• BIST 96.455
 • Altın 222,078
 • Dolar 5,6626
 • Euro 6,5275
 • İzmir 23 °C
 • İstanbul 21 °C
 • Antalya 28 °C
 • Ankara 23 °C
 • Wings For Life, dünyanın 12 farklı noktasında aynı anda başlayacak 
 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bursa turizm heyetiyle İstanbul’da bir araya geldi
 • EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı 23’üncü kez İstanbul’da kapılarını açacak
 • Wings For Life, dünyanın 12 farklı noktasında aynı anda başlayacak 
 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bursa turizm heyetiyle İstanbul’da bir araya geldi
 • EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı 23’üncü kez İstanbul’da kapılarını açacak

“Destination Options” Lokalde ofisi bulunan tüm destinasyonlarda size destek veriyor

“Destination Options” Lokalde ofisi bulunan tüm destinasyonlarda size destek veriyor
Destination Options; Türkiye’den MİCE Acentelerine Makedonya’nın Başkenti Üsküp’te  Fam Trip  düzenledi

TURİZMİN SESİ


Destination Options; incoming tur operatörlüğünde yıllarca yapılan çalışmaların, tecrübelerin sonucu olarak 2009 yılında önce İtalya sonrasında Fransa, Makedonyave (Tüm Balkan Destinasyonlarında) Fas, Ürdün ve Türkiye’de kurulmuş olan, sadece seyahat acentelerine hizmet veren tüm ofisleriyle lisanslı turizm belgesine sahip olan, incoming ve lokal tur operatörüdür.

destination-options,-huseyin-kurt-oliva-mice,-isil-ozmen,-ebru-yildirim,-nurcin-yurekli,-ahmet-alakurt,-yucel-tellici,-banu-pacun,-ramazan-kaya-,ece-delen,makedonya,uskup,-ohrid.jpgSEYAHAT ACENTELERİNE SUNDUĞU HİZMETLERİ

(Hotel Rezervasyonları, Şirket Organizasyonları Mice, Yıllık Konaklama Kontraları, Transfer Hizmetleri, Kişiye Özel Seyahat Planlaması, Konsept Turlar: Maç Turu, Sanat Turu,Tarihi Geziler,İnanç Turları,Sağlık Turlar, günübirlik Turlar, Uçaklı Kesin Hareketli Turlar, Uçaksız Günübirlik Turlar, Rehberlik Turları)

destination-options,-huseyin-kurt-oliva-mice,-isil-ozmen,-ebru-yildirim,-nurcin-yurekli,-ahmet-alakurt,-yucel-tellici,-banu-pacun,-ramazan-kaya-,ece-delen,makedonya,uskup,-ohrid-001.jpgAcentelerin müşterilerin profiline yönelik hotel ihtiyaçlarını giderebilmek adına bütçeli ve lüks kalitede hoteller sunan nadir tur operatörüdür.“Destination Options” Böylesi zengin bir kültüre sahip olan Makedonya’yı tanıtmak ve  MİCE acentelerine  Fam Trip  düzenleyerek Kongre, Konaklama ve Gastronomi alanında tanıtım gerçekleştirdi. Türkiye’den Balkanlara seyahat etmenin şüphesiz en güzel yanı aramızdaki 5 asırlık duygusal  bir bağın olmasıyla birlikte Vizesiz seyahat edebilir olması, THY ve PEGASUS Havayollarıyla ise direk uçuşun bulunmasıdır.

destination-options,-huseyin-kurt-oliva-mice,-isil-ozmen,-ebru-yildirim,-nurcin-yurekli,-ahmet-alakurt,-yucel-tellici,-banu-pacun,-ramazan-kaya-,ece-delen,makedonya,uskup,-ohrid-002.jpgİncentive ve MİCE acentelerine sunulan çok büyük oteller ve Kongre salonları bulunuyor. Brezilya, Amerika ve Avrupa’dan çok tercih ediliyor. Gelen acentelere çok özel destinasyon yaratılıyor. “Destination Options” 5 yıldır Balkanlarda hizmet veriyor. Türkiye’den bakıldığında Balkanlar Saraybosna ve Belgrad olarak düşünülüyor. Dünyadan bakınca, Mekedonya olarak görülüyor. Yaz sezonunda Çinli, Hitli ve ABD’li turist görmek mümkün. Türkiye’den ve Dünyadan Acentelere Lokalde Profesyonel hizmet veren “Destination Options” pofesyonel ekibiyle siz acentelerin yanındadır.

destination-options,-huseyin-kurt-oliva-mice,-isil-ozmen,-ebru-yildirim,-nurcin-yurekli,-ahmet-alakurt,-yucel-tellici,-banu-pacun,-ramazan-kaya-,ece-delen,makedonya,uskup,-ohrid-003.jpgDestination Options olarak Makedonya’da İnsentiv ve MİCE acenteleri için anlaşmalarını ve protokolleri  imzalanmış durumda. Makedonya’ya  ilk kez gelen kişiler tarafından çok ilgi çekici bulunuyor. Makedonya 8 Ülkeye açılan bir destinasyon olarak görebilirsiniz Destination Options bu ülkelerde de lokalde  hizmet veriyor. “Destination Options” 10-15 yıldır birbirini tanıyan kişiler tarafından ofisini kurarak başladı. Destinasyonlara “Destination Options” TOUR Opertörü olarak hizmet veriyor. Referanslarla büyüyerek yollarına devam ediyor.

destination-options,-huseyin-kurt-oliva-mice,-isil-ozmen,-ebru-yildirim,-nurcin-yurekli,-ahmet-alakurt,-yucel-tellici,-banu-pacun,-ramazan-kaya-,ece-delen,makedonya,uskup,-ohrid-004.jpg “Destination Options” 2018 yılı için THY ile (Porto, Malaga, Casabilanka, Budapeşte, Saraybosna, Üsküp, Priştine, Paris, Köln, Madrid, Roma, Milanvenedik, Barcelona) 13 Destinasyon için protokol imzalanmış durumda. Dünyadaki  tüm acentelere Lokalde hizmet veren “Destination Options” kalitesinden asla ödün vermiyor. Türkiye’den Acenteleri ağırlayan “Destination Options” yetkilileri Makedonya’da neler yapabileceklerini profesyonel bir Tur operatör tarafından yerinde gösterildi. Makedonya’da  tüm kesimlere hizmet verilen bir destinasyon olarak ön planda olmasının yanında çeşitliliği paylaşıldı.

destination-options,-huseyin-kurt-oliva-mice,-isil-ozmen,-ebru-yildirim,-nurcin-yurekli,-ahmet-alakurt,-yucel-tellici,-banu-pacun,-ramazan-kaya-,ece-delen,makedonya,uskup,-ohrid-005.jpgÜsküp Havalimanından hareketle 6 dil bilen Türk konuklarla Türkçe konuşan Seyhan Selim anlatımıyla, Ohrid’e hareket edildi. OHRİDin anlamı bildiğimiz OH ve RİD ise yokuş anlamına geliyor. Yani OH YOKUŞ anlamına geliyor. Makedonya’nın en popüler tatil beldesi olan Ohrid, Üsküp’ten yaklaşık 2,5 saat kadar uzaklıkta, güneyde, Ohrid Gölü’nün hemen kıyısında bulunuyor. Makedonya komşu ülkeleri Kuzeyde Sırbistan,Kosava Doğuda Bulgaristan,Batıda Yunanistanve Arnavutluk bulunuyor. Ülke nüfusunun yarısından çoğu Üsküp’te yaşam sürüyor. Makedonya’nın diğer şehirleri ise Bitola(Manastır), Kumonova, Pirlepe,Kalkandelen, Köprülü,İştip,Ohri,Gostivar, Ustrumca, Kırçova, Kavadartsi, Koçana’dır. Bu şehirler kendilerine özgü misafirperverlikleri vardır.

destination-options,-huseyin-kurt-oliva-mice,-isil-ozmen,-ebru-yildirim,-nurcin-yurekli,-ahmet-alakurt,-yucel-tellici,-banu-pacun,-ramazan-kaya-,ece-delen,makedonya,uskup,-ohrid-006.jpgHareket halindeyken Rehberimiz bizi bilgilendiriyor sorularımıza cevap veriyor.  Yugoslavya 6 ülkenin bağımsızlık ilan etmesiyle bölünmüş. Slovanya, Makedonya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Karadağ ve Sırbistan Yugoslavya’dan bağımsızlığını ilan ederek ayrılmış. Makedonya’nın bağımsızlığını ilk tanıyan ülke Türkiye olmuş. Makedonya 1395’dan 1912’ye kadar Osmanlı İmparatorluğu kontrolünde bulunduğundan kendimizi Türkiye’nin illerinden birinde hissetmek mümkün. Önce Balkanların yerel halkı Brygianlar varmış. Sonra Antik Yunan, sonra Roma (Bizans), sonra Osmanlı, 1. ve 2. Dünya savaşları, sonra Yugoslavya ve nihayet 1991’de bugünkü bağımsız Makedonya kurulmuş. Makedonya ayrıyeten hiç savaşmadan ülke olma özelliği ile biliniyor. Makedonya’da Lisan Makedonca Para birimi ise Denardır.  (2017) Makedonya ile Türkiye arasındaki saat farkı 2 saattir. Makedonya’da Arnavutça, Sırpça, Ulahça, Boşnakça, Romanca ve Türkçe dili kullanılıyor. Makedonya’nın Türk vatandaşlarından vize istememesi ve Türkiye’den daha ekonomik olmasıyla birlikte artan Türk turist sayısı, çarşı esnafını sevindiriyor. Hemen hemen her köşesinde Türkçe bilen, Türkiye’de akrabası bulunan birilerine rastlamak mümkün. Makedonya’da Paranızın karşılığında aldığınız hizmetten son derece memnun kalacaksınız. Üsküp’te harika bir dizayn Otelde kalmak ile aynı muhteşemlikte bir otel, İstanbul’da çok daha  pahalı  olduğunu göreceksiniz. Makedonya’da  yaşam daha ucuz demek anlamına gelmesin ama lüks hizmeti Türkiye’den çok altına satın almak mümkün oluyor. Mesela Konaklamak için Üsküp Park Hotel görülmeye değer. 4 ve 5 yıldızlı oteller oldukça fazla. Zincir Oteller yerlerini almışlar.   Makedonya’da Euro, Dolar, Kredi Kartı ve Türk Lirası geçmektedir. 2002 yılında yapılan nüfus sayımı ile 2 milyon kişi yaşadığı tespit edilmiş. Günümüze döndüğümüzde yarı yarıya göç vermiş bir ülke olarak gözüküyor. Üsküp’den Avrupa’ya, Manastır Bölgesinden Avusturalya’ya, Ohrid’den İsveç’e göç ediyorlar.  Makedonlar Turizm, Tarım ve Hayvancılıkla geçiniyor. Üzümü bol olduğundan şarapları da çok meşhurdur. Aynı zamanda 40 derece Sarı Rakısıyla da ün yapmış durumda.

destination-options,-huseyin-kurt-oliva-mice,-isil-ozmen,-ebru-yildirim,-nurcin-yurekli,-ahmet-alakurt,-yucel-tellici,-banu-pacun,-ramazan-kaya-,ece-delen,makedonya,uskup,-ohrid-007.jpg2,5 saat sonra Ohrid merkezinde  göl kenarında alınan öğle yemeği sonrasında, Ohrid çarşısı, Safranbolu evlerini anımsatan mimarisi, Eski Osmanlı evleri ve aynı zamanda Elveda Rumeli dizisinin çekildiği evi,  Ohrid Camii, Aya sofya Kilisesi gezildi. Ohrid gölü’nden çıkarılan incilerin satıldığı dükkanda inci alış verişi yapılırken Ohrid’in  güzellikleri keşfedildi. Akşam yemeği yerel bir restoranda bölgesel lezzetler eşliğinde Makedon gecesi düzenlenerek gerçekleşti.

destination-options,-huseyin-kurt-oliva-mice,-isil-ozmen,-ebru-yildirim,-nurcin-yurekli,-ahmet-alakurt,-yucel-tellici,-banu-pacun,-ramazan-kaya-,ece-delen,makedonya,uskup,-ohrid-008.jpgTürkiye’den gelen Acenteler Makedon Kültürünü tanıma fırsatı buldular. Ohrid’den Üsküp’ü tanımak kültürü yerinde görmek adına  doğru geri dönüş yoluna geçildi. Üsküp merkezde Taş sokakları, Tarihi Binaları, Türk Çarşısı, Kuyumcular sokağı, Mustafa Paşa Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kurşunlu Han, Kapan Han, Davut Paşa Külliyesi, Vardar Nehri Üzerinde Fatih Sultan tarafından bitirilen Taş Köprü, Üsküp Meydanındaki heybetli heykeller ( Büyük İskender Heykeli, Tcar Samuel Heykeli, Rahibe Teresa Anıtı çok sayıda anıt ve Heykel bulunuyor.  Dünyanın sayılı çarşıları içinde en büyüğü İstanbul Kapalıçarşı bulunurken sırasıyla, İkinci olarak Üsküp Çarşısı, Bursa Çarşısı, Antalya Çarşısı ve Bağdat çarşısı devam ediyor. Yazın Ohrid 20 derece sıcaklıkta. Yazın ekim ayına kadar tatil yapma imkanı var. Kışın şehirde 50 cm kar olurken yüksek kesimlerde ise 2 mt ‘yi buluyor.

destination-options,-huseyin-kurt-oliva-mice,-isil-ozmen,-ebru-yildirim,-nurcin-yurekli,-ahmet-alakurt,-yucel-tellici,-banu-pacun,-ramazan-kaya-,ece-delen,makedonya,uskup,-ohrid-009.jpgMakedonya devletinin yürüttüğü Skopje 2014 adlı proje ile, şehir yeniden yaratılarak turistik açıdan geliştirilerek Turizme kazandırılmış bulunuyor. Makedonya’nın başkenti Üsküp sonuçta insanı sıradanlığın dışındaki duruşuyla şaşırtmayı becerebiliyor. Üsküp Meydanı çevresinde çok fazla heykel bulunuyor. Bu nedenle Üsküp, Heykeller Şehri olarak da anılıyor. Kentin simgesi olan 13 kemerli Taş Köprü ve köprünün bağlandığı Üsküp Meydanı şehrin kalbi olarak görülüyor. 18,500 metrekarelik Makedonya Meydanına dikilen çok sayıdaki heykeller dikkat çekici. Makedonya’nın kuruluşunun anısına Floransa’da yapılmış Atlı Savaşçı Heykeli  meydanın göbeğinde heybetli duruşuyla ziyaretçilerin dikkatini çekiyor.

destination-options,-huseyin-kurt-oliva-mice,-isil-ozmen,-ebru-yildirim,-nurcin-yurekli,-ahmet-alakurt,-yucel-tellici,-banu-pacun,-ramazan-kaya-,ece-delen,makedonya,uskup,-ohrid-010.jpgMakedonya’nın başkenti Üsküp, Vardar Nehri’nin iki kıyısına kurulmuş bir şehir. Makedon dilinde Skopje olarak adlandırılan şehir, tarihi ve kültürel özellikleri ile yabancılık hissetmediğimiz bir ülke. 1392’de Osmanlı topraklarına katılan şehir, 500 yıldan fazla bir süre Osmanlı egemenliğinde kalmış. Şehrin bir yakasında Arnavutlar ve Müslümanlar yaşarken, diğer tarafta Ortodoks Hıristiyanlar yaşıyor. Bu nedenle şehrin Eski Türk Çarşısı bölümünde çok sayıda Osmanlı eserine rastlamak mümkün. Muhafazakâr kesimlere de rahatlıkla hizmet veren destinasyonlar bulunmaktadır. Makedonya’da %34 Müslüman  % 66 Makedon Ortadoks Hristiyan bulunuyor.  1300 Makedon Ortadoks Hristiyan,  78 bin Müslüman, 510 bin Arnavut, 23 bin Boşnak, 56 bin Rum ve Çingene mahallesinde yaşayan nüfus bulunuyor. Makedonya’ya Türkiye’den gelenler için eğlenceyi yaşayabilecekleri bir destinasyon olarak görebilirler. Eğlence arayan gruplara geldiğinizde gece hayatı çok hızlı akıp gidiyor. Üsküp’e gelenler tarafından gazinolar ve işlek cadde üzerindeki barlar kafeler tercih ediliyor. Makedonya’nın Tarih ve Kültür zenginliği var. Makedonya tarihi balkan tarihidir. Balkan tarihi ise Makedonya tarihidir. Türkiye’den TİKA tarafından Osmanlı eserleri restore edilerek Hamamlar galeriye çevrildi sanat eseri haline geldi. Makedonya AB ülkelerine yakın olsa da AB ‘ye girmek istemiyor. Kendi kendilerini yönetmek istiyorlar. Makedonya’da ayrıca  Türk şirketlerini görmek mümkün. Acıbadem Hastanesi, LIW Hospital , Cevahir Holding, TAV ,Tikveşli,Sütaş ve Koç Holding bünyesindeki Ramstore bulunuyor.

Burnumuzun dibindeki tatlı Balkan kaçamağı Makedonya için size, zaman kaybettirmeden Makedonya’nın en güzel gezilecek yerlerine götüren Telefon ve adresleri veriyoruz.

destination-options,-huseyin-kurt-oliva-mice,-isil-ozmen,-ebru-yildirim,-nurcin-yurekli,-ahmet-alakurt,-yucel-tellici,-banu-pacun,-ramazan-kaya-,ece-delen,makedonya,uskup,-ohrid-011.jpg

“Destination Options” Kurucu Ortağı Ece DELEN ve Yönetici Ortak Ramazan Kaya  sizlere her zaman hizmet için hazır bulunuyorlar.

Destination Options “Yönetim Kadrosu”aşağıdaki isimlerden oluşuyor.

Ece Delen-  Kurucu Ortak
Ramazan Kaya - Yönetici Ortak
M.Cristina Neri - Yönetim Kurulu Üyesi
Goce Robev-  Yönetim Kurulu Üyesi

Hossam Magayreh- Yönetim Kurulu Üyesi
Jeremy Biolay-  Yönetim Kurulu Üyesi  

Bizlere ulaşmak isterseniz iletişim adreslerimiz

CALL Center +90 212 695 00 48

e-mail info@destinationoptions.com

WEB:  https://destinationoptions.com/ 

TÜRKİYE’den GELEN ACENTELERİN MAKEDONYA İZLENİMLERİNİ  SİZLERE SUNUYORUZ

Hüseyin Kurt/ Oliva MICE Kurucu Ortak Uluslararası MICE Derneği 2. Başkan

Makedonya Kültür, tarih, doğa, gastronomi, kayak turizmlerinin dışında MICE segmenti içinde kullanılabilecek bir destinasyon. Vize istenmemesi, THY ve Pegasus gibi havayollarının uçması, uçuş süresinin kısa oluşu, kültürel ve tarihi yakınlık gibi bir çok faktör biz MICE’çılar için olası alternatiflerden biri haline geliyor. Özellikle son zamanlarda artan otel yatırımları, zincir otellerinde destinasyona girişi bu destinasyonun önümüzdeki dönemde daha da konuşulacağını göstermektedir. Yapılacak olası MICE organizasyonu kültür turu, takım aktiviteleri ve lokal gala alternatifi ile birleştirilebilir. Bizde 15-17 Aralık tarihleri arasında 6 ülkede yerel hizmet veren Destination Options markası ile deneyimleme fırsatı yakaladık. Müthiş keyifli ve verimli geçen bu organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkürler

Işıl Özmen/ Uluslararası Mice Derneği üyesi - Mice Profesyoneli

Destination Options tarafından 15-17 Aralık da gerçekleşen Makedonya fam trip ile ilgili güncel otel restaurant ve kültürel bilgilerle donandığımız hem görsel hem de aktivite olarak çok keyifli vakit geçirip müşteri potansiyelimize uygun organizasyonları farklı bütçe seçenekleri ve vizesiz olma özelliği ile uygun bütçeli gerçekleştirebileceğimiz bir destinasyonu gördük. Değerli Destination Options Tur Operatörümüz , bizleri müthiş bir ev sahipliği ile ağırladınız. Kendimi ve gruplarımı güvenle emanet edebileceğim bir acente ve keyifle kullanabileceğim bir lokasyonu sayenizde yaşayarak öğrendim. Tekrar tekrar tesekkürler.. Güzel ve başarılı organizasyonları birlikte yapmak dileği ile.. Sevgimle…

CafeTur Mice Proje sorumlusu - Ebru YILDIRIM..

Destination Options tarafindan organize edilen Makedonya fam trip sonunda Balkanlarda müsterilerimize unutulmaz ve kusursuz bir seyahat sunmaya hazırız.

Nurçin Yürekli Humanitas Satış ve İş Geliştirme Müdürü

15-17 Aralık tarihlerinde Destination Options Tur Operatörü firmasının organize ettiği Makedonya fam trip Organizasyonunda kültürel ve tarihsel yakınlık hissettiğimiz bir destinasyonu deneyimleme fırsatı yakaladık. Üsküp, Ohrid, Struga şehirlerini görürken misafirlerimize sunacağımız otelleri, Restaurant ve olası alternatifleri gördük. Bu kıymetli organizasyonda emeği geçen tüm firma yetkililerine çok teşekkürler…

Ahmet Alakurt / Dream On Event

Makedonya, Binlerce yıllık Tarihi, doğa ve kültürü bir arada bulabileceğiniz harika bir destinasyon. Ayni zamanda Yeni otelleri, lezzetli yemekler sunan restoranları, kültür ve doğa turizmi ile Mice sektörü icin de sayısız alternatifler sunuyor. Ancak grubunuz için en iyi konaklama seçeneklerini ve lojistik hizmetleri alabileceğiniz lokal bir acenteye ihtiyacınız olacak. Tam burada devreye destination options giriyor. Havalimanında sizi "vatanınıza hoş geldiniz" diye karşılayan, güler yüz ve konukseverliği ile sizleri evinizde hissettiren harika bir ekip kurmuş destination options. Vizesiz seyahat, TL ile alışveriş imkânı, kayak merkezleri, müthiş yemekler, THY ve Pegasus havayollarının direkt uçuşları, sizlere cazibe ve kolaylık sağlıyor. Bizleri misafir eden, bir dediğimizi iki etmeyen Destination Opsions'a, emeği gecen herkese teşekkür ederiz. Biz hayran kaldık, Sizlere de deneyimlemenizi tavsiye ediyoruz.

Yücel Tellici /Seyyahlar grubu

Çok merak ettiğimiz balkanlara giriş niteliğinde geldiğimiz Makedonya fam trip gezisi, çok zarif ve  detaylı  verdiler. Daha önce de defalarca grubumuza destek veren destination options ile yeni birçok balkan rotası oluşturacağız. Emeği geçen tüm ekibe sonsuz teşekkürler.

Banu PACUN/ Globe Iletisim

Daha önce görmediğim bir ülkeyi, yine daha önce hiç çalışmadığım bir DMC olan Destinations Options ile tanıma fırsatını yakaladım bu hafta sonu. Benim için her şeyden önce önemli olan, misafirlerimizi yurt dişında emanet ettiğimiz iş ortağımızın samimiyeti, güler yüzlülüğü ve çalışkanlığı. Destination Options'in bu konudaki yaklaşımları gerçekten çok çok  iyiydi. Harika ev sahipliği için bütün yeni dostlarımıza tekrar tekrar teşekkürler. En kısa zamanda yeniden görüşebilmek dileğiyle,

destination-options,-huseyin-kurt-oliva-mice,-isil-ozmen,-ebru-yildirim,-nurcin-yurekli,-ahmet-alakurt,-yucel-tellici,-banu-pacun,-ramazan-kaya-,ece-delen,makedonya,uskup,-ohrid,6.jpgDeğerli Acentelerimiz gelişiniz düşünceleriniz referansınız bizim için çok kıymetli. Siz değerli acentelerimizin lokalde her zaman hizmetinizdeyiz. Geldiğiniz için tekrardan çok teşekkür eder ; 2018 de işbirliğimizin başlamasını ve artarak devamını temenni ederiz .

Saygı ve Sevgilerimizle

Destination Options

Ece Delen & Ramazan Kaya

 

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 216 481 51 21