26 Haziran 2017 Pazartesi  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5032
EURO
3,9191
ALTıN
140,009
HAVA DURUMU
İzmir20 / 35 °C
İstanbul19 / 30 °C
Antalya21 / 36 °C
Ankara17 / 32 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SELF-SERVİS BAGAJ CHECK-IN SERVİS

SELF-SERVİS BAGAJ CHECK-IN SERVİS
4 TEMMUZ 2008 günü Amsterdam Schiphol Havalimanı ve KLM Hollanda Kraliyet Havayolları'nın yeni “self service baggage drop-off” - yolcuların kendi bagajlarını kendilerinin check-in işlemini yapmasına olanak tanıyan yeni 'self-servis bagaj bırakma'-denemesi
17 Temmuz 2008 / 02:14

Turizmin Sesi


Bu deneme, havaalanlarında tanıtımı yapılan, yolcular için seyahat süreçlerini kolaylaştıran ve kuyrukları azaltmaya yönelik yenilikçi bir programın bir parçasıdır.

'Self-servis bagaj bırakma' özellikle günümüzde havaalanında yolcuların kendi vakitlerini yönetme ihtiyacını karşılamak için ve beklemeleri en aza indirgemek için, KLM ve Amsterdam Schiphol Havalimanı'nın müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı hedeflediği programa yönelik girişimlerinden biridir.

Her geçen gün daha fazla yolcu self service kioskları (self check-in makineleri) ve online check-in opsiyonlarını daha fazla kullanmaktadır. Bu deneme, yolcuların kendi kendilerine check-in işlemlerini yapabildikleri check-in otomasyon sistemlerinin bir sonraki adımını temsil etmektedir.

Eğer deneme başarılı olursa, self servis bagaj bırakma ilerde Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndaki check-in sürecinin standart bir parçası haline gelebilir. Yolcuların sistemi kullanmadaki deneyimleri oldukça önemlidir ve dikkate alınacaktır.

Deneme amaçlı bagaj bırakma bölümü, Amsterdam Schiphol Havalimanı'nda

Giden Yolcu 2. Holde 12 numaralı sıraya kurulmuştur. KLM veya ortak havayollarından biriyle uçan ve biniş kartları yanlarında olan ve birden fazla bagajı olmayan yolcular denemede yer alabileceklerdir.

Sistemi kullanmak için yolcuların bagajlarını bu sistem için ayrılan bölüme yerleştirmeleri ve kişisel bilgilerini ve uçuş detaylarını girmeleri gerekmektedir, bu bilgiler sisteme otomatik olarak işlenecektir. KLM hostesleri detayları girerken yolcuları yardımcı olmak için hazır bulunacaklardır.

Online işlemler için daha fazla bilgiye klm.com.tr 'den ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri