• BIST 1.910,41
 • Altın 779.61577
 • Dolar 13.7178
 • Euro 15.5042
 • İzmir 18 °C
 • İstanbul 12 °C
 • Antalya 14 °C
 • Ankara 10 °C
 • Turizmin Sesi Dergimizin Kasım 2021 33'ncü Sayısı Yayında
 • Turizmin Sesi Dergimizin Ekim2021  32'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Eylül 2021 31'inci Sayısı Yayında
 • Turizmin Sesi Dergimizin Kasım 2021 33'ncü Sayısı Yayında
 • Turizmin Sesi Dergimizin Ekim2021  32'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Eylül 2021 31'inci Sayısı Yayında

DenDen Denizcilik CEO’su Tamer Köseoğlu denizlerde verdiği hizmetlerle göz dolduruyor

DenDen Denizcilik CEO’su Tamer Köseoğlu denizlerde verdiği hizmetlerle göz dolduruyor
DenDen Denizcilik “İstanbul Boğazı“ nın  ve Mavi suların profesyonel anlamda en iyi hizmet kalitesi ile Kurumsal firması olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyor

TURİZMİN SESİ


İstanbul’da VIP Motor yat filosu ile sektörünün en iyi taşıma firması olan Cideli İşadamı Tamer Köseoğlu’nun kurduğu DenDen Denizcilik yapmış olduğu hizmetlerle göz dolduruyor. 2005 yılında Tamer Köseoğlu tarafından kurulan DENDEN DENİZCİLİK firması filosunu artırarak motoryat sınıfında “İstanbul Boğazı“ nın profesyonel anlamda en iyi hizmet kalitesi ile en önde gelen Kurumsal firması olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşamaktadır. DenDen Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Köseoğlu ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Sizlerle detaylarını paylaşıyoruz. 

denden-denizciliktamer-koseoglu.jpg

DENİZLERİN EFENDİSİ TAMER KÖSEOĞLU KİMDİR?

DenDen Motor Yachts teknelerinin sahibiyim. Bu sektöre 2005 yılında girdim. Ama daha öncesinde Bodrum’da dört yıllık kaptanlığım var. Sonrasında deniz turizmi, yat işletmeciliği yapmaya karar verdim. 2005 yılı Eylül ayında bu işe başladım.

denden-denizciliktamer-koseoglu-001.jpg

DENDEN DENİZCİLİK FİLOSUNDA KAÇ ADET YAT VAR ?

Şu anda hali hazırda 8 adet teknem var. Bunların 5 tanesi Motor yat, 1 tanesi Deniz Taksi, 2 tanesi Deniz Ambulansı. Bu Deniz Ambulansları 112’ye ait ve bunları Büyük Ada ve Kınalı Ada’ya 112 Sağlık Bakanlığı’na tahsis ettik, işletmesini onlar yapıyor, tekneler bize ait.

denden-denizciliktamer-koseoglu-002.jpg

DENDEN DENİZCİLİK CEO’SU TAMER KÖSEOĞLU 15 YILDA 10 TEKNE YAPTIM

2005 yılında DenDen 1 teknem ile başladım. Şu anda mevcut 10 tane teknem var. 15 yılda 10 tekne yaptım. Çocukluğumda babamın teknesi vardı. Babam ve dedelerim Kaptan. Okul tatillerinde onlardan gemiciliği öğrendim. Sonra kaptanlığı öğrendim. 

2000-2005 yılları arası Bodrum’da özel yatlarda kaptanlık yaptım. Daha sonda kendi işimi kurmaya karar verdim. DenDen 1 teknemi banka kredisi ve kimseden destek almadan yaptım ve sonunda 10 tekneye ulaştım.

DENDEN DENİZCİLİK CEO’SU TAMER KÖSEOĞLU, 2005 YILINDA 350 TANE DOMAİN ALDIM

KİRALİKTEKNELER.COM BENİM EN BÜYÜK ALT YAPIM OLDU

O dönemler internet azdı. İnternet 2000 yıllarında başlamıştı. 2005 yılında yaklaşık 350 tane domain aldım. Bunlardan bir tanesi kiraliktekneler.com ve bu domain benim en büyük altyapım oldu. Şu anda onun üzerinden ilerliyorum. Ama bu arada diğer domainlerim Akdeniz, Ege, Çeşme, Bodrum, Marmaris, Fethiye, Antalya gibi bölgeleri kapsıyor, onları bünyemde barındırıyorum.

DENDEN DENİZCİLİK KAÇ KİŞİLİK BİR EKİPLE YOLUNA DEVAM EDİYOR?

DenDen Denizcilik olarak şu anda 35 kişilik bir ekiple çalışıyoruz. Hepsine güveniyorum, çok başarılı arkadaşlar.

Aktif halde devam ettirdiğiniz görevlerinizden bahseder misiniz?
•    KASİAD (Kastamonu Sanayici İşadamları Derneği) Yönetim Kurulu Üyesiyim.
•    İstanbul Turizm İşletmeleri Ticari Motor Yatlar Derneği Dernek Başkanıyım ve aynı zamanda kurucusuyum.
•    İstanbul Valiliği’nin Kültüre Bağlı Deniz Turizmi Yönetim Kurulu Üyesiyim.
•    İstanbul Kültür Ve Turizme Bağlı Deniz Turizmi Denetleme Kurulu Üyesiyim.
•    İstanbul Deniz Ticaret Odası Meslek Komite Üyesiyim.

DENDEN DENİZCİLİK CEO’SU TAMER KÖSEOĞLU, TEKNEMİN İSMİ DENİZ’DEN GELİYOR

Ben 2005 yılında ilk ticari hayatıma, bu işe başlarken ilk teknem “DenDen”. Hatta onunda hikâyesi var. Bir tane Peugeot arabam vardı. Ben de dört yıl kaptanlık yaptım. Bir araç almıştım, aracımı sattım, borç harç bir tane tekne aldım. O teknenin sahibi “Tamer bu tekneyi sana satıyorum, hatta isim hakkı için sana 2000 $ daha indirim yapacağım. Bu teknenin ismini DenDen koyabilir misin?” dedi. Ben de “Niye?” diye sorduğumda “Benim küçük bir kızım var, ismini sorduğun zaman “DenDen” diyor, Deniz diyemiyor, denizi çok sevdiği için ismi “Deniz” dedi.

Sosyal Sorumluluk Projelerine Önem Veriyoruz, DenDen Denizcilik Olarak Lösemili Çocuklarla Buluştuk
Ben birtakım sosyal sorumluluk projeleri yapıyorum. Gerçekten yardıma muhtaç kişileri ekip arkadaşlarımız ile detaylı oturup konuşuyoruz. Yaklaşık 2 ayda bir sosyal sorumluluk projeleri yapıyoruz. İstanbul Kan Gönüllüleri Bankası’ndan bir teklif geldi. 

Hemen organizasyon yapıp, lösemili çocukları Mega DenDen teknemde ağırlayıp, hepsine oyuncak aldım. Den Den Denizcilik olarak Lösemili çocuklara moral vermek ve umut aşılamak amacıyla düzenlediğimiz etkinlik, Löseminin tedavi edilen bir hastalık olduğunu herkese göstermek için tüm yüreğimizle seferber olduk. Organ ve kan bağışının ne kadar önemli olduğunun bir kez daha farkına vardık. Çocukların o sevincini paylaşmak lâzım. Bir şeyler yapıyorsak onları unutmamak lazım. Ben bu konuda çok fazla hassas, detay ve ayrıntıyım. 

Bundan önce Bahçelievler Huzurevi sakinlerini gezdirdim. Bir sonraki projemde Kasım ayı içerisinde Üsküdar’daki engellileri gezdireceğim.

Hali hazırda 8 adet VIP motor yat ve 2 deniz ambulansı ile İstanbul’un en seçkin otellerine, önde gelen Acentalarına ve Organizasyon şirketlerine VIP hizmet veriyoruz

DenDen 1 teknem var, 22 metre, kapasitesi 30 kişi. Bu teknede 20 kişilik yemek düzeni, 30 kişiye kadar kokteyl hizmeti verebiliyorum. 

DenDen 3 Teknem, 12 kişi kapasiteli, 20 metre boyunda. Yemek düzeni de kokteyl düzeni de 12 kişiye kadar hizmet verebiliyorum.

DenDen 5 teknem yine aynı şekilde 12 kişiye kadar hizmet verebiliyorum.

DenDen 7 teknem 36 kişi kapasiteli. Bu teknemde 36 kişiye kadar kokteyl hizmeti verebiliyorum. Yemek düzeni de 25 kişiye kadar hizmet verebiliyorum. 

DenDen 9 teknem 24 metre boyunda. Bu tekne ile de 36 kişiye kadar kokteyl düzeni verebiliyorum. Yemek düzeninde ise, 25 kişiye kadar hizmet verebiliyorum. 

Mega Denden kapasitesi 120 kişi ama ben 100 kişi alıyorum. 32 metre boyunda İstanbul’un en büyük ve en yaygın yatıdır. Bu tekne ile 100 kişiye kadar kokteyl hizmeti, 70 kişiye kadar yemek düzeni hizmeti verebiliyorum. Bu tekne ile Bakanlıklar, İçişleri Bakanlığı, Dış İşleri Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı, yurt dışından gelen kulüpler, kuruluşlar ve bütün bakanlıklara bu tekne ile hizmet veriyoruz. Real Madrid, Rihanna, Shakira, Serdar Ortaç’ın düğününü Su Ada’da yaptık ve taşıdık. İstanbul’un en lüks teknesi. 

DenDen 15
En son Fethiye’den aldığım DenDen 15 teknem var. Bu teknenin kapasitesi 12 kişilik prenses bir tekne ama ben onu daha çok özelimde kullanıyorum. Tabi sıkıştığımda ticari olarak da faaliyet gösteriyorum. Kokteyller VIP kokteyl. Müşterinin bütçesine göre hizmet veriyoruz. 4-5 çeşit kokteyl menümüz vardır. Yemek menümüz de aynı şekilde. Müşterinin bütçesine göre her türlü hizmet veriyoruz.


Teknen Varsa Kıçında, İşin Varsa Başında Durmalısın 
Şöyle ifade edeyim ben kaptanım izinde olduğu zaman veya raporlu olduğu zaman, hasta olduğu zaman ben direkt dümene geçiyorum. İki tane ehliyetim var hem yat kaptanı profesyonel hem de sınırlı vardiya zabiti. Zaman zaman tekneye kaptanlığa geçiyorum zaman zaman da Tuzla’da tekne yaptığım için 15 yıldır tekne imalatında bulunuyorum, teknelerin sürekli başında bulunuyorum. Orada tulumlarımı çekiyorum ve ustalar ile beraber çalışıyoruz. Genelde bütün teknelerin iç projeleri, dış projeleri bana aittir. Gemi İnşaat Mühendisleri stabiliteyi çizerler, detayları ben oluştururum.


DENDEN DENİZCİLİK CEO’SU TAMER KÖSEOĞLU BİZİM SEZONUMUZ 12 AY

Bizde sezon 9 ay. Geri kalan 3 ay teknelerin yarısını bakıma alıyoruz. Bizde sezon genelde 12 aydır, 9 ay hızlı, 3 ay rölantide devam etmektedir. Sürekli hizmet veriyoruz ve işlerimiz Mart ayı itibari ile hızlanıyor.

DENDEN KİMLERE HİZMET VERİYOR?

Oteller ile sözleşmeli çalışıyoruz. Çırağan Palace Kempinski, Four Seasons Bosphorus, Four Seasons Sultanahmet, Swiss Hotel, Raffles Hotel, Regis Otel, Wyndham Hotel gibi otellerle sözleşmeli olarak çalışıyoruz. Ama bütün 5 Yıldızlı otellere hizmet verebiliyoruz. Hemen hemen bütün İstanbul Seyahat Acentaları ile çalışıyoruz. Benim amacım burada hiçbir acenta ve otellere mahcup olmamak. 

Dış teknelere iş verince mutlaka bir şikâyet geliyor o yüzden ben tekneleri arttırıp, çoğaltıyorum. Hepsine yetişmek ve iyi hizmet verebilmek için kendi teknelerimle çalışmayı tercih ediyorum. Dışarıdan hizmet aldığımız tekneler tabi ki var ama onlardan genelde mahcup olduğum için kendi teknelerimi üretiyorum.

Denden Müşterilerinin %95’i Yabancıdır
İstanbul’a kongre, acenta, bayii toplantıları için gelenler mutlaka boğazı görmek istiyor. Ekim ayı Mega DenDen teknem için sadece 2 günüm boş. Genelde 28 günü doldurabiliyorum. O yüzden yetmediği için ikinci Mega DenDen’i yapıyorum.

DENDEN DENİZCİLİK CEO’SU TAMER KÖSEOĞLU YENİ TEKNEMİZ TUZLA’DA YAPIM AŞAMASINDA 

Vizyonumuz her yıl kaliteden ödün vermeden filomuza yeni VIP tekneler katmaktadır. Bu kapsamda değişen beklentiler ve yenilikçi düşünceler ışığında sektörde en iyi hizmet kalitesi ile hareket etmek görevimizdir. Şu anda 10 tane teknem var. 2 tane deniz ambulansım var. Şu an itibari ile Tuzla’da yapım aşamasında olan 32 metre bir tane daha tekne yapıyorum. Bunun kapasitesi 100 kişiye kadar yemekli, 120 kişiye kadar kokteyl hizmeti vereceğim. 

Yeni teknemizi önümüzdeki yaz Temmuz, Ağustos ayları gibi denize indirmeyi planlıyoruz. Bu tekne bitince dinlenmeyi düşünüyorum. Çünkü ben 15 yıldır teknelere yatırım yapıyorum.

DENDEN DENİZCİLİK CEO’SU TAMER KÖSEOĞLU BİR HAYALİM DAHA VAR
Ege’ye 1-2 tane tekne koyup, onları orada işletmek. Özellikle Bodrum Göcek tarafında. 

Bir de Montenegro’ya tekne koymak istiyorum. Alt yapısının internet alanını ve domainini de aldım. Kısmet olursa böyle planlarım var.

DenDen Denizcilik Ödüller
Bugüne kadar 17 tane ödülümüz var. İlk 3 ödülü Ace of MICE’dan aldım. Bu ödüller bizi kamçılayarak başarımızı ve performansımızı arttırıyor. Denizcilik üzerine bir kategori olursa mutlaka müracaat edip, değerlendiriliyoruz. 

Denden Denizcilik, Türkiye Turizm Medya Grubu tarafından her yıl düzenlenen ACE OF MICE ödülleri kapsamında “2019 19.yıl İnternet Medyası Yılın En İyileri Ödülleri Yılın En İyi Yat Firması DenDen Yatçılık”, “2018 Altın Zambak Ödülleri Yılın En İyi Deniz Taşıma Firması”, “2017 Ace Of Mice Turizm Medya Grubu Ödülleri En İyi Etkinlik DenDen Denizcilik”, “2016 Ace Of Mice Turizm Medya Grubu Ödülleri En İyi Deniz Taşıma Firması”, “2018 Dijital Dünyanın Enleri Ödülü Yılın En İyi Kiralık Tekne Firması”, “2017 Yılın En iyi Mood Ödülleri En İyi Event Firması DenDen Yatçılık”, “2018 Türkiye Altın Palmiye Ödülleri Yılın İş Adamı Tamer Köseoğlu”, “2018 Şehrin En İyileri Ödülleri En İyi Yat Firması”, “2018 Yılın Marka ve Kariyer Zirvesi Ödülü Yılın Denizcilik Firması DenDen Denizcilik”, “2016 Ace of Mice Turizm Medya Grubu Ödülleri En İyi Etkinlik Teknesi DenDen Denizcilik”, “K.K.T.C Altın Caretta Yaşam ve Turizm Ödülleri En İyi 

Kurumsal Yat Kiralama Firması”, “EVO’S Angels Dijital Dünyanın Enleri Yılın En İyi Tekne Kiralama Firması”, “Şehrin En İyileri 2019 En İyi Yat Firması”, “Quality of Magazine 2019 En Quality Turizm Yat İşletmesi”,  “ 2015 En İyi Deniz Taşıma Firması”, “2016 En İyi Etkinlik Teknesi” ve “2017 En İyi Etkinlik Teknesi”  ödüllerine lâyık görülmüştür.

Son olarak, Petersburg Genç Girişimci İş Adamları Derneği olarak, Türkiye’de, İstanbul’da beni tespit etmişler. 40 kişilik bir ekiple geldiler ve bende Mega DenDen’de ağırladım. Röportajlar yaptık. Çok başarılıydı ve ödülü bana layık görmüşler. Bunlarda bizi onurlandırıyor ve gururlandırıyor.

DENDEN DENİZCİLİK CEO’SU TAMER KÖSEOĞLU’NA  DESTEK SAĞLAYAN EŞİDİR

Zonguldak doğumluyum, iki çocuk babasıyım. Benim işimde en büyük başarı eşimin desteğidir. Çünkü bizim turizm sektörü farklı. Eve yerine göre gidemiyoruz. Kaptanlık yapıyoruz, şimdi Tuzla’da tekne yapıyorum. Dolayısı ile benim en büyük destekçim eşimdir. Hiçbir zaman beni kasmaz, germez, neredesin demez. Çünkü ben işimi inanılmaz seviyorum. O yüzden en büyük destekçim eşimdir. Dolayısıyla ben işimi çok sevdiğim için, başarı kaçınılmaz oluyor.

Kalite standartlarımıza uygun hizmet verdiğimiz organizasyonlarımızda dilediğiniz takdirde kişisel ya da kurumsal konsept tercihleri gerçekleştirilmektedir
•    Boğaz turu ( yemekli, yemeksiz, kokteyl )
•    Adalar turu
•    Karadeniz turu
•    Yüzme turları
•    Gece turları
•    Transferler ( hızlı ulaşım amaçlı )
•    Özel organizasyonlar (Lazerli evlilik teklifleri ve doğum günü kutlamaları, fasıl, oryantal, kına gecesi, nişan ve düğün organizasyonları )
•    Şirket, Bayi, Lansman toplantıları
•  Tarihlere özel organizasyonlar (Ramazan ayına özel organizasyonlar, Yeni yıl, Sevgililer günü, 29 Ekim, 23 Nisan…/ Tarihlere özel organizasyonlar kişisel talepler doğrultusunda dönemsel olarak tasarlanmaktadır.)
•    Müzik, eğlence ve şovlar (Organizasyon konsepti doğrultusunda djler, Dj, fasıl ekipleri, oryantal dans gösterileri, ses sanatçılarından keyifli şarkılar, animatörler ve dans showları ile seyahatler daha da renkli)

Tekne Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Türk bayraklı ve ticari tekne olması, Firmanın; Turizm İşletme Belgesi, kaptan atama belgesi, tekne ve yolcu sigorta poliçesi belgelerinin olması, Teknenin; yolcu taşıma kapasitesinin yeterli olması, denize elverişlilik belgesine sahip ticari bir tekne olması Kaptanın; tekne kullanma, gemici ehliyetleri ve sertifikalarının olması gibi gereklilikler keyifli ve güvenli bir seyahat için dikkate almanız gereken standartlardır.

İstanbul denildiğinde akla her zaman İstanbul Boğaz’ı geldiği gibi, boğaz denilince de akla her zaman Denden Denizcilik’in gelmesi için çalışmalarımızı devam ettiriyor, sizleri en yakın zamanda, bu büyülü ortamda en içten misafirperverliğimiz ile aramızda görmek istiyoruz.
 

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  ÇOK OKUNANLAR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : +90 216 481 51 21