubat 2015’te internet ortamında paylaşılan ve büyük bir ilgiyle karşılanan “Cinnetten Bir Köşe”nin ardından Temmuz 2015’te devamı merakla beklenen “Cennetten Bir Köşe” ile bir kez daha ilgi odağı olan Jolly Tur’un reklam filmleri toplamda 20.599.051 defa izlenirken, aldığı ödüllere yenilerini eklemeye kararlı görünüyor. “Cennetten Bir Köşe” Ağustos Ayının En Beğenilen Reklam Filmi seçilirken “Cinnetten Bir Köşe” de Kristal Elma Ödülü’nden sonra Felis Ödülü’nün de sahibi oldu.
 
Jolly Tur Genel Md. Figen Erkan 2016 yılında Marketing'e 2 katı bütçe ayırdıklarını ve Ünlü Oyuncu Sinan Çalışkanoğlu ile 3 farklı reklam filmi içşn anlaştıklarını ve  TV'ler , sinemalar , internet , radyolar ve Outdoor. reklam alanları ağırlıklı olmak üzere  yoğun reklam çalışmalrı hazırladıklarını belirtti. Figen Erkan hedeflerinin Türk halkına tatilin bir ihtiyaç olduğunu anlatmak olduğu ve Tatilin geldiyse Haydi Tatil , Tatilin geldiyse Haydi Jolly ...sloganını tüm tatilcilere sevdirmeyi hedeflediklerini belirtti.Jolly Tur’un yeni reklam filmlerinin diğer iki reklam filmi kadar ilgi çekmesi bekleniyor.Jolly Tur'un Yeni reklam filmleri  9 Aralık itibariyle Tüm Televizyonlarda ve 11 Aralık Cuma gününden itibaren sinema salonlarında gösterime girecek.
 
Basın toplantısında söz alan Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Vardar ise Jolly Tur’un 2016 yılındaki büyüme hedeflerinin altında güçlü teknolojik yatırımlar yattığını belirtti. Son 7 yıldır kurmuş oldukları Vizyon Yazılım Evi üzerinden ve dış destekli çalışmalarla Jolly Tur'un teknolojik altyapısına ciddi yatırım yaptıklarını vurgulayan Mert Vardar, online kanalların tanıtım ve bilgi açısından tatilciler için giderek daha büyük bir önem taşıdığına dikkat çekti. Mert Vardar, bu anlamda 2016 yılı için Jolly Tur'un mobil application'ını yenilediklerini ve Jolly Tur'un yeni mobil sitesini ise 5 Aralık itibariyle hayata geçirdiklerini aktardı. İnternet sitesine erişimin yüzde 41'nin mobil cihazlardan oluştuğunu belirten Vardar, yeni mobil site aracılığıyla tatile ve tatil bilgilerine hızlı erişimi isteyenlerin “Mobil Jolly” sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etti.
 
Jolly Tur’un gençlik markası Unitravel ise bu yıl gençler için yine eğlence dolu bir program hazırladı. Bugüne kadar “Whitefest”, “Springbreak”, “Sandival” gibi Türkiye’nin en iyi festivalleriyle gençlerle arasında köprü kuran Unitravel, dünya çapında tanınan Sensation White Amsterdam, Tomorrowland ve Sziget festivallerinde Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi konumunda. Unitravel’ın birbirinden keyifli festivalleri ile 2015 yılında 56.000  genç Türkiye’yi ve dünyayı turladı… Bu festivallerden en büyük katılımı alan Uludağ Whitefest 2014 yılında PAL FM’den “ Türkiye’nin en iyi festivali ödülü’nü alarak başarısını kanıtladı. Jolly Tur’un “en genç markası”, bu yıl ise 72.000 öğrenciye eğlence dolu anlar yaşatmaya hazırlanıyor.
Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 27 Şubat 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 216 481 51 21