• BIST 10904.67
 • Altın 2445.744
 • Dolar 32.2107
 • Euro 35.012
 • İzmir 23 °C
 • İstanbul 18 °C
 • Antalya 27 °C
 • Ankara 13 °C
 • Turizmin Sesi Dergimizin Nisan 2024 62'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mart 2024 61'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Şubat 2024 60'ncı Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Nisan 2024 62'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mart 2024 61'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Şubat 2024 60'ncı Sayısı Yayında 

Eskişehir’de 32 derslikli Hacı Hatice Ongurlar Ortaokulunun temeli atıldı

Eskişehir’de 32 derslikli Hacı Hatice Ongurlar Ortaokulunun temeli atıldı
Hacı Hatice Ongurlar Orta Okulu ve Hacı Bahri Ongurlar Kongre Merkezi Eskişehir’e Kazandırılıyor

TURİZMİN SESİ- ÖZEL HABER / Bora ÖZGEN


Eskişehir ilinde yer alan 32 derslikli Hacı Hatice Ongurlar Orta Okulu’nun temel atma töreni 11 Kasım tarihinde Eskişehir’de gerçekleştirildi. Hafız Mustafa 1864'ün Sahibi Avni ONGURLAR merhum annesi adına yaptıracağı "Hacı Hatice Ongurlar Ortaokulu Temel Atma Töreni” ve merhum babası adına Hacı Bahri Ongurlar Kongre Merkezi Eskişehir’e kazandırılıyor. 

Eskişehir’de 32 derslikli Hacı Hatice Ongurlar Ortaokulunun temeli atıldı. 

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar.jpg
Eskişehirli İş İnsanı Avni Ongurlar tarafından Sümer Mahallesi’ne yaptırılacak 32 derslikli ortaokulun temeli atıldı.

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-001.jpg
Hafız Mustafa 1864’ün Sahibi Avni Ongurlar tarafından Eskişehir’e kazandırılacak 32 derslikli ortaokulun temeli düzenlenen törenle atıldı. Sümer Mahallesi’nde inşaatına başlanan okula hayırsever iş insanı Avni Ongurlar’ın annesinin adı verilecek.

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-002.jpg

hafiz-mustafa-onursal-baskani-avni-ongurlaryonetim-kurulu-baskani-eren-ongurlaryonetim-kurulu-uyesi-emre-ongurlar.jpg

hafiz-mustafa-onursal-baskani-avni-ongurlaryonetim-kurulu-baskani-eren-ongurlaryonetim-kurulu-uyesi-emre-ongurlar-001.jpg

İnşaat alanında gerçekleşen temel atma törenine  Hafız Mustafa Onursal Başkanı Avni Ongurlar, Yönetim Kurulu Başkanı Eren Ongurlar, Yönetim Kurulu Üyesi Emre Ongurlar, Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, AK Parti Eskişehir Milletvekili Ayşen Gürcan, Avni Ongurlar ve ailesi ile çok sayıda davetli katıldı. 

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-003.jpg

“Eskişehir’e bir vefa borcum var” diyerek kentte yeni bir okul kazandırmak istediğini belirten Ongurlar, 32 derslikten oluşan okulun Eskişehir’e çok yakışacağını söyledi.  

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-008.jpg2024-2025 eğitim ve öğretim yılında eğitime açılması planlanan okulun toplam maliyeti 200 milyon lira. Projenin mimarlarlığını, Eskişehir’deki Adliye Sarayı’nın ve Gülay Kanatlı Ortaokulu’nun mimarı Afşin Aykanat üstlenecek. Sümer Mahallesi Adasu Sokak’ta 8 bin 500 metrakere alan üzerine konumlandırılan okul, 32 derslik ve toplam dört kattan oluşacak. 

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-005.jpg

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından temel atma töreni programı başladı. 

MERHUM ÖĞRETMEN HATİCE ONGURLAR 2003  YILINDA VEFAT ETMİŞ 

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-006.jpgMerhum Hatice Ongurlar öğretmen olarak görev yapmış. 25 Kasım 2003 yılında vefat etmiştir. 

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-007.jpg

KURAN-I KERİM OKUNDU 

“Besmele ve dualarla açılışı yapılan her işin sonu hayırdır ve hayırlara vesiledir” diyerek Kuran-ı Kerim Hafız Doktor Selman Okumuş tarafından okundu. 

eskisehir-il-milli-egitim-muduru-sinan-aydin.jpg

BU OKUL İLE BİRLİKTE 28 OKUL İNŞAATIMIZ DEVAM EDİYOR

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın; “Bugün burada temel atma törenimiz vesilesiyle bir arada bulunuyoruz hoşgeldiniz. Bugün itibariyle temelini bugün burada atacağımız okulla birlikte 28 inşaatımız devam ediyor. 24’ü devletimiz tarafından, 4’ü de hayırseverlerimiz tarafından yaptırılıyor. Bütün burada okuyacak çocuklarımız için minnet ve teşekkürlerimi arz ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi. 

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-067.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-004.jpg

VALİMİZ ANNEN ÖĞRETMENMİŞ OKUL YAPTIRDIN MI DEDİ YER GÖSTERDİNİZ DE YAPMADIM MI EFENDİM DEDİM

Heyecanını gizlemeyen ve duygularına hakim olamayan Hayırsever İş İnsanı Hafız Mustafa 1864’ün Sahibi Avni Ongurlar; “Herkese geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Kıymetli Eskişehir hemşehrilerim, yurtdışından gelen kıymetli misafirlerime de çok teşekkür ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun ayağınıza sağlık. Daha önceki Valimiz Erol Ayyıldız abim geldiğimiz zaman “Annen öğretmenmiş okul yaptırdın mı?” dedi. “Yer gösterdiniz de yapmadım mı efendim?” dedim. Hemen bir arabaya bindik, yeri gösterdiler ve burayı bize tahsis ettiler” dedi. 

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-009.jpg

ANNEM BEN KÜÇÜKKEN BANA BİR SINIF BİLE YAPTIRSAN ÇOK MEMNUN OLURUM DEMİŞTİ

Avni Ongurlar; “Köşede bir de Kongre Sarayı lazım oldu o görevi de üstlendik. Ben gençken yaşım ufakken annem bana bir sınıf bile yaptırsan çok memnun olurum demişti. Allah nasip etti bu güzel yere eğitim için güzel bir temel attık çok güzel öğrencilerin yetişeceğine inanıyorum. Buradan çok değerli kişilerin yetişip, çıkacağına inanıyorum. İnşallah burayı tez zamanda yapacağız” dedi. 

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-010.jpg

2024-2025 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINA YETİŞTİRECEĞİZ İNŞALLAH

Ongurlar; “Burayı yaparken de herhangi bir kredi veya ihtiyacımız olmadan çocuklarım ve ailemizin imkanlarıyla başladık. İnşallah yeni eğitim dönemine yetiştireceğiz. Buraya yapılacak olan bina burada gözüktüğü gibi klasik değil,çok güzel modern bir okul yapılıyor. Öğrencilerin buraya koşarak geleceğine inanıyorum inşallah açılışında da hep birlikte oluruz. Çocuklarımıza da inşallah en iyi şekilde hizmet edeceğiz. Yakından, uzaktan gelen arkadaş ve akrabalarımın hepsine sonsuz teşekkür ediyorum.

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-011.jpg

Ongurlar ailesi ve Hafız Mustafa ailesi olarak hepinize teşekkür ederim. Bu yapının mimarları ve çocuklarım, torunlarım burada hepsine çok teşekkür ederim. Eskişehir’e eğitime hizmet vermeye söz verdik ailemizle birlikte hep birlikte hizmet edeceğiz inşallah” diyerek sözlerini noktaladı. 

buyuksehir-belediye-baskani-prof-dr-yilmaz-buyukersen.jpg

KİM DERDİ Kİ AVNİ BÖYLE BAŞARILI VE HAYIRSEVER BİR İŞ ADAMI OLACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen; “Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Sevgili Avni Eskişehir’de öğrenciyken ben de doktorası bitmiş baş asistandım. Avni kolejdeki öğrenciler içerinde benim çok sevdiğim yaramaz ama çok başarılı ve saygılıydı. Okulun Müdürü Şekip Bey’di. İyi bir otorite ve iyi bir okul müdürüydü. Ders boş olunca müdür de beni cezacı seçerdi. Benim hanım da okulda matematik hocasıydı. Çocuklar beni ona şikayet ederdi. Evde yemek benim için çok zor geçerdi.

buyuksehir-belediye-baskani-prof-dr-yilmaz-buyukersen-001.jpg

Kim derdi ki bunların içinden Avni böyle hayırsever ve başarılı bir işadamı olacak. Yalnızca hayır işi bu tesisleri yapmak değil, eğitim müessesi kurmak çocuklarımız için, gençlerimiz için çok kıymetli. Altını eşelediğiniz zaman dertlerin altından yeteri kadar eğitim alamamak çıkıyor. Eğer eğitimi halledersek sorunlarımızın da çözüleceğini düşünüyorum. Hangi yaşta olursa olsun; eğitim, eğitim, eğitim. Hepinize bu güzel törene katıldığınız için teşekkür ediyorum. Avni’nin talebelik, haylazlık yaptığı şehrine hizmet edeceğine inancım tam. Hepinize gönül dolusu saygı ve sevgiler dilerim” dedi. 

ak-parti-eskisehir-milletvekili-aysen-gurcan.jpg

YÜZYIL SONRASINI DÜŞÜNÜYORSANIZ HALKU EĞİTİN 

AK Parti Eskişehir Milletvekili Ayşen Gürcan; “Sizleri muhabbetle sevgiyle selamlıyorum. Okul açılışında bu kalabalık çok güzel. Bu Eskişehir’in eğitime verdiği önemi de gösteriyoruz. Bir gün sonrasını düşünüyorsan tohum ek, on yıl sonrasını düşünüyorsan ağaç dik, ama yüzyıl sonrasını düşünüyorsan halkı eğit. Kıymetli konuklar Cumhuriyetimizin birinci asrını doldurduğunuz bu süreçte şekillendirdiğimiz güçlü Türkiye ideali donanımlı bir nesil ile inşaa edilecektir. Devlet ve millet el ele vererek çocuklarımızın eğitim alacağı okulları inşaa etmemiz gerekiyor. Hacı Hatice Ongurlar adına yapılan okul için Avni Ongurlar ve ailesine teşekkür ediyorum. Okuldan insanlar istifade ettikçe kıymetli hayırseverimizin hayrı artarak devam edecektir. Güzel bir semtte, güzel bir mimari içerisinde de bolca sosyal aktivitelerin olduğu, öğrenci ihtiyaçlarının giderildiği geleceğe bir umut olacağını düşünüyorum” dedi.

avni-ongurlar.jpg

GELEMEYEN PROTOKOL TEBRİKLERİNİ İLETTİ 

İstanbul Valisi Davut Gül, Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız, Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin mesaj göndererek tebriklerini ilettiler. 

eskisehir-valisi-huseyin-aksoy.jpg

ONGURLAR AİLESİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM 

Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy; “Çok anlamlı bir temel atma töreni münasebetiyle bir araya geldik hepiniz hoşgeldiniz. Çok değerli Hayırseverimiz Avni Ongurlar merhum annesi Öğretmen Hacı Hatice Ongurlar’ın adını yaşatacağı ve merhum babası Bahri Ongurlar’ın adını yaşatacağı kongre merkezi yapımını üstlendi. Ben Ongurlar ailesine gönülden teşekkür ediyor ve kutluyorum. Bu sadece maddi bir proje değil. Ben Eskişehir halkı adına şükranlarımı sunuyorum” dedi. 

eskisehir-valisi-huseyin-aksoy-001.jpg

BU SIRALARDAN GEÇEREK MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİNE BAĞLI NESİLLER YETİŞTİREBİLMELİYİZ

Aksoy; “Okulumuzun öğrencilerinin hepsinin aile ve ülkelerine değer katan bireyler olmasını diliyorum. Bu güzide eserleri yapmak çok önemli ama daha da önemlisi bu sıralardan geçerek hayalleri olan, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller yetiştirebilmeliyiz. Bunun için ne gerekiyorsa yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

eskisehir-valisi-huseyin-aksoy-002.jpg

ANNE BABALARINIZI İNCİTMEYİN, PAYLAŞMA ERDEMİNİ GÖSTERİN

Vali Hüseyin Aksoy; “Merakınız ne kadar büyükse bilginiz o kadar derin olacaktır. Paylaşma erdemini her zaman gösterin. Büyüklerinize değer verin anne ve babalarınızı incitmeyin onlar en değerli varlıklarımız. Üzerinde özgürce yaşadığınız bu ülke size Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetidir. Sizden sonrakilere de bu emaneti en iyi şekilde emanet edeceksiniz. Bahtınız ve yolunuz açık olsun. Umudumuz gençlerimiz. Öğrenci sayımız 150.000’e yaklaşmış durumda. Bu genç nüfusun iyi eğitilmesi çok önemli. Bölgedeki öğrencilerimize bu okul en iyi eğitim için hizmet edecek, kongre merkezi de kültürel kalkınmamıza katkı sağlayacaktır. Burada isimleri geçen merhum Hacı Hatice Ongurlar ve merhum Bahri Ongurlar’a rahmet diliyorum, Ongurlar ailesine teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı. 

eskisehir-valisi-huseyin-aksoy-003.jpg
Avni Ongurlar’a Vali tarafından annesinin çerçeveli resmi hediye edildi. 
Davetlilerle akşam yemek yendi, yemek sonrası dua okundu. 

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-045.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-046.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-047.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-048.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-049.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-050.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-051.jpg

GALA YAMEĞİNDEN KARELER

hafiz-mustafa-1864un-sahibi-avni-ongurlar.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-012.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-013.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-014.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-015.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-016.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-017.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-018.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-020.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-019.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-021.jpg

OKUL AÇILIŞI DAVETLİ KARŞILAMA 

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-031.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-022.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-028.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-029.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-030.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-034.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-033.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-023.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-025.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-024.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-052.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-026.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-027.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-032.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-035.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-036.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-053.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-037.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-038.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-039.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-040.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-041.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-042.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-043.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-044.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-054.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-055.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-056.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-057.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-058.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-059.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-060.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-061.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-065.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-066.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-062.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-063.jpg

hafiz-mustafa-avni-ongurlar-hatice-ongurlarbahri-ongurlar-064.jpg

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 27 Şubat 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 216 481 51 21