28 Mayıs 2017 Pazar  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5801
EURO
4,0019
ALTıN
145,781
HAVA DURUMU
İzmir14 / 21 °C
İstanbul15 / 21 °C
Antalya16 / 23 °C
Ankara11 / 21 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sağlık Turizmini Omurgalı Yapalım

Sağlık Turizmini Omurgalı Yapalım
İstatistikler güzel iyi ve güzel konuşuluyor ama bu işin saha ayağını unutmayın...
03 Nisan 2017 / 14:19
TURİZMİN SESİ

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Sağlık Komitesi Başkan Yardımcısı İlknur Durmuşkaya  Altınoluk Sağlık Zirvesi’nde Sağlık Komitesi üyelerine ve katılımcılara yönelik bir konuşma gerçekleştirdi.Sağlık Turizminde  ne sattığımızı bilirsek daha olumlu yolda yürüyebiliriz. Alt yapıyı oluşturmadan çantanızı alıp yurtdışına gitmeyin. Hastane hakkında  bilgiye sahip olmadan pazarlama kısmına geçmeyin gerçekçi olun. Her işin bir adabı ve üslubu var. Fiyat politikasını gerçekçi yapmalısınız. 

turkiye-seyahat-acenteleri-birligi-saglik-komitesi-baskan-yardimcisi-ilknur-durmuskaya---003.jpg

Ekstra uygulamalarla  hastayı kandırmak işimizi baltalayacaktır. İşimizi doğru ve düzgün yaparsak pazarımıza sahip çıkarız. Öncelik insan sağlığını ön plana almalıyız. Mantıklı düşünerek bu gün sana yarın bana diyerek işimizin sağlık olduğunu unutmamamız gerektiği söylüyorum. İşimizi bir çerçeveye oturtup kitapçık haline getirerek geliştirmemiz gerekir diye düşünüyorum. 

turkiye-seyahat-acenteleri-birligi-saglik-komitesi-baskan-yardimcisi-ilknur-durmuskaya--.jpg
 
Altınoluk Sağlık Zirvesi katılımcının yoğun ilgiyle izlediği Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Sağlık Komitesi Başkan Yardımcısı İlknur Durmuşkaya, Sağlık Turizmi  konulu konuşmasında  Sağlık Turizmini Omurgalı yapmalıyız dedi ve devam etti. Sağlık Turizmi doğru pazarlama yapıldığında gerekli önem ve alt yapı hazırlandığında biz acenteler için kazanç kapımızın açıldığı yeni bir koldur. Fakat bu işi omurgalı yapmak sağlık turizmi şirketinin nasıl hangi kriterlere sahip olacağı, ticari sicilden gerekli izin ve onayı almakla ve Ekonomi Bakanlığından alacağı teşviklerle belirlidir.  
 
turkiye-seyahat-acenteleri-birligi-saglik-komitesi-baskan-yardimcisi-ilknur-durmuskaya---001.jpg
 
Biz TÜRSAB olarak bir sağlık turizmi şirketinin nasıl olacağı ve bu işe nasıl başlanacağı konusunda tüm acentelerimize temel sağlık turizmi eğitimi verdik. Medical tarafta da üniteler bazında da hastaya hangi soruların yöneltileceği hususunda da ilk olarak saç ekimi eğitimi verdik. Vermeye de devam edeceğiz. Eğitimin şart olduğunu üstüne basa basa söylemek istiyorum. TÜRSAB kanalı ile ilgili eğitimler dışarıdaki danışmanlık firmaları tarafından ücretle veriliyor. TÜRSAB Akademi olarak  hiç bir ücret almadan karşılığında da sertifikamızı da acentelerimize veriyoruz. TÜRSAB Akademi programlarımıza daha çok katılımın olmasını istiyoruz. Acentelerimizin daha fazla hassasiyet gösterdiği takdirde daha başarılı olacağımızı inanıyorum. Sağlık Komitemiz konferanslarına devam edecektir. Duyurularımızla sizlere ulşacağız.
 
Haber Kaynağı: 2

Etiket(ler): Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Sağlık Komitesi Başkan Yardımcısı İlknur Durmuşkaya

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri