• BIST 1.329
 • Altın 450,327
 • Dolar 7,8115
 • Euro 9,3377
 • İzmir 9 °C
 • İstanbul 8 °C
 • Antalya 10 °C
 • Ankara -5 °C
 • Turizmin Sesi Dergimizin KASIM sayısı yayında
 • Turizmin Sesi Dergimizin Ekim sayısı yayında
 • Turizmin Sesi Dergimizin Eylül sayısı yayında
 • Turizmin Sesi Dergimizin KASIM sayısı yayında
 • Turizmin Sesi Dergimizin Ekim sayısı yayında
 • Turizmin Sesi Dergimizin Eylül sayısı yayında

Inflow Summit Basın toplantısı Four Seasons Hotel’de gerçekleşti

Inflow Summit Basın toplantısı Four Seasons Hotel’de gerçekleşti
Türkiye’de bu yıl ikincisi düzenlenecek INFLOW Global Summit’18 kapsamında 30’dan fazla ülkeden 100’e yakın yabancı influencer İstanbul’a geliyor 

TURİZMİN SESİ


INFLOW Summits Kurucu Ortağı Emre Gelen, Inflow’un hikayesi 2016 Mayıs ayında başladı diyerek sözlerine başladı. Yurtdışındaki diğer ülkeler ve destinasyonlardan da talep almak Inflow’un oralara gidiyor olması bizim için gurur kaynağı. Geçtiğimiz sene yaptığımız organizasyon-larda 300 milyon insana eriştik. Bu seneki etkinlikte çok daha geniş kitlelere erişen influencerları davet ettik. Bu etkinlikte 500 milyon kişiye erişmeyi hedefledik.

Influencerlar reklam yapmak için değil, gerçekten yaşadıklarını anlatmak için geliyorlar. 2019 yılının pozitif geçmesi bekleniyor. İstanbul instagramda en çok fotograf paylaşılan destinasyon haline geldi. 2017 Nisan ayında yaptığımız zirvede İstanbul’un ardından Antalya’da gerçekleştirdik. Yine önümüzdeki senede Türkiye’nin birçok yerinde yapma isteğimiz var.

inflow-summits-kurucu-ortagi-emre-gelen,-inflow-summits-kurucu-ortagi-afsin-avci,.jpg

Influencerlardan niteliği güçlü, kuvvetli 85-100 tanesini aynı anda bir noktaya toplamak kolay değil Influencerlar devamlı geziyorlar. İstanbul’un daha sakin, rahat hareket edilebilir olduğu dö-nem en uygun dönem Kasım-Aralık olarak ortaya çıkıyor. Influencer davet ederken birden fazla kriter var. Her ülkenin pazar hedefleri var. Bizde tercihlerimizi yaparken pazar hedeflerini göz önünde bulundurarak yapıyoruz. Biz özel bir yazılım yaptık etkiyi ölçebiliyoruz. Yazılım sayesinde davet ettiğimiz influencerların etki gücünü gözlemleyebiliyoruz. Kendi yazılımımızı kullanarak hem kimi çağırabiliriz, hem de erişim ve etki gücünü ölçebiliyoruz. İstediğimiz etkiyi uyandırmak ve kendi özgün içeriklerini yaratabilmeleri için influencerlara bir alan vermemiz gerekiyor.@turizminsesi  Global çaptaki influencerların bazı maddi beklentileri de var. Tek bir konferans ya da etkinlik değil, bir çok işbirliği gerçekleştiriyoruz. Bazı influencerlarla ticari ilişiklerimiz de oluyor. Ticari ilişki bu düzenin olmazsa olmazı. Inflow’un gelir modeli markalardan aldığı destekler ve sponsorluklardır. Bizim B2’lerle, influen-cerlara ve markalara katma değer sağlayacak bir amacımız var. En önemli desteği İBB’den alı-yoruz. Medya A.Ş. ve İBB desteği ile gerçekleştiriliyor. En büyük değer İstanbul’a kazandırılıyor. En temel amaç İstanbul’u tanıtmak bu sebeple, İBB desteği ile gerçekleştiriyoruz. Bakanlıkla da istişare halindeyiz, olabildiğince birlikte hareket ediyoruz.

inflow-summits-kurucu-ortagi-emre-gelen,-inflow-summits-kurucu-ortagi-afsin-avci,-001.jpg

En büyük destekçilerimiz THY ve İBB, THY etkinliğin ana sponsorlarından. 

Nitelik bizim için çok önemli bir takvim yılında 3 etkinlik sığdırabiliyoruz. Influencerları şaşırtıyoruz, özel bir tur hazırlıyoruz tek başlarına istanbul’a gelince yapamayacakları parayla satın ala-mayacakları içerikler üretiyoruz. Hayalimiz, Türkiye’den çıkan bu markayı sürdürülebilir, ayakları yere basan, Amerika ve Çin’de de yapabileceğimiz bir marka haline getirebilmek. 30 Ekim’de ilk defa Türkiye’de influencer marketing ödüllerini gerçekleştirdik. Inflow Summit Awards gibi Türkiye’de ilk defa bir ödül töreni gerçekleştirildi.

inflow-summits-kurucu-ortagi-emre-gelen,-inflow-summits-kurucu-ortagi-afsin-avci,-002.jpg

INFLOW Summits Kurucu Ortağı Afşın Avcı; Türkiye’de 1000’ in üzerinde influ-encer etki gücü var dedi. Dünyanın 30 ülkesinden 100 yabancı influencer’ın zirveye katılacağını, bunlardan 25’ine ise çok özel bir İstanbul deneyimi yaşatacaklarını belirten INFLOW Summits Kurucu Ortağı Afşın Avcı, zirve ile ülkenin tanıtım çalışmalarına %10’luk bir katkı sağlamayı planladıklarını ifade etti. Avcı, “Özellikle İstanbul’un tanıtımını amaçladığımız @turizminsesi  INFLOW Global Summit’18’e milyonlarca takipçisi bulunan yüzlerce influencer’ın katılım göstermesini son derece önemli buluyoruz. Etkin-likle tüm dünyada İstanbul’un bilinirliğini artıracağız. Geçtiğimiz yıllarda Twitter’da etkinlik hash-tag’imizle ‘trendtopic’ olmuştuk. Bu yıl da aynı başarıyı hedefliyor, İstanbul’u sosyal medyanın gündemine taşımayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.  

inflow-summits-kurucu-ortagi-emre-gelen,-inflow-summits-kurucu-ortagi-afsin-avci,-003.jpg

Afşin Avcı, “İstanbul deneyimi kapsamında deneyime kalan influencer’lar için benzersiz aktiviteler düzenleyeceğiz. Influencer’lar bu noktada bir turist olmanın ötesine geçerek şehri adeta bir İstanbullu gibi deneyimlemeye başlayacaklar. Dünyada İstanbul’a ait seyahat klişelerinin dışına çıkarak yerel insanın gözünden buradaki hayatı tanıyacaklar. İki yıl kadar önce benzer bir deneyimi Antalya’da 69 influencer ile yapmış, 55 bini aşkın paylaşım ile dünyada yaklaşık 300 milyon kişiye ulaşmıştık. Bu paylaşımlar bir anda Antalya’ya yönelik re-zervasyonları artırmaya başladı. Şimdi benzer bir etkiyi İstanbul için yaratacağız.” Türkiye’de yaklaşık 35 milyon TL’lik bir ekonomi yaratan Influencer Pazarlaması’nın gelişmesine katkıda bulunan zirve, diğer yandan turizmin canlandırılmasına da destek olacak. Influencer’lar tarafından yapılacak sosyal medya paylaşımları aracılığıyla tüm dünyada 500 milyon kişiye erişmesi beklenen INFLOW Global Summit’18’in Türkiye ve İstanbul’un turizm ve tanıtım çalışmalarına %10 katkıda bulunması öngörülüyor. INFLOW Global Summit’18,  iş dünyasıyla influencer’ları bir araya getiren ve B2I toplantıları (birebir yapılacak marka ve influencer görüşmeleri), sektörün önde gelen isimlerinin katıldığı panel ve keynote’lar ve deneyim odaklı aktivitelere ev sahipliği yapıyor. Zirve, 30’dan fazla ülke-den gelen 100’e yakın yabancı ve 100’den fazla Türk influencer, konuşmacı olarak farklı ülke-lerden etkinliğe katılacak sektör profesyonelleriyle birlikte toplamda 200’den fazla influencer’ı İstanbul’da ağırlayacak dedi.

inflow-summits-kurucu-ortagi-emre-gelen,-inflow-summits-kurucu-ortagi-afsin-avci,-004.jpg

Influencer Pazarlaması’nın yarattığı ekonominin dünyada 1 milyar doları geçtiğini,  Türkiye’de ise 35 milyon TL’lik bir pazara ulaştığını belirten INFLOW Summits Kurucu Ortağı Emre Gelen,  pazarın gelişiminde INFLOW’un gerçekleştirdiği etkinliklerin önemli bir rol oynadığını kaydetti. Bugün Türkiye’de Influencer Pazarlaması’na yatırım yapan marka sayısının 1.000’i aştığını ifade eden Gelen, sözlerine şöyle devam etti:  “Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Influencer Pazarlaması alanı hızla büyüyor. Alanında etkin olan bir influencer’ın aylık geliri günümüzde 20 bin TL’yi aşmış durumda. Dolayısıyla bugün gençler arasında en çok özenilen mesleklerin ba-şında influencer olmak geliyor. Gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle hem bu alandaki çalışmaları doğ-ru şekilde yönlendirmeyi hem de yeni işbirlikleri yaratılması için platform sağlayarak sektörün büyümesine katkıda bulunmayı planlıyoruz.” 

INFLOW Summits olarak iki yıl içerisinde Türkiye’de ve dünyada 5 farklı destinasyonda, 10 önemli etkinlik gerçekleştirdiklerini belirten Gelen, “INFLOW etkinliklerinde bugüne kadar 533’ü influencer olmak üzere 2 bini aşkın katılımcı yer aldı. Hayata geçirdiğimiz etkinliklere aralarında Türk Hava Yolları, Four Seasons, Qatar Airways gibi dünya markalarının yer aldığı 74 marka katıldı. Toplamda 541 milyon kişiye erişmiş olduk. INFLOW Global Summit’18 ile milyonlarca kişi tarafından takip edilen ve dünyanın birçok farklı bölgesinden gelen 100’e yakın yabancı inf-luencer’ın yerli influencer’lar ve sektör profesyonelleriyle buluşmasını sağlayarak, dünyada 500 milyon kişiye erişmeyi hedefliyoruz” dedi.@turizminsesi  İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolla-rı’nın destekleriyle gerçekleşecek INFLOW Global Summit ’18, dünyanın dört bir yanından gelen influencer’lara İstanbul’u bilinmeyen yönleri ve gözden kaçırılan bölgeleriyle tanıtarak benzersiz bir İstanbul deneyimi yaşatmayı ve ülke turizmini canlandırmayı amaçlıyor. INFLOW Global Summit’18 devamında, 19 Aralık 2018 tarihinde, farklı kitlelere hitap eden 25 yabancı influencer için özel bir İstanbul turu düzenlenecek. 

inflow-summits-kurucu-ortagi-emre-gelen,-inflow-summits-kurucu-ortagi-afsin-avci,-005.jpg

Dünyanın 30 ülkesinden 100 yabancı influencer’ın zirveye katılacağını, bunlardan 25’ine ise çok özel bir İstanbul deneyimi yaşatacaklarını belirten, INFLOW Summits Kurucu Ortağı Afşın Avcı, zirve ile ülkenin tanıtım çalışmalarına %10’luk bir katkı sağlamayı planladıklarını ifade etti. Avcı, “Özellikle İstanbul’un tanıtımını amaçladığımız INFLOW Global Summit’18’e milyonlarca takipçisi bulunan yüzlerce influencer’ın katılım göstermesini son derece önemli buluyoruz. Etkin-likle tüm dünyada İstanbul’un bilinirliğini artıracağız. Geçtiğimiz yıllarda Twitter’da etkinlik hash-tag’imizle ‘trendtopic’ olmuştuk. Bu yıl da aynı başarıyı hedefliyor, İstanbul’u sosyal medyanın gündemine taşımayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.  

Afşin Avcı, “İstanbul deneyimi kapsamında deneyime kalan influencer’lar için benzersiz aktiviteler düzenleyeceğiz. Influencer’lar bu noktada bir turist olmanın ötesine geçerek şehri adeta bir İstanbullu gibi deneyimlemeye başlayacaklar. Dünyada İstanbul’a ait seyahat klişelerinin dışına çıkarak yerel insanın gözünden buradaki hayatı tanıyacaklar. İki yıl kadar önce benzer bir deneyimi Antalya’da 69 influencer ile yapmış, 55 bini aşkın paylaşım ile dünyada yaklaşık 300 milyon kişiye ulaşmıştık. Bu paylaşımlar bir anda Antalya’ya yönelik re-zervasyonları artırmaya başladı. Şimdi benzer bir etkiyi İstanbul için yaratacağız.” 

INFLOW Global Summit’18’e katılacak influencer’lardan bazıları
Katılımcılar arasında ilginç hikâyeleri olan influencer’lar bulunuyor. Akla ilk olarak Alex Mary Hirschi, Jonathan Kubben Quiñonez, Zaklina Berrido Pisano ve Michael Zee geliyor. Bu influen-cer’lar da İstanbul’a yönelik özel aktiviteye katılarak şehrin tüm dünyadaki tanıtımına katkıda bulunacaklar: Supercar Blondie takma adını kullanan influencer, Avustralyalı Alex Mary Hirschi, sosyal medyada otomobil konulu paylaşımlarıyla biliniyor. Facebook’da 4.6 milyon, Instagram’da yaklaşık 2 milyon takipçisi bulunuyor. Radyo programları yapan profesyonel bir gazeteci olan ve Dubai’de yaşayan Alex, Esquire Orta Doğu tarafından Orta Doğu’nun en etkili kadınlarından biri seçildi. En nadir, en lüks, en orijinal otomobilleri dünyada ilk kez kullanan kadın olma unvanını taşıyan Alex, son olarak Sevgililer Günü’nde yayınladığı Ferrari videosu ile yaklaşık 23 milyon görüntüleme aldı. 

Meksika kökenli bir Belçikalı olan Jonathan Kubben Quiñonez ise, 27’nci yaş gününde işinden istifa ederek dünyayı gezmeye başlamış. Seyahatleri sırasında ziyaret ettiği bazı yerlerden an-nesine telefonla ulaşamayınca, eline “Mom I’m Fine” yani “Anne Ben İyiyim” yazılı bir pankart alarak fotoğraf çektirmeye ve bu fotoğrafları Instagram’da paylaşmaya başlayan içerik üreticisi-nin yalnızca Instagram’da 340 bine yakın takipçisi bulunuyor. Takipçiler üzerinde seyahat ala-nında önemli etkisi bulunan Jonathan, aynı zamanda gittiği yerlerde gerçekleştirdiği sosyal so-rumluluk çalışmalarıyla da biliniyor. Şu anda takipçilerinin desteğiyle Meksika’da inşa edilecek bir okul yaptırmaya çalışıyor. 

Hayranları tarafından kısaca Zaklina olarak bilinen Zaklina Berrido Pisano da, dünyanın en önemli moda influencer’larından biri. Modanın kalbi Roma şehrinde yaşayan ve giydiği şık kıya-fetler, kullandığı güzellik ürünleriyle ilgili paylaşımlar yapan Zaklina’nın tanınmasındaki en önemli etkenlerden biri ise 50 yaşında bir büyükanne olması. “En genç büyükanne” unvanlı bu zarif ve güzel kadın, 500 bine yakın kişi tarafından takip ediliyor. 

Çin’de yaşayan bir Amerikalı olan Michael Zee ise sosyal medyada paylaşmak üzere en ilginç içeriklerden birini seçmiş durumda: Kahvaltı. Dünyanın dört bir yanından kahvaltı tabaklarını daima simetrik bir şekilde fotoğraflayarak paylaşan Zee’nın bu fotoğraflarından ve kahvaltı tarif-lerinden oluşan Symmetry Breakfast: Cook, Love, Share isimli bir de yemek kitabı bulunuyor. Zee’nin Instagram’da 791 bin takipçisi var. 

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 216 481 51 21