23 Haziran 2017 Cuma  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5075
EURO
3,9125
ALTıN
141,018
HAVA DURUMU
İzmir20 / 35 °C
İstanbul21 / 27 °C
Antalya21 / 33 °C
Ankara12 / 26 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"İstanbul ayağa kalkarsa Türkiye uçar"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne Anadolu kentlerine tur düzenlemeyi öneren TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, "Türkiye'nin sosyal ve ekonomik olarak kucaklaşmaya ihtiyaç var" dedi.
05 Mayıs 2017 / 19:02
TURİZMİN SESİ

İstanbul Turizminde Sürdürülebilir Çözümler ve Yeniden Kazanma İçin Arama Konferansı'nda konuşan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, "Kürsülere ve seçim sandıklarına alışığız, fakat turizmin ustalarının karşısında konuşmak göründüğünden daha zor" dedi. İstanbul'un kent olarak korunmaya ihtiyacı olduğunu savunan Başaran Ulusoy, özellikle kentin siluetinin korunmasına yönelik çalışmalar yapılması gerektiğini savundu.

tursab-baskani-basaran-ulusoy,-istanbul-turizminde-surdurulebilir-cozumler-ve-yeniden-kazanma-icin-arama-konferansi.jpg
 
İstanbul'a geçmiş yıllarda 1600 kruvaziyer seferiyle 2.5 milyon turist geldiğini hatırlatan Başaran Ulusoy, mevcut kurvaziyer limanlarının durumuna dikkat çekerek bir an önce çözüm bulunmasını istedi. Yenikapı Limanında veya Ataköy limanında kruvaziyerler için düzenleme yapılmasını isteyen Başaran Ulusoy, "Bunları konuşmamız lazım. İstanbul'u ayağa kaldırırsanız Türkiye'yi uçurursunuz" dedi.
tursab-baskani-basaran-ulusoy,-istanbul-turizminde-surdurulebilir-cozumler-ve-yeniden-kazanma-icin-arama-konferansi-001.jpg
 
İstanbul Büyük Şehir Belediyesi'nin Anadolu'da seçilecek 10 vilayet ile İstanbul arasında otobüs turu düzenlemesini teklif eden Başaran Ulusoy şöyle devam etti: "Doğu ile batıyı kucaklaştıracak turlara İBB'nin öncülük yapması lazım. Fakat acentelerle yapmak koşuluyla... Türkiye'nin sosyal ve ekonomik olarak kucaklaşmaya ihtiyaç var. Biz hazırız. Sektörün diğer aktörlerinin de hazır olduğunu umut ediyorum".
Haber Kaynağı: 2

Etiket(ler): TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, İstanbul Turizminde Sürdürülebilir Çözümler ve Yeniden Kazanma İçin Arama Konferansı

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri