• BIST 10491.97
 • Altın 2415.648
 • Dolar 32.5521
 • Euro 34.9327
 • İzmir 38 °C
 • İstanbul 33 °C
 • Antalya 31 °C
 • Ankara 33 °C
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mayıs 2024 sayısı çıktı
 • Turizmin Sesi Dergimizin Nisan 2024 62'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mart 2024 61'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mayıs 2024 sayısı çıktı
 • Turizmin Sesi Dergimizin Nisan 2024 62'nci Sayısı Yayında 
 • Turizmin Sesi Dergimizin Mart 2024 61'nci Sayısı Yayında 

CUMHUR VALİM, YOLUN AÇIK OLSUN TANITMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜN HAYIRLI OLSUN

CUMHUR VALİM, YOLUN AÇIK OLSUN TANITMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜN HAYIRLI OLSUN
Başarılı çalışmalarıyla taktir toplayan, turizmcilerin 'Cumhur Valisi' Cumhur Güven Taşbaşı, Ankara'daki yeni görevine özel bir partiyle uğurlandı.

Bora Özgen-Turizmin Sesi


Tanıtma Genel Müdürü Taşbaşı, hem turizm hem de bürokrasi dünyasından seçkin davetlilerin katıldığı organizasyonda duygu dolu anlar yaşadı

Yıllardır İstanbul turizmine yaptığı olumlu katkılarıyla turizmcilerin gönlünü fetheden Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı, Ankara'daki yeni görevine çok özel bir partiyle uğurlandı. Tanıtma Genel Müdürlüğü'ne getirilen Taşbaşı için yapılan organizasyon, Beşiktaş'taki vapur iskelesinde gerçekleşti.

Organizasyon için özel bir komite kuruldu. Bu komite, çalışmaları bir hafta boyunca titizlikle yürüttü.

BARKOVİZYON GÖSTERİSİ SUNULDU

Gecede Taşbaşı'nın İstanbul'daki görevi boyunca yürüttüğü çalışmaları anlatan bir barkovizyon gösterisi sunuldu. Turizmciler adına konuşan Skal Başkanı Kemal Özyiğit, Taşbaşı'nın İstanbul turizmine yaptığı olumlu katkılara değindi ve kendilerine teşekkür etti.

SKAL BAŞKANI KEMAL ÖZYİĞİT GECENİN PERDESİNİ ARALADI

Öncelikle,bu geceyi hazırlayan organizasyon komitesi adına hepinize hoşgeldiniz demek istiyorum.

Bildiğiniz gibi,sevgili vali yardımcımız Sayın Cumhur Güven Taşbaşı'nı turizm tanıtma genel müdürü olarak Ankara'ya uğurluyoruz.Bu gece ,İstanbul Turizmcileri olarak Sevgili Cumhur Valimizi hem yeni görevi için Ankara'ya uğurluyoruz,hem de Turizm Tanıtma Genel Müdürümüz olarak tüm turizmciler adına kendilerine Türk Turizmine hoşgeldiniz,yeni göreviniz hayırlı olsun diyoruz.

Organizasyon komitemiz,bu gecenin resmiyetten uzak samimi bir ortamda kutlanması için,protokolsüz,bol eğlenceli bir İstanbul gecesi olmasını arzu etti.Bu nedenle,İstanbul'daki tüm turizmcilerin bu akşamki duygularını mikrofondan iletmek görevi de bana verildi.

İstanbul olağanüstü bir dönem yaşamıştı,ama bunun,her zaman olduğu gibi ancak "DURDURUN DÜNYAYI İNECEK VAR!"dendiğinde,yani "CUMHUR VALİ GİDERKEN"farkına varıldı.

Geriye dönüp bakma anı geldiğinde, "KISA ZAMANDA UZUN BİR ZAMAN YAŞANDIĞININ" ender örneklerden birinin "CUMHUR VALİ" olduğunun farkına vardı,İstanbul'a gönül vermiş olanlar.

Hep böyle zamanların davranışı değil midir?Anılar bir sinema şeridi hızında belleğimizde tekrar canlanır,işte yine öyle oluyor:

"TURİZM PLATFORMLARI" "NATO TOPLANTISI" "TALİMHANE"

"UNESCO DÜNYA KÜLTÜREL MİRAS LİSTESİ KRİZİ" ve "2010 AVRUPA KÜLTÜR BAŞKENTİ"

Bunlar ilk akla gelenlerdi,ama daha irili ufaklı nice olay listelenmeye devam ediyor...

Bu olayların tümündeki anı resimlerinde hep yer alan "Cumhur Vali" ,adı üstünde üst rütbeli bir kamu görevlisi.

Alışılmışın dışında,her zaman katılımcı,her zaman içten ve her zaman güleryüzlü.

Bulunduğu topluluklarda genellikle en yetkili resmi kiş idi,ama her zaman birlikte düşünüldüğünün ve birlikte davranıldığının vurgusunu yapıyordu.

O anlarda onunla birlikte olanlar şimdi daha iyi değerlendirebiliyorlar "OLAĞANIN OLAĞANÜSTÜLÜĞÜNÜ" hele hele "KAMU OLDUĞUNUN" hatırlatılması olan "GETİR KARDEŞİM YAZINI BEN İMZALARIM!" deyişleri herhalde kolay kolay unutulmayacaktır.

"Cumhur Vali" ,bu tarzı ile "İstanbul Turizminin" yinelenen "YÜKSELİŞ DÖNEMLERİNDEN" biri için uğraş verenlerle birlikte oldu.

İkibinli yılların başlarında çeşitli olayların etkisi ile "DİP" yapan İstanbul Turizminin,kendi külleri üstünde yükselişinde,kamu cephesinde yer alanlardan biridir o.

"CUMHUR VALİ" ,

İstanbul Turizm Camiası sizi kolay kolay unutmayacaktır.

Sözümüze başlarken "Olağanüstü" sözcüklerini kullanmıştık.Aslında "CUMHUR GÜVEN TAŞBAŞI" ile İstanbul bir rüya izlemiştir. Rüyaların bazıları hatırlanır ve anlatılır.

Rüyaları dinleyenlerin veya izleyenlerin "SABAH NİYETİNE,HAYIRLAR OLSUN"demeleri de adetlerimizdendir.

Bizler hayırlamalara devam edelim,

"CUMHUR VALİMİZ" YOLUN AÇIK OLSUN! "TANITMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜN"Ulusumuza bereketli gelsin!..

Değerli Konuklar ,Sevgili Cumhur Valimiz için bu gece hissedilenleri duyurmaya çalıştım sizlere.

Ve,şimdi alkışlarınızla kendilerini barkovizyonda arkadaşlarımızın hazırladığı bir zaman tünelinde gezintiye davet ediyoruz.


"CUMHUR VALİ, ALIŞILAGELMİŞİN DIŞINDAYDI"

Bunlar ilk akla gelenlerdi. Ama daha irili ufaklı nice olay listelenmeye devam ediyor. Bu olayların tümündeki anı resimlerinde hep yer alan "Cumhur Vali" Adı üstünde üst rütbeli bir kamu görevlisi...

Alışılmışın dışında... Her zaman katılımcı, her zaman içten ve her zaman güleryüzlü...

"GETİR KARDEŞİM, BEN İMZALARIM"

Bulunduğu topluluklarda genellikle en yetkili resmi kişi idi. Ama her zaman birlikte düşünüldüğünün ve birlikte davranıldığının vurgusunu yapıyordu. O anlarda onunla birlikte olanlar şimdi daha iyi değerlendirebiliyorlar. "Getir kardeşim ben imzalarım" deyişleri herhalde kolay kolay unutulmayacaktır.

"Cumhur Vali" bu tarzı ile "İstanbul turizminin" yinelenen "yükseliş dönemlerinden" biri için uğraş verenlerle birlikte oldu.

YOLUNUZ AÇIK OLSUN

"Cumhur Vali" İstanbul turizm camiası sizi kolay unutmayacaktır.

Sözümüze başlarken "olağanüstü" sözcüklerini kullanmıştık. Aslında Cumhur Güven Taşbaşı ile İstanbul bir rüya izlemiştir. Rüyaların bazıları hatırlanır ve anlatılır. Rüyaları dinleyenlerin ve izleyenlerin "Sabah niyetini, hayırlar olsun" demeleri de adetlerimizdendir. bizler hayırlamalara devam edelim. "Cumhur vali" yolunuz açık olsun. "Tanıtma Genel Müdürlüğün" ulusumuza bereketli gelsin."

Barkovizyon gösterisi ve konuşmaların ardından geceye ailesiyle birlikte katılan Taşbaşı'nın çok duygulandığı görüldü.

SKAL Başkanı Kemal Özyiğit ilk olarak Taşbaşı'nı kutladı.Kemal Özyiğit, Taşbaşı'na İstanbul Skal adına gümüş bir tabak armağan etti.Cumhur Güven Taşbaşı geceyi düzenleyenlere teşekkür ettikten sonra "gecenin anlamına uygun olarak sivil bir konuşma yapayım" diyerek “Bütün yapılanıların hep birlikte yaptık. Farklı insanlar farkı yaratır ve başarıları getirir. Hepiniz çok farklısınız.

Kapım hepinize açık. İstanbul"suz Türkiye"nin tanıtımı olmaz. İstanbul"da ticaret adamı gibi görev yaptım. Ankara"ya gideli beş gün oldu bürokrası içinde boğuldum”şeklinde konuştu.Ben Ankara'ya gidiyorum ama eşim ailem İstanbul'da kalıyor Taşbaşı ailesi İstanbulda hep yanınızda ben bir yare gitmiyorum içinizdeyim sadece görev değiştirdim dedi.


ULUSOY: CUMHUR CUMHURİYETİ, GÜVEN GÜVENLİ OLUŞUNU TAŞBAŞI İSE ONA DİKKATT DEDİ

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Barkovizyon gösterisi sırasında oldukça duygulanan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy da, kürsüye çıktığında Taşbaşı'nı çok özleyeceklerini ifade etti.

Ulusoy, "Cumhur Cumhuriyeti, Güven güveni temsil ediyor. Taşbaşı... Bundan korkun işte" diyerek espri yaptı.


BÜROKRASİ KORKUSUNU UNUTTUK

TUROB Başkanı Timur Bayındır ise konuşması sırasında "Cumhur" derken "Cumhurbaşkanı" deyince sözleri "Allah söyletiyor" denilerek alkışlandı.
Bayındır, "Cumhur Güven Taşbaşı önce insan sonra bürokrattır. İstanbul Valiliği'nin kapalı kapıları onunla açılmıştır. Bürokrası korkusunu unuttuk. Valilik onunla dostluk merkezi oldu" dedi.

Bayındır, Taşbaşı"na TUROB adına seramik bir pano armağan etti

Cumhur Güven Taşbaşı "kankam" diyerek İstanbul Büyükşehir belediyesi Turizm Atölyesi Başkanı Tülin Ersöz"ü sahneye çağırdı.

Tülin Ersoz, Taşbaşı ile büyük projelere imza attıklarını ve iyi bir çalışma sergilediklerini söyledi

ÖZBİ Başkanı Hasan Gülkaynak, Taşbaşı'na büyük seramik bir pano armağan etti.
Turizminsesi Fotoğraf editörü Halil Tuncer, kendi çektiği bir İstanbul manzarası fotoğrafını Taşbaş'ına armağan etti


BEŞİKTAŞ İSKELESİ PANAYIR GİBİ

İskeledeki parti, tam anlamıyla panayır havasındaydı. Kokoreçler, balık ekmekler, köfteler yenildi; lokmalar döktürüldü. Gecede davetliler, geç saatlere kadar eğlenme imkanı buldu.

TUROB TAM KADRO CUMHUR GÜVEN TAŞBAŞI'NIN YANINDAYDI

TUROB gövde gösterisi yaptı tam kadro Cumhur güven Taşbaşı'nın yanındaydı

Turizmin Sesi Halkla ilişkiler Müdürü Ayşula Özgen, Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı ve Turizmin Sesi Haber Müdürü Derya Duysak ile

Tanıtma Genel Müdürü Taşbaşı İstanbul'a gönül veren dostlarıyla beraber

Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı dostlarıyla

Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı ve Kankası Dostlarıyla

Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı

Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı

Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı

Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı ve Gülnur Özalp

Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı ve TurizminSesi.com sahibi Bora Özgen İle

Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı ve Özyiğit ailesi

İstanbul Büyükşehir belediyesi Turizm Atölyesi Başkanı Tülin Ersöz ve dostları

Tülin Ersöz, Turob'un kızları bundan sonra benim meleklerim herkes duysun dedi

Boyut yayın grubu, Cumhur bey yeni göreviniz hayırlı olsun  diyerek anı fotoğrafı çektirdi

Turizmin Sesi Halkla ilişkiler Müdürü Ayşula Özgen, TÜRSAB BAŞKANI BAŞARAN ULUSOY  ve Turizmin Sesi Haber Müdürü Derya Duysak ile beraber. Derya Duysak ve Ayşula Özgen, Başkanım sektörde yeriniz tartışılmaz bıraktığınız eserleriniz unutulmayacak son olarak müze kart uygulaması halkımız arasında  tarih kültürünü arttırdı.Türkiye Turizmine katkılarınızdan dolayı Turizmin Sesi ekibi olarak size teşşekür ediyoruz

Tülin Ersöz Ayşula Özgen'e  benim meleğim dedi

Turizmin Sesi Ayşula Özgen,Turizm Atölyesi Başkanı Tülin Ersöz ve Turizmin Sesi Haber Müdürü Derya Duysak

Vali ve Turizm Atölyesi Başkanı Tülin Ersöz

İstanbul Skal As Başkanı Vedat Bayrak,Faruk Pekin,Nurdan Üstman veTÜRSAB Başkanı Başaran Ulsoy

Plan Tour Hüseyin Kurtoğulları.Nurdan Üstman ve Asya BYK başkanı Nezih Üçkardeşler

Cumhur Güven Taşbaşı, Erhan senin Restaurant sosyete mekanı olmuş yurt dışından turistleri de ağırlıyormuşsun  hayırlı olsun diyerek karşılıklı iyi niyetlerde bulundular

Turizm Atölyesi Başkanı Tülin Ersöz,Türsab Başkanı Başaran Ulusoy ve Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı

Özyiğit ailesi ve Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı

Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı;Neslihan ve Kemal  Özyiğit

Dedeman Otelleri Genel Müdürü Adnan Hastürk,Turob Genel Sekreteri Levent ve Möwenpick Otelleri Satış Koodinatörü Esra Değirmenci

Turizmin Sesi Haber Müdürü Derya Duysak,ICVB Genel Müdürü Handan Boyce ve Turizmin Sesi Halkla İlişkiler Müdürü Ayşula Özgen

Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı ve İstanbul Skal As Başkanı  Vedat Bayrak

Asya BYK Nezih Üçkardeşler, Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı ve Holiday İNN Otel Genel  Osman Öztürk

Mehmet Zerzele ve Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı

Özsoy Ailesi

TÜRSAB Gülnur Özalp ve Turizmin Sesi Ayşula Özgen

Erhan Çakay ve Levent Erdoğan biri eski diğeri ise yeni Turob Genel Sekreteri ne diyorlar ne anlatıyorlar dersiniz

Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı ve Nadir Güllü

Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı ve İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürü Doç. Ahmet Emre Bilgili

Valilik Basın Müdürü Nazır bey ve Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı


Delano Turizm Vedat Bayrak,Türsab Başkanı Başaran Ulusoy  ve Asya Byk Nezih Üçkardeşler

Timur Bayındır eşi  Maria Bayındır'ı  katıldığı davetlerde elleriyle besliyor

Boğaz havasında balık ekmek Armada Otelinden Ustalar tarafından servis yapıldı

Sahan Restaurant İstanbul'da  Bartın derneği kurmuş gibi hangi şefe sorsanız bartınlı çıkıyor.Çiğ köfte acur ve biber turşusu harikaydı çöp şişe diyecek yok zaten hazırlanışı ile mükemmel..


Promotion General Manager  Taşbaşı  dwelled emotive moments during the organisation participated in by elite attendants from both tourism and bureaucracy field.

Governor Asistant Cumhur Güven Taşbaşı who has been contenting the tourism investors through his positive contributions  to Istanbul's tourism, is off to his new appoint in Ankara with a special party. The organisation prepared for Taşbaşı who is presently appointed to the Promotion Directorate was held in Beşiktaş Steamboat Port.

A special committee was called for the organisation. The committee painstakingly made the go of the preparation  for a week.

A PROJECTION SHOW EXHIBITED

A projection show related to the works of Taşbaşı which he caried on during his appoint in Istanbul was exhibited. Skal chairman Kemal Özyiğit talking in the name of tourism investors spoke to Taşbaşı's positive assistance to tourism and thanked him.

SKAL CHAIRMAN KEMAL OZYIGIT OPENED THE NIGHT

First of all, i would like to thank everybody in the name of the organisation committee.

As you know, we are bidding reverend Governor Asistant Cumhur Güven Taşbaşı to Ankara for his new appointment. Also, we would like to wellcome him to Turkish Tourism in the name of all tourism investors and congratulate his new duty.

The Organisation Committee devised a sincere Istanbul night without protocol and conventionality.

And i am assigned to voice the attitude of all tourism investors in Istanbul.

Istanbul has experienced an exceptional period, yet realised it when “Governor Cumhur is gone.”

When it was time to look back, Istanbul lovers understood that “Governor Cumhur “ was an example to the decades lived all in one fine moment.

Isn't it the nature of such times? Memories stream through our minds at the speed of film strips. Here it is again;

“TOURISM PLATFORMS” “NATO ASSEMBLY” “TALIMHANE”

“CRISIS OF UNESCO WORLD CULTUREL INHERITANCE LIST” “2010 EUROPEAN CAPITAL OF CULTURE”

These were first to remember, more and more events are still being projected…

“Governor Cumhur “ ,seen in each slide, is a high ranked public man.

Extraordinarily subscriber, always sincere and always merry.

He generally had the highest rank in occasions he attended but he emphasised that it was a co-operation.

Those who were there with him during these moments can understand his “ORDINARY EXTRAORDINARINESS”. Especially these words of his will not ever be forgotten : “ BRING IT TO ME BRO, I WILL SIGN IT”

“Governor Cumhur” sided with those who worked at the “RISE” of  “Istanbul Tourism”.

He is one of those participated in the public front through the rise of Istanbul's Tourism upon it's own ashes, which was totally exhausted in the beginning of this century.

“GOVERNOR CUMHUR” ,

Istanbul Tourism body will not forget you.

I called him as an “extraordinary” man but actually “CUMHUR GUVEN TASBASI” is a man who made Istanbul have a dream. And some of the dreams can be remembered and told.

It is a tradition that somebody who listens one anothers dream should interpret it favorably.

We go on regarding as auspicious;

BON VOYAGE “GOVERNOR CUMHUR” may your NEW APPOINTMENT bring increase!..

Dear guests, i tried to voice the general feeling to our Dear Governor Cumhur.

And now, lets watch this projection through time tunnel.

“GOVERNOR CUMHUR WAS OUT OF ORDINARY”

WE FORGOT THE BUREAUCRACY FEAR

When TUROB Chairman Timur Bayındır falsely said President(Cumhurbaşkanı) instead Cumhur, the audience cheered saying it was a sign!.. Bayındır said; “Taşbaşı is firstly human, secondly bureaucrat.The tightly closed doors of Istanbul Office are opened by him. We forgot the bureaucracy fear. The Governor Office came a friendship Office by him.”

“…YOU MUST FEAR THIS”

On the platform TURSAB Chairman Başaran Ulusoy, touched by the projection, stated that they will miss Taşbaşı. Ulusoy joked; “Cumhur(the public) sembolizes Republic, Güven(trust) sembolizes trust. What about Taşbaşı(headrock)?… You must fear this”

SPEECH OF GOVERNOR CUMHUR

After thanking the organisators, Taşbaşı said; “ Let me give a civilian speech” and went on; “It was all a cooperation. Different people make difference and bring the success. You are all different. I am always open door to you. Turkey cannot be promoted without Istanbul. I worked like a trademan here but it's only five days since i am appointed and i'm drowned in bureaucracy… I am off to Ankara but my wife and familya are still here. Taşbaşı's are in Istanbul with you, i just changed rank.”

Çevirmen;Sema Nur Ketenci

 • Yorumlar 5
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  ÇOK OKUNANLAR
  Tüm Hakları Saklıdır © 27 Şubat 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : +90 216 481 51 21