24 Mayıs 2017 Çarşamba  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5640
EURO
3,9865
ALTıN
143,552
HAVA DURUMU
İzmir12 / 27 °C
İstanbul11 / 21 °C
Antalya15 / 24 °C
Ankara7 / 22 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lufthansa Group Havayolları'nda atama

Lufthansa Group Havayolları'nda  atama
Dr. Stefan Kreuzpaintner, Lufthansa Group EMEA Bölgesi Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı oldu
01 Mayıs 2017 / 10:56
TURİZMİN SESİ

Dr. Stefan Kreuzpaintner (43), 01 Mayıs 2017 tarihi itibariyle Lufthansa Group Havayolları'nın EMEA Bölgesi (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı görevine atandı. Bu pozisyonda Dr. Kreuzpaintner, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da 74 pazardan oluşan EMEA bölgesindeki tüm satış ve ticari operasyonlardan sorumlu olacak. Stefan Kreuzpaintner, Frankfurt merkezli olarak grubun premium havayolları Austrian Airlines, Lufthansa ve SWISS için Avrupa'nın yeni birleşen bölgelerini ve Orta Doğu ile Afrika’yı yönetecek. Ayrıca Kreuzpaintner ve tüm satış ekibi, Brüksel Havayolları’nı birçok pazarda temsil ederken, Eurowings'in satış faaliyetlerini de destekleyecek.

Kreuzpaintner yeni görevinde, Lufthansa Hub Havayolları Satıştan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Hub Frankfurt Ticari Operasyonlar Sorumlusu (CCO) Heike Birlenbach’a bağlı olarak çalışmalarını yürütecek. Heike Birlenbach, “Ağ planlama, gelir yönetimi, dağıtım ve satış da dahil olmak üzere Lufthansa Group bünyesinde engin tecrübelere sahip bir havayolu yöneticisi olması nedeniyle Stefan Kreuzpaintner’ı bu göreve getirmeyi uygun bulduk. Onun yetenekleri ve özverisi ile bu önemli pazarlarda premium müşteri yaklaşımımızı daha da güçlendireceğiz. Kreuzpainter'ın, güçlü havayolu markalarımız Austrian, Lufthansa ve SWISS ile yakın ilişkileri, gelecekte müşteri tercihlerini ve esnekliklerini artırmak için geliştirdiğimiz ticari stratejimizi şüphesiz desteklemektedir”dedi.
 
Stefan Kreuzpaintner Lufthansa'ya katılmadan önce, Commerzbank ile bir eğitim programı tamamladı ve sonrasında Maastricht Üniversitesi'nde Uluslararası Yönetim bölümüne girdi. 2003 yılında İsviçre, St. Gallen Üniversitesi'nden doktorasını aldı. Aynı yıl kariyerine, Frankfurt'ta Lufthansa ile Afrika ve Orta Doğu Ağ Yöneticisi olarak başladı. Sadece iki yıl sonra, havayolunun en büyük ikinci merkezi olan Münih'te Gelir Yönetimi ekibine dahil oldu ve 2007 yılında da Münih'te Gelirler Yönetimi biriminin direktörlüğüne atandı. Ekim 2012'de Kreuzpaintner, İspanya ve Portekiz gibi önemli pazarlarının Lufthansa Group Genel Müdürü olarak havayollarının satış organizasyonuna dahil oldu. Mart 2015'te Fiyatlandırma, Gelir Yönetimi ve Dağıtım'dan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak Brüksel Havayolları'na atanan Stefan Kreuzpaintner, önümüzdeki yıllarda Eurowings Group'a entegre edilecek olan Belçikalı lider taşıyıcının rekabetçiliğinin ve iş modelinin daha da güçlenmesine katkı sağladı.
Stefan Kreuzpaintner, evli ve iki çocuk babasıdır.
Haber Kaynağı: 2

Etiket(ler): Dr. Stefan Kreuzpaintner, Lufthansa Group EMEA Bölgesi

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri