• BIST 10491.97
 • Altın 2415.648
 • Dolar 32.5521
 • Euro 34.9327
 • İzmir 38 °C
 • İstanbul 33 °C
 • Antalya 31 °C
 • Ankara 33 °C
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mayıs 2024 sayısı çıktı
 • Turizmin Sesi Dergimizin Nisan 2024 62'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mart 2024 61'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mayıs 2024 sayısı çıktı
 • Turizmin Sesi Dergimizin Nisan 2024 62'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mart 2024 61'nci Sayısı Yayında 

Jolly Tur'un Erken Rezervasyon Kampanyası Başladı

Jolly Tur'un Erken Rezervasyon Kampanyası Başladı
Türkiye’nin tatil denildiğinde akla gelen ilk markalarından Jolly, 35’inci yaşını kutlayacağı 2022 yılına çok güçlü bir giriş yapmaya hazırlanıyor

TURİZMİN SESİ


İSTANBUL - 8 Kasım’da, 2022 Erken Rezervasyon kampanyasının gong’unu çalan şirket, yüzde 50’ye varan indirimler sunuyor. 1 Ocak itibariyle markasını yurtdışına da taşıyacak olan Jolly, yurtdışındaki gurbetçileri Türkiye’ye getirerek kültür turlarıyla ana vatanı gezdirecek.

İki yıldır dünyayı sarsan Kovid-19 nedeniyle durağanlaşan seyahat hareketi, aşılanma sayılarının artmasıyla birlikte yeniden hareketleniyor. 2022 yılında yabancı turistin Türkiye ilgisinde güçlü bir ivme beklenirken yerli turist için erken rezervasyonun önemi bir kez daha ortaya çıkıyor.

sinan-vardarmert-vardarmete-vardar-jollytur.jpg

Müşterilerini misafirleri olarak gören ve yeni yaşını misafirleriyle birlikte kutlamaya hazırlanan Jolly, 35’inci yıla özel kampanyalarla yeni sezona ‘Merhaba’ diyor.              

sinan-vardarmert-vardarmete-vardar-jollytur-001.jpg

8 Kasım tarihinde 2022 Erken Rezervasyon kampanyasının gong’unu çalan şirket, yüzde 50’ye varan indirimler veriyor. Bunun yanı sıra, erken rezervasyonda tatilin 4’te birini ödeyip, kalan tutarı son üç günde tamamlama, üç gün öncesine kadar hiçbir koşul belirtmeksizin iptal ve iade hakkını da erken rezervasyon avantajları olarak misafirlerine sunuyor. Yeni yaşında çifte kutlama yapacak olan Jolly, 1 Ocak itibariyle markasını da yurtdışına taşıyacak. Hali hazırda 26 şehirde kültür turu düzenleyen şirket, şimdi bu turlara gurbetçileri de dahil edecek. Yeni operasyonla, gurbetçiler yurtdışından uçak bağlantılarıyla getirilerek, 26 şehirde düzenlenen kültür turları ile onlara ana vatanı gezdirecek. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP)  ile iş birliği yaparak iki yıl önce başlattığı ‘Mirasım Türkiye’ projesi kapsamında farkındalık yaratmaya da devam ediyor. Şirket, bu projesiyle Türkiye’nin zengin mirasının yeni nesillerce tanınıp korunması için çalışırken sorumlu turist olma bilincini de aşılamayı hedefliyor.

sinan-vardarmert-vardarmete-vardar-jollytur-002.jpg

GÜVEN VE MEMNUNİYETLE YOL ALDIK 

Jolly, 35’inci yaşını kutlayacağı 2022 yılı için proje ve yol haritalarını Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, CEO & Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Vardar ve tüm departman yetkililerinin de katılımıyla düzenlenen basın toplantısında açıkladı. Türkiye’nin en güvenilir markalarından biri olarak 35’inci yıllarını kutlayacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, “Turizm gibi zorlu bir sektörde yenilikçi yapımızla 35’inci yılımıza girmiş olmanın haklı gururunu taşıyoruz. Sektörün en eski markalarından biri olarak, sağlam yapımız, müşterilerimize verdiğimiz güven duygusu, ailemizin birer ferdi haline gelen ekip arkadaşlarımız ve mutlak müşteri memnuniyeti vizyonumuzla bugünlere geldik” dedi. Yeni yıla hızlı bir giriş yaptıklarını anlatan Mete Vardar, “35’inci yaşımızı kutlayacağımız 2022 bizim için özel bir yıl olacak. Bugün startını verdiğimiz, yüzde 50’ye varan indirimlerin sunulduğu Erken Rezervasyon kampanyasıyla yeni döneme başlamanın heyecanını taşıyoruz. Birçok avantajı sunduğumuz erken rezervasyon kampanyasında tatilin 4’te birini ödeyip, kalan tutarı son üç günde tamamlama, üç gün öncesine kadar hiçbir koşul belirtmeksizin iptal ve iade hakkı da misafirlerimize sunduğumuz özel çalışmalarımız arasında yer alıyor” diye konuştu.

jolly-35-yasinda-mert-vardarmete-vardarjollyturerken-rezervasyon-001.jpg

ERKEN REZERVASYON KAMPANYAMIZI BUGÜN İTİBARİYLE BAŞLATTIK

Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar;“Bugün 8 Kasım Erken rezervasyon kampanyamızın ilk günü. 2019’da yaşanan pandemi seyahat sektörünü çok derinden etkiledi. Bu süreci doğru bir şekilde yönettik. Misafirlerimizle ve partnerlerimizle beraber süreci doğru geçirdik. Bizim de sektörün diğer bireyleri gibi endişelerimiz vardı. %80 ciro büyümemiz sektör ve şirketimiz için çok iyi oldu. Geçtiğimiz günlerde 300’e yakın acentamızla Antalya’da bir araya geldik. 2020 yılı ile ilgili verileri değerlendirip, 2022 planlarımızı yaptık. Jolly deyince kültür turları akla geliyor, biz ülkemize her noktada katkı sağlamaya çalışan bir şirketiz. Biz bu sene 35. yılımızı kutlarken hiç bir operasyonumuzu kapatmadık. Tüm operasyonlarımıza tüm gücümüzle devam ettik. Umarım 2022 yılı hem sektör, hem şirketimiz adına güzelliklerin konuşulduğu bir sene olur” dedi.

jolly-35-yasinda-mert-vardarmete-vardarjollyturerken-rezervasyon.jpg

MERKEZİMİZDE MİSAFİR MEMNUNİYETİ VAR

CEO & Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Vardar; “Yaz erken rezervasyonunu bugün lanse ediyoruz. Jolly olarak önceliğimiz olan misafir memnuniyetini merkeze alacağız. Misafirlerimizin ne istediğini bilir vaziyetteyiz. Büyük çalışmalarımız var. Misafir önceliğinde ilerleyeceğiz. Teknolojiye ve yeniliklere çok önem veriyoruz. Teknoloji değiştikçe sektör de değişiyor. Bu sene 2022 yılında seyahat anlamında misafirlerin tüm isteklerini karşılayabilir bir Jolly var. Bu seneki en büyük hedefimiz yurtdışından Türkiye’ye öncelikli yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarımızı hedefleyerek ülkemize sokmak. Bununla ilgili tüm çalışmalarımızı tamamlamış bulunmaktayız, en büyük hedefimiz bu olacak” dedi.

jolly-35-yasinda-mert-vardarmete-vardarjollyturerken-rezervasyon-003.jpg

PAKETTE KAZAN ÜRÜNÜMÜZ İLE MİSAFİRLERİMİZE BÜYÜK AVANTAJLAR SUNUYORUZ

CEO & Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Vardar; “Pakette Kazan” dinamik paketleme tabiriyle farklı ürünlerin bir pakette toplandığı misafirlerin çok büyük avantaj yakaladığı bir ürün. Misafirlerimiz için çok büyük avantajlar yaratan bir ürün. Misafirlerimize gerçekten indirimli bir fiyat sunuyoruz. 2021 yılı bizim için yurtiçi oteller anlamında ciroda yüzde 80 büyüdüğümüz bir yıl oldu.Ekip olarak çok motiveyiz ve çok çalışıyoruz, misafirlerimiz bize güveniyor. Yenilikçi, güvenilir bir büyüme ile 35. yaşımızda 2022 yılı bizim için çok önem arz ediyor” dedi.

ERKEN REZERVASYONDA BU SENE FİYATIN YANINDA YER BULMA AVANTAJI DA OLACAK

Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar; “Erken rezervasyonda belirli dönemlerde belirli kırılmalar olabiliyor. Bu senenin önemi fiyatın yanında, yer bulma avantajı da söz konusu olacak. Misafirlerimizin erken rezervasyonu değerlendirmeleri gerektiğini ve %60’a varan fiyat farkı olacağını düşünüyoruz. Tüm sektör paydaşlarımız görüşlerini de yakın zamanda ifade edecektir. İç turizmde ülkemize çok fazla katkı sağlamamıza rağmen çok ciddi reklamlar da veriyoruz. Bizler Türkiye genelinde erken rezervasyon bilincini oluşturmak için reklamlar yapıyoruz. Yurtdışına verilen önem inşallah iç pazara da verilir. İç pazar sadece kriz dönemlerinde değil, her dönemde önemsenmesi gerekiyor” dedi.

MİRASIM TÜRKİYE PROJESİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJEMİZ

CEO & Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Vardar; “Mirasım Türkiye, gerçekten biricik mirasımız Türkiye. Bu yola 2 yıl önce çıktık, pandemi ile biraz geri planda kaldı. Bu sosyal sorumluluk projemizi tekrar harekete geçirdik. Ülkemizin mirasını korumak adına çocuklar ile farkındalık projeleri ve eğitici videolar hazırlıyoruz. Yeni normale dönüş ile birlikte Mirasım Türkiye turlarına başlayıp, çocukları Türkiye’de gezdirip, geleceği yetiştireceğiz. Maddi imkansızlıklardan dolayı gezemeyen çocuklara imkan tanımış olacağız, bu gerçekten bizim için çok önemli bir proje” dedi.

BU SENE ERKEN REZERVASYON ERKEN BİTECEK

CEO & Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Vardar; “Yurtdışında Jolly markasıyla değil, Jolly markasını satan satış kanallarıyla çalışacağız. Erken rezervasyon bu sene erken bitecek” dedi.

 CİRODA YÜZDE 80 BÜYÜME ORANI YAKALADIK

Jolly’nin 2021 yılı büyüme performansı hakkında da bilgi veren Mete Vardar, “Bu yıl pandemi etkisine rağmen güçlü büyümemizi sürdürdük. Yurtiçi otel satışlarımızda 2019 yılına göre kişi sayısında yüzde 30, ciroda ise yüzde 80 büyüme oranı yakaladık” ifadelerini kullandı. Düzenledikleri kültür turlarıyla artık yerli turistin hafızasında özel bir yer edindiklerine dikkat çeken Vardar, “Kültür turlarına verdiğimiz önemi bu yıl daha çok artırarak devam edeceğiz” dedi. Yurtdışı departmanının da 1 Mart itibariyle yoğun bir talep alacağını aktaran Mete Vardar, “Schengen açılıyor, seyahat özgürlüğü başlıyor, en büyük büyümeyi yurtdışında yakalayacağız” şeklinde konuştu. 

jolly-35-yasinda-mert-vardarmete-vardarjollyturerken-rezervasyon-004.jpg

GÜÇLÜ BİR SEYAHAT HAREKETİ BAŞLAYACAK 

Sektöre dair değerlendirmelerde de bulunan Mete Vardar, tüm dünya ve Türkiye’nin iki yıla yakındır küresel salgın Kovid-19 ile mücadele ettiğini hatırlattı. Vardar, “Dünyada bu yılın başında başlayan aşılanma hareketiyle birlikte salgınla mücadelede hızlı bir yol alındı. Bu dönemde en büyük etkiyi hisseden turizm sektöründe özellikle aşılanmayla birlikte normalleşme eğilimi de başladı. Dünya yeniden seyahat etmek için valizlerini hazırladı” ifadelerini kullandı. Yeni dönemde oluşacak güçlü turizm hareketinde en büyük ilgi görecek ülkelerden birinin de Türkiye olacağına dikkat çeken Vardar, şunları anlattı: “2021’de Avrupa ve Rusya Haziran ayında açılmıştı. 2022’de tüm dünyadan misafirlere kapılar açılacak. Dolayısıyla yaz sezonunda Türkiye’deki otellerde yer bulmak oldukça güç bir hal alacak. O nedenle yerli turist için erken rezervasyon her zamankinden çok daha büyük bir önem taşıyor. Bu dönem gelmiş geçmiş en önemli erken rezervasyon dönemi diyebiliriz.” 

FİYATLAR YÜZDE 25 ARTACAK 

Bu yıl döviz kurundaki artışa paralel otellerin maliyetlerinin de arttığına dikkat çeken Mete Vardar, “Pandemi döneminde iç pazarın önemi bir kez daha ortaya çıktı. Otellerle kontrat döneminde iç pazara verdiği önemi bir kez daha gördük” dedi. Bu yıl erken rezervasyon fiyatlarının geçen yıla göre yüzde 20-25 artışla başlayacağını anlatan Vardar, şöyle devam etti: “Bu fiyat artışı sezonda yüzde 50-60’ları bulacak gibi görünüyor. Erken rezervasyon dönemini fiyat ve yer bulma avantajı olarak da değerlendirmek gerekiyor. O nedenle 1 Ocak’a kadar sürecek olan bu kampanya çok büyük önem taşıyor.”

jolly-35-yasinda-mert-vardarmete-vardarjollyturerken-rezervasyon-002.jpg

1 OCAK’TA YURTDIŞINA AÇILIYORUZ 

Jolly CEO & Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Vardar da 2022 yılının kendileri için çok önemli bir dönüm noktası olduğunu belirterek, “Bu yıl 35’inci yaşımızı kutluyor olmanın gurur ve mutluluğunu taşıyoruz. Geliştikçe kendi kabuğumuza sığmıyoruz. 1 Ocak itibariyle de Jolly markasını yurtdışına da taşıyoruz” dedi. Hali hazırda 26 şehirden kültür turu yaptıklarını anlatan Mert Vardar, “Şimdi bu turlara gurbetçileri de dahil edeceğiz. Yeni operasyonla, gurbetçileri yurtdışından uçak bağlantılarıyla getirerek, 26 şehirdeki kültür turlarını lanse edeceğiz” diye konuştu. 

JOLLY AİLESİ YENİ SEZONA GÜÇLÜ BAŞLADI

Jolly, yeni dönemin startını geçtiğimiz hafta Antalya’da verdi. Türkiye çapındaki 300 acentesinin ve çalışma ekibinin yer aldığı, toplam 500 kişinin katılımıyla gerçekleşen zirvede yeni dönemin yol haritası paylaşıldı. Tüm acente ve ekibin 4 gün boyunca hem eğlendiği hem de dinlendiği etkinlikte Jolly Ailesi “35. yılımız için çok heyecanlıyız, hazırlıklarımız tam” mesajı verdi.
 
 
 

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 27 Şubat 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 216 481 51 21