• BIST 2.438,84
 • Altın 964.455
 • Dolar 16.1904
 • Euro 17.3519
 • İzmir 25 °C
 • İstanbul 20 °C
 • Antalya 23 °C
 • Ankara 20 °C
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mayıs 2022 39'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Nisan 2022 38'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mart 2022  37'ncı Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mayıs 2022 39'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Nisan 2022 38'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mart 2022  37'ncı Sayısı Yayında 

Yaşama Sanatı Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu 

Yaşama Sanatı Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu 
Gençler İçin İyilik Derneği tarafından düzenlenen Geleceğimin Sorumluluğu; “Yaşama Sanatı” yarışmasına 81 ilden öğrenciler katıldı ve yarışmanın sonuçları açıklandı

TURİZMİN SESİ


TÜRKİYE’NİN 81 İLİNDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN KATILDIĞI “YAŞAMA SANATI” YARIŞMASININ SONUÇLARI AÇIKLANDI

Gençler İçin İyilik Derneği, öğretim görevlisi, yazar ve eğitimci Ayşen Laçinel önderliğinde umut verici, gençleri motive edici ve üreten gençleri destekleyici çalışmalarına devam ediyor.

JÜRİ 552 PROJE İÇİNDEN 20 PROJEYİ FİNALİST SEÇTİ

Amaçları balık vermek değil, balık tutmayı öğretmek olan dernek, Ağaoğlu Şirketler Grubu ana sponsorluğunda bu sene ikinci kez, Ocak 2022’de “Geleceğimin Sorumluluğu; Yaşama Sanatı” adı altında yarışmayı tüm Türkiye’deki üniversite öğrencilerinin katılımı için başlattı. Dernek, bu sene geçtiğimiz sene aldıkları başvurunun nerede ise 3 katı kadar başvuru aldı. Her biri farklı disiplinden gelen birbirinden değerli jüri üyeleri, 552 proje içinden ilk 20 projeyi finalist olarak seçtiler.

ÖDÜL TÖRENİ MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ’NDE GERÇEKLEŞTİ

Ödül töreni, 12 Mayıs 2022 Perşembe günü, İstanbul Medipol Üniversitesi ev sahipliğinde, İstanbul Medipol Üniversitesi Kavacık Kampüsü’nde gerçekleşti.

GENÇLER YILIN EN BAŞARILI LİDERLERİNİ SEÇTİ

Dernek Başkanı Ayşen Laçinel, açılış konuşmasında, pandemide umut olmak ve gençlerin yolunu açmak amacı ile kurdukları Gençler İçin İyilik Derneği’nde eğitimler, çalıştaylar ve yarışmalar ile gençleri, hayata donanımlı olarak hazırlamayı amaçladıklarını belirtti. Ayrıca, “gençler kendilerine ilham veren örnek aldıkları isimleri de seçerek “Yılın En Başarılı” olan alanının liderlerine de ödül vermek istedi” diyerek amaçlarını ve organizasyonu açıkladı ve “deniz yıldızı hikâyesindeki gibi ulaşılan her genç için fark ediyor, fark yaratıyoruz” diyerek derneği destekleyenlere teşekkür etti.

İNSANSIZ SU ALTI ARACI PROJESİ BİRİNCİ OLDU

Çukurova Üniversitesi "AITO Grubu "İnsansız Su Altı Aracı" projesi ile yarışmanın birincisi oldu.

KÖY OKULLARINDA BULUNAN ÇOCUKLARIN YETENEKLERİ KONULU PROJE İKİNCİ OLDU

"Köy Okullarında Bulunan Çocukların Yetenekleri" projesi ile, İstanbul Medipol Üniversitesi öğrencisi Hilal Bülbül ikinci olurken, ödülünü jüri üyesi Prof. Dr. Berat Bir takdim etti.

GIDA TEKNOLOJİLERİNDE KULLANIMI İÇİN DENİZANASININ İZOLASYONU PROJESİ ÜÇÜNCÜ OLDU

Sürdürülebilir tarım projeleri ile Türkiye’nin hatta dünyanın gündeminde olan, sosyal girişimci, Chef Ebru Baybara Demir, “Gıda teknolojilerinde kullanımı için denizanasının izolasyonu” konulu projesi ile yarışmanın üçüncüsü olan İstinye Üniversitesi öğrencisi Ferhat Evin’e ödülünü verdi.

DEMANSI ÖNLEMEDE KİTAP OKUMA PROJESİ MANSİYON ÖDÜLÜ ALDI

Mansiyon ödülünü, Bahçeşehir Üniversitesi Pelfi Grubu “Demansı önlemede kitap okuma” projesi ile İstanbul Medipol Üniversitesi Odyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Şerbetçioğlu’ndan aldı.

23 KİŞİ/ MARKA YILIN ENİ SEÇİLDİ

Gençler İçin İyilik Derneği her günü kendini geliştirmek motivasyonu ile yola çıktı. Bu minvalde, gençlerin sadece projelerini değil seçimlerini de bilmek istediler ve bunun üzerine “Yılın En’leri” oluştu. Üniversite gençleri ve dernek toplamda 23 kişi/markayı çeşitli alanlarda “Yılın Eni” olarak belirledi.

ÖDÜL TÖRENİNİ BURAK TÖRÜN VE AYÇA TÖRÜN SUNDU

Geleceğimizin emaneti gençlerin seçimlerinden oluşan yıldızlar geçitini, törenin sunucuları gazeteci Burak Törün ve Ayça Törün eğlenceli sunumları ile tek tek sahneye davet etti.

YILIN EN İYİ TELEVİZYON DİZİSİ CAMDAKİ KIZ SEÇİLDİ

Yılın En İyi Televizyon Dizisi ödülünü, OGM Yapım "Camdaki Kız"’ı oyuncu Tamer Levent ve OGM Yapım’dan Hande Sönmez Gençler İçin İyilik Derneği Başkanı Ayşen Laçinel’in elinden aldı.

YILIN EN BAŞARILI KADIN VE ERKEK OYUNCUSU

Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu, Neslihan Arslan. Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu, Salih Bademci idi.

YILIN FARK YARATAN SÜRDÜRÜLEBİLİR MODACISI

Yılın Fark Yaratan Sürdürülebilir Modacısı, Aslı Filinta, ödül törenine bir video ile katılırken ödünü Dilara Filinta aldı.

YILIN SOSYAL GİRİŞİMCİSİ

Yılın Sosyal Girişimcisi, Ebru Baybara Demir’e ödülünü Ağaoğlu Şirketler Grubu Kurumsal İletişim Müdürü Hamza Günay verdi.

YILIN İŞ İNSANI

Yılın İş İnsanı, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı, Sema Güral Sürmeli’ye ödünü Nurchenl_art kurucu Nurşen Laçınel takdim etti.

YILIN HABERCİLERİ

“Yılın Habercileri” seçilen CNN Türk muhabiri Mücahit Topçu Ukrayna’dan savaşın ortasından bir video göndermekle kalmadı, bir de canlı olarak ödül törenine bağlandı.  Bir diğer yılın habercisi olarak seçilen CNN Türk kameramanı Hilmi Yaşa ise ödülünü Ayşen Laçınel’den aldı.

YILIN GAZETECİSİ

“Yılın Gazetecisi” Sabah Gazetesi Yazi isleri muduru İsa Tatlıcan, “Yılın En Başarılı İşletmecisi” Bigcheff kurucusu Gamze Cizreli ve Yılın Motor Sporu Takımı, Emre Ergör Karting Team ödül törenine uzaktan video ile katıldılar.

YILIN SAĞLIK MARKASI

Sağlık sektöründe, “Yılın Sağlık Markası”, We Health’ın ödülünü marka kurucu ortağı Oğuzhan Süral alırken, “Yılın Farklılaşan Sağlık Markas”ı Romatem, “Yılın Başarılı Doktoru” Prof. Dr. Hasan Karanlık oldu.  

YILIN YÖNETİCİSİ VE YILIN KAHRAMANLARI

Pandemi süresince gösterdikleri başarılı insan kaynakları uygulamaları ile “Yılın Yöneticisi” Toyota Türkiye  CEO’su Ali Haydar Bozkurt  iken, Getir markası, kuryeleri ile göstermiş oldukları başarı ile “Yılın Kahramanları” ödülünü aldı.

YILIN EN GENÇ İSTİHDAM YARATANI VE YILIN ÇIKIŞ YAPAN ANADOLU MARKASI

Yılın En Genç İstihdam Yaratanı, A101, “Yılın En Başarılı Genç Girişimcisi” Bahar Aray, “Yılın Çıkış Yapan Anadolu Markası” Redcolour oldu.

ÖZEL ÖDÜL

Gençler İçin İyilik Derneği Özel Ödülü’nü ölüm yıldönümünün 13. Yılında “Gazanfer Özcan” adına kızı Funda Özcan aldı.

YILIN DERGİSİ, YILIN ANCHORMAN’I VE YILIN EN BAŞARILI SANAT DESTEKÇİSİ

“Yılın Dergisi” Capital, “Yılın Anchorman'ı” Selçuk Tepeli ve “Yılın En Başarılı Sanat Destekçisi” İnci Aksoy oldu.

TURİZMİNSESİ BASIN SPONSORU VE JÜRİ ÜYESİ

Turizmin Sesi olarak Jüri üyeliği yaptığımız Gençler İçin İyilik Derneği Yaşama Sanatı Yarışması’nın basın sponsorluğunu gerçekleştirdik. Tarafımıza verilen sertifikalar İçin teşekkür ederiz.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 27 Şubat 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 216 481 51 21