• BIST 2.014,21
  • Altın 785.58904
  • Dolar 13.3924
  • Euro 15.1592
  • İzmir 7 °C
  • İstanbul 8 °C
  • Antalya 1 °C
  • Ankara -10 °C
  • Turizmin Sesi Dergimizin Ocak 2022 35'nci Sayısı Yayında 
  • Turizmin Sesi Dergimizin Aralık 2021  34'nci Sayısı Yayında 
  • Turizmin Sesi Dergimizin Kasım 2021  33'ncü Sayısı Yayında
  • Turizmin Sesi Dergimizin Ocak 2022 35'nci Sayısı Yayında 
  • Turizmin Sesi Dergimizin Aralık 2021  34'nci Sayısı Yayında 
  • Turizmin Sesi Dergimizin Kasım 2021  33'ncü Sayısı Yayında

21.Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali ödülleri verildi

21.Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali ödülleri verildi
21.Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivalinde 2021 ödülleri sahiplerini buldu

TURİZMİN SESİ


21.Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali’nde 2021 yılının ödülleri sahiplerini buldu. Festivale katilan isimlar arasinda Selçuk Yöntem, Reha Özcan, Senan Kara, Emir Özden, Uluç Bayraktar, Alara Hamamcıoğlu Bayraktar, Reis Çelik, Selin Kavak, Nida Karabol, Serdar Akar, Rena Lusin Bitmez, Yiğit Armutoğlu, Fehmi Yaşar, Bülent Emrah Parlak, Arif Özserin, Doç. Dr. Nurdan Tümbek Tekeoğlu ve Cem Sultan Ungan yer aldi.

FRANKFURT – Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali 21’inci yılında

Frankfurtlu sinemaseverlerle bir araya geldi. 25-30 Ekim 2021 tarihleri arasındaki festivalin ilk 2 gununde gectigimiz yil ertelenen 2020 odulleri sahiplerine takdim edildi. Film gösterimleriyle oyuncu, yonetmen ve yapimcilari izleyicilerle biraraya getiren Frankfurt Turk Filmleri festivali 2021 yilinin kazananlarina takdim edilen ödül töreniyle son buldu.

2021 KAZANANLARI TAM LİSTE

Yaşam Boyu Başarı Ödülü: Halil Ergün ve Suna Yıldızoğlu

Vefa Ödülü: Bilge Olgaç

En iyi Film: 9.75

En iyi Yönetmen: Gölgeler İçinde, Erdem Tepegöz

En iyi Kadın Oyuncu: Bilmemek, Senan Kara

En iyi Erkek Oyuncu: Gölgeler İçinde, Numan Açar

En iyi Görüntü Yönetmeni: Gölgeler İçinde, Hayk Kirakosyan

En iyi Senaryo: 9.75, Uluç Bayraktar ve Damla Serim

En iyi Müzik: Ölü Ekmeği, Reis Çelik

Jüri Özel Ödülü: Bilmemek, Emir Özden

13. Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması - Türkiye birincisi: Majid’den Sevgilerle, Yiğit Armutoğlu

13. Üniversitelerarası Kısa Film Yarışması - Almanya birincisi: Cem Sultan Ungan

2. Belgesel Yarışması Birincisi: Tanrı Göçmen Çocukları Sever mi Anne, Rena Lusin Bitmez

2. Belgesel Yarışması Özel Ödülü: Fatma Kayacı’nın Bilinmeyen Hikayesi, Orhan Tekeoğlu

Kaynak: Haber Kaynağı
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Turizmin Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 216 481 51 21