25 Haziran 2017 Pazar  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5028
EURO
3,9236
ALTıN
141,794
HAVA DURUMU
İzmir20 / 36 °C
İstanbul21 / 32 °C
Antalya23 / 39 °C
Ankara15 / 30 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

RİNG MASTER OLİMPİA F1 VE NBA ORGANİZASYONLARI GİBİ SES GETİRECEK

RİNG MASTER OLİMPİA F1 VE NBA ORGANİZASYONLARI GİBİ SES GETİRECEK
Türkiye'de bir ilk olan 'Ring Masters Olympia (RMO)' 5 bin kişilik bir katılımla 1 Kasım'da Mydonose Showland'da başlayacak.
26 Ağustos 2008 / 15:21

Turizmin Sesi-Bora Özgen


Ring Masters Olympia (RMO), Türk sporu adına tüm dünyada ses getirecek bir organizasyondur. Bir mücadele sporu zirvesi olan RMO' nun kuruculuğunu eski Dünya Şampiyonu milli sporcu Birol Topuz ve IKBF-WMTA hakemi ve uluslararası ring sporları koordinatörü olan Murat Dodurga yapıyor.

Türk ve dünya basını, Kick Boxing Dünya Şampiyonu Topuz'u kendi başarıları dışında geçen sene Türkiye'ye getirdiği yine dünyaca ünlü “K1” organizasyonuyla da tanıyor. Topuz, aynı zamanda “K1” organizasyonunda yer alan ilk Türk “K1” sporcusuydu.

Ring Masters Olympia (RMO) F1 ve NBA organizasyonları gibi anılacak!
Günümüzde üzerine hemen her kıtada turnuvalar, unvan maçları, televizyon yarışmaları düzenlenen mücadele sporlarına yeni açılımlar kazandırma amacıyla yola çıkılan 'Ring Masters Olympia (RMO)'nun daha önce hiç denenmemiş bir format, regülasyon ve kendine has şovlarıyla ring sporlarının dünya üzerindeki en iyi zanaatkarlarını belli bir amaç altında toplayabilmek amacıyla yola çıkmış bir proje olduğunun altını çizen Birol Topuz amaçlarını ise şöyle özetledi:“Savunma sporlarının birçok dalı ve her birinin otantik bir sisteme ve kendine has kurallara sahip olması gerçeği karşısında, RMO'nun temel vizyonu çerçevesinde bu spor dallarının, hiçbirine iltimas göstermemek kaidesiyle eşit hak ve kurallar doğrultusunda bir araya getirmeyi hedefledik.

Bir diğer amacımız ise; bu sporları eğlence kavramıyla harmanlanarak her yaştan izleyiciye hitap eder hale getirmek ve 'Ring Masters Olympia (RMO)'nın tüm dünyada F1 ve NBA organizasyonları gibi başarıyla anılmasını sağlamak.”

'Ring Masters Olympia (RMO)'da “Kralların Kralı” olmak için ter dökülecek! RMO çerçevesinde farklı dalların Dünya Şampiyonları, Hollanda, Avustralya, Hong Kong, Dubai gibi bu sporların tansiyonunun attığı önemli ülkelerde yapılacak turnuvalar sonrasında birbirlerine üstünlük kurmaya çalışacaklar.Horoz sıkletten, 100 kilonun üzerinde atletlerin yer alacağı Süper Ağır Sıklet'e kadar toplam 16 farklı seviyeden katılımcıları ilk kez benzer gruplarda birleştirecek RMO içinde artık farklı sıkletlerin şampiyonları aynı kemer ve unvan için ringde olacaklar. Bu sistem sayesinde daha önce kozlarını paylaşma şansına sahip olmamış sporcular birbirlerini test edebilecek ve kralların kralı olmak için ter dökecekler.

Bunun yanı sıra özellikle orta sıkletlerde yer alan katılımcılar kilo korumak uğruna onları bağlayan yorucu diyetlerden kurtularak tam kapasiteyle ver her şeylerini vererek daha seyirlik ve teknik maçlar ortaya çıkarabilecekler.

Ayrıca, özgün bir katsayı ve puanlama sistemiyle her ulustan sporcuya eşit mesafede olacak RMO sayesinde, daha önce hiç olmadığı kadar sağlam ve sağlıklı bir sporcu sıralaması yapılacak ve en iyilerin en iyisi kendini ispatlayacak. Ancak her spor dalının ortak kuralı burada da geçerli: “Önemli olan zirveye çıkmak değil, orada kalıcı olmak!”

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri