24 Haziran 2017 Cumartesi  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5028
EURO
3,9236
ALTıN
141,772
HAVA DURUMU
İzmir19 / 35 °C
İstanbul23 / 29 °C
Antalya22 / 34 °C
Ankara12 / 29 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Turistlerden Mavi Yolculuğa Yoğun İlgi

Turistlerden Mavi Yolculuğa Yoğun İlgi
Doğal güzellikleriyle ünlü Gökova koyları, ''Mavi Yolculuk'' yapmak isteyen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.
25 Haziran 2008 / 08:14
Doğal güzellikleriyle ünlü Gökova koyları, ''Mavi Yolculuk'' yapmak isteyen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Gökova körfezindeki turistik beldelerden Akyaka'nın Belediye Başkanı Ahmet Çalca, yılda 100 bin kişinin, körfezde mavi yolculuğa çıktığını söyledi.

Çalca, turistlerin, Akyaka'dan kalkan günübirlik teknelerle Gökova Körfezi'ndeki su altı mağarası, Tavşanlı koyu, İncekum plajı Zeytinli koy, Sedir Adası, Lacivert koy, Okluk koyu ve Akbük koyunu gezme fırsatı bulduklarını belirtti.

Turistlerin, Gökova'nın el değmemiş koylarını çok sevdiğini anlatan Akyaka Belediye Başkanı Çalca, "Biz de turistlere en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Turistler, mavi yolculuk güzergahı boyunca koylarda verilen molalar ve teknelerde hazırlanan yemeklerle ihtiyaçlarını karşılıyor. Misafirlerimize, teknelerde beş yıldızlı otel konforu yaşatıyoruz" dedi.

Ahmet Çalca, mavi yolculuğa çıkan özel ve tur teknelerinin beldenin ekonomisine de katkı sağladığını belirterek, "Tura çıkan yerli ve yabancı turistlerin beldeden alışveriş yapmaları, beldemizin ekonomisini canlandırıyor. Beldemize gelen misafirlerimizin kendi evlerindeymiş gibi hissedecekleri ortamı hazırladık" diye konuştu.

Mavi turlara yılda 100 bin kişi katılıyor

Akyaka Deniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Tur'a bağlı işletmeci Dağlar Gökovalı da, 10 yıldır kooperatife bağlı olarak mavi yolculuk için turlar düzenlediklerini belirtti.

Turistler için günübirlik ve uzun olmak üzere iki tür program düzenlediklerini ifade eden Gökovalı, bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlere Gökova'nın ve eşsiz koylarını, su altı mağaralarını tanıttıklarını ve denize girmelerini sağladıklarını söyledi.

Uzun programları Temmuz ve Ağustos aylarında düzenlediklerini belirten işletmeci Gökovalı, şunları anlattı:

"Yerli ve yabancı turistler Gökova'da mavi turlara büyük ilgi gösteriyor. Özellikle okulların kapanmasıyla birlikte yerli turizm hızlanıyor. Temmuz ve Ağustos aylarında yerli gruplarımız çoğalıyor. Seyahat acenteleri bağlantılarımız dolayısıyla Mayıs ayından itibaren genelde Rus ve Baltık pazarından yabancı gruplar geliyor."

Dağlar Gökovalı, Gökova Körfezi'nde mavi turların Mayıs ayında başlayıp Ekim'in sonuna kadar devam ettiğini ifade ederek, "Kooperatifimizde değişik kapasitelerde 9 teknemiz var. Turlarda özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında büyük yoğunluk yaşıyoruz. Her sezon yaklaşık 100 bin misafire Gökova'nın eşsiz mavi koylarını tanıtıyoruz" de
Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri