23 Haziran 2017 Cuma  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5075
EURO
3,9125
ALTıN
141,018
HAVA DURUMU
İzmir20 / 35 °C
İstanbul21 / 27 °C
Antalya21 / 33 °C
Ankara12 / 26 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Turizm artık ihmal edilemeyecek bir sektör oldu

Turizm artık ihmal edilemeyecek bir sektör oldu
TÜROB Başkanı Timur Bayındır, kentin sahibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi'dir ve onlar işi sahiplenmeden hiçbir sorun çözülmez dedi
05 Mayıs 2017 / 18:44
TURİZMİN SESİ

İstanbul Turizminde Sürdürülebilir Çözümler ve Yeniden Kazanma İçin Arama Konferansı’nda konuşan TÜROB Başkanı Timur Bayındır, kentin sahibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi'dir ve onlar işi sahiplenmeden hiçbir sorun çözülmez dedi.

turob-baskani-timur-bayindir,-.jpg
 
TÜROB Başkanı Timur Bayındır, İstanbul’un turizmde yeniden güçlenmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin önemine dikkat çekerek; “İstanbul Büyükşehir Belediyesi işi sahiplenmediği takdirde hiçbir sorun çözülmez” dedi.Turizm alanında İstanbul’u eski günlerine kavuşturmak için bir takım faaliyetler yürüttüklerini belirten Bayındır; “Biz İstanbul'u birkaç kez kurtarmak için toplandık. Sorunları biliyoruz, çözümleri de buluyoruz, ama bunları “kim yapacak?” denildiğinde iş aksamaya başlıyor. Son 10 yıldır turizmle meşgul olan bir belediyemiz var. Ama yetiyor mu? Yetmiyor…” dedi.
 
turob-baskani-timur-bayindir,--003.jpg
 
Turizmin artık ihmal edilemeyecek bir sektör olduğuna dikkat çeken Bayındır; sözlerine şöyle devam etti: “Turizm Türkiye’nin her şeyi… Turist çok gelince sadece oteller, acenteler değil, dolaylı da olsa 72 sektörü etkiliyor.”Büyükşehir belediyesine önemli görevlerin düştüğüne dikkat çeken Bayındır; “Çünkü şehrin sahibi o kentin belediyesidir. Onlar sahiplenmeden hiç bir şey olmuyor. Umarım; İstanbul eski değerine ulaşacak ve onun da üzerine geçecek fakat çalışmayı ihmal etmeyelim. Ellerimizi de ceplerimizden uzak tutmayayım. Tabi cepte bir şey kaldıysa…” dedi.
Haber Kaynağı: 2

Etiket(ler): TÜROB Başkanı Timur Bayındır,

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri