25 Haziran 2017 Pazar  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5028
EURO
3,9236
ALTıN
141,794
HAVA DURUMU
İzmir20 / 36 °C
İstanbul21 / 32 °C
Antalya23 / 39 °C
Ankara15 / 30 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SAROS'UN PARLAYAN YILDIZI ERİKLİ

SAROS'UN PARLAYAN YILDIZI ERİKLİ
Saros Körfezi Turizm Otelciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Mustafa İşçimen, Erikli Sahili'nin tanıtılmasında başarı gösterdiklerine inandığını belirtti.
06 Eylül 2008 / 14:22
Turizmin Sesi
STOYD Başkanı İşçimen.iyi bir tanıtım yaptıklarını ancak bu tanıtım sırasında da Erikli Sahili'nin alt yapı olarak hazır olmadığını bildiklerini söyleyen İşçimen, insanların, Erikli Sahili'ne de bu kadar yüklenileceğini tahmin etmediklerini kaydetti.

Erikli Sahili'nde bundan sonra turizmin geri dönmeyeceğine işaret eden Mustafa İşçimen, “Büyüyeceğiz ama çok sancılığı büyüyeceğiz. Hatalarımızla beraber büyüyeceğiz çünkü başka şansımız yok.” dedi.

Bu durumda belediye, kaymakamlık, diğer kurumlar, sivil toplum örgütleri ve orada yaşayan insanların mutlaka bir araya gelip, Erikli Sahili'nin nasıl bir an önce kurtulacağının çalışmalarının yapılması gerektiğine dikkat çeken İşçimen, “Alt yapı ve artırma ve en büyük problem. Arıtma, su ve yol, bunların mutlaka yapılması lazım.” diye konuştu.

Son ETAB toplantısında Edirne Valisi Mustafa Büyük'ün yollarla ilgili bir proje çıkartacağını söylediğini hatırlatan Mustafa İşçimen, Keşan Kaymakamı Abdülkadir Karataş'ın da bu konuda ilgili görüşmelerde söylediğini belirtti.

Erikli Yolu'nun 3 şeride çıkması ve virajların biraz daha düzene sokulması gerektiğini belirten İşçimen, “Hafta sonları yaz döneminde cuma, cumartesi ve pazar günleri en azından taş kamyonlarının çalışmaması için, gerekiyorsa bu firmalarla oturup, ortak bir noktada buluşmak lazım.

Bu hem yolun korunması, hem de can güvenliği açısından. Her geçen gün kazaya açık potansiyeli yüksek bir yol. Ya bir ekstra yol bulunup o şekilde çözümlenecek, orası sadece nakliye ve tali yol olarak kalacak, ya da yolu 3 şeride genişletilip, kamyonlarla ilgili kısıtlama yapılacak.

Bunlar çözülmeden Erikli'yi yaşatmaya veya tanıtmaya çalışırken, hakikatten kaybedebiliriz. Bizim orası çok sakin sayfiye bölgesiydi, şu anda biraz daha gürültüye açık, biraz daha eğlenceye açık turizm beldesi olmaya başladı.

Bu sene gelen insanların memnuniyet derecesine baktığınızda %75-80 arası bir memnuniyet derecesi var ve bu iyi bir rakam. Geri kalan %25'likteki hata, oranın çevre düzeninden, yollarından, esnaflardan çok ev pansiyonculuğu yapan kişilerin davranışlarından kaynaklanıyor.

Bu sene 170-200 gibi rakamlar duyduk, bunlar üzücü rakamlar. Biz her zaman rakamlar arasında bir kriter olması gerektiğini savunduk.” şeklinde konuştu.


Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri