• BIST 1.479,930
 • Altın 553,18
 • Dolar 9.5897
 • Euro 11.1482
 • İzmir 24 °C
 • İstanbul 13 °C
 • Antalya 22 °C
 • Ankara 18 °C
 • Turizmin Sesi Dergimizin Ekim2021  32'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Eylül 2021 31'inci Sayısı Yayında
 • Turizmin Sesi Ağustos 2021 30'uncu Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Ekim2021  32'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Eylül 2021 31'inci Sayısı Yayında
 • Turizmin Sesi Ağustos 2021 30'uncu Sayısı Yayında 

Hindistan’dan EMITT Turizm Fuarı’na 250 tur operatörü geliyor

Hindistan’dan EMITT Turizm Fuarı’na 250 tur operatörü geliyor
Bugün  itibarı ile bir rekor kırarak EMITT fuarına gelen Hosted Buyer Tour operatörleri ile EMITT fuarında stantı olan firmalar arasında 5355 online randevu alındı

TURİZMİN SESİ


TravelShop Turkey Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Kalender, “Sektör için teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak Workshop TravelShop Turkey B2B Networking Sistemini ülke turizmimize kazandırmanın onuru ve gururu içindeyiz. Murtaza Kalender bu sene EMITT Turizm Fuarı’nın çok farklı olacağını, EMITT fuarında standı olan tüm firmaların memnun ayrılacağını söylüyor.

EMITT FUARINA 2686 HOSTED BUYER TOUR OPERATÖRÜ BAŞVURU YAPTI
An itibarı ile EMITT Tourism faurına 107 Ayrı ülkeden 2686 Tour operatörünün Fuara gelmek için kayıt yaptırdığınını özellikle, Australia, Kanada, Çin, Amerika, Latin Amerika, Orta Asya, Asya Pasif ve Hindistan olmak üzere çok yoğun talebin olduğunu belirtti.

EN ÇOK KATILIM SAĞLAYACAK ÜLKE HİNDİSTAN OLACAK
EMITT fuarına en çok katılacak ülkenin Hindistan olduğunu belirten Kalender, Özellikle MICE ve wedding planner olmak üzere 250’e yakın tour operatörü EMITT Fuarı için geliyor. 

EN SEÇKİN 700 HOSTED BUYER 700 TOUR OPERATÖRLERİNİ GETİRİYORUZ
Yapmış olduğumuz sistem sayesinde, acente olmayanlar, veya verimli olmayacağını düşündüğümüz başvuru yapan acenteler, filitreden geçemiyor, sadece ülkemizi tanıtan ve tanıtmak isteyen acenteciler seçiliyor. Dünyanın hiçbir fuarında 100 ‘e yakın ülkeden, 700 Tour operatörü ülkemizin tanıtımı için bir araya gelmez, neredeyse imkansızdır, ama biz bunu EMITT Tourism faur için başardık ve aşağıda belirtilen  sayıda ve değişik kategorilerde tour operatörleri gelecektir. 

MICE Tour Operator

276

Wedding Planner

254

Leisure Tour Operator

357

Health Tourim

315

Winter Tourism

145

GOLF TOUR OPERATOR

92

Hotel Wholesalers

29

Educational Tour Operator

166

AN İTİBARI İLE 5355 ONLINE RANDEVU VERDİK
Bu yıl EMITT Turizm fuarının çok daha farklı ve faydalı olacağına inandığını belirten Murtaza Kalender, şöyle devam etti: “Dünyanın en iyi gelişmiş turizm fuarlarında kullanılan online randevu sisteminin ve speed networking’ini EMITT Turizm Fuarı için hazırladık. Bugün  itibarı ile EMITT fuarına gelen Hosted Buyer Tour operatörleri ile EMITT fuarında stantı olan firmalar arasında 5355 online randevu alındı. Bu rakam dünya rekorudur, Dünyanın hiçbir fuarında 5 bin’i geçen ön randevu alınmamıştır. Bunu EMITT Fuarı için biz bir Türk firması olarak Başardık.

SPEED NETWORKING SİSTEMİ
WorkShop TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, Speed Networking’i şu şekilde anlatıyor: Katılımcıların Daha Fazla Hosted buyer acenteleri ile görüşmeleri için Speed Networking yaptık. Speed Networking sisteminin amacı yerel turizm firmalarının, dilediği yabancı hosted buyer acenteleri ile 5’er dakikalık süreçlerde hızlı şekilde görüşmesini sağlamak ve kartvizit alış-verişini daha efektif yapmalarına imkan vermektir. Speed Networking EMITT Fuarının 1.günü saat 16.30 – 18.00 arasında ve 2.günü saat 10.00 – 11.30 arasında gerçekleştirilecektir. Speed Networking Hosted Buyer’lara Hall 6’da ayrılan özel alanda gerçekleşecektir.

HOSTED BUYER ACENTELERİ GALA YEMEKLERİ ve EĞİTİM TURLARI
EMITT fuarı için gelen yabancı Hosted buyer acentelerini Istanbul’u gezdirmek, tarihi ve kültürel dokusunu anlatmak ve aynı zamanda eğlenirmek diye beliren Murtaza Kalender, Akşam Yemeklerini 24 Ocak 2018 Tarihinde Lionel Hotel Istanbul’da, 26 Ocak 2018 Pullman Hotel’de ve 27 Ocak 2017 tarihinde Ramada Golden Horn Hotel’de olacağını belirtti. Ayrıca Yemek öncesi, Amasya, Tokat, Çorum, Samsun, Troia 2018 ve Çanakkale illerimizin tanıtım sunumları olacağını belirten Kalender, EMITT fuarı ve Istanbul tourlarının devamında Bursa, Uludağ, Çanakkale, Truva, İzmir, Kusadasi, Efes, Pamukkale, Konya, Kapadokya ve Ankara olmak üzere 300 e yakın tour operatörlerine Anadulyu gezdirerek eğitim turları vereceklerini belirtti.

ÜLKE TURİZMİ ADINA KENDİMİZE GÖREV EDİNDİK
WorkShop TravelShop sistemini ilk defa Türkiye’ye getiren TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender; 2017 Yılında İstanbul da 40 ayrı ülkeden 200 tour operatörü ile B2B workshop etkinliği yaptık, K.K.T.C den workshop etkinliği yaptık ve devamın da ülkemizde Fam Trip Turları yaptık.  Sadece 2017 yılında 750 Yabancı tour operatörlerini ülkemize getirerek tanıtımına katkı yapmaya çalıştık.

TANITIM PROJELERİMİZ 2018 : AMASYA, TOKAT, ÇORUM, SAMSUN, ÇANAKKALE ve TROIA 2018
Murtaza Kalender 2018 Yılındaki tanıtım projelerinide anlattı. Mayıs ayında 1500 Yabancı tour operatörünü getirerek, Amasya, Tokat, Çorum ve Samsun illerini tanıtan bir workshop etkinliği yapacaklarını, ve devamında ülkemizin değişik yerlerine fam trip yapacaklarını belirten Murtaza Kalender, Eylül 2018 tarihinde ise Troia 2018 etkinliği için 400 e yakın yabancı tour operatörünü Çanakkale’ye getireceklerini ve yine devamında Ülkemizin değişik yerlerine eğitim turları yapacaklarını belirtti.

AMACIMIZ 81 İLİMİZİN TANITIMINI YAPMAK
Firma olarak var olan Türk turizmine katkı yapmak, Workshop etkinliklerimizi yaparak yurtdışındaki tüm fuarlara katılamayan turizm firmalarını etkinliğimizde daha ekonomik şekilde tanıtımını yapmasını sağlamak, ayrıca gelen yabancı tur operatörlerine eğitim turları düzenleyerek bir çok şehrimizin yerinde tanıtımını yaparak talep yaratmak istiyoruz.Eğitim turlarının yerinde tanıtımının faydasının farkındayız. Bu sebeple her Workshop etkinliği yaptığımız zaman mutlaka devamında eğitim turları düzenlemeye çalışıyoruz.Bir çok turizm il müdürleri ile iletişim halindeyiz. Ümit ediyorum ki önümüzdeki birkaç yıl içerisinde 81 ilimizin tamamına yabancı turist getireceğiz.Batıdan doğuya, kuzeyden güneye tanıtıma ihtiyacı olan bir çok şehrimiz olduğunu düşünüyoruz. Yapmış olduğumuz bu çalışmalar ile kısmen de olsa bu ihtiyacı gidermeye çalışıyoruz.Firma olarak, tüm görüş ve önerilere açığız. Tanıtım için bize önerisi veya bizden talebi olan meslektaşlarım ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği yapmaya hazırız. Tüm meslektaşlarımızdan gelecek olan etkinliklerimizi www.workshoptravelshop.com adresinden takip etmelerini rica ederiz.

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 216 481 51 21