• BIST 11064.85
 • Altın 2582.234
 • Dolar 32.9774
 • Euro 35.9804
 • İzmir 36 °C
 • İstanbul 28 °C
 • Antalya 30 °C
 • Ankara 28 °C
 • Turizmin Sesi Dergimizin Haziran 2024 64'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mayıs 2024 sayısı çıktı
 • Turizmin Sesi Dergimizin Nisan 2024 62'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Haziran 2024 64'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mayıs 2024 sayısı çıktı
 • Turizmin Sesi Dergimizin Nisan 2024 62'nci Sayısı Yayında 

USDF’de Orhon Atameriç Dönemi

USDF’de Orhon Atameriç Dönemi
Uluslararası en yaygın ve en eski Turizm Sivil Toplum Örgütü SKAL’a  2023 – 2025 Türkiye Başkanı olarakOrhon Atameriç  seçildi

TURİZMİN SESİ


Ankara Skal Kulübü’nün ev sahipliğinde Limak Ambassadore Hotel’de düzenlenen Seçimli Genel Kurul sonucu, 1934 kuruluşlu dünyada 86  ülkede, 308  kulübe bağlı ve  12 bine aşkın üyesi bulunan ve Türkiye’de 16 kulüp ve 60’a yakın turizm bileşenlerinin yöneticilerinden oluşan 800’e yakın seçkin turizm profesyoneli tarafından temsil edilen SKAL Türkiye - Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonu - Başkanlığına Marmara Skal Kulübü üyesi Active Turizm Seyahat Acentası kurucu ortağı Orhon Atameriç oy birliği ile seçildi. 

Geleneksel Skal kardeşliği ve dostluğu içinde yoğun katılım ile geçen oylama sonucu 2023 – 2025 USDF Yönetim Kurulu  şu şekilde oluştu. 

emre-gezgin-suna-colok-cuneyt-kuru-cem-eraydin-ayse-onen-asuman-tariman-001.jpgEmre Gezgin - Başkan 1. Yardımcısı /  SI İzmir, Vispo Travel Sahibi,  Suna Çölok - Başkan 2. Yardımcısı /  SI Kuşadası, Sun Atılım Sahibi,  Cüneyt Kuru -  Genel Sekreter / SI Antalya, MP Hotels Genel Müdürü,  Cem Eraydın - Sayman / SI Troy, İris Hotel Genel Müdürü,  Ayşe Önen - Yönetim Kurulu Üyesi / SI İstanbul,  Asuman Tarıman - Uluslararası Temsilci / SI Antalya, Asuta Travel Kurucu Ortağı

1977’den beri turizm sektörünün farklı alanlarında aralıksız hizmet veren USDF Başkanı Atameriç, federasyon çatısı altında Genel Sekreterlik ve Başkan 1. Yardımcılığı görevleri döneminde dernek üyelerinin aralarındaki mesleki işbirliğinin güçlenmesine yönelik çalışmalarda öncülük ettiğini dile getirdikten sonra edindiği görevler esnasında tüm eylemlerinde Skal kardeşliği çatısı altında derneğin tüzüklerine uygunluğunu ön planda tutmayı prensip edindiğini belirtti. Orhon Atameriç Üstlendiği  onurlu göreve kendisini oy birliği ile seçen delegelere ve beraber çalıştığı USDF GD Başkanı Sadık Altıparmak ve Yönetim Kuruluna teşekkürlerini iletti. 

Seçimlerin ardından,  SKAL’a özgü  ‘sağlık’ ‘kardeşlik’, ‘dostluk’, ‘uzun ömür’ dilekleriyle başlayan Zincir Değişim Töreni ve Gala Yemeği organizasyonuna başta ev sahibi Ankara Skal Kulübü olmak üzere USDF’e bağlı kulüplerin temsilcileri ve davetliler yoğun bir katılım gösterdiler. 

Altıparmak’dan Faaliyet Zenginliği ve Uluslararası Başarılarla Geçen Döneme Vurgu 

Geçmiş Dönem USDF Başkanı Sadık Altıparmak, ‘Biz’ mottosuyla kenetlenerek yönetime geldiklerini belirttikten sonra geride bıraktıkları dönemde yönetim olarak üye kulüplerin tüm Zincir Değişim Törenleri ve Etkinliklerine katılarak motive edici bir güç sergilediklerini dile getirdi. Altıparmak, kulüp üye sayılarında önemli artışlarına sahne olan ve Konya ve Karadeniz Skal  Kulüplerinin yeniden aktive olduğu bir dönem geçirdiklerinin  altını çizdikten sonra, Turizm STK ları ve kamu ile turizm gelişimine yönelik etkin çalışmalar gerçekleştirmenin mutluluğunu üyelerle paylaştı.  İzmir Skal  Kulübünün 2024 Dünya Kongresini düzenleme hakkını kazanması, Antalya Skal Kulübünün Dünyanın En İyi Skal Kulübü seçlimesi, Skal International yönetiminde üyelerinin görev almasının dönemini taçlandırdığını belirten USDF GD Başkanı Altıparmak  döneminin yönetim kurulu üyelerine çalışmalarından ötürü teşekkür etti ve Orhon Atameriiç ve seçilen yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi. 

Yeni Başkan Orhon Atameriç’den  Geniş Katılımlı ve Dinamik Yönetim Anlayışı Vaadi

USDF Başkanı Atameriç Başkanlık regalyesinin Skal International Geçmiş Dönem Dünya Başkanları Hülya Aslantaş ve Salih Çene tarafından  kendisine takdiminden sonra yaptığı konuşmada seçilmiş Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarının her birinin mesleklerinde ve Skal üyeliklerinde sahip oldukları vasıflı niteliklerin Skal Türkiye hareketine önemli katkılar yapacağı inancına sahip olduğunu belirttikten sonra  döneminde Skal kardeşliğini ön plana çıkartan liyakata ve çoğulcu katılıma dayalı bir yönetim anlayışı çerçevesinde, farklı turizm kollarından üyelerin ortaya çıkartacağı fikirsel zenginliğin önemine vurgu yaptı. Bu bağlamda üyelerin değerli bilgi birikimi ve tecrübelerini farklı platformlarda yönetime aktaracakları  komiteleri ihtiyaca yönelik yeniden organize etmenin dışında turizm sektörünün diğer STK ile gerçekleştirmeyi planladıkları sıkı işbirliğine dayalı ortaklaşa organizasyonlar ile Türk Turizminde çok daha etkin bir yere sahip olmayı amaçladıklarını ifade etti ve üstlendiği  onurlu göreve kendisini oy birliği ile seçen delegelere ve beraber çalıştığı USDF GD Başkanı Sadık Altıparmak ve Yönetim Kuruluna teşekkürlerini iletti. 
 
USDF Başkanı Orhon Atameriç Geçmiş Dönem Başkanı Sadık Altıparmak’a başarılı çalışmalarından ötürü Ankara’nın simgelerinden Alacahöyük Geyiği motifli kristal bir vazo hediye ederek tebriklerini sundu. Geçmiş ve yeni dönem yönetim kurulu üyelerine takdim edilen plaket ve beraatlardan sonra ev sahibi Ankara Skal Kulübü Başkanı Akın Okyay Atatürk’ün Atatürk Orman Çiftliği teftişini içeren seramikten fotoğraf tablosunu Atameriç ve Altıparmak’a takdim etti. 
 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 27 Şubat 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 216 481 51 21