29 Haziran 2017 Perşembe  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5120
EURO
3,9960
ALTıN
141,095
HAVA DURUMU
İzmir22 / 37 °C
İstanbul23 / 32 °C
Antalya24 / 33 °C
Ankara15 / 33 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PUAN TOPLAYANA BEDAVA TATİL

PUAN TOPLAYANA BEDAVA TATİL
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın geliştirdiği yeni proje ile herkes tatil yapabilecek. Büyük marketlerde alışveriş yapan vatandaş için puanlar birikecek.
06 Eylül 2008 / 12:55
Turizmin sesi
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın geliştirdiği yeni proje ile herkes tatil yapabilecek. Büyük marketlerde alışveriş yapan vatandaş için puanlar birikecek. Her puanın karşılığında kişiye özel bir tatil paketi sunulacak. Projenin adı “Tatil- Kart”

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Yazar, Türkiye'nin iç turizmini geliştirmek ve turizmi tüm ülke düzeyine yaymak amacıyla böyle bir proje oluşturduklarını belirtti.

Bugün gazetesinden İmge Yücetürk'ün haberine göre sistem ise şöyle işleyecek: Büyük marketlerde satılan ürünlerin her birinin kendine göre bir barkodu olacak. Vatandaşa, alışverişini yaptığı marketten tatil-kart verilecek. Alınan her üründen puan kazanacak. Bakanlık her puana karşılık bir tatil paketi hazırlayacak.

Yazar, “Gelir düzeyi ne olursa olsun yıl içinde en az 3 bin liralık alışveriş yapan herkes bu projeye dahil olacak. Alışveriş belirli marketlerden olacak. Mağaza zincirleri Türkiye'nin her tarafına yayıldı. Biz bu durumu ön görerek, geniş çaplı market zincirlerini ve bankaları bu işin içine dahil ederek bu sistemi uygulamaya çalışacağız" dedi.

Proje aynı zamanda sosyal bir amaç da taşıyacak. Sakatları da içine alacak olan proje onlara da tatil imkanı sunacak. Sistemi uygun ve uygulanabilir hale getirmek için aktivite programları da yapılacak. Örneğin, Bolu Mengen'e giden bir kişi uygulamalı aşçılık eğitimi alacak. Ya da Kastamonu'da ata binecek. Başka bir yerde bisiklete binip, balık tutabilecek. Tatil anlayışını dar kalıplardan çıkarmak istediklerini söyleyen Yazar, insanlara seyahat alışkanlığını yerleştireceklerini belirtti.

“Mesela Bursa'nın Cumalıkızık Köyü'nde onlara doğal yaşamı öneriyoruz. Hem gezip hem öğrenmek amacını taşıyan bir tatil paketi hazırlıyoruz. Bizim amacımız sadece kıyı turizmi değil. Ülkenin her tarafının herkes tarafından görülmesi" diye konuştu. Kişi isterse 1 yıl boyunca puan biriktirebilecek ya da biriktirdiği puanlar gitmek istediği tatil paketine denk geliyorsa istediği zaman tatilini yapabilecek. Projenin 2009 baharında uygulanması planlanıyor.

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri