24 Nisan 2017 Pazartesi  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,6475
EURO
3,9001
ALTıN
148,816
HAVA DURUMU
İzmir6 / 20 °C
İstanbul6 / 13 °C
Antalya12 / 23 °C
Ankara-3 / 13 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

POYD, Geleneksel Aylık Yemekli Toplantısı gerçekleşti

POYD, Geleneksel Aylık Yemekli Toplantısı gerçekleşti
Unilever Food Solutions, POYD toplantısında yeni sezon öncesi turizmcilerle buluştu
27 Mart 2017 / 21:35
TURİZMİN SESİ

Unilever Food Solutions’ın beş yıldır sponsorluğunu üstlendiği Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği’nin (POYD) Geleneksel Aylık Yemekli Toplantısı’nın Mart ayı konuğu Bloomberg HT Sunucusu & Bloomberg HT Radyo Genel Yayın Yönetmeni Açıl Sezen oldu.Ev dışı gıda sektörünün öncü şirketi Unilever Food Solutions’ın katkılarıyla düzenlenen Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği’nin Geleneksel Aylık Yemekli Toplantısı, Maxx Royal Belek Golf&Resort’ta gerçekleşti. Toplantıya konuk konuşmacı olarak Bloomberg HT Sunucusu & Bloomberg HT Radyo Genel Yayın Yönetmeni Açıl Sezen katıldı. 

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği üyelerinin katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan POYD Yönetim Kurulu Başkanı Etem Hakan Duran, konuşmasının başında bu hafta vefat eden POYD Yönetim Kurulu Üyesi Nuri İnce vefatından büyük üzüntü duyduklarını belirtti. Duran, 23 Mart 1992 kurulan Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği’nin yarın 25. yılını dolduracağını söylerken, bu durundan onur ve gurur duyduklarını ekledi. Ayrıca, buluşmanın gerçekleşmesindeki katkılarından dolayı Unilever Food Solutions ekibine de teşekkür etti. 
 
Önder Arsan: “Turizm sektörü, Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri. Yarattığı gelir kaynağı ve barındırdığı yüksek istihdam oranı ile ülkenin ekonomik gelişiminde çok önemli bir paya sahip”  Unilever Food Solutions Türkiye, Orta Asya ve İran Genel Müdürü, “Bu toplantıyı, turizm sektörünün siz değerli temsilcileriyle buluşmak, sektörün nabzını tutmak açısından son derece önemsiyoruz. Turizm sektörü, Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri. Yarattığı gelir kaynağı ve barındırdığı yüksek istihdam oranı ile ülkenin ekonomik gelişiminde çok önemli bir paya sahip. Hepimizin yaşadığı gibi 2016 yılı turizm açısından çok zor bir yıl oldu. Rusya başta olmak üzere Avrupa ülkelerinden de beklenen sayının altında turist gelmesi, sektörü olumsuz etkiledi.  Ancak önemli olan artık bu yıl. Bu yıl için moral bozmamak, motivasyonu kaybetmemek çok değerli olacak! 
 
Bu sektör zaten hassas dengeler üzerinde ilerleme konusunda epey tecrübeli. Bu yıl da hep birlikte çok çalışarak geçen senenin izlerini unutturmaya çalışacağız” dedi. Unilever Food Solutions Pazarlama Direktörü Nihan Kayı ise yeni sezonda, otellerin misafir memnuniyeti ve maliyet baskısı konularına öncelik vermesi gerektiğine değindi. Kayı, “Unilever Food Solutions olarak turizm sektörüne sadece ürün sunmuyor; tüm birimlerimizle otelinizin ihtiyaç duyduğu tüm alanlarda karşılıklı iş birliği üzerine kurulu bir iş modeli kurguluyoruz. 2016 gibi turizm açısından zorlu bir yılı pozitife çevirebilmek ve sektörle doğru çözümleri buluşturabilmek için araştırmalar yaptık. Şefler, otel yöneticileri ve misafirlerden oluşan örneklem ile sektör için çözüm arayışına girdik. Bu araştırmaların sonucunu önümüze koyarak 2017 sezonu için çözümlerimizi çalıştık. Her şey dahil otellerin karşısında bu yıl iki önemli konu önemini arttıracak. Misafir memnuniyeti ve maliyet baskısı… İşletmeler bir yandan misafirlerini memnun etmeye çalışırken, bir yandan da artan maliyetler ile baş etmeye çalışacaklar. Dolayısıyla bu çok önemli iki problemin üstesinden gelmemiz gerekiyor. Unilever Food Solutions olarak, bu sezon bu iki ana konuya odaklanarak, sektörün ihtiyaç duyduğu çözümleri doğru noktalara ulaştıracağız.”Açılış konuşmalarının ardından konuk konuşmacı Açıl Sezen ise ‘Türkiye 2017 Riskler ve Fırsatlar’ konulu konuşmasını yaptı. 
 
Haber Kaynağı: 2

Etiket(ler): unilever Food Solutions, POYD

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri