26 Haziran 2017 Pazartesi  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5032
EURO
3,9191
ALTıN
140,009
HAVA DURUMU
İzmir20 / 35 °C
İstanbul19 / 30 °C
Antalya21 / 36 °C
Ankara17 / 32 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

LUTFANSA HAVA YOLLARI VER.Dİ İLE ANLAŞTI

LUTFANSA HAVA YOLLARI VER.Dİ İLE ANLAŞTI
Lufthansa Alman Havayolları, ver.di sendikası ile yürüttüğü toplu sözleşme görüşmelerinde bugün anlaşmaya vardı.
02 Ağustos 2008 / 09:36

Turizmin Sesi


Yeni toplu sözleşme uyarınca yer hizmetlerinde çalışan 34.000 Lufthansa personeli, 1 Temmuz 2008'den itibaren % 5,1 ücret artışı alacak. 1 Temmuz 2009'den itibaren ise ücretlere % 2,3 oranında zam yapılacak. Buna ek olarak, yıllık ücretin en fazla % 2,4'ü kadar performansa bağlı bir primin bir defaya mahsus olmak üzere ödenmesi öngörüldü.

21 ay boyunca geçerli olan yeni toplu sözleşme 28 Şubat 2010 tarihinde sona erecektir. Böylece, Lufthansa, çalışanlarının ücretlerini 12 ay bazında % 4,2 oranında arttırmış olacaktır.

Yeni toplu sözleşme, kabin görevlilerine uygulanan özel düzenlemeler dahil olmak üzere, uçucu personel için de geçerli olacaktır. Ancak yeni toplu sözleşme, kabin görevlilerine uygulanan toplu sözleşmelerdeki yeknesaklık ilkesi uyarınca, Lufthansa'nın ver.di ve kabin görevlileri sendikası UFO ile de anlaşmaya varması şartıyla geçerli olacaktır.

Kabin görevlileri sendikası UFO ile daha önce yapılmış olan toplu sözleşme 31 Aralık 2008 tarihinde sona erecektir.

Toplu sözleşme pazarlıklarını yürüten Lufthansa Personel Müdürü Stefan Lauer'e göre, birkaç gün devam eden grev sonucu gelen bu uzlaşma şirkete epeyce yük getirecektir. Lauer görüşünü şu sözlerle dile getirdi: “Taraflar için bu anlaşma sorunsuz bir anlaşma olmaktan uzak.

Geçerlilik süresinin uzun olması ve performansa bağlı bir defalık prim ödemesi sayesinde yeni toplu sözleşme bizim için kabul edilebilir oldu. Ancak artan maliyetleri, verimliliği arttırarak dengelemek zorundayız.

Bu anlaşmazlığı kendi gayretlerimizle çözmemiz hem müşterilerimiz, hem de sanayi ülkesi Almanya açısından önemliydi. Uçuş hizmetlerimizi en kısa zamanda yine eski kalite ve güvenirlik anlayışı içinde müşterilerimize sunmaya devam edeceğiz.”

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri