25 Haziran 2017 Pazar  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5028
EURO
3,9236
ALTıN
141,794
HAVA DURUMU
İzmir20 / 36 °C
İstanbul21 / 32 °C
Antalya23 / 39 °C
Ankara15 / 30 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TURİZMİN GELECEĞİNDEN HERKES SORUMLUDUR

TURİZMİN GELECEĞİNDEN HERKES SORUMLUDUR
Türkiye Otelciler Federasyonu(TÜROFED) Başkanı Ahmet Barut, Türkiye'ye “Kazıkçı Ülke” damgası vurduran kuralsız ticaret örneklerinin gerek ülke gerekse sektör için büyük tehlike içerdiğini vurguladı.
25 Ağustos 2008 / 11:00
Turizmin Sesi
TÜROFED Başkanı Ahmet Barut: “Başta turizmden kazanç elde eden bölgelerin ticaret ve esnaf odalarına sesleniyorum. Hepimiz aynı büyük gemideyiz. Nereden olursa olsun su alacak bir delik açarsanız, batacak olan geminin tümüdür” dedi.

Türkiye'ye “Kazıkçı Ülke” damgası vurduran kuralsız ticaret ve rekabete yönelik örneklerin gerek ülke gerekse sektör için büyük tehlike içerdiğini belirten Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Ahmet Barut, “Türk turizminin geleceğinden, sektörden yararlanan herkes sorumludur” dedi.

Turizm sektörünün, Türkiye ekonomisinin gerek bugünü, gerekse geleceği açısından çok önemli ve lokomotif rolü olduğunu vurgulayan Ahmet Barut, “Alman RTL Televizyonu'nun Antalya'da yaptığı bir haber çalışması, dünyaya “Kazıkçı Türkler” şeklinde yansıtılmıştır. Haberin içeriğini oluşturan ve asla Türkiye için genelleştirilemeyecek bu sınırlı ve olumsuz örneklerin, dünya turizm gelirinden daha fazla pay almak isteyen ülkeler arasındaki rekabette Türkiye aleyhine sonuçlar yaratmasına fırsat vermemeliyiz” dedi.

“Bu örneklerin çoğalmaması için; başta turizmden kazanç elde eden bölgelerin ticaret ve esnaf odalarına sesleniyorum: Hepimiz aynı büyük gemideyiz. Nereden olursa olsun su alacak bir delik açarsanız, batacak olan geminin tümüdür” diyen TÜROFED Başkanı Ahmet Barut, resmi ve özel kuruluşları, yerel yönetimleri, medya ve vatandaşları kuralsız ticaret ve istismarlar konusunda duyarlı ve dikkatli olmaya davet etti.

Yaşanan olumsuz örneklerin, en çok esnaflarca eleştirilen 'Her şey dahil sistemi'ne ilginin nedenleri arasında yer aldığına dikkat çeken Ahmet Barut, misafir, her şey dahil sistemi içinde, tatil süresince konaklama hizmetinin yanı sıra yiyecek-içecek dahil olmak üzere yararlanacağı tüm hizmetler için ne ödeyeceğini bilmektedir. Aynı turist, fiyat ve davranış farklılıkları, suistimaller, vb, nedenlerle en çok esnaftan şikayet etmekte ve tesisin dışına çıkmaktan çekinmektedir.

Bu nedenle de, her şey dahil sistemini uygulayan konaklama tesislerine ilgi her geçen gün artmaktadır. Biz, turistin tesis dışına çıkmaktan çekinmeyeceği bir atmosferin gerektiğini, Türk turizmi için “Toplam Kalite”nin vazgeçilmez olduğunu düşünüyoruz ve bunu tüm kesimler için talep ediyoruz. Altyapıdan, üst yapıya en geniş perspektifle konuyu dikkate almalı, yanlışlarımızı azaltmalı, yanlış yapanı korumamalı, 'devekuşu' gibi davranmamalıyız.” şeklinde konuştu.

Turizmin, tüm kesimler için 'Altın yumurtlayan Tavuk” olma özelliğini sürdürdüğünü vurgulayan Ahmet Barut, tatillerini Türkiye'de geçirdikten sonra memnun ayrılan her bir yabancının; ülke ekonomisi, imajı ve saygınlığı ile direkt ilişkili olduğunu belirterek, Turizmden kazanç elde eden ana, yan tüm sektörler dahil olmak üzere herkesin dikkatli ve duyarlı olması gerektiğini söyledi.

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri