27 Haziran 2017 Salı  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5032
EURO
3,9191
ALTıN
141,183
HAVA DURUMU
İzmir20 / 36 °C
İstanbul21 / 28 °C
Antalya21 / 35 °C
Ankara17 / 34 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Yunan bayrağına benzeyen Mavi-beyaz' renklere boyanan kaldırımlar.

'Yunan bayrağına benzeyen Mavi-beyaz' renklere boyanan kaldırımlar.
Muğla'nın Milas ilçesinde mavi-beyaza boyanan kaldırım taşları, Yunan bayrağına benzediği gerekçesi ile yeniden değiştirildi.
04 Temmuz 2008 / 14:40
Milas'a bağlı Beçin beldesinin Soğukkuyu semtinde halk ve belediye işbirliğinde 'mavi-beyaz' boyanan kaldırımlar, Yunan bayrağını andırdığını düşüncesi ile tepki gördü. Milas Belediyesi ve Beçin Belediyesi sınırlarının belli olması amacıyla farklı bir renge boyanan tretuar taşları sorun oldu. Tepkiler üzerine tretuar taşlarının rengi belediye ekipleri tarafından 'turuncu' olarak değiştirildi.
Soğukkuyu semtinde kaldırım taşlarındaki değişiklikle ilgili Beçin'i seven gönüllüler tarafından oluşturulan bir internet sitesinde şu açıklamalara yer verildi;
"Beldemiz Soğukkuyu Semti'nin kaldırımlarının boyanması, çiçeklendirilmesi, ağaçlandırılması da gönüllü semt sakinlerinin maddi ve fiziki katkıları ile yapılmıştır. Hatta sulama işleri dahi semt sakinlerinin katkıları ile devam etmektedir. Milas ile Beçin Belediye sınırının birbirinden ayrılması amacıyla taşların renginin farklı olması düşünülmüş ve mavi rengin gözleri ve insanı dinlendirmesi ve hoş gözükmesi düşüncesi ile mavi ve beyaz boyanmaya başlanılmıştır.
Ancak bazı kesimler, tretuar taşlarının rengini Yunan bayrağına benzetince hemen boya rengi değiştirilmiştir. Vatan toprağına sahip çıkmak mı daha önemli, göze hitap eden ancak hiç anlamı yokken Yunan Bayrağına benzetilip değiştirilmesi istenen boyanın rengine takmak mı?"
Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri