26 Haziran 2017 Pazartesi  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5028
EURO
3,9236
ALTıN
141,708
HAVA DURUMU
İzmir20 / 36 °C
İstanbul21 / 32 °C
Antalya23 / 39 °C
Ankara15 / 30 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rusya turizm hamlesi için harekete geçti

Rusya turizm hamlesi için harekete geçti
Federal Turizm Ajansı Başkanı Oleg Safonov turizmin ülke ekonomisine yüzde 3.4'lük bir katkı yaptığını, Devlet Başkanı Vladimir Putin'in kendilerine, bu oranı yüzde 10'a çıkarma görevi verdiğini söyledi.
10 Haziran 2017 / 12:41
TURİZMİN SESİ

St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu'nda Rusya'da turizmi geliştirme olanakları masaya yatırıldı. Rusya dünyanın en çok turist çeken ilk on ülkesi arasında. Dünya Ekonomik Forumu'nun turizmde rekabet edebilirlik listesinde de, 2016'da Türkiye'yi de geride bırakarak 43. sırada yer aldı.Forumda söz alan Federal Turizm Ajansı Başkanı Oleg Safonov turizmin ülke ekonomisine yüzde 3.4'lük bir katkı yaptığını, Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, önlerine bu oranı yüzde 10'a çıkarma görevi koyduğunu söyledi. Bunun için de Rusya'yı markalaştırmak, ilk hedef olarak belirlendi.

St. Petersburg Valisi Georgiy Poltavçenko da forumdaki konuşmasında, başta oteller olmak üzere turistik altyapının geliştirilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Vali ayrıca turistler için cazip yeni gezi rotaları oluşturulması gerektiğini söyleyerek bu konudaki çalışmalardan örnekler verdi. Vali, St. Petersburg'ta yaşamış tarihi şahsiyetlerin yaşadıkları yerleri içeren özel turlar düzenlenmesi; Çinli turistlerin, Sovyetler Birliği mirası dikkate alınarak tasarlanmış "kızıl" gezilere özel ilgi göstermeleri gibi örnekler verdi.Forumda konuşan özel sektör temsilcileri de, Federal Turizm Geliştirme Programı'nın oldukça etkili olduğunu ve programın on, hatta yirmi ya da otuz yıllığına uzatılması gerektiğini dile getirdi.T.A
Haber Kaynağı: 2

Etiket(ler): Federal Turizm Ajansı Başkanı Oleg Safonov,

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri