29 Nisan 2017 Cumartesi  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5508
EURO
3,8707
ALTıN
144,812
HAVA DURUMU
İzmir9 / 28 °C
İstanbul12 / 23 °C
Antalya13 / 32 °C
Ankara6 / 25 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KEŞANLI KARDEŞLER, ERİKLİ’Yİ WİNDSURFLA TANITMAK İSTİYORUZ”

KEŞANLI KARDEŞLER,  ERİKLİ’Yİ WİNDSURFLA TANITMAK İSTİYORUZ”
18-20 Temmuz 2008 tarihlerinde düzenlenen Erikli Saros Körfezi Windsurf Şampiyonası'na katılan iki kardeş bayan windsurfçu İrem Yörük ile Belce Yörük ile windsurfu konuştu ve bu sporla ilgili görüş ve düşüncelerini aldık.
22 Temmuz 2008 / 04:00

Erdoğan Demir -Turizmin Sesi Trakya Bölge Müdürlüğü


Turizmin Sesi : Öncelikle bu spora nasıl başladığınızı anlatır mısınız?

İrem Yörük:Annem ve kardeşim ile birlikte bu spora başladık.Annem sakatlanınca kardeşimle ikimiz bu işi devam ettirdik.Gelecekte windsurfla Keşan'ın adını duyumak istiyorum.Ayrıca Erikli Sahili'nin de tanıtımına katkı sağlamak isterim.Belce Yörük : Annemle ve ablamla bu spora başladık.Tuzla ve Çeşme'de windsurfu öğrendik.Bu spor çok fazla azim gerektiren bir spor. Fazla pratik yapmayınca bu sporu unutabilirsiniz.Turizmin Sesi : Bölgede windsurf yapmak isteyenlere neler söylemek istersiniz?

İrem Yörük :Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Bu spor çok kolay bir spor değil.

Çok zevkli, hele deniz üzerinde kaymaya başladığında kimsenin vazgeçemeyeceği bir spor. Herkesin yapabileceği bir spor. Bu sporu yapmak için 10-11 yaşında başlanması gerekiyor.Belce Yörük : Bu spor gerçekten çok güzel ve zevkli bir spor.Bu sporu yapmak isteyenlere söyleyeceğim tek şey bu sporu gerçekten bu işi iyi bilen birinden ders alarak yapmalarıdır. Bölgemizde bu sporu yapanlarının sayısının artmasını bekliyoruz. Zaten Erikli'de bu konuda mükemmel bir yer.

Turizmin Sesi: Erikli'de düzenlenen Saros Körfezi Windsurf Şampiyonası için neler söyleyeceksiniz?


İrem Yörük:Bu şampiyona mükemmel bir şampiyona oldu. Bu şampiyonanın her yıl tekrarlanması halinde Erikli büyük bir hareketlilik kazanacaktır. Bu şampiyona ile birçok sporcuyu tanıma ve onlardan çeşitli konularda bilgi alma şansını yakaladık.

 

Belce Yörük : Şampiyonada her şey çok mükemmeldi. Keşan Belediyesi mükemmel bir organizasyon hazırlamış. Şampiyonada bizi üzen tek konu rüzgarın biraz az olması idi.

Şampiyonada konuştuğumuz Bora Kozanoğlu, Keşan Belediyesi'nin düzenlediği bu organizasyonla burada rahat bir Dünya Şampiyonası'nın düzenlenebileceğini belirtti.Bu çok önemli bir tespittir. Hele hele bunu böyle bir sporcunun söylemesi de gerçekten çok önemlidir.

 


Turizmin Sesi : Erikli'de windsurfun gelişmesi için sizce neler yapılmalı ?
İrem Yörük- BelceYörük: Windsurfun bölgemizde gelişmesi ve insanları bu spora çekebilmek için öncelikle Erikli'ye bir windsurf okulu kurulmalı.Bu çok isabetli bir karar olur. Ayrıca Türkiye Yelken Federasyonu Edirne İl Temsilciliği windsurfla ilgili olarak Yelken Federasyonu'nun da katkısıyla bölgede geniş bir tanıtım çalışması başlatmalıdır.İrem Yörük ve BelceYörük, 25-26 ve 27 Temmuz 2008 tarihlerinde Alaçatı'da yapılacak Windsurf Türkiye Şampiyonası'nda Keşan gençlik adına katılmak üzere 23 Temmuz 2008 günü Alaçatı'ya hareket edecekler.

 

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri