24 Haziran 2017 Cumartesi  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5028
EURO
3,9236
ALTıN
141,772
HAVA DURUMU
İzmir19 / 35 °C
İstanbul23 / 29 °C
Antalya22 / 34 °C
Ankara12 / 29 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MÜNİH AVRUPANIN EN İYİ HAVAALANI SEÇİLDİ

MÜNİH AVRUPANIN EN İYİ HAVAALANI SEÇİLDİ
Münih havaalanı hizmet seçenekleri ve konfor açısından yine yüksek not aldı: Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Terminal 2 havayolu yolcularının değerlendirmelerinde ilk sırayı aldı.
22 Temmuz 2008 / 00:24

Turizmin Sesi


World Airport Award 2008” (2008 Dünya Havaalanı Ödülü) için yapılan ankette Münih havaalanı dördüncü kez Avrupa dahilinde en iyi havaalanı olarak seçildi.

Münih havaalanı “en iyi aktarma yapılabilen havaalanı” kategorisinde dünya genelinde ikinci, “en zengin gastronomik seçenek” kategorisinde ise üçüncü sırayı aldı. Bu başarılı sonucun alınmasında Lufthansa, Star Alliance ve üye havayolları tarafından kullanılan Terminal 2 belirleyici rol oynadı.

Avrupa genelinde başka hiçbir büyük havalimanında Münih havaalanının 2 numaralı terminalinde olduğu kadar hızlı aktarma yapılamıyor: Binanın mimari konsepti sayesinde yolcular 30 dakika içinde aktarma yapabiliyorlar.

300'den fazla ekran yolculara bağlantılı seferler hakkında bilgi veriyor. Zamanı kısıtlı olan yolcular ücretsiz özel bir hizmetten yararlanıyorlar: Uçağın kapıya yanaşmamış olması halinde aktarma süreleri kısıtlı olan yolcular doğrudan uçaktan alınarak otomobille aktarma yapacakları uçağa taşınıyorlar.

Uçağın kapıya yanaşmış olması halinde de aktarma süresi kısıtlı olan yolcular bir görevli tarafından karşılanarak, diğer uçağa götürülüyorlar.

Terminal 2 aynı zamanda alışveriş olanakları ve gastronomik seçenekleri ile de ün kazanmış bulunuyor. 110'u aşkın mağaza ve lokanta yolcuların bekleme sürelerini iyi değerlendirmelerine olanak veriyor.

Terminalde nitelikli uluslararası yemek çeşitlerinin yanısıra acelesi olan yolculara hızlı hizmet verebilen toplam 20 adet lokanta bulunuyor.

29 Haziran 2003 tarihinde hizmete girmiş olan Terminal 2 Flughafen München GmbH ve Deutsche Lufthansa AG tarafından ortaklaşa işletiliyor. Terminal açıldığı günden beri yapılan tüm yolcu memnuniyeti anketlerinde düzenli olarak yüksek not alıyor.

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri