24 Nisan 2017 Pazartesi  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5829
EURO
3,8926
ALTıN
146,467
HAVA DURUMU
İzmir6 / 20 °C
İstanbul6 / 13 °C
Antalya12 / 21 °C
Ankara-2 / 12 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TÜROB’dan Kayserili turizmcilerle işbirliği mesajı

 TÜROB’dan Kayserili turizmcilerle işbirliği mesajı
TÜROB Genel Müdürü İsmail Taşdemir, Kayserili meslekteşlarına işbirliği mesajı verdi
20 Nisan 2017 / 09:15
TURİZMİN SESİ

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Genel Müdürü İsmail Taşdemir, Erciyes’in son teknoloji tesisleri, sosyal imkanları ve pistleriyle tam bir Avrupai kayak merkezi olduğunu belirterek, “TÜROB olarak bu potansiyelin ülkemize sağlayacağı katkının artması ve kış turizmini geliştirmek için derin bir işbirliğine hazırız” dedi.
 
Son dönemde kış turizmiyle öne çıkmaya başlayan ve şehirdeki turizm faaliyetlerini çeşitlendirmek isteyen Kayserili turizmcilerle bir araya gelen Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Genel Müdürü İsmail Taşdemir, Kayserili meslekteşlarına işbirliği mesajı verdi. Kayseri’nin turizm potansiyelini değerlendirmek üzere şehirde faaliyet gösteren otel yöneticileri, turizmciler ve yerel yönetim temsilcilerinin de katıldığı toplantı Radisson Blu Hotel Kayseri'de gerçekleştirildi. Toplantıda; Kayseri'nin turizm potansiyeli, kış turizmi alanında yapılacak çalışmalar, alışveriş ve yemek festivali ile Kayseri-Kapadokya ortak destinasyon çalışmaları değerlendirilirken, TÜROB Genel Müdürü İsmail Taşdemir Erciyes’i ziyaret ederek yapılan yatırımları yerinde inceledi. 
 
Çok büyük potansiyeli var
Erciyes Kayak Merkezi’nde incelemelerde bulunan Taşdemir, Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Murat Cahid Cıngı’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Taşdemir, Erciyes’in son teknoloji tesisleri, sosyal imkanları ve pistleriyle tam bir Avrupai kayak merkezi olduğunu belirterek, “Buradaki yatırım ve turizm heyecanını görünce çok daha fazla sevindik. Ülkemiz turizminin çeşitlenmesi hedefine yönelik olarak son yıllarda ortaya çıkan en büyük yatırımlardan birisi Erciyes oldu. Kış turizmiyle Kayseri bölgesinin muhteşem turizm envanterini entegre ettiğimizde ortaya çok büyük bir potansiyel çıkıyor. Biz de TÜROB olarak bu potansiyelin ülkemize sağlayacağı katkının artması ve kış turizmini geliştirmek için çok derin bir işbirliği içinde çalışmayı istiyoruz” dedi.
 
Dünya çapında kayak merkezi
Dr. Murat Cahid Cıngı da, “Bütün turizmcileri buraya bekliyoruz. TÜROB gibi büyük bir camiayla iş birliği içerisinde çalışmaktan ve ülkemiz turizmine birlikte hizmet etmekten büyük memnuniyet duyacağız” diye konuştu. Cıngı, Erciyes Master Planı çerçevesinde yapılan yatırımlar hakkında şu bilgileri verdi: “Erciyes, yatırımcılar için çok önemli bir merkez. Türkiye’nin ilk dağ yönetim şirketi olarak şehrimizde ve ülkemizde kış turizmini geliştirmek maksadıyla elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Erciyes Master Planı ile yapılan 200 milyon Euro’luk yatırım ile dünyanın en önemli kayak merkezlerinden biri haline geldik. Ülkemizin ihtiyacı olan turizmi çeşitlendirme stratejisine de uygun olarak kışın kayak, snowboard, snowkite, kayaklı yürüyüş gibi sporlar için; yazın da tırmanma, dağ bisikleti, trekking, kamping, doğa ve kültür turizmi aktiviteleri için önemli bir potansiyeline sahibiz. Yurtiçinden veyurt dışından milyonlarca kayakseveri burada ağırlıyoruz. Her yıl bu sayıyı kat kat artırarak ilerliyor ve 2023 yılında dağ üzerindeki otel yatak kapasitesi 6 bine çıkacak.”
 
Haber Kaynağı: 2

Etiket(ler): TÜROB Genel Müdürü İsmail Taşdemir,

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri