23 Haziran 2017 Cuma  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5075
EURO
3,9125
ALTıN
141,018
HAVA DURUMU
İzmir20 / 35 °C
İstanbul21 / 27 °C
Antalya21 / 33 °C
Ankara12 / 26 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PRONTOTOUR, ACENTALARINA İNTERNETTEN SATIŞ SİSTEMİNİ TANITTI

PRONTOTOUR, ACENTALARINA İNTERNETTEN SATIŞ SİSTEMİNİ TANITTI
Sektöründe birçok ilke imza atan Prontotour, yeni bayram turlarını ve yenilediği internet üzerinden satış sistemini acentalarına anlattığı bilgilendirme toplantısınıLares Park Otel'de gerçekleştirdi.
11 Ağustos 2008 / 18:54

Turizmin Sesi


Prontotour turizmde geleceğin internette olacağının düşüncesiyle, 3 yıldan bu yana bilgi işlem üzerine çok ciddi boyutlarda yatırımlar yaptı.

Yaklaşık 2 yıl kadar önce Türkiye'nin ilk online satışa sahip turizm sitelerinden biri olan prontotour.com.tr sitesini önceleri yazılımı Prontotour'a ait olmayan bir turizm rezervasyon programı ile kullanılıyordu.

2 yıldan bu yana kendi yazılımı üzerinde yaptığı çalışmaları sonuçlandırarak, Mayıs ayı başından beri testlerini tamamlayıp, 1 Ağustos 2008 itibari ile Prontotour sisteminin kullanımına başladı.

“User Friendly” ( kullanıcı dostu ) olarak tabir edilen, Prontotour yeni satış sistemi ile hem acentaya hem de son kullanıcıya, oturduğu yerden, stresten uzak tur satın almanın keyfini yaşatacak.

Nihai tüketicinin en büyük kazancı, Bayram veya yaz periyodu gibi acentelerin oldukça yoğun olduğu zamanlarda evinden kredi kartı ile taksidini de yaparak 3 dakika içinde zahmetsiz turunu alabilecek.

Gerek acenta ağının ve gerekse son kullanıcının çok rahatlıkla sistemden alışveriş yapma imkânı sunan, kolay anlaşılır bu sistem, yakın gelecekte çok daha geniş kitleler tarafından kullanılacağa benziyor.

Dünyaca meşhur GlobalSign, VeriSign gibi pek çok bankanın ve kurumsal ciddi firmaların güvenliğini sağlayan, dünyada en iyi bilinen güvenlik sistemleri tarafından kredi kartlı ödemeler, güvenlik altına alınmış durumda.

Bu güvenlik sistemi sayesinde misafirlerin kredi kart bilgilerini Prontotour çalışanları dâhil hiç kimsenin görebilme imkânı yok.

Turizmde teknolojinin gitgide önem kazandığı günümüzde internetin üzerinden yapılan satışlar büyük önem taşıyor. Prontotour, internet sitesine yaptığı yatırımlarla teknolojiyi turizm sektöründe kullanarak, bu alanda da önderliğini sürdürüyor.

Prontotour Call Center: 0212 444 91 92

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri