23 Haziran 2017 Cuma  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5075
EURO
3,9125
ALTıN
141,018
HAVA DURUMU
İzmir20 / 35 °C
İstanbul21 / 27 °C
Antalya21 / 33 °C
Ankara12 / 26 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kadir Topbaş, Payımıza düşeni yapmayı hazırız" dedi

Kadir Topbaş, Payımıza düşeni yapmayı hazırız
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Konferansın İstanbul için olumlu sonuçları olacağını düşünüyorum
05 Mayıs 2017 / 20:28
TURİZMİN SESİ

İstanbul turizmi için kolektif akla ihtiyaç olduğunu söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Kurumsal taassuplarımızı ve siyasi ayrılıklarımızı bir tarafa bırakarak birlikte çalışmalıyız, Biz payımıza düşeni yapmayı hazırız" dedi.

istanbul-buyuksehir-belediye-baskani-kadir-topbas,-.jpg
 
İstanbul Turizminde Sürdürülebilir Çözümler ve Yeniden Kazanma İçin Arama Konferansı'nda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Konferansın İstanbul için olumlu sonuçları olacağını düşünüyorum. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak payımıza düşeni yapmayı hazırız" dedi.
Yaşanan terör saldırılarının İstanbul turizmine olan etkilerine değinen Topbaş, bütün dünya kentlerinin sorunu haline gelen terör karşısında ciddi bir duruş sergilenmesi gerektiğini söyledi. "Teröre karşı en ciddi duruş turizmle olur" diyen Topbaş, "Turizm aktiviteleri aynı zamanda teröre karşı bir baş kaldırıdır" diye konuştu.
istanbul-buyuksehir-belediye-baskani-kadir-topbas,--002.jpg
 
İstanbul'un kruvaziyer limanının yerinin belli, projesinin ise hazır olduğunu açıklayan İBB Başkanı Kadir Topbaş, "Kruvaziyer limanı projesini Cumhurbaşkanımız ile yaptık. Fakat şimdilik yeri ve detayları hakkında bir şey söylemiyorum" dedi. Turizmde yaşanan sorunların üstesinden gelebilmek için kolektif akla ve çalışmaya ihtiyaç olduğunu savunan Topbaş, "Kurumsal taassuplarımızı ve siyasi ayrılıklarımızı bir tarafa bırakarak birlikte çalışmalıyız" dedi.İstanbul'un güçlü bir turizm ürünü olduğu konusunda herkesin hemfikir olduğuna dikkat çeken Topbaş, "Elimizdeki kıymetin farkındayız, ama nasıl sunacağımızı bilmiyoruz. Sadece ürünü vitrine koymak yetmez. Ürünün vitrinde nasıl göründüğüne de kafa yormak lazım" dedi.
 
istanbul-buyuksehir-belediye-baskani-kadir-topbas,--003.jpg
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kentin turizmine katkı sunan altyapı projelerine değinen Topbaş, ulaşımdan park ve bahçeler, İstiklal Caddesi'nden Anadolu Hisarı'na kadar birçok konuda yaptıkları ve planladıkları projeleri anlattı. Topbaş şöyle devam etti: "Arkadaşlarımı dünyanın bir çok yerine gönderdim. Taşı kaldırın altına bakın diye. İstanbul'un kokusu olsun istedik. 500 bin çiçek açan ağaç diktik. Ihlamur mevsiminde ıhlamur, akasya mevsiminde akasyalar koksun istedik. Parklarımıza devamlı çiçek açan ağaçlar diktik.
 
istanbul-buyuksehir-belediye-baskani-kadir-topbas,--004.jpg
 
Düzenlenen konferansı ve çalıştayı çok değerli bulduğunu vurgulayan Topbaş, "İstanbul'u nasıl tanıtacağımız konusunda sizlerin fikirlerini bekliyoruz. Daha önce yaptığımız toplantılardan birinin ardından İstanbul'u Avrupa kültür başkenti yaptık. Bir sonrakinde ise spor başkenti fikri ortaya çıktı. Nerede ne görürsek onu turizme katabilmenin peşindeyiz. Kurumsal taassup yapmadan bize yol gösterirseniz, çok daha güzel bir İstanbul'u ortaya çıkarabiliriz" dedi.
 
Haber Kaynağı: 2

Etiket(ler): İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri