• BIST 10143.97
 • Altın 2408.531
 • Dolar 32.3635
 • Euro 34.7569
 • İzmir 35 °C
 • İstanbul 32 °C
 • Antalya 38 °C
 • Ankara 32 °C
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mayıs 2024 sayısı çıktı
 • Turizmin Sesi Dergimizin Nisan 2024 62'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mart 2024 61'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mayıs 2024 sayısı çıktı
 • Turizmin Sesi Dergimizin Nisan 2024 62'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mart 2024 61'nci Sayısı Yayında 

KalDer'in Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Bayraktar Oldu!

KalDer'in Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Bayraktar Oldu!
Türkiye Kalite Derneği KalDer'in Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Bayraktar Oldu!

TURİZMİN SESİ


Mükemmellik kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek Türkiye’nin rekabet gücünü ve refah düzeyini artırmak adına öncü çalışmalara imza atan Türkiye Kalite Derneği’nin (KalDer) yeni başkanı belli oldu. KalDer’de 2009 yılından bu yana önemli görevler üstlenen Yılmaz Bayraktar, KalDer’in Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. KalDer’in yeni yönetim kurulu ise cinsiyet dengesinin korunduğu, KOBİ ve özel sektör alanında, kamu, akademi dünyasının öncü isimleri ile sivil toplum kuruluşlarının deneyimli, kaliteye gönül vermiş temsilcilerinden oluştu.

Başkanlık görevinden dolayı büyük bir onur duyduğunu söyleyen Bayraktar, “Tüm sektörlerde, bölgelerde, ülkemizde ve küreselde; değişimi yaymayı, bilgiyi paylaşmayı, yaşam kalitesi yüksek sürdürülebilir bir gelecek sağlamayı ve sürdürülebilir değer yaratmayı amaçlıyoruz.  KalDer olarak Türkiye’deki şube ve temsilciliklerimizle ülkemize hizmet sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’nin öncü sivil toplum kuruluşları arasında yer alan Türkiye Kalite Derneği’nin (KalDer) yeni yönetim kurulu başkanı Yılmaz Bayraktar oldu. İstanbul’daki Titanic Business Kartal Otel’de düzenlenen genel kurul toplantısında, Bayraktar KalDer’in yeni yönetim kurulu başkanı seçilirken, Dr. Erhan Baş ve Filiz Öztürk başkan yardımcısı, Fatma Aydoğdu ise sayman olarak belirlendi. 

“Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak ilkesi ile hareket ettik” 

KalDer Yönetim Kurulu’nda başkanlığı, başkan yardımcılığı ve yönetim kurulu üyeliğinin yanı sıra, EFQM Ülke Yöneticileri Kurulu’nda KalDer temsilciliği görevlerini üstlenen Bayraktar, başkanlık görevinden ötürü onur duyduğunu söyledi. “KalDer ile tanışmam 2009 yılında oldu. O dönemden bugüne bir kalite gönüllüsü olarak ülkem adına fayda üreten KalDer’de pek çok farklı alanda gönüllü olarak çalıştım” açıklamasını yapan Bayraktar, “KalDer’in bundan önceki tüm yönetimlerine değerli katkıları için bir kez daha teşekkür ediyorum. Göreve gelen yönetim, denetim ve etik kurullarımız; ülkemiz iş dünyasına yön veren başarılı kuruluşlarımızın temsilcilerinden oluşuyor.

KalDer çalışma hayatında eşitlik ve etik ilkelerinin yayılımına önem veren örnek bir STK olarak; yeni yönetimin oluşumunda da ‘toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak’ ilkesi ile hareket etti. Yönetim listemizde bu hassasiyetimizi görebilirsiniz. Bu durumun olumlu etkileri çalışmalarımıza da yansıyacak. Üye profili ile özel sektöre, kamuya, sivil toplum kuruluşlarına, gençliğe KalDer gibi dokunabilen kuruluşların sayısı çok değil. Bunun bilincinde olarak iş birlikleriyle işte ve yaşamın her alanında kalite kültürünü yaymak için güçlü bir yönetim kurulu ile görevimize başladık” diye konuştu. 

“KalDer, yaratıcı ve yenilikçi fikirlerin destekçisi, uygulayıcısı olacak”

Salgın sürecinde yaşanan değişimin hayatın her alanında olduğu gibi KalDer’in iş yapış şekillerini de değiştirdiğini dile getiren Bayraktar, “Covid 19 salgını ile teknolojik alt yapısını daha önce güçlendiren ve çalışma şeklini yenileyen KalDer, ‘online’ dünyaya kendini hızlıca uyumlandırdı. KalDer gelecek çalışmalarında da dönüşüm ve dijital gelişmeleri yakından takip ederek, yaratıcı ve yenilikçi fikirlerin destekçisi, uygulayıcısı olacak. Bugün geldiğimiz noktada dönüşümün kaçınılmaz olduğunu, dijitalleşme ve teknolojik yatırımların önemini daha etkili bir biçimde hissediyoruz” dedi. 

Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı’nın EFQM Modeli’nin, bir yönetim aracı olarak 1992 yılından bugüne KalDer üyeleri tarafından benimsendiğini anımsatan Bayraktar, şu açıklamaları yaptı: “Modelin; yaşadığımız salgın günlerinde stratejik planlama, kriz yönetimi, kurumsallaşma, dijitalleşme ve performans ve dönüşümün yönetilmesi gibi konularda kurumlar için önemli bir rehber olacağına inandığımızdan dolayı daha fazla kurumun EFQM Modeli’ni benimsemesi ve uygulaması için çalışacağız. Tüm sektörlerde, bölgelerde, ülkemizde ve küreselde; değişimi yaymayı, bilgiyi paylaşmayı, yaşam kalitesi yüksek sürdürülebilir bir gelecek sağlamayı ve sürdürülebilir değer yaratmayı amaçlıyoruz. KalDer olarak Türkiye’deki şube ve temsilciliklerimizle ülkemize hizmet sunmaya devam edeceğiz Yeni görev alan yönetimimiz; EFQM Modelinin öngördüğü gibi, ‘geleceğe odaklanarak yön belirleyecek’ ‘her seviyede liderlik’, çağa ayak uydurmak için ‘değişimden çok dönüşüm’, ‘yönetimde çeviklik’, çığır açmayı amaçlamış ‘yıkıcı düşünce’ ile ‘esnek ve uyumlu’ bir performans sergileyecektir.”

Yılmaz Bayraktar Kimdir?

1954 yılında Ardahan’da doğan Yılmaz Bayraktar, evli ve bir çocuk babasıdır.  ‘Devlet Parasız Yatılı’ sınavını kazanarak başladığı Diyarbakır Maarif Koleji eğitiminin ardından Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.1976-1978 yılları arasında İngiltere’de University of Wales Makine Mühendisliği Bölümü’nde ‘Endüstri İçin Dizayn ve İş İdaresi’ başlıklı yüksek lisans programını tamamladı. İş yaşamına 1979 yılında Tüpraş İzmit Rafineri Müdürlüğü’nde başladı ve 1999 yılında Rafineri Müdür Yardımcılığı görevinden ayrıldı.

1999-2006 yıllarında merkezi Orlando’da bulunan Siemens Power Generation şirketinin ‘İşletme ve Bakım’ anlaşması altındaki Bosen Enerji Elektrik Üretim Birleşik Çevrim Santrali’nde Tesis Müdürü olarak çalıştı. 2006 yılında Tüpraş’ın özelleştirilmesi ile Genel Müdür Yardımcısı olarak yeniden görev aldı. Bu görevi yürütürken Toplu İş Sözleşmeleri ve Değişim Yönetimini de yönetti.  Bayraktar; bir dönem KSO Yönetim Kurulu, Koç Holding Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu ve Tüpraş Etik Kurul Üyelikleri görevlerinde bulundu. Önceki dönemlerde Türkiye Kalite Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Başkanlık görevlerinde bulundu. Yılmaz Bayraktar halen Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde Yarı Zamanlı Öğretim Üyesi olarak ‘Proses Emniyeti Yönetimi’ dersini vermektedir.

KalDer Yönetim, Denetim ve Etik Kurul Üye Listesi
Yönetim Kurulu

Ali Erman Aytac    Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü 
Barış Arat    Barat Endüstriyel Genel Müdürü, BAŞSİAD Yönetim Kurulu Başkanı
Emin Direkçi    Rota Ofset Genel Müdürü, KalDer Bursa Yönetim Kurulu Başkanı
Dr. Erhan Baş    Genveon İlaç Sanayi ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü
Evrim Hizaler    Adel Kalemcilik Genel Müdürü
Fatma Aydoğdu    Tezmaksan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi, TOBB Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyesi
Filiz Öztürk    Opet Yönetim Kurulu Üyesi
İ.Serdar Kemaloğlu    Tüpraş Genel Müdür Yardımcısı- Teknik
Kanan Mirzayev    SOCAR Türkiye Strateji Başkanı
Mutlu Kutlu    Panasonic Life Solutions Türkiye Başkan Yardımcısı, İnsan Kaynakları ve Kurumsal Gelişim İş Bölümü 
Yılmaz Bayraktar     Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi
Dr. Tuba Canvar Kahveci    Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi
Aydın Kuzaltı    Teka Eurasia Bölgesel CEO
Aylin Tülay Özden    Doruk Otomasyon Yönetim Kurulu Üyesi & ProManage Genel Müdürü
Tuğrul Baran    LAV Genel Müdürü
Derya İren     Siemens Dijitalizasyon ve End. 4.0 Pazarlama Müdürü
Murat Yasa    Aromsa Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü
Nursel Ölmez Ateş    Borusan Grup İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Grup Başkanı
Zeynep Demir    KADEM Genel Sekreteri
Levent Alkışlar    Aselsan Rehis Sektör Başkanlığı Kalite Yönetim Direktörü
Tülay Hacıoğlu Şengül    Maysan Mando Genel Müdürü, TAYSAD Yönetim Kurulu Üyesi
Ayşe Abamor Bilgin    Aygaz Genel Müdür Yardımcısı - Teknik ve Yatırımlar 

Denetim Kurulu

Mehmet Selam    Akwel Otomotiv Genel Müdürü
Sami Arıcan    Kale Oto Radyatör Kalite Müdürü
Tamer Tok    Fikir (F2R) Danışmanlık Kurucu Ortağı
Aveon Global Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi
Özgenç Şengün    Aras Kargo Organizasyonel Gelişim Müdürü
Tuna Çakır    Kardem Tekstil İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik Müdürü
Hakan Yaşdal    Şişecam İşveren Markası ve İç
İletişim Müdürü

Etik Kurul

Dr. Nafız Turgut    Akfen Holding İdari İşler Direktörü
Mehmet Sadık Eser    Tüpraş Kalite Sistemleri Müdürü
Yeşim Ömeroğlu Ünlü    Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi Okul Müdürü
Asaf Mert Aksu    Oyak Enerji Milangaz (Likitgaz Dağtıtım ve End. A.Ş) İnsan Kaynakları Direktörü
Ömer Özkan    SOCAR İş Süreçleri ve Kalite Yönetim Sistemleri Müdürü
Filiz Tezakil Çekirge    Vaillant Group Giriş Kalite ve Sürdürülebilirlik Yöneticisi

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 27 Şubat 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 216 481 51 21