26 Haziran 2017 Pazartesi  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5032
EURO
3,9191
ALTıN
140,009
HAVA DURUMU
İzmir20 / 35 °C
İstanbul19 / 30 °C
Antalya21 / 36 °C
Ankara17 / 32 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YABANCILAR GÜRCİSTANI TERKEDİYOR

YABANCILAR GÜRCİSTANI TERKEDİYOR
Halk, Tiflis'in giriş noktalarından mümkün olduğunca uzaklaşarak kent merkezine doğru ilerliyor. Ancak, kent merkezinde şu an itibariyle olağanüstü bir durum gözlenmiyor.
12 Ağustos 2008 / 02:50
Turizmin Sesi-Alibey Şükürov
Yabancılar Gürcistan'ı terkediyor, yerli halk başkent Tiflis'in merkezine doğru ilerliyor

Sokaklardaki araç ve insan sayısı, gecenin karanlığıyla birlikte giderek azalıyor. Bu arada, bu ülkede bulunan Türk vatandaşları, Türkiye'nin Tiflis Büyükelçiliği önünde toplanıyor.

Endişeli olan kimi vatandaşlar, ailelerini uzaklaştırmak üzere Azerbaycan sınırındaki Kırmızı Köprü'ye hareket ediyor, bir kısmı da Gürcistan dan ayrılmak için sabah olmasını bekliyor.

Şu ana dek Kırmızı Köprü sınırından 350 kadar Türk vatandaşının geçiş yaptığı kaydedildi.

Öte yandan Azerbaycan, Gürcistan'dan tahliye olabilmeleri için geçici olarak Türk vatandaşlarına vize uygulamasını kaldırdı. Gürcistan'da, yaklaşık 3 bin 500 Türk vatandaşının bulunduğu, ancak yaz tatili nedeniyle bu sayının daha az olduğu kaydediliyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı, çatışmalar nedeniyle Gürcistan'da bulunan yaklaşık 170 vatandaşını bu ülkeden tahliye ettiğini açıkladı.Bakanlık sözcüsü, Gürcistan'daki Amerikan diplomatlarının ailelerinin yanısıra yaklaşık 170 ABD vatandaşını taşıyan 2 konvoyun, Ermenistan'a gitmek üzere Tiflis'ten ayrıldığını söyledi.

Sözcü, Gürcistan'dan ayrılmak isteyen diğer ABD vatandaşları için hazırlıklar yapıldığını da sözlerine ekledi. Fransa da başkent Tiflis'teki vatandaşlarını tahliye ediyor. Tiflis Havaalanı yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Fransız vatandaşları, havaalanına gelen özel bir uçakla ülkelerine döndüler.

ABD de vatandaşlarını araç konvoyuyla Ermenistan'a sevketmişti. Başkent Tiflis yaşayan Türk vatandaşlarının da büyük bir çoğunluğu Azerbaycan sınırındaki Kırmızı Köprü Sınır Kapısı'na gitmeyi sürdürüyor.
Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri