25 Haziran 2017 Pazar  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5028
EURO
3,9236
ALTıN
141,794
HAVA DURUMU
İzmir20 / 36 °C
İstanbul21 / 32 °C
Antalya23 / 39 °C
Ankara15 / 30 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

METEMTUR,BODRUM'A 60 LÜKS RESİDENCE,BUTİK OTEL VE TATİL EVLERİ YAPACAK

METEMTUR,BODRUM'A 60 LÜKS RESİDENCE,BUTİK OTEL VE TATİL EVLERİ YAPACAK
Dünyanın en güzel tatil köşelerinden biri olan Bodrum"da 2003 yılından bu yana faaliyette bulunan FUGA FINE Times Tatil Köyü"nde butik otel ve lüks tatil evleri sezon sonunda inşa edilmeye başlanıyor.
08 Eylül 2008 / 20:44

Turizmin Sesi-Derya Duysak


Metemtur ile VH Turizm Yatırım A.Ş. arasında kat karşılığı anahtar teslimi inşaat yapımı sözleşmesi imzalandı. Anlaşmaya göre Bodrum"da bulunan Fuga Fine Times Tatil Köyü'nün sahibi, Metemtur"un Yönetim Kurulu Başkanı Emre Can ve işletmecisi Volkan Büyükhanlı"nın ortak yatırımıyla sitenin yerine, 60 lüks residence ve butik otelden oluşan lüks tatil evleri inşa edilecek yeni bir proje için geri sayım başlıyor.

Metemtur'dan konuya ilişkin olarak İMKB'ye yapılan açıklamada, 1 Temmuz 2008 tarihli özel durum açıklamasıyla, şirketin Genel Kurul toplantısında, Yönetim Kuruluna "Bodrum ilçesi Asarlık Mevkiinde, 1986 yılından beri faal durumda bulunan Fuga Fine Times isimli tatil köyünün yıpranması ve gelir yaratıcı özelliğinin azalması sebebiyle, gelir artırıcı yeni projeler yapma konusunda yetki" verildiğinin ve bu amaçla, Fuga Fine Times tatil köyünün, halen bu tesisi kiracı olarak işletmekte olan Büyükhanlı Kardeşler Turizm ve İnşaat A.Ş ile yapılacak hasılat bölüşümü, kat karşılığı esaslı sözleşme çerçevesinde yeniden geliştirilmesi amacıyla görüşmelerin başlamış olduğunun kamuoyuna duyurulduğu hatırlatıldı.

Açıklamada, söz konusu şirket yetkilileriyle yapılan görüşmelersonucunda, Büyükhanlı Grubu şirketlerinden olan VH Turizm Yatırım A.Ş ile Metemtur arasında "kat karşılığı anahtar teslimi inşaat yapımı ve gayrimenkul satış hasılatı paylaşım sözleşmesi" imzalandığı duyuruldu.

Yapılan açıklamada sözleşme hükümlerine ilişkin şu bilgiler verildi;

Arsa sahibi olan şirketimiz geliştirilecek projenin inşaat dahil (pazarlama giderleri hariç) hiçbir giderine katılmayacak olup, gerek satış gerekse işletme gelirlerinden şirketimiz payına düşen oran yüzde 52,5, yüklenici firmaya düşen pay oranı ise yüzde 47,5'tir.

Fuga Fine Times tatil köyünün yer aldığı arsa üzerinde, toplam inşaat alanı yaklaşık 10.000 metre kare olan 'butik tatil evleri' inşa edilerek satışa sunulması yoluyla yaklaşık 35 ile 36 milyon ABD Doları tutarında ciroya ulaşılması planlanmaktadır.

Şirketimiz, projenin sadece bir kısmını oluşturan butik tatil evleri satışı yoluyla sözleşme gereği herhangi bir gidere katlanmaksızın yaklaşık 19 milyon ABD Doları net gelir elde etmeyi planlamaktadır. Projenin inşaata başlama tarihi olarak 1 Kasım 2008, tamamlanma tarihi olarak 2011 yılı Haziran ayı belirlenmiştir.

Projenin ikinci kısmını, yaklaşık 30, 35 odalı butik otel inşası ve işletilmesi oluşturmaktadır. Projenin bu kısmı ile ilgili bölüşüm oranları yüzde 50, yüzde 50 şeklinde belirlenmiş olup şirketimizin, yıllık 2.500.000 dolar olarak öngörülen 'butik otel işletme gelirlerinden' yıllık 1.250.000 ABD Doları tutarında pay elde etmesi planlanmaktadır.

Şirketimizin bu sözleşme gereği elde edeceği nakdin, öncelikli olarak belirli oranlarda ortaklarımıza temettü olarak dağıtılması, bir kısmının ise İstanbul, Ankara, İzmir ve yurt dışında, FUGA ismiyle kurulması planlanan butik oteller zinciri yatırımlarının finansmanında kullanılması planlanmaktadır.”

Volkan Büyükhanlı"nın verdiği bilgilere göre, yıkım kararının nedeni Fuga"nın popülaritesinin azalması değil, aksine, bu sezon son 5 yılın en iyi doluluk oranı bekleniyor. Mayıs sonunda dahi doluluk oranlarının yüzde 90"ın üzerinde olduğunu belirten Büyükhanlı, yaptığı açıklamada; “Otelin yıkılacak olması içimi burkuyor. Ama kesinlikle daha iyi bir projeyle geri döneceğiz. 40 odalı bir butik otel ve lüks rezidanslar olacak. Otelin hizmetlerinden evler de faydalanacak.


Büyükhanlı, 22 milyon dolara mal olması planlanan proje için, “60 seçkin aileyi buraya getirmeyi planlıyoruz” bu projeyi, öyle ilanlar verip satmayı düşünmüyoruz. Amacımız, eşi dostu aileyi toparlamak. Büyükhanlı, bu yıl itibariyle yatçılık işine de girdiklerini anlattı. 3 tane VIP tekne yaptırdıklarını vurgulayan Büyükhanlı, şöyle devam etti: Gökova Körfezi"nde vip tekne sayısı fazla değil. Yabancılardan da çok talep var. Gecelik rakamları 4-5 bin euroya kadar çıkıyor. Eğer iyi giderse bu işi daha da büyütmeyi planlıyoruz”.


FUGA FINE TIMES
BTG Büyükhanlı Tourism Group A.Ş
Asarlık Mevkii
Bodrum –Muğla
Tel: +90 252 317-2360
www.fuga.com.tr

Yorumlar
şikayet
öncelikle bodrum caresse otelinizde calışmakta olan bir teknik elamanım ve görmüş olduğum bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum h.k da calışan ayçan şef var ve otelden hır...lık yapmaktadır ve gecenlerde bir müşterinin parasıda calınmıştır ama müşteri herhangi bir şikayette bulunmamıştır bir kat şefi herhangi bir hır...lık yapıyorsa otelin adını da cıkarır bu da hiç hoş olmaz gereğini bence yapın sayglar
[ emre can ] 14 Ağustos 2016 Pazar 22:25
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri