• BIST 8039.18
 • Altın 1680.862
 • Dolar 27.1357
 • Euro 28.8574
 • İzmir 29 °C
 • İstanbul 27 °C
 • Antalya 33 °C
 • Ankara 23 °C
 • Turizmin Sesi Dergimizin Ağustos 2023 54'ncü Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Temmuz  2023 53'ncü Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Haziran 2023 52'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Ağustos 2023 54'ncü Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Temmuz  2023 53'ncü Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Haziran 2023 52'nci Sayısı Yayında 

GERÇEK PİZZA NAPOLI PİZZASI

GERÇEK PİZZA NAPOLI PİZZASI
Pizza'nın Zirvesi, Napoli Mutfağı'nın İstanbullular'la buluşması 19 Kasım'da Levent Loft'da iş dünyası, sanat ve cemiyet hayatından pek çok seçkin konuğun katılımı ile gerçekleşti

TURİZMİN SESİ


Pizza'nın doğum yeri olan ve pizza yapımının bir sanat olarak görüldüğü Napoli'den yayılan dünya devi “Fratelli La Bufala”Türkiye'de ilk defa 19 Kasım'da İstanbul Levent Loft'ta kapılarını açtı.

İtalya'nın üç büyük gastronomi bölgesinden biri olan Napoli gastronomisinin 300 yıllık mutfak geleneğinin mirasçısı ve dünyanın en büyük İtalyan pizza Grubu Fratelli La Bufala; Milano, Roma, Miami, Barcelona, Rio De Janeiro, Washington, Londra gibi büyük metropollerden sonra 86. restaurantının kapılarını 19 Kasım'da İstanbul' da iş, cemiyet ve sanat dünyasından seçkin konukların katılımı ile açtı.

İtalya'nın 4 kıtaya yayılmış en büyük Pizzacı Grubu olan Fratelli La Bufala, yüzde 51 İtalyan ortaklığı olan TURKİNA Ltd. ile 1 milyon Euro'luk yatırımla ilk defa Türkiye'ye geldi. Fratelli La Bufala, Levent Loft'ta açılacak restaurant ile mirasçısı olduğu Napoliten mutfağı lezzetini ve kültürünü Türk damak zevkine sunacak.

Fratelli La Bufala – İstanbul; geleneksel Napoli stilinde hazırlanmış odun alevli tuğla pizza fırınından “İtalyanların pizza yemeğe gittiği, gerçek Napoli pizzası” nın yanı sıra; yüzde yüz manda sütünden yapılmış “gerçek mozzarella peyniri”, manda eti, sığır eti, salam, el yapımı makarnalar, Türkiye'den Çanakkale domatesi gibi özel üretim sebzeler, manda sütü kremasından elde edilen tatlılar, Napoli kahvesi, peyniri ve özel Napoli şaraplarından oluşan mönüsü ile sağlıklı ve lezzetli “Akdeniz Tipi Beslenme” çizgisini Türk lezzet severlerle paylaşıyor.

Napoli'de Pizzacı Olunmaz, Doğulur
Pizzanın doğum yeri olan ve pizza yapımının bir sanat olarak görüldüğü Napoli'de 300 yıllık mutfak kültürü doğrultusunda yapılan pizzacılık, ustadan çırağa geçen bir gelenek.

Dünyanın tek pizzacılık okulu ise Napoli'de bulunuyor. Fratelli La Bufala'nın dünya genelinde tüm restaurantlarında “babalarından veya ustalarından el almış” 5. nesil Napoli'li pizza ustaları çalışıyor. Tüm “Fratelli La Bufala” restaurantlarında olduğu gibi, Fratelli La Bufala – İstanbul'da da Napolili pizza ustası daimi olarak görev yapacak.

“Bufala Kardeşler”; Giuseppe, Antonio ve Gennaro La Bufala, Napoli'nin Eboli Kasabası'nda doğdular.

Mozzarella üreticisi babalarının ani ölümü üzerine, aile işine devam etmek ya da yeni bir ufka doğru yelken açmak arasında zor bir kararla baş başa kalan kardeşler, tüm varlıklarını satıp gelirini eşit paylaştıktan sonra göçmen olarak yeni bir hayata doğru yol almayı tercih ettiler.

Tüm hayali bir restaurant açmak olan “Pippo” lakaplı ağabey Giuseppe, New York'a gitti ve bir İtalyan lokantasında pizzacı olarak iş buldu.

“Toto” olarak tanınan Antonio, Madrid'e giderek bir flamenko dans okulu açtı.

En küçükleri olan Gennaro ise; hayatında hiç resim yapmamış olmasına rağmen hep hayalini kurduğu ressam olma hayalini gerçekleştirmek ve kendini resimde geliştirmek üzere gittiği Paris'te bir otoparkta gece bekçiliği yapmaya başladı.

Seneler sonra, şansı yaver gitmiş olan “Pippo”yu New York'ta bir pizza restoranı açmış buluyoruz. “Toto”da Madrid'in en büyük pizza restoranının sahibi olarak karşımıza çıkıyor. Kendini resimde geliştirmiş olan Gennaro da Milano'da pizza restoranı açmaya karar veriyor.

İki büyük ağabey kurdukları ortaklıkla baba birliğine tekrar dönüyor ve şirketlerinin ismini “Fratelli La Bufala - FLB” olarak belirliyorlar. İki kardeş, Tokyo'da açtıkları ve büyük sükse yapan pizza restoranlarının ardından hep özlemini çektikleri memleketlerine, Campania'ya geri dönme kararı alıyorlar. Bu karar ve sonrasında 3. kardeş olarak Gennaro'nun da ortaklığa dahil olmasıyla, Fratelli La Bufala restaurantları Napoli'den 4 kıtaya yayılan, İtalya'nın en büyük Pizzacı Grubu haline geliyor.

Bu arada; resim sevdası devam eden Gennaro'nun resim çalışmalarını tüm FLB restoranlarında görmeniz mümkün.


Fratelli La Bufala - İstanbul Levent Loft: “Mekanıyla da Gerçek”…

İstanbul'un dünyaca ünlü ödüllü proje Levent Loft'taki mekanında modern, sıcak ve yalın bir dekorasyonu bulunan Fratelli La Bufala'da duvarlara; Ressam Gennaro La Bufala tarafından İstanbul'un ruhunu, Fratelli La Bufala'nın tarihi ve marka içeriğini yansıtan mekana özel resim çalışmaları hazırlanıyor. Bu özel çalışma tüm dünyadaki Fratelli La Bufala restaurantlarında dekorasyonun değişmez parçası olarak uygulanıyor.


“Gerçek Pizza” Fratelli La Bufala- Levent Loft'ta…

Pizza'nın doğum yeri olan ve pizza yapımının bir sanat olarak görüldüğü Napoli'den dünyaya yayılan Fratelli La Bufala'nın ana ürünü olan “Napoliten pizza” yapımında geleneksel Napoli stilinde hazırlanmış tuğla pizza fırını kullanılıyor. Napoli pizzasının hamuru geleneksel doğal mayalarla tutturuluyor, bu nedenle Fratelli La Bufala'nın tüm şubelerinde hep aynı hamur çoğaltılarak her yerde aynı lezzet korunuyor. 20 çeşitten fazla pizzanın yer aldığı mönüde; pizzaların farklı lezzetinin nedeni, her porsiyonda 100 gr manda sütünden yapılan mozzarella peyniri kullanılması ve pizzanın özel seçilen sebzelerle tamamlanması olarak belirtiliyor.

Özel olarak yaptırılan manda sütünden ekşi krema, unu farklı özel hamurun üzerine sıvanıyor, ardından da güneşte olgunlaşmış domates püresi yayılıyor, en üstte de mozzarella peyniri serpiştiriliyor. Daha sonra odun ateşinde fırınlanan pizza, sonrasında özel bir odun fırınında pişirilmekte, malzemeler fırından çıktıktan sonra üzerine taze olarak eklenmektedir. Tat ve şekil olarak farklı bir pizza olan Fratelli La Bufala pizzası, 350 derece sıcaklıkta tutulan fırında dakikada bir bir çıkmaktadır. Tüm mönüde biftek, bonfile vb. tüm et ürünlerinde de manda ve sığır eti kullanılıyor.


“Gerçek Mozzarella” Fratelli La Bufala- Levent Loft'ta…

Tüm “Fratelli La Bufala” restaurantlarında kullanılan mozzarella peyniri D.O.P, Napoli'de dünyanın en büyük mozzarella üreticisi Mandara Mozzarella'dan alınan özel bir peynir… Pizzaların yanı sıra soğuk mezelerde de kullanılan manda mozzarella'sı ( buffalo mozzarella), Fratelli La Bufala -İstanbul'a Napoli'den ithal olarak gelecek.

İtalya'da beş kuşaktır bufalo mozzarellası üreten Mandara Mozzarella fabrikası Campania bölgesinin kuzeyinde yer alıyor. Yakın bölgelerde yaşayan mandaların sütleri, 24 saat dinlendirildikten sonra işçiler tarafından karıştırılarak git gide kıvamı yoğunlaştırılıyor ve peynire dönüşüyor. Toplam üç saat içinde karışım şekillendirilerek kar beyazı küreler oluşturuluyor. Daha sonra bu küreler tuzlu suya koyularak gün içinde İtalyan marketlerine, birkaç saat içinde de Avrupa ve Avrupa dışı ülkelere gönderiliyor, nereye gönderilirse gönderilsin peynirler özel şoklama yöntemi ile her zaman ilk tazeliğini koruyor.

Fratelli La Bufala-İstanbul için 80 milyon dolarlık yatırımla İstanbul yakınlarında Mandara ortaklığı ile kurulacak çiftlikte manda sütünden yapılma “gerçek mozzarella” ile manda ve sığır eti üretimi de sağlayacak olan; ortak kültürümüz olan Akdeniz'in lezzetli, özel seçilen sebze ve meyvelerini kullanıyor.

Manda Etinin Eşsiz Lezzet

Karakteristik özellikleri nedeniyle her yaştan “etsever” için uygun olan Manda eti; doymuş yağ oranı düşük, protein, vitamin ve demir açısından zengin, yağsız, yumuşak ve hafif, tat olarak da dana etinden farkı olmayan, sadece terbiyesi farklı yapılan bir et türüdür. Besleyici özellikleri nedeni ile özellikle çocuklar, gençler, yaşlılar, sporcular tarafından tüketilmesi önerilmektedir. Ete tadını veren, mandaya yedirilen yem ise İtalya'dan gelen reçeteler doğrultusunda özel olarak hazırlanmaktadır.


ET TÜRÜ PROTEIN % YAĞ % KOLESTEROL mg/100gr. DEMİR % KALORİ 100 gr.
Manda 22/26 1,3-1,8 30/40 1,5/2,7 130
Sığır 13/27 10/28 60/100 0,3/1,6 260/300
Devekuşu 22/26 2 58/68 - 97/114
Tavuk 27/32 3 / 4 73/86 - 140/165
Kuzu 26 15 92 - 241
Hindi 28 22 99 - 323

FRATELLI LA BUFALA
Tel: 0212 325 54 11
Adres: Levent Loft – Büyükdere Cad. No:201

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 27 Şubat 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 216 481 51 21