• BIST 11156.2
 • Altın 2545.653
 • Dolar 32.8875
 • Euro 35.8578
 • İzmir 36 °C
 • İstanbul 28 °C
 • Antalya 30 °C
 • Ankara 28 °C
 • Turizmin Sesi Dergimizin Haziran 2024 64'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mayıs 2024 sayısı çıktı
 • Turizmin Sesi Dergimizin Nisan 2024 62'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Haziran 2024 64'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mayıs 2024 sayısı çıktı
 • Turizmin Sesi Dergimizin Nisan 2024 62'nci Sayısı Yayında 

İSATAG ARAMA KONFERANSI İKİ PANELDE GERÇEKLEŞTİ

İSATAG ARAMA KONFERANSI İKİ PANELDE GERÇEKLEŞTİ
İstanbul Seyahat Acentaları Tanıtım ve Geliştirme Derneği (İSATAG) 21 Mart 2023 tarihinde Point Hotel’de 2 panelde gerçekleşen konferans ile geniş katılımla resmen kuruluşunu açıkladı

TURİZMİN SESİ


Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Açılış konuşmasını İSATAG Başkanı Aylin Özsavaş gerçekleştirdi. İSATAG Başkanı Aylin Özsavaş; Turizm camiamızın değerli Başkanları, Kıymetli meslektaşlarım, Basınımızın değerli temsilcileri, Hanımefendiler, Beyefendiler İstanbul Seyahat Acentaları Tanıtım ve Geliştirme Derneği'mizin ilk etkinliğine hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz.

DEPREMZEDELERE VE ETKİLENEN ŞEHİRLERE VAZİFELERİMİZİ YERİNE GETİRMEK VE SEKTÖRÜMÜZ ADINA ÜRETMEYE, ÇALIŞMAYA DEVAM ETMEK ZORUNDAYIZ

Deprem yüreğimizi yaktı ama bir an önce hayata dönerek, depremzedelere ve etkilenen şehirlere vazifelerimizi yerine getirebilmek ve onlara bir nebze katkıda bulunabilmek için, sektörümüz adına üretmeye ve çalışmaya devam etmek zorundayız. Bugün burada sizlerle Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılında yeni bir turizm vizyonu ne olmalı üzerine konuşacağız. Bu vizyonun merkezinde ise İstanbul'un destinasyon merkezi haline gelmesi ve marka şehir olan İstanbul'un bir üst seviyeye taşımak yatıyor” diyerek sözlerine başladı.

 aylin-ozsavas.jpg

İSTANBUL’UN DESTİNASYON MERKEZİ OLMASI İÇİN SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM ANLAYIŞI BENİMSENMELİDİR

İSATAG Başkanı Aylin Özsavaş; “İstanbul, tarihi ve kültürel zenginlikleri, doğal güzellikleri, gastronomi lezzetleri, Mice etkinlikleri ve turizm potansiyeli ile dünya genelinde tanınan bir şehirdir. Ancak, bu değerlerin korunması ve sürdürülebilir bir turizm faaliyeti için turizm endüstrisi, yerel topluluklar, seyahat acenteleri, sivil toplum örgütleri ve diğer ilgili paydaşlar arasındaki işbirliği ve ortak çalışmalar yapılması gerekmektedir. Bu çalışmalar, tarihi dokunun ve doğal güzelliklerin korunması, ulaşım altyapısının geliştirilmesi, turizm sektörü çalışanları ve turistlerin sürdürülebilir turizm konusunda eğitilmesini ve bilgilendirilmesi gibi birçok konuyu içermektedir. Özellikle pandemi döneminde, turizm sektöründe birçok değişiklik yaşandı. Bu değişikliklerin de dikkate alınarak, İstanbul'un destinasyon merkezi olması için sürdürülebilir turizm kavramı ile uyumlu bir turizm anlayışı benimsenmelidir ve tanıtımı doğru yapılmalıdır” dedi.

aylin-ozsavas-001.jpg

İSATAG OLARAK MARKA ŞEHİR İSTANBUL’U DÜNYA'DA TURİZM ENDÜSTRİSİNDE ÖNCÜ BİR KONUMA  ALINARAK KÜLTÜREL GELİŞİME KATKIDA BULUNACAĞIZ

Aylin Özsavaş; “Dernek olarak, İstanbul'un kültürel mirasını korumak, turizme kazandırmak ve destinasyon tanıtımı için çeşitli projeler üzerinde çalışacağız. Projelerimiz arasında İstanbul'un tarihi ve kültürel yerlerini tanıtan turistik turlar, yerel lezzetleri vurgulayan gastronomi turları, sanatsal ve sportif etkinlikler, eğitsel ve akademik programlar düzenlemek, sektörün tüm paydaşları ile ortak organizasyonlar yapmak, Yurtdışı Sektör temsilcileri ile B2B görüşme ortamları yaratmak ve üyelerimiz arasındaki iş birliği ve dayanışmayı güçlendirmek var. Sizlerin de desteği ile, İstanbul Seyahat Acentaları Tanıtım ve Geliştirme Derneği olarak, Marka Şehir İstanbul'u dünya çapında turizm endüstrisinde öncü bir konuma taşıyarak, şehrin ekonomik, sosyal, çevresel ve kültürel gelişimine katkıda bulunacağız. Hepinize katılımlarınızdan ve değerli fikirlerinizle yapacağınız katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim” diyerek sözlerini sonlandırdı.

omer-kartin.jpg

Panellerde ise; “Cumhuriyetimizin 100. yılında Yeni Turizm Vizyonu Ne Olmalı?” ve “Marka Şehir Nasıl Olunur?” konuları tartışıldı.

istanbul-seyahat-acentalari-tanitim-ve-gelistirme-dernegi-isatag-nur-undey.jpgİlk panel olan “Cumhuriyetimizin 100. yılında Yeni Turizm Vizyonu Ne Olmalı?” Konulu panel İSATAG Genel Sekreteri Ömer KARTIN moderatörlüğünde TÜRSAB Boğaziçi BTK Başkanı Dr. Yüksel TÜREMEZ, Medipol Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Doç. Dr. Nur ÜNDEY, DEU Gastronomi ve Mutfak San. ABD Bsk. Doç. Turgay BUCAK ve Balıkesir Üni. Rektör Yrd. Prof. Murat DOĞDUBAY’ın katkılarıyla gerçekleşti.

huseyin-gazi-cosanistanbul-seyahat-acentalari-tanitim-ve-gelistirme-dernegi-isatag.jpgİkinci panel olan “Marka Şehir Nasıl Olunur?” Konulu panel ise, İSATAG Başkanı Aylin ÖZSAVAŞ moderatörlüğünde İBB Turizm Şube Müdürü Hüseyin Gazi COŞAN ve KENTHAS Yönetim Kurulu Başkanı, Y.Kent Plancı Özcan BİÇER’in katkılarıyla gerçekleşti.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 27 Şubat 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 216 481 51 21