• BIST 11064.85
 • Altın 2582.234
 • Dolar 32.9774
 • Euro 35.9804
 • İzmir 36 °C
 • İstanbul 28 °C
 • Antalya 30 °C
 • Ankara 28 °C
 • Turizmin Sesi Dergimizin Haziran 2024 64'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mayıs 2024 sayısı çıktı
 • Turizmin Sesi Dergimizin Nisan 2024 62'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Haziran 2024 64'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mayıs 2024 sayısı çıktı
 • Turizmin Sesi Dergimizin Nisan 2024 62'nci Sayısı Yayında 

Villa Turizmi İşletmeleri Birliği Kaş’ta Kuruldu

Villa Turizmi İşletmeleri Birliği Kaş’ta Kuruldu
Villa Turizmi İşletmeleri Birliği Derneği (TURVİB) Antalya Kaş'ta düzenlenen bir toplantıyla resmi olarak kurulduğunu duyurdu

TURİZMİN SESİ


Dernek, Villa Turizmi yapan seyahat acentaları vasıtası ile villa işletmecilerini bir araya getirerek sektörün gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor.Yapılan Tanışma Toplantısında derneğin kuruluş amacı, hedefleri ve işleyişi ile ilgili yapılan sunum sonrasında Dernek Başkanı Erdal OKURGAN, yaptığı açıklamada şunları söyledi:"Villa turizmi son yıllarda Türkiye'de önemli gelişme gösteren bir turizm türüdür. Özellikle Kaş, Kalkan ve Fethiye gibi bölgelerde villa turizmi oldukça yaygındır. Bu bölgelerde binlerce Villa Turizmi işletmesi ve Villa Turizmi yapan Seyahat Acentası faaliyet göstermektedir. TURVİB olarak amacımız, villa turizmi yapan seyahat acenteleri vasıtasıyla, Türkiye’de ki villa turizmi işletmecilerini ya da villa turizmi sayesinde geçimini sağlayan işletmeleri bir araya getirerek sektörün gelişimine katkıda bulunmak, mevcut sorunların çözümünde öncü olmaktır.

villa-turizmi-isletmeleri-birligi-dernegi-turvib.jpgBu işletmelerin haklarını savunmak, mesleki standartları yükseltmek ve sektördeki kaliteyi arttırmak, etik değerleri korumak ve sektördeki güveni sağlamak, sektörün kamuoyu nezdinde tanıtımını ve itibarını arttırmak, bilgi paylaşımını teşvik etmek ve sektördeki işbirliğini güçlendirmek de diğer amaçlarımız arasındadır. Villa Turizmi sektörünün bölgelerimiz ve ülkemiz turizmi için önemli katkılar sağladığını, artık başlı başına ayrı bir Turizm şekli olduğunu her türlü platformda anlatmaya geldik. Bu sektörün problemlerinin giderilmesi ve gelişmesi için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz. Tüm sektörümüze hayırlı uğurlu olsun." dedi.Kaş, Kalkan ve Fethiye bölgelerinde faaliyet gösteren bir çok seyahat acentasının ilgi gösterdiği toplantıda, Villa İşletmesi sahiplerine de derneğe www.turvib.org adresinden Gönüllü Üye olarak bedelsiz olarak destek vermeleri için çağrı yapıldı. 

villa-turizmi-isletmeleri-birligi-dernegi-turvib-001.jpg
Villa Turizmi İşletmeleri Birliği Kaş’ta Kuruldu…
Villa Turizmi İşletmeleri Birliği Derneği (TURVİB) Antalya Kaş'ta düzenlenen bir toplantıyla resmi olarak kurulduğunu duyurdu. Dernek, Villa Turizmi yapan seyahat acentaları vasıtası ile villa işletmecilerini bir araya getirerek sektörün gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor.Birliğin ilk olarak düzenlenen Kuruluş ve Tanışma toplantısında, birlik kuruluş amacı, hedefleri ve işleyişi hakkında ki sunumların ardından, Başkan Erdal OKURGAN yaptığı açıklamada; "Villa turizmi, son yıllarda Türkiye'de bazı bölgelerde muazzam bir ivme kazanan başlı başına bir turizm çeşidi haline geldi, Özellikle Kaş, Kalkan ve Fethiye, Sapanca gibi büyük otel yatırımı alamayan gözde destinasyonlarda büyüyen sektör, bu bölgelerin en büyük geçim kaynağı haline gelmiştir. Sektöre bağlı 45’e yakın alt sektör de bulunmakta, buna bağlı olarak binlerce işletme villa turizmi sayesinde geçimini sağlamaktadır. 

villa-turizmi-isletmeleri-birligi-dernegi-turvib-002.jpgTURVİB olarak misyonumuz, villa turizmini ana faaliyet konusu olarak yapan seyahat acentaları öncülüğüyle ve aracılığıyla, Türkiye'deki villa turizmi işletmecilerini bir araya getirerek sektörün gelişimine katkı sağlamaktır. Ayrıca, 7464 sayılı kanun ve Turizm yönetmelikleri ile ilgili mevcut sorunları çözmekte öncü olmak, işletmelerin haklarını savunmak, sektördeki standartları yükseltmek ve kaliteyi artırmak için çaba harcamak da hedeflerimiz arasındadır. Villa turizmi sektörünün, bölgelerimiz ve ülkemiz turizmi için ne kadar önemli bir katkı sağladığını her platformda dile getirmeye geldik. Bu sektörün gelişimi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Villa turizmi sektöründe faaliyet gösteren yaklaşık 50 acentenin onayı ve bilgisi ile kurulan birliğimizin herkese hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyoruz.”  dedi.01 Mart 2024 tarihinde 7 kurucu acente ile faaliyete geçen derneğin Kuruluş ve Tanışma toplantısına Kaş, Kalkan ve Fethiye gibi bölgelerde faaliyet gösteren birçok seyahat acentasının ilgi gösterdiği görüldü. Ayrıca, villa sahibi olan işletmecilerine de turvib.org internet adresindeki başvuru formları ile birliğe Gönüllü Üye olarak destek vermeleri için çağrı yapıldı.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 27 Şubat 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 216 481 51 21