• BIST 117.751
 • Altın 393,604
 • Dolar 6,8565
 • Euro 7,7643
 • İzmir 33 °C
 • İstanbul 32 °C
 • Antalya 31 °C
 • Ankara 34 °C
 • Turizmin Sesi Dergimizin HAZİRAN  Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin MAYIS  Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin NİSAN  Sayısı Yayında  
 • Turizmin Sesi Dergimizin HAZİRAN  Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin MAYIS  Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin NİSAN  Sayısı Yayında  

Hasan Erdem: Kişisel çıkar için değil acentaların menfaati için adayım

Hasan Erdem: Kişisel çıkar için değil acentaların menfaati için adayım
TÜRSAB'da görev değişimi için kolları sıvayan Hasan Erdem, İstanbul'da düzenlediği toplantıda başkanlık için adaylığını resmen açıkladı

TURİZMİN SESİ


Turizm yasa tasarısının kapalı kapılar ardında değil, açık şeffaf ve tüm paydaşlarla uyum içerisinde çıkarılması gerektiğini belirten Hasan Erdem, yasayı ne pahasına olursa olsun çıkaracaklarını ve Türkiye turizmini özlenen potansiyeline kavuşturacaklarını belirterek TÜRSAB Başkan adaylığını açıkladı ve tüm seyahat acentelerini seçimlerde oy kullannmaya davet etti.

hasan-erdemtursabbasaran-ulusoyselma-yilmaz-nebil-celebiyusuf-duru.jpg

BAŞARAN ULUSOY'un DEDİĞİ GİBİ DAMATLA DEVLETLE KAVGA ETMEYECEĞİM

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) seçime gidiyor. TÜRSAB'da görev değişimi için kolları sıvayan Hasan Erdem, İstanbul'da düzenlediği toplantıda başkanlık için adaylığını resmen açıkladı. Çok sayıda acenta temsilcisinin desteğini alan TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Erdem, başta Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere bütün paydaşlarla uyum içerisinde çalışan bir yönetim sözü verdi. "Kişisel çıkar için değil acentaların menfaati için adayım" diyen ve 35 yıldır sektöre hizmet ettiğini anlatan Hasan Erdem, kişisel çıkarların değil acentaların menfaatinin esas olduğu bir yönetim için sektörün desteğini istedi. 

hasan-erdemtursabbasaran-ulusoyselma-yilmaz-nebil-celebiyusuf-duru-002.jpg

DİJİTALLEŞECEĞİZ' SÖZÜ
“Önce Acenta” yaklaşımından hiçbir zaman taviz vermeden çalışacaklarını açıklayan Hasan Erdem, Acentalara Belge Devir Hakkı, Yeni Acenta Kurulumuna 5 Yıl Tahdit, Kaçak Turizm Faaliyetlerini Sonlandırma, Uluslararası Turizm Fuarlarında Etkin Acenta Destekleri, Seyahat Acentalarına Özel Plaka Uygulaması, Öncü BTK’lar (Bölge Temsil Kurulları), Acentalara Güçlü E-ticaret, Marketing ve Teknolojik Altyapı Destekleri alanındaki projelerini anlattı. Dünyaca ünlü tur operatörü Thomas Cook'un teknolojik dönüşüme ayak uyduramadığı için iflas ettiğine değinen Hasan Erdem, Türk acentelerin dijitalleşmesi için çalışacakları sözünü verdi. 

hasan-erdemtursabbasaran-ulusoyselma-yilmaz-nebil-celebiyusuf-duru-003.jpg'

TASLAK BİZE VERİLMEDİ'
Son dönemde Bakanlık ile Firuz Bağlıkaya Başkanlığı'ndaki TÜRSAB Yönetimi arasındaki gerginlik medya üzerinden adeta bir kavgaya dönüştü. Bakan Mehmet Ersoy, yeni Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanun Taslağı'ndaki bazı hususlara ilişkin uyarılarını kamuoyu ile paylaştı. Bunun üzerine TÜRSAB Yönetim Kurulu, Bakan Ersoy'un konuya ilişkin görüşlerini eleştiren bir açıklama yayınladı.  Taksim Grand Öztanık Otel'de düzenlenen toplantıda bu konuya değinen Hasan Erdem, Bakan Ersoy ile görüştükleri halde Bakanlık Hukuk Müşavirliği'nin TÜRSAB Yönetimi'in isteği gereği kanun taslağını kendileriyle paylaşmadığına dikkat çekerek, "Turizm yasa tasarısının kapalı kapılar ardında değil, açık şeffaf ve tüm paydaşlarla uyum içerisinde çıkarılması gerekir" dedi. Konuya ilişkin bir soru üzerine "Taslağın bize verilmesi için yeniden Bakanımızdan ricada bulunmadık, bulunsaydık talimat üzerine bize Hukuk Müşavirliği verirdi" ifadelerini kullanan Hasan Erdem, yasayı ne pahasına olursa olsun çıkaracaklarını ve Türkiye turizmini özlenen potansiyeline kavuşturacaklarını belirtti. 

hasan-erdemtursabbasaran-ulusoyselma-yilmaz-nebil-celebiyusuf-duru-004.jpg'

NASRETTİN HOCA'NIN DURUMUNA DÜŞTÜM'
TÜRSAB'da geçen dönem yapılan seçimlerde değişim için Bağlıkaya'nın yönetimine destek vererek adaylıktan çekildiğini hatırlatan Hasan Erdem, düzenlediği toplantıda Nasrettin Hoca ve Timur'un Filleri fıkrasına atıf yaparak, "Sorunları çözmek için geldik ama Nasrettin Hoca'nın durumuna düştüm.

hasan-erdemtursabbasaran-ulusoyselma-yilmaz-nebil-celebiyusuf-duru-005.jpg

YALNIZ BIRAKILDIM

Timur, Akşehir'e bir erkek fil getirmiş. Başıboş gezen fil, bağlara bahçelere büyük zarar veriyormuş. Filden bıkan Akşehirliler, nihayet Hoca'ya gitmişler: Hoca, bu Timur senin sözünü dinler. Şu filin bi çaresine baksan, demişler.
Hoca kabul etmiş. Yarın hep birlikte gidip derdimizi anlatalım, demiş. Ertesi gün Hoca önde ahâli arkada Timur'un yanına gitmek üzere yola çıkmışlar. Ama her yol ayrımında birkaç kişi gruptan ayrılıyormuş. Hoca Timur'un karşısına geldiğinde bakmış ki arkasında hiç kimse yok. Bunun üzerine Hoca Akşehirlilere bir ders vermek ister. Timur'a: Efendim. Biz Akşehirliler olarak getirmiş olduğunuz fili çok sevdik. Ama hayvancağız yalnızlıktan olsa gerek, çok huzursuz. Ahâli bu filin dişisini de getirmenizi istiyor, der. Timur, bu sözlerden hoşlanır. Akşehirlilerin isteğini yerine getireceğini söyler. Timur'un yanından ayrılan Hoca, kendisini beklemekte olan halkın yanına varınca halk merakla sorar. Hoca gülerek cevap verir: Müjdeler olsun. Belanın dişisi de geliyor.

hasan-erdemtursabbasaran-ulusoyselma-yilmaz-nebil-celebiyusuf-duru-006.jpg

YÖNETİMDE SEKİZE BİR KİŞİ KALDIM, MOBBİNGE UĞRADIM, ALAYA ALINDIM" DEDİ

Ülkeye 35 milyar dolar gelir sağalayan ve ülkenin tanıtımı açısından bir nevi elçi olan sektörün dilinin barış olduğu halde kavgalarla anılmasından rahatsız olduklarını dile getiren Hasan Erdem, "Bakanlık bizim mülki amirimizdir. Ne oldu da yol arkadaşlığı? Kişisel menfaatler için büyükler çatışırken küçükler eziliyor!" uyarısı yaptı. 

hasan-erdemtursabbasaran-ulusoyselma-yilmaz-nebil-celebiyusuf-duru-007.jpgULUSOY’DAN KAÇTIK DOLUYA TUTULDUK
Eski TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy'un da katıldığı toplantıda Hasan Erdem, "Ulusoy Başkan'ın döneminde kapılar yoktu. Şimdi makama ulaşmak Pentagon'a girmek kadar zor" eleştirisinde bulundu.  Yaklaşık 35 yıl önce Selam Tur’u kurarak acenteciliğe başladığını belirten Erdem, 1999-2007 yılları arasında TÜRSAB Güney Marmara Bölge Başkanlığı yaptığında da, 1992’den beri tüm TÜRSAB genel kurullarına katılırken de çizgisini hiç değiştirmediğini ve önce acenta menfaatini savunduğunu belirtti. Başta Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere tüm paydaşlarla uyum içinde çalışan; 2023 Stratejisi ile entegre; büyüyen, şeffaf, organize ve inovatif bir TÜRSAB yönetimine her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu belirten Hasan Erdem, BİRLİKTE GÜÇLÜ TÜRSAB diyerek herkesi bu yapıyı birlikte kurmaya davet etti.

hasan-erdemtursabbasaran-ulusoyselma-yilmaz-nebil-celebiyusuf-duru-008.jpg

TAVİZ VERMEDEN ÇALIŞACAĞIZ

“Önce Acenta” yaklaşımından hiçbir zaman taviz vermeden çalışacaklarını belirten Erdem, Acentalara Belge Devir Hakkı, Yeni Acenta Kurulumuna 5 Yıl Tahdit, Kaçak Turizm Faaliyetlerini Sonlandırma, Uluslararası Turizm Fuarlarında Etkin Acenta Destekleri, Seyahat Acentalarına Özel Plaka Uygulaması, Öncü BTK’lar, Acentalara Güçlü E-ticaret, Marketing ve Teknolojik Altyapı Destekleri gibi acentaları bir adım yukarıya taşıyacak birçok önemli projenin de özellikle üzerinde durdu.
 

isa-falay.jpg

30 yıldır Turizm sektöründe hizmet veren Avcılar Turizm İsa Falay, TÜRSAB Avrupa BTK Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Değerli meslektaşlarımın desteğini bekler saygılar sunarım dedi. 

tansu-demir-006.jpg

Hasan Erdem'in Başkanlığını açıkladığı toplantıda Başaran ULUSOY ve TÜRSAB Başkan adayı Tansu Demir'de katılım gösterdi.

cemal-alyamac.jpg

hasan-erdemtursabbasaran-ulusoyselma-yilmaz-nebil-celebiyusuf-duru-5.jpg

hasan-erdem-001.jpg

Selma Yılmaz, Başaran Ulusoy, Nebil Çelebi, Sibel Eronç ve Yusuf Duru

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : +90 216 481 51 21