23 Haziran 2017 Cuma  
ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
GAZETE BAŞLIKLARI

PİYASALAR
IMKB
0.00
DOLAR
3,5075
EURO
3,9125
ALTıN
141,018
HAVA DURUMU
İzmir20 / 35 °C
İstanbul21 / 27 °C
Antalya21 / 33 °C
Ankara12 / 26 °C
MAİL LİST
Yazı boyutu 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İAÜ Gastronomi Ekibi Gurmefest’te Hünerlerini Sergiledi

İAÜ Gastronomi Ekibi Gurmefest’te Hünerlerini Sergiledi
İstanbul Aydın Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü şefleri ve öğrencileri; Sarıyer Event Garden’da düzenlenen GurmeFest etkinliğinde yaptıkları yemek şovlarıyla hünerlerini sergiledi
18 Mayıs 2017 / 09:49
TURİZMİN SESİ

Türkiye’nin en geniş kapsamlı gastronomi festivali AçıkHava Gurme Lezzetler Festivali ‘GurmeFest-İstanbul’, Sarıyer Event Gardenbahçelerinde yemek tutkunlarını buluşturdu. 11-14 Mayıs 2017 tarihleri arasındaSarıyer Event Garden’da düzenlenen GurmeFest’e İstanbul Aydın Üniversitesi(İAÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü şefleri veöğrencileri de  yaptıkları birbirindenleziz yemeklerle etkinliğe damgasını vurdu. Gastronomi sektörünün en önemlitemsilcilerinin katılımcı olduğu ve dört gün süren GurmeFest’te, İAÜ’nün açtığıstandda görev alan İAÜ Gastronomi Bölümü şefleri ve öğrencileri; İstanbul AydınÜniversitesi’ni başarıyla temsil ederek, etkinliğe katılan ziyaretçilereTürkiye’nin en modern ve en donanımlı eğitim mutfağına sahip bölümünütanıttılar.

İAÜ Gastronomi ekibiGurmeFest’te damga vurdu
Festivalin ilk günü İAÜ Gastronomi ve Mutfak SanatlarıBölümü usta öğretici şef Yavuz Efe Başeğmez’in gösteri alanında yaptığıMoleküler Gastronomi atölyesi, ziyaretçiler tarafından büyük ilgi çekerken,izleyenlerin de takdirini topladı. Etkinliğin ikinci günü İAÜ Gastronomi veMutfak Sanatları Bölümü öğretim görevlisi şef Meryem Merve Güner ‘Kekin Rengi’,üçüncü gün İAÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü usta öğretici şef EmreAltay Erguvan ‘Soya Soslu Lezzetler’, festivalin son günü İAÜ Gastronomi veMutfak Sanatları Bölümü usta öğretici şef Yıldırım Beyazıt Serim ise ‘PratikHint Lezzetleri’ konulu çalışmaları konukların önünde canlı olarakgerçekleştirerek, ortaya çıkan birbirinden lezzetli ürünleri standı ziyareteden konuklara ikram etiler.
 
Mutfak Hijyeni veGıda Güvenliği
İAÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Başkanı Prof.Dr. Kamil Bostan, Açık Hava Gurme Lezzetler Festivali çerçevesinde düzenlenensöyleşide ‘Mutfak Hijyeni ve Gıda Güvenliği’ konulu bir sunum yaptı. Gıdalardainsan sağlığını tehdit edecek risklerin tespitinin önemine dikkat çeken Prof.Dr. Bostan, gıda güvenliğinin sürdürülebilirliğinin yolunun öncelikle hijyenikbir mutfaktan geçtiğine vurgu yaptı.
 
Söyleşiye gastronomi alanında faaliyet gösterenfirmaların temsilcilerinin yanı sıra farklı üniversitelerin gastronomi bölümüöğrencileri de katıldı. Genel bir değerlendirmenin ardından soru-cevap şeklindedevam eden söyleşi, festivalin organizatörleri tarafından da ilgi çekerken;ileride ‘Gıda Güvenliği’ konulu kapsamlı bir etkinlik yapılması fikrini gündemegetirdi. 4 gün süren festival boyunca gastronominin ustalarıeşliğinde tadımlar, piknikler, davetler, sunumlar yapılırken; mutfak sırlarıpaylaşıldı, klasik lezzetlerin yanı sıra yeni lezzetler tanıtıldı. Ustalareşliğinde yemekler yapılırken; özel içecekler hazırlandı. Uzman konuk,akademisyenler ve usta şeflerin liderliğinde söyleşi, panel ve demonstrasyonlardans, müzik, eğlence eşliğinde gerçekleştirildi.
Haber Kaynağı: 2

Etiket(ler): İstanbul Aydın Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ,GurmeFest

Yorumlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SİTE İÇİ ARAMA
YAZARLAR
RÖPORTAJ
ÖZEL HABER
VİDEO GALERİ
YORUMLAR
ANALİZ
ANKET
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
SİZİN ACENTANIZ HANGİSİ ?
Turizm - Turizm Haberleri - Turizm Beldeleri - Tatil Köyleri - Oteller - Turizm Acenteleri
Turizm Haberleri