• BIST 10748.39
 • Altın 2493.09
 • Dolar 32.7826
 • Euro 35.0775
 • İzmir 38 °C
 • İstanbul 33 °C
 • Antalya 31 °C
 • Ankara 33 °C
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mayıs 2024 sayısı çıktı
 • Turizmin Sesi Dergimizin Nisan 2024 62'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mart 2024 61'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mayıs 2024 sayısı çıktı
 • Turizmin Sesi Dergimizin Nisan 2024 62'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mart 2024 61'nci Sayısı Yayında 

Dedeman Kartepe Kocaeli 29 Haziran’da kapılarını açtı

Dedeman Kartepe Kocaeli 29 Haziran’da kapılarını açtı
M.M.S. Turizm Anonim Şirketi ile Dedeman Hotels &Resort International arasındaki anlaşma ile “Dedeman Kartepe Kocaeli”nin açılışı törenle gerçekleşti

TURİZMİN SESİ


Türkiye’nin önde gelen markalarından Dedeman, geçen yıl bünyesine kattığı franchising işletme modeliyle kontrollü büyüme stratejisini hız kesmeden sürdürüyor. Dedeman Turizm Yönetimi ile M.M.S. Turizm A.Ş. arasında yapılan iş birliğiyle kapılarını açan Dedeman Kartepe Kocaeli, markanın 3. franchise oteli oldu. Palandöken’den edindiği 30 yıllık kış turizmi tecrübesini Kartepe’ye taşıyacak olan Dedeman, aynı zamanda Kocaeli’ye farklı bir değer katıp bölgeyi dört mevsim turizm merkezi haline getirecek.

 m-m-s-turizm-a-s-yonetim-kurulu-baskani-dr-murat-mustafa-sati-dedeman-hotels-resorts-international-yonetim-kurulu-baskani-banu-dedeman-002.jpg

Türkiye turizminin ilk uluslararası otel zinciri Dedeman Hotels & Resorts International, kiralama ve işletme yöntemiyle sürdürdüğü kontrollü büyüme stratejisini franchising işletme modeliyle de devam ettiriyor.

dedeman-hotels-resorts-international-yonetim-kurulu-baskani-banu-dedeman-algun-insaat-yk-baskani-cihat-algunduzce-belediye-baskani-dr-faruk-ozluduzce-ticaret-ve-sanayi-odasi-baskani-tuncay-sahin-004.jpg

Dedeman, Denizli ve Adıyaman’ın ardından 3. franchise oteli Dedeman Kartepe Kocaeli ile otel sayısını 19’a, oda sayısını ise 2974’e yükseltmiş oldu. M.M.S. Turizm ve Dedeman Turizm Yönetimi iş birliği ile misafirlerini ağırlamaya başlayan Dedeman Kartepe Kocaeli’nin açılışı; Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman, M.M.S. Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Mustafa Satı’nın ev sahipliğinde 29 Haziran 2022 tarihinde muhteşem bir törenle gerçekleşti. Törene; Kocaeli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, eski Turizm Bakanı Abdülkadir Ateş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Koordinatörü Nihat Abiş, Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Fatih Taşdelen’in de aralarında olduğu il ve ilçe protokolünden çok sayıda isim katıldı.

kocaeli-vali-yardimcisi-ismail-gultekinm-m-s-turizm-a-s-yonetim-kurulu-baskani-dr-murat-mustafa-sati-dedeman-hotels-resorts-international-yonetim-kurulu-baskani-banu-dedemankartepe-belediye-baskani-av-mustafa-kocaman-001.jpg

10 yeni otel, 3 yeni marka 

Konuşmasında Kocaeli’nin, ülke ekonomisine ve özellikle yüksek ihracat kapasitesi ile cari açığa önemli katkıları olan, aynı zamanda tarihi ve sayısız kültürel, doğal zenginliği ile büyük turizm potansiyeli taşıyan bir şehir olduğunu belirten Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman, yerli ve milli bir marka olarak yatırımcıların desteği ile büyüyerek, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında Dedeman bayrağını dalgalandırdıklarını ifade etti. Yıl sonuna kadar 6’sı imzalanmış, 4’ü imza aşamasında olan 10 yeni oteli daha zincirlerine eklemeyi planladıklarını aktaran Banu Dedeman, “Başta Ankara, Antalya, İzmir, Bursa, Edirne, Kars, Ordu, Mardin ve Sinop olmak üzere Türkiye’nin 81 iline Dedeman markalarını taşımayı arzu ediyoruz” dedi.  Sadece yurt içinde değil, yurt dışında da Dedeman varlığını büyütmeyi hedeflediklerini söyleyen Dedeman, “Bugün Kazakistan ve Kuzey Irak’ta yer alan otellerimizde, Türk misafirperverliğinin, güler yüzlü hizmetin ve aşkla çalışmanın örneğini temsil etmekten dolayı büyük gurur duyuyoruz. Yabancı coğrafyalarda dünya markaları ile rekabet ediyor, Dedeman standartları ve Türk misafirperverliğinin gücü ile farkımızı ortaya koyuyoruz. Dedeman Grubu olarak geçmişte otel işlettiğimiz Moldovya, Özbekistan, Bulgaristan, Suriye ve Rusya gibi ülkelerde edindiğimiz tecrübeler bizi bugünlere getirdi” diyerek başta Balkanlar, Orta Doğu ve Afrika olmak üzere farklı kıta ve ülkelerde de filizlenmeyi hedeflediklerini belirtti. Banu Dedeman konuşmasında ayrıca, “Dedeman” ve “Park Dedeman” markalarına ilave olarak, Dedeman Collection, Dedeman Suits & Residences, Managed by Dedeman ve Smart by Dedeman’ı da ekleyerek, 6 markayla yola devam edeceklerini açıkladı. Dedeman, 2025 yılına kadar; otel ve oda bazında büyümeyi yüzde 100, çalışan sayısını yüzde 70 artırmayı, yönetilen ciroyu ise 5 katına çıkarmayı planladıklarını ifade etti.

“Palandöken’deki tecrübemizi Kartepe’ye taşıyacağız”

Bu büyüme planlarının bir parçası olan M.M.S. Turizm ile yaptıkları iş birliğinin kendileri için ayrı bir öneme sahip olduğunu da dile getiren Banu Dedeman, “Erzurum Palandöken kayak merkezinde edindiğimiz 30 yıllık tecrübeyi, Dedeman Kartepe’ye taşıyarak, kış turizmine yeni bir soluk katmayı hedefliyoruz. Yerli ve yabancı spor kulüplerinin kamplarına ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Yaşam merkezi Kocaeli’ye yeni bir renk katacak

Banu Dedeman, ödüllü mimarisiyle kentin dokusuna değer katan Dedeman Kartepe Kocaeli ile ilgili şu bilgileri verdi: “Dedeman Kartepe Kocaeli, 5 suit, 161 standart oda, toplam 166 odası, toplantı salonları ve balo salonuyla misafirlerine hizmet verecek. İçerisinde ofisleri, rezidans ve mağazaları, SPA & fitness & kapalı yüzme havuzu gibi olanakları, Türk ve dünya mutfağı lezzetlerini sunan restoranlarıyla Dedeman Kartepe, şehir dışından gelecek misafirler ile birlikte bölgede yaşayanlar için de önemli bir çekim merkezi olacak.” 

m-m-s-turizm-a-s-yonetim-kurulu-baskani-dr-murat-mustafa-sati.jpg

“Bu iş birliği Kartepe’nin olumlu imajını daha da yükseltecek”

M.M.S. Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Mustafa Satı törende yaptığı konuşmada, büyük bir turizm potansiyeline sahip Kocaeli’ni Dedeman markasıyla buluşturdukları için duydukları mutluluğu dile getirdi. Satı, “Bölgemizin her anlamda olumlu imajını daha da yükselteceğine inandığım bu iş birliği yalnızca şehir dışından gelen misafirlerimiz için değil Kocaeli halkı için de yeni bir soluk olacaktır” dedi. Dr. Murat Mustafa Satı, Kartepe’nin, kayak merkezi ile kış turizminin kalbinin attığı bölgelerden biri olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Bu, hiç kuşkusuz şehrimiz için çok önemli bir kazanım. Ancak bulunduğumuz bölge bundan çok daha fazlasını misafirlerine sunabilecek çeşitliliğe sahip. O nedenle Dedeman’ın ‘dört mevsim turizm’ yaklaşımı bizim için son derece kıymetli.”

Orta Doğu ve Körfez ülkelerinden turistler ilgi gösteriyor

Satı, Orta Doğu ve Körfez bölgelerinden gelen turistlerin çoğunlukla Kocaeli’yi konaklama için tercih ettiklerine de değinerek, “Özellikle Katar ve Kuveytli turistlerin yaz aylarında Kartepe-Maşukiye-Sapanca koridoruna yoğun ilgi gösterdiklerini görüyoruz. Başta Endonezya olmak üzere pek çok yurt dışı kültür turları da konaklama durağı olarak şehrimizi tercih ediyor. İstanbul ve Anadolu’ya hizmet eden kültür turlarının uğrak noktasıyız” diye konuştu. Dr. Murat Mustafa Satı, Kocaeli’nin sanayide olduğu gibi turizmde de Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden biri olması için tüm özelliklere sahip olduğunu dile getirdiği konuşmasında Cengiz Topel Havalimanı’nın daha aktif hale getirilmesiyle özellikle Kartepe’ye ilginin çok daha fazla olacağına inandığını ifade etti.

Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman; doğa turizminin yapılacağı en özel lokasyonlarından biri olduğunu kaydederek, bu güzelliğin Türkiye’nin en köklü markalarından Dedeman’la buluşmasından büyük gurur ve mutluluk duyduğunu ifade etti.

kocaeli-vali-yardimcisi-ismail-gultekinm-m-s-turizm-a-s-yonetim-kurulu-baskani-dr-murat-mustafa-sati-dedeman-hotels-resorts-international-yonetim-kurulu-baskani-banu-dedemankartepe-belediye-baskani-av-mustafa-kocaman.jpg

 “Kocaeli aynı zamanda Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkına sahip. Bu ve bunun gibi şehrimizin sahip olduğu değerlerin daha fazla insanla buluşmasına katkı sunan ve yatırım yapan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

eski-turizm-bakani-abdulkadir-ates.jpg

Eski Turizm Bakanı Abdülkadir Ateş de son yıllarda turizm alanında gerek Kocaeli’de gerekse Türkiye’de çok önemli atılımlar gerçekleştirildiğini söyleyerek, “Geçmişte Anadolu’da kalınacak otel sayısı çok azdı. Şimdiyse Anadolu’nun hangi köşesine gidersek gidelim çok güzel otellerle karşılaşıyoruz. Bugün uluslararası bir markaya dönüşmüş Dedeman’ın 3. kuşağının bu işi profesyonellikle yapması göğsümü kabartıyor” dedi.

kocaeli-vali-yardimcisi-ismail-gultekin.jpg

Kocaeli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin; Kocaeli insan kaynakları bakımından çok şanslı. 35 liman, 14 organize sanayi bölgesi,iki denizi ve gölü olan bir şehir yatırımcılar için çok cazip bir il. Kocaeli’nin doğal güzelliklerinin yanı sıra misafirperver ve çok çalışkan insanların şehri olduğunu vurgulayarak, “Markaların tecrübesi ve bu kentin enerjisinin birleşmesiyle çok güzel sonuçlar elde edilecektir. Bu kapsamda Dedeman Kartepe Kocaeli’nin de bu şehrin tanınmasında önemli bir katkı sunacağına eminim” dedi.İstanbul'dan gelen TÜROB başta olmakla beraber turizmci dostlarımız ve İstanbul basınımız Kocaeli'ne hoşgeldiniz.Bu şehirde herşey var Valilik ve Belediyemiz ile birlikte çalışıyoruz.Dedeman Kartepe bu şehre inanıyorum ki çok şey katacaktır.Dedeman ailesini ve M.M.S. Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Mustafa Satı'yı kutluyorum.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 27 Şubat 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 216 481 51 21